Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Modlitwa za kapłanów
(z modlitewnika Sióstr Urszulanek SJK)

     O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości.

     Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.

     Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.

     Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo święte więzy miłości łączące Serce Boże z sercem człowieczym. Amen.     Zachęta

     Jeżeli chcesz wspomóc całą posługę kapłanów w Kościele, to spróbuj podjąć się modlitwy za kapłanów. Możesz wybrać jedną z poniższych intencji lub sam/a przyjąć Bogu wiadomą intencję:

 • za jednego konkretnego kapłana,
 • za kapłanów z Twojej parafii,
 • za kapłanów z Twojego miasta/miejscowości,
 • za kapłanów z Twojej diecezji,
 • za wszystkich kapłanów pracujących w Polsce,
 • za wszystkich kapłanów pracujących na misjach,
 • za kapłanów znajdujących się w trudnych sytuacjach,
 • za kapłanów, którzy oddalili się od Jezusa,
 • za konkretnego diakona,
 • za ...
     Przemyśl, na jak długo obierasz tę modlitwę. Możesz sam/a ustalić długość czasu albo modlić się np. przez:

 • miesiąc,
 • 3 miesiące,
 • pół roku,
 • 9 miesięcy,
 • rok,
 • do końca życia.


Uwierz, że w ten sposób uczynisz wiele dobrego powierzając Bogu wybranych kapłanów.
Twoja modlitwa przyczyni się do świętości Kościoła, który przecież jest Twoją Rodziną.
Możesz tę modlitwę w różnych intencjach podejmować wielokrotnie.


   


Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej
Ralph Martin
Jesteś chrześcijaninem. Może rok, może dwa, a może już 20 lat. Uczęszczasz na każdą niedzielną Mszę Św., modlisz się obowiązkowo rano i wieczorem, zawsze dajesz symboliczną złotówkę na tacę... Bywa jednak, że nie jesteś w stanie nawiązać bliższego kontaktu z Bogiem. Targają Tobą wątpliwości. Bronisz się rękami i nogami przed miłością, którą chce obdarzyć Cię Twój Ojciec. ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 ANERI: 14.07.2018, 12:04
 BOŻE dziękuję że pospieszyłeś z pomocą ks. Grzegorzowi . Wierzę , że potrzebny jest Mu czas , ale zmiana jaka już zaszła w Jego życiu zapewne pochodzi od CIEBIE .Chroń Go Boże i okaż Mu swoje miłosierdzie , by nastąpiła poprawa Jego zdrowia fizycznego , a nam Panie daj siłę , by mu pomagać .
 Gość: 04.06.2018, 03:56
 Jezu Najwyższy Kapłanie, proszę Cię o zdrowie, dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski dla Ks. Tomasza, aby dzięki jego ofiarnej posłudze kapłańskiej jak najwięcej ludzi mogło poznać i doświadczyć Miłości Bożej i Jego Miłosierdzia i dostąpić kiedyś wiecznej szczęśliwości w Twojej chwale.
 Bożena: 22.04.2018, 10:50
 Dziękuję Ci Boże za naszego proboszcza ks. Łukasza, wspomagaj go, daj mu zdrowie i siły do dobrego wykonywania swojej posługi, pozwól mi kochać Go całym moim sercem.
 Anonim: 26.03.2018, 17:53
 Przepraszam Ojcze ,nie potrafię polubić naszego proboszcza, nie potrafię mu zaufać. Niestety nie tylko ja.Nie wiem dlaczego,może dlatego, że uważa siebie za kogoś lepszego . Jednak proszę o łaski, których potrzeba,by był dobrym,uczciwym księdzem.Jezu Ty się tym zajmij.
 Agnieszka: 18.03.2018, 12:05
 Panie Jezu miej w swojej opiece wszystkich kapłanów których postawiłeś na mojej drodze, proszę o dotknięcie łaską upomnienia i nawrócenia księży pogrążających się w pysze.
 Anonim: 16.03.2018, 19:06
 Panie Jezu przyjmij do Twego Królestwa zm.ks.Zygmunta .Niech Twoje Miłosierdzie zmyje wszystkie grzechy, które popełnił w ludzkiej nieświadomości. Amen.
Obejmij swoją opieką ks. Grzegorza oraz księży z całej diecezji oraz księży Werbistów.Dziękuję Ojcze za wszystkie Święte powołania i za prawdziwych świętych kapłanów. Niech będą Twoją radością Panie.
 Asia: 14.03.2018, 11:33
 Bardzo proszę o modlitwę w intencji nawrócenia i życia w czystości dla o. Arkadiusza.
 jola: 04.01.2018, 22:52
 Proszę.o.zniesienie. elibatu.tyle.miłości.ks.mają.tyle.miłości.od.Boga.do.ofiarowania.jaki.świat.byłby.piękny.
 leszek: 23.04.2017, 15:07
 PANIE POLECAM CI W TE TRUDNE DNI WSZYSTKICH KAPŁANÓW SIOSTRY ZAKONNE I WSZYSTKIE OSOBY KONSEKROWANE. BROŃ ICH PRZED SZATANEM I GRZECHEM NIECH ZAWSZE WIDZĘ W NICH CIEBIE UKRZYŻOWANEGO I MIŁOSIERNEGO DAJ MI MI SIŁĘ I ODWAGĘ W OBRONIE ICH I DAJ MI SIŁĘ I WYTRWAŁOŚĆ W MODLITWIE ZA NICH.
 Elzbieta: 26.03.2017, 14:39
 Panie Jezu opiekuj się ks Piotrem, ks Przemkiem
 maria : 24.03.2017, 02:36
 panie boze ,opiekuj sie ks boguslawem ,daj sily w posludze szlachetnej ,amen
 Gość: 19.03.2017, 23:40
 Panie Boże proszę,o światło Ducha Świętego dla księdza Łukasza, aby zawsze szedł wybraną Bożą drogą , aby Twoja miłość ogarniała Jego serce.
 Gość: 19.03.2017, 23:39
 Panie Boże proszę,o światło Ducha Świętego dla księdza Łukasza, aby zawsze szedł wybraną Bożą drogą , aby Twoja miłość ogarniała Jego serce.
 Gosia: 22.11.2016, 05:53
 Miej o opiece wszystkich księży których spotkałam w swoim życiu
 ANERI: 19.09.2016, 17:15
 BOŻE PROSZĘ CIĘ -RATUJ KSIĘDZA GRZEGORZA . MY TAK BARDZO PRAGNIEMY MU POMÓC , ALE TO NIE MIEŚCI SIĘ W NASZYCH MOŻLIWOŚCIACH .
 gabriela: 19.08.2016, 11:15
 Boże, wspieraj w duchowości wszystkich Kapłanów, których spotkałam na swojej drodze życia, szczególnie Ojca Wojciecha, Ojca Tadeusza, Ojca Krzysztofa, Grzegorz i Adama oraz Wszystkich pozostałych, którzy towarzyszą mi w mojej drodze ...... . Niech Bóg IM błogosławi .
 Anna: 05.08.2016, 14:04
 Panie Boże powierzam Ci kapłanów Gostynińskich parafii.
O życie w celibacie dla nich.
 ANERI: 29.07.2016, 19:13
 BOŻE TY ZNASZ KS. GRZEGORZA . TO DOBRY CZŁOWIEK I WYJĄTKOWY KAPŁAN . NIE DOPUŚĆ ABY ZAGUBIŁ SENS SWEGO POWOŁANIA . ODDAL OD NIEGO TRUDNOŚCI , KTÓRE OBECNIE PRZEŻYWA . URATUJ GO DLA SIEBIE , DLA NAS I DLA NIEGO SAMEGO . BOŻE DAJ NAM WSKAZÓWKI , JAK MY MOŻEMY MU POMÓC . BŁAGAM CIĘ BOŻE USŁYSZ TĘ PROŚBĘ .
 matka kapłana: 01.06.2016, 18:16
 Matko Boża, jestem dumna ze swojego syna Rafała, który pare dni temu przyjął święcenia kapłańskie. Proszę otocz Go płaszczem swej opieki, aby wytrwał i był dobrym kapłanem.
 Gość : 04.03.2016, 14:36
 Modlę się za tych,którzy mnie Szczuli i za tych,co dzisiaj płacą za nich koszta sądowe. Amen
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej