Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

Wasze komentarze:
 Ela: 26.02.2011, 16:58
 ŚW.DOMINIKU ... PROSZĘ O ZDROWIE DLA CÓRKI I OPIEKĘ NAD MAŁŻONKAMI ...MIEJ ICH W SWOJEJ OPIECE ..AMEN!! ŚW. DOMINIKU - MÓDL SIĘ ZA NAMI ...MIEJ DZIECI MOJE W SWOJEJ OPIECE...AMEN!!
 mama: 22.02.2011, 12:21
 św. Dominiku proszę uproś łaskę macierzyństwa dla mojej córki i synowej
 Adam: 08.01.2011, 17:52
 Błagam o pomoc.
 Adam: 08.12.2010, 12:05
 Św.Dominiku Savio błagam wstaw sie u Pana Boga,Jezuska,Św.Panienki za wszystkimi duszami cierpiącymi w czyśćcu i piekle iwybłagaj dla nich przebaczenie grzechów i uwolnienie z tych okropnych miejsc!Wstaw sie jeszcze na Sądzie ostatecznym za wszystkimi ludzmi żywymi i umarłymi oraz za Darkiem,Zdzichem,moją i żony rodziną i wybłagaj dla nich przebaczenie grzechów,litość i wszelkie łaski!
 Elka: 27.11.2010, 00:10
 ŚW.DOMINIKU KOCHANY - PATRONIE MOJEJ CÓRKI ...PROSZĘ WYPRASZAJ JEJ I MAŁŻONKOWI ŁASKI ABY ICH MAŁŻEŃSTWO BYŁO ZGODNE , SZCZĘŚLIWE I TRWAŁE , PRZEPOJONE MIŁOŚCIĄ I ZROZUMIENIEM. AMEN
 Asia: 23.11.2010, 12:28
 Sw Dominiku Patronie mojego synka Dominika proszę Cię o modlitwę i wstawiennictwo u Boga i Najświętszej Maryi za naszą rodziną i wyproszenie łaski zdrowia dla Dominika.
 Daniel: 12.11.2010, 21:25
 Św. Dominiku Savio proszę o uwolnienie z grzechu nieczystości, o uwolnienie od złych duchów. O łaskę łaskę nawrócenie dla brata. Wyproś mi dar pewnej pracy i ukończenie kursu metodycznego. Błagam Cię o pomoc w wychowaniu syna Mateuszka i abym był dobrym mężem i ojcem. Dopomóż mi przegotować na jutro zajęcia. Dopomóż mi byc bardziej sumiennym, pracowitym oddanym rodzinie. Bardziej otwartym dla ludzi, przyjaciół. Ulecz moje serce i tych których zraniłem. Św Dominiku Savio proszę Cię dopomóż mi we wszystkich moich postanowieniach. Chwała Najwyższemu Panu.
 STNISŁAW: 28.10.2010, 08:34
  Święty Dominiku Savio, powierzam w opiece moich najbliższych i siebie samego Bądż nam tarczą ochronną przed złem i umacniaj w dobrym
 Ola: 24.08.2010, 14:10
 Św.Dominiku wyproś mi dar macierzyństwa i nawrócenie Łukasza.Powierzam Ci także Tomka i małego pobitego chłopca,oni bardzo potrzebują Twego wstawiennictwa.Dziękuje

 Zofia: 30.07.2010, 18:42
 Św. Dominiku błagam Cię o cud poczęcia upragnionego dziecka,prosimy wstaw się za nami u Pana i wyproś dla nas łaskę ojcostwa i macierzyństwa.Proszę Cię też o zdrowie dla mojego ojca i poprawę warunków w mojej pracy.
 wiola: 21.07.2010, 16:02
 Św.Dominiku błagam Cię o cud poczęcia nowego życia, wyjednaj nam łaski o dzieciątko ..Święty Dominiku Savio, powierzam w opiece moich najbliższych i siebie samą. Bądz nam tarczą ochronną przed złem i umacniaj w dobrym
 Ania: 19.07.2010, 04:58
 Św.Dominiku błagam Cię o cud poczęcia nowego życia, wyjednaj nam łaski o dzieciątko tak długo się staramy i jest tak ciężko. Wesprzyj nas w tych trudnych dla naszego małżeństwa chwilach. Tak bardzo proszę wysłuchaj naszych próśb. Pomóż Św.Dominiku
 wiola: 09.07.2010, 17:58
 Sw.Dominiku proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.Święty Dominiku, proszę Cię żebym zaszła w ciąże i urodziła zdrowe dzieciątko. Proszę Cię o zdrowie w czasie trwania upragnionej ciąży.
 andrzej: 07.07.2010, 13:50
 Jezu Maryjo kocham was ratujcie dusze Obietnice: -1 dusza uratowana -1000 bluznierstw wynagrodzonych a im bardziej go kochacie tym jestescie bardziej szczesliwi
 agnieszka: 28.06.2010, 16:24
 Swiety Dominku prosze Cie o wyjedanie mi u Boga laski macierzynstwa.Amen
 ADAM: 13.06.2010, 16:29
 Sw Dominiku wyblagaj laski dla mojej zony od Boga by nie pila alkoholu i znalazla prace.
 wwetthk: 08.06.2010, 15:08
 Sw.Dominiku proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 Kasia: 05.05.2010, 16:44
 Św. Dominiku proszę wyproś dla mnie łaskę macierzyństwa
 wiola: 20.04.2010, 17:39
 Sw Dominiku Savio za Twoim wstawiennictwem niech Bóg obdaruje mnie darem macierzyństwa , wyjednaj mi laske, o ktora goraco prosze, abysmy mogli jeszcze w tym roku kupic dom. 2010 roku zapanowała prawdziwa miłość w naszej rodzinie...Święty Dominiku proszę o pomoc ! o wstawiennictwo! Proszę, bo nie che zmarnować życia na żal, smutek, depresję, poczucie niesprawiedliwości , zazdrość, z cała mą pokorą do Pana Boga proszę poprzez Twoje wstawiennictwo o dar macieżyństwa.
 ONA: 13.04.2010, 11:23
 Święty Dominiku proszę o pomoc ! o wstawiennictwo! Proszę, bo nie che zmarnować życia na żal, smutek, depresję, poczucie niesprawiedliwości , zazdrość!Pomóż mi wyprosić u u Boga D. M i Z.D
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej