Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

Wasze komentarze:
 wojciech: 06.11.2009, 16:52
 Swięty Dominiku módl się za nami proszę o pomoc
 Matka: 27.10.2009, 13:21
 Swięty Dominkiu opiekuj się moimi synami Piotrm i Arturem wyproś u Pana potrzebne im łaski
 Ewa: 12.10.2009, 20:50
 św. Dominiku, proszę o łaskę spotkania człowieka, który chciałby być mężem i ojcem. Proszę o łaskę miłości, małżeństwa i macierzyństwa
 w ij: 20.09.2009, 18:13
 Św. Dominiku modlę się do Ciebie, wstaw się za nami u Boga Ojca o wybaczenie naszych grzechów. Modlę się do Ciebie o zdrowie dla nas i najbliższych. Modlę się do Ciebie, aby nasz związek małżeński trwał w szczęściu na zawsze . Modlę się z całego serca o wyczekiwane, upragnione maleństwo i zdrowie dla niego. Modlę się do Ciebie św. Dominiku o wiarę i nadzieję.
 wiola: 13.09.2009, 18:23
 święty Dominiku prosze cie wysłuchaj moich modlitw i prosze cie o błogosławiony stan..
 karolina: 09.09.2009, 12:05
 ŚW. Dominiku Savio proszę Cię abyś wymodlił u Ojca Niebieskiego dziecko,upragnionego dla naszej milosci...
 jaro: 07.09.2009, 13:39
 Święty Dominiku Savio proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 wioletta: 07.09.2009, 13:39
 ŚW. Dominiku Savio proszę Cię abyś wymodlił u Ojca Niebieskiego dziecko,upragnionego dla naszej milosci...
 viola: 06.09.2009, 16:47
 Św.Dominku Ty wiesz co kywje sie w moim sercu... Wiesz jak bardzo pragniemy dziecka... Pomóż mi prosze, bardzo prosze zajść w upragnioną ciąże i urodzić zdrowe dziecko... Amen

 viola j: 30.08.2009, 14:40
  Św.Dominku Ty wiesz co kywje sie w moim sercu... Wiesz jak bardzo pragniemy dziecka... Pomóż mi prosze, bardzo prosze zajść w upragnioną ciąże i urodzić zdrowe dziecko... Amen
 viola: 30.08.2009, 14:38
 Święty Antoni, proszę cię żebym zaszła w ciąże i urodziła zdrowe dziecko..
 wiola: 27.08.2009, 12:56
 Święty Fanciszku,proszę cię żebym zaszła w ciąże i urodziła zdrowe dziecko, oraz proszę cię miej w opiece mojego syna Marka
 wiola: 15.08.2009, 18:59
 Święty Dominiku proszę Cię z całego serca o wysłuchanie naszych modlitw i o wstawiennictwo w intencji szczęśliwego poczęcia naszego dziecka. Proszę Cię również o to by nigdy nie zabrakło mi cierpliwość wiary i nadziei na to że kiedyś i ja będę mogła nosić pod sercem upragnione maleństwo.
 w-k: 14.08.2009, 18:32
 ,ŚW DOMINIKU SAVIO PROSZE CIEBIE POPROŚ JEZUSA, pomóż mi rozwijać dar miłości, uzewnętrzniać uczucia, dodaj mi pewności i odwagi, strzeż mnie od złego, dopomóż uczuciu jakie żywię do Jaroslawa, dopomóż o ile to możliwe odwzajemnieniu tego uczucia. O to serdecznie Cię proszę z całego serca i wszystkich sił, gdyż w Tobie jedyna nadzieja. Św. Dominiku błagam spraw cud i obdarz nas upragnionym dzieckiem
 Zuzia: 13.08.2009, 20:10
  Sw. Dominiku za twoją przyczyna niech Bóg obdarzy nas upragnonym potomstwem
 Patrycja : 07.08.2009, 19:43
 Święty Dominiku szczerze to nawet nie wiedziałam że jesteś patronem i czuwasz nad osobami które przez jakąś przyczynę nie mogą zostać rodzicami. Dopiero kilka dni temu dowiedziałam się że istnieje taki Święty i że warto się do niego modlić, wiem że już pomogłeś osobom z mojej rodziny i nie tylko im. Na początku chciałabym Cię prosić o to abyś sprawił także dla nas ten cud byśmy również zostali obdarzeni takim promyczkiem szczęścia nie ma dla nas znaczenia płeć maleństwa ważne jest tylko to że będzie i oby było zdrowe... tak bardzo o to proszę chociaż jedno maleństwo.... No i rownież bardzo chciałabym Tobie podziękować za to że po 9 latach starań Ada i Artur oczekują na przyjście dziewczynki bardzo dziekuje to prawdziwy cud..... życzę Wam wszystkim aby wasze marzenia sie spełniły!!!
 Jolanta: 31.07.2009, 15:14
 Prosze o cudownego czlowieka dla mnie ,z ktorym stworze szczesliwa rodzine.
 Agata: 19.07.2009, 18:45
 Św. Dominiku Savio wstaw się za nami do Matki Boskiej i Jezusa aby obdażyli nas dzieckim.
 Stella: 24.06.2009, 22:29
 Święty Dominiku! Raz jeszcze proszę o dar poczęcia i szczęśliwe narodziny. Tak bardzo mieć dziecko. Wstaw się proszę, w mojej intencji do Najświętszej Panienki.
 Artur: 23.06.2009, 11:34
 Święty Dominiku - Mój Patronie, proszę o wstawiennictwo za Iwonką i Jej dziećmi. Proszę o wstawiennictwo za mną, by światło wskazało mi drogę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] (16) [17]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej