Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa za kapłanów

O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości.

Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.

Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.

Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo święte więzy miłości łączące Serce Boże z sercem człowieczym. Amen.

Zachęta do modlitwy za kapłanów

Jeżeli chcesz wspomóc całą posługę kapłanów w Kościele, to spróbuj podjąć się modlitwy za kapłanów. Możesz wybrać jedną z poniższych intencji lub sam/a przyjąć Bogu wiadomą intencję:

 • za jednego konkretnego kapłana,
 • za kapłanów z Twojej parafii,
 • za kapłanów z Twojego miasta/miejscowości,
 • za kapłanów z Twojej diecezji,
 • za wszystkich kapłanów pracujących w Polsce,
 • za wszystkich kapłanów pracujących na misjach,
 • za kapłanów znajdujących się w trudnych sytuacjach,
 • za kapłanów, którzy oddalili się od Jezusa,
 • za konkretnego diakona,
 • za ...
Przemyśl, na jak długo obierasz tę modlitwę. Możesz sam/a ustalić długość czasu albo modlić się np. przez:

 • miesiąc,
 • 3 miesiące,
 • pół roku,
 • 9 miesięcy,
 • rok,
 • do końca życia.

Uwierz, że w ten sposób uczynisz wiele dobrego powierzając Bogu wybranych kapłanów.
Twoja modlitwa przyczyni się do świętości Kościoła, który przecież jest Twoją Rodziną.
Możesz tę modlitwę w różnych intencjach podejmować wielokrotnie.

Z modlitewnika Sióstr Urszulanek SJK

Modlitwa za kapłanów

Boże, Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego nieprzebranego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Cię dzisiaj dla nich, w imieniu całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu.

Przez Ofiarę Twojego Jednorodzonego Syna, która spełnia się na każdym ołtarzu, pomnażaj w nich apostolską wiarę, wzbudzaj niezachwianą ufność i zapalaj ich zwycięską miłością, aby Ciebie nade wszystko i ponad wszystkich kochali i spalali się ofiarnie w służbie dusz.

Chroń ich przed pokusami ciała i świata, strzeż ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymaj ich w chwilach przepracowania, walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłącznych od misji zbawiania dusz. Przyjmij nasze modlitwy i ofiary w intencji kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego umiłowanego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.

   

Wasze komentarze:
 Boźena : 27.09.2020, 18:36
 Za proboszcza mojej parafii
 Jadwiga: 17.06.2020, 23:44
 Tobie Miłosierny Jezu powierzam Ks Mariana, Ks.Piotra ,Ks .Mariusza i proszę o łaskę zdrowia .Prowadź ,błogosław i chroń Ich od zarażenia.Matko Boża Tylicka czuwaj też nad całą rodziną i parafią,otocz Ich płaszczem swej cudownej opieki.O Matko Boska za nami wstawiaj się.Codziennie modlę się z Wami - Bóg zapłać.
 Mirosława: 25.05.2020, 00:11
 Proszę o łaski dla nowo wyświęconego kapłana Daniela o opiekę Maryji każdego dnia dla niego . Amen.
 Małgorzata: 08.03.2020, 14:11
 Boże polecam Ci moje modlitwy w intencji wszystkich księży,a najbardziej tych, którzy tej modlitwy według Ciebie potrzebują.
 Małgorzata: 08.03.2020, 14:07
 Boże proszę miej w opiece Ks.ktory jest Twoim synem. Pomagaj w jego pracy duszpasterskiej i w życiu.
 Małgosia: 04.03.2020, 03:19
 + Jezu Boski Kaplanie proszę i bardzo dziękuję za dar życia i powołania wszystkich Kapłanów, ktorych postawiłeś, stawiasz i jeszcze postawisz na mej drodze życia, hojnie im błogosław i obdarz ich wszelkimi potrzebnymi laskami w Mocy Miłości i Mądrości Ducha Świętego przez Niepokalane Serce i Poczęcie NMP zawsze Dziewicy, Bogurodzicy, chroń przed wszelkim złem, uzdrow i ulecz poranione serca, stopy i dłonie. Panie, Ty wszystko sam najlepiej wiesz, czego najbardziej potrzebują. Niechaj zawsze będą drogowskazem do Ciebie. Chwała Tobie Święty Boże. JEZU, ufam Tobie! AMEN. +
 Anonimowy: 25.02.2020, 13:25
 Boże miej w swojej opiece wiadoma ci osobę duchowna.
 Elżbieta: 01.12.2019, 17:09
 Boże źródło wszelkiego dobre Dziękuję ci że ty w swojej miłości obdarzyłeś księdza Sebastiana godnością kapłaństwa za pragnąłeś by był on szczególnym narzędziem w twoim ręku powierzam ci jego dzisiejszy dzień a ty mocą Ducha Świętego Prowadź Kieruj i bądź z nim polecam jego duszę i ciało polecam jego radości i nadzieję wszystkie trudy i dolegliwości czyń go szczęśliwym kapłanem i człowiekiem otaczaj życzliwymi ludźmi sprawiaj aby nieskalanym umysłem niewinnym sercem i czystym ciałem Zawsze tobie służył amen
 Elżbieta: 01.12.2019, 16:57
 Boże źródło wszelkiego dobra dziękuję ci że ty w swojej miłości obdarzyłeś księdza Sebastiana godnością kapłaństwa zapragnąłeś by był on szczególnym narzędziem w twoim ręku powierzam ci jego dzisiejszy dzień a ty mocą Ducha Świętego Prowadź Kieruj i bądź z nim polecam jego duszę i ciało polecam jego radości i nadzieję wszystkie trudy i dolegliwości czyń go szczęśliwym kapłanem i człowiekiem otaczaj życzliwymi ludźmi sprawiaj aby nieskalany umysłem niewinnym sercem i czystym ciałem Zawsze tobie służył amen


 Elżbieta: 01.12.2019, 16:43
 Boże źródło wszelkiego dobra dziękuję ci że ty w swojej miłości obdarzyłeś księdza Sebastiana godnością kapłaństwa zapragnąłeś by był on szczególnym narzędziem w twoim ręku powierzam ci jego dzisiejszy dzień a ty mocą Ducha Świętego Prowadź Kieruj i bądź z nim polecam jego duszę i ciało polecam jego radości i nadzieję wszystkie trudy i dolegliwości czyń go szczęśliwym kapłanem i człowiekiem otaczaj życzliwymi ludźmi sprawiaj aby nieskalany umysłem niewinnym sercem i czystym ciałem Zawsze tobie służył amen
 Jan Skowronek Piekary Śląskie: 23.11.2019, 10:26
 Najwyższa istoto miej w swojej opiece wszystkie skrzywdzone dzieci przez twoich kapłanów.
 Boguslawa: 19.11.2019, 02:22
 Borze miej w opiece ks. Szymona.
 Izabela: 15.09.2019, 19:42
 Jezu najwyższy kapłanie, tobie powierzam księdza Marcina. I Ciebie Maryjo matko zawierzam opiece tego kapłana. Weź Go pod swoją matczyną opiekę. Maryjo proszę pomóż Mu przejść przez te trudne chwile.
 Agata : 13.09.2019, 17:26
 Dobry Jezu, Przenajświętsza Maryjo, polecam Waszej opiece Księdza Adama, Księdza Bolesława, Księdza Mieczysława, Księdza Pawła oraz Księdza Tomasza. Amen
 Arek : 02.08.2019, 21:36
 Podjąłem roczną adopcję za księdza Artura Codziennie modlę się za niego Koronka do Borzego Miłosierdzia I modlitwa.Bog zapłać
 adi: 04.07.2019, 17:48
 Polecam Ci Panie Jezu - wszechmogący Kapłanów szczególnie tych którzy stracili z Tobą- o najwoeksze do ro, kontakt i wiarę. Zanurz ich pokornie prozę w Twojej Najświętszej Krwi dla ich zbawienia.
 Renia: 29.06.2019, 04:58
 Z całego serca modlę się za Księdza Piotra i do końca mojego życia będę się za niego modlić. By Ukochany nasz Pan Jezus Chrystus chronił go od wszelkiego zła , by Błogosławił mu nieustannie w posłudze Kapłańskiej udzielając Mu wszelkich łask. Proszę Jezusa o świętość życia dla niego i by do końca trwał i wytrwał w powołaniu jakie dał mu Pan. Niech Maryja chroni go Swoim Matczynym płaszczem i nieustannie ma go w Swojej Opiece.
 Maria: 21.12.2018, 00:36
 CHCĘ MODLIĆ SIĘ ZA KS MARIUSZA URBANOWSKIEGO TOWARZYSTWO CHRYSTUSOWE PRACUJĄCEGO NA MISJI W POŁUDNIOWEJ ANGLII W SOUTHAMPTON JEDEN DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO KAŻDEGO DNIA DO KOŃCA ŻYCIA MOJEGO . POZDRAWIAM SERDECZNIE MARIA Z SOUTHAMPTON
 Aneri: 09.11.2018, 16:58
 Panie Boże każdego dnia proszę Cię nieustannie o opiekę nad Ks . Grzegorzem . To co się dzieje jest naprawdę niebezpieczne .Boże tak ciężko pojąć w czym tkwi sekret Jego postawy . Dlaczego nie dostrzega , że swoim postępowaniem sieje niepokój , a nawet zgorszenie . Panie podaj Mu pomocną dłoń .
 B.F.: 11.10.2018, 11:26
 Panie Jezu dziękuję za wszystkie łaski! .Bądź uwielbiony Kapłanie Kapłanów, Królu Królów a nasz Wielki Boże. Dziękuję naszemu ukochanemu Świętemu Janowi Pawłowi Drugiemu i Św.Dorocie za ich wstawiennictwo za nami wszystkimi.Bóg zapłać.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej