Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa za kapłanów

Spis modlitw za kapłanów

O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości.

Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.

Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.

Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo święte więzy miłości łączące Serce Boże z sercem człowieczym. Amen.

Zachęta do modlitwy za kapłanów

Jeżeli chcesz wspomóc całą posługę kapłanów w Kościele, to spróbuj podjąć się modlitwy za kapłanów. Możesz wybrać jedną z poniższych intencji lub sam/a przyjąć Bogu wiadomą intencję:

modlitwy za kapłanów

 • za jednego konkretnego kapłana,
 • za kapłanów z Twojej parafii,
 • za kapłanów z Twojego miasta/miejscowości,
 • za kapłanów z Twojej diecezji,
 • za wszystkich kapłanów pracujących w Polsce,
 • za wszystkich kapłanów pracujących na misjach,
 • za kapłanów znajdujących się w trudnych sytuacjach,
 • za kapłanów, którzy oddalili się od Jezusa,
 • za konkretnego diakona,
 • za ...
Przemyśl, na jak długo obierasz tę modlitwę. Możesz sam/a ustalić długość czasu albo modlić się np. przez:

Zachęta do modlitwy za kapłanów

 • miesiąc,
 • 3 miesiące,
 • pół roku,
 • 9 miesięcy,
 • rok,
 • do końca życia.

Uwierz, że w ten sposób uczynisz wiele dobrego powierzając Bogu wybranych kapłanów.
Twoja modlitwa przyczyni się do świętości Kościoła, który przecież jest Twoją Rodziną.
Możesz tę modlitwę w różnych intencjach podejmować wielokrotnie.

Z modlitewnika Sióstr Urszulanek SJK

Modlitwa za kapłanów

Boże, Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego nieprzebranego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Cię dzisiaj dla nich, w imieniu całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu.

Przez Ofiarę Twojego Jednorodzonego Syna, która spełnia się na każdym ołtarzu, pomnażaj w nich apostolską wiarę, wzbudzaj niezachwianą ufność i zapalaj ich zwycięską miłością, aby Ciebie nade wszystko i ponad wszystkich kochali i spalali się ofiarnie w służbie dusz.

Chroń ich przed pokusami ciała i świata, strzeż ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymaj ich w chwilach przepracowania, walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłącznych od misji zbawiania dusz. Przyjmij nasze modlitwy i ofiary w intencji kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego umiłowanego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.

Modlitwa w intencji księdza

Panie Jezu, Ty jesteś jedynym i wiecznym kapłanem. Apostołom swoim kazałeś, aby na całym świecie głosili Ewangelię, aby rozgrzeszali, aby składając Ofiarę, opowiadali śmierć Twoją, aż przyjdziesz. Dziękuję Ci za naszego kapłana. On mówi, tak jak Ty, że my jesteśmy dla niego matką, ojcem, braćmi i siostrami. Wiem, Panie, jak kochasz swoich kapłanów. Niech On będzie kapłanem według Twego Serca. Niech będzie mądry i święty. A za to, że nam głosi Twoją naukę, że w Twoim imieniu nam przebacza, że rozdaje nam Twoje Ciało, przytul go z miłością jak Jana do swego serca. My zaś podtrzymamy w modlitwie jego ręce.

Modlitwa za kapłanów ks. Paschalisa Schmida

O Boski Zbawicielu, Jezu Chryste, któryś posłannictwo swego Świętego Kościoła i jego pomyślność powierzył kapłanom z całą gorącością serca, polecamy Ci ich wszystkie potrzeby. Daj im wielkie, głębokie, pokorne i apostolskie serce, pełne świętej miłości ku Tobie i wszystkim powierzonym im duszom. Niech moc Twego miłosierdzia towarzyszy im wszędzie i chroni od zasadzek i sideł złych duchów, które ustawicznie zastawiają na ich dusze. Niech moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko, co by mogło przyćmić świętość kapłana. A Ty, o Matko Kościoła Św., upraszaj kapłanom szczególną łaskę pragnienia osobistego poświęcenia się Tobie, aby ich życie na Twój wzór spalało się w cichości, pokorze i prawdziwie apostolskiej pracy wśród ludzi w ciągłym wewnętrznym usposobieniu wysławiania Boga i Ciebie. Spraw, ażeby do Ofiary Eucharystycznej stanęły liczne zastępy kapłanów i budziły się powołania zakonne, które by świętością życia i płomienną gorliwością szerzyły wśród ludzi królestwo Syna Twojego na całym świecie. Amen.

Święta Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, ucieczko kapłanów i dusz Bogu poświęconych, wstawiaj się za nami u Jezusa.

Modlitwa do Ducha Świętego za kapłanów

Duchu Święty, Duchu Mądrości, prowadź kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Światłości, oświecaj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Czystości, uświęcaj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Mocy, wspieraj kapłanów;

Duchu Święty, Duchu Boży spraw, by kapłani ożywieni i umocnieni Twoją łaską, nieśli słowo prawdy i błogosławieństwo pokoju na cały świat. Niech ogień świętej miłości rozpala ich serca, by w płomieniach tej miłości oczyszczali i uświęcali dusze.
Duchu Święty, powierzamy Ci serca kapłańskie;
Ukształtuj je na wzór Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Amen.

Modlitwa za kapłanów

   

Wasze komentarze:
 Iwona: 14.05.2010, 20:01
 Jezu Chryste NajwyZszy Kapłanie i Matko Najświętsza udziel łaski i światła Ducha Świętego ks.Bogdanowi daj Mu dużo siły i wytrwania w dobrym w nowej parafi
 B.W.: 10.05.2010, 02:11
  Jezu Panie moj, proszę o potrzebne łaski, o dobro dla ks.Rafała by nigdy nie zwątpił ani nie zabłądził na swojej życiowej ścieżce i by zawsze Ci służył, do końca swojego życia.
 Małgorzata: 06.05.2010, 12:51
 Panie Jezu Boski Kapłanie w Twoją opiekę oddaję mego brata-ks.Jacka,proszę czuwaj nad nim w każdej chwili jego życia
 T.G.: 03.05.2010, 23:15
  Matko Najswietrza miej w opiece o.Ryszarda.Panie Boze dziekuje za wszystkie laski ktore otrzymuje blogoslaw mojej rodzinie i przyjaciolom.
 Danuta: 02.05.2010, 17:20
 Święty Boże miej w swojej opiece wszystkich Księży w mojej parafii,a także Księdza Piotra,księdza Grzegorza ,księdza Sebastiana i księdza Kazimierza...wypraszaj im potrzebne łaski...Dobry Boże Błogosław Im w posłudze kapłańskiej.
 Danuta: 02.05.2010, 17:19
 Święty Boże miej w swojej opiece wszystkich Księży w mojej parafii,a także Księdza Piotra,księdza Grzegorza ,księdza Sebastiana i księdza Kazimierza...wypraszaj im potrzebne łaski...Dobry Boże Błogosław Im w posłudze kapłańskiej.
 monika: 26.04.2010, 12:46
 Boże ! Opiekuj się ks. Janem Pozwol o dobry Jezu aby nadal był tak Dobrym Pasterzem, widzącym swe zbłąkane owce., okazującym współczucie i pomoc.
 T.G.: 23.04.2010, 23:36
 Prosze o dary Ducha Sw. dla naszego proboszcza o.Ryszarda SZCZESC BOZE Panie Boze miej go opiece.
 parafianka: 23.04.2010, 14:42
 poblogoslaw Panie Boze wszystkim kaplanom prosze opiekuj sie ks.Ryszardem ktory potrzebuje duzo wyrozumialosci i modlitwy od swoich parafian poniewaz jest zagubiony prosze Matko Najswietrza miej go w opiece niech pamieta o przyjaciolach

 monika: 16.04.2010, 12:20
 Jezu ! Modlę się codziennie za ks. Tobie wiadomego Mój Kochany Jezu bądź zawsze w nim i z nim teraz i na zawsze
 Pola: 03.04.2010, 17:11
 Miłosierny Jezu błagam Cię za ks.Stanisławem i proszę o rozwiązanie jego problemów, o których Ty sam najlepiej wiesz i dogłębi znasz. Ulecz jego duchowe rany.
 Aga: 27.03.2010, 21:46
 Boże, proszę o potrzebne łaski, o dobro dla ks. Dariusza by nigdy nie zwątpił ani nie zabłądził na swojej życiowej ścieżce i by zawsze Ci służył, do końca swojego życia.
  Nina 16.03.2010: 16.03.2010, 20:33
 Jezu Chryste Najwyższy Kapłanie i Matko Najświętsza udziel łaski i światła Ducha Świętego ks.Markowi
 katarzyna: 14.03.2010, 19:35
 pomóż,Panie Jezu,ks.Ryszardowi,by nigdy w Ciebie nie zwątpił i wrócił do kapłaństwa.
 Anna: 13.03.2010, 21:30
 Proszę Cię Panie Jezu o potrzebne łaski dla księdza Ireneusza aby pozostał Twoim wiernym sługom do końca,daj mu dużo siły i wytrwania w dobrym
 Anna: 13.03.2010, 21:15
 Proszę Cię Panie Jezu o potrzebne łaski dla księdza Ireneusza aby pozostał Twoim wiernym sługom do końca,daj mu dużo siły i wytrwania w dobrym
 xxx.13,03,2010: 13.03.2010, 17:51
 Proszę Cię Panie Jezu o potrzebne łaski dla księdza Roberta aby pozostał Twoim wiernym sługą do końca.
 C: 04.03.2010, 19:56
 Panie Boże uwolnij mocą Swojego Miłosierdzia oddal od ks.Ryszarda pomówienie o ojcostwo...dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych...przywróć Mu wiare w ludzi..
 P: 04.03.2010, 19:18
 BOŻE jeśli taka będzie wola Twoja uwolnij swojego Kapłana od brzemienia Ojcostwa, o które został pomówiony przez złych ludzi...
 Krystyna.: 08.02.2010, 01:09
 POBLOGOSLAW PANIE WSZYSTKIM KAPLANOM,A W SZCZEGOLNOSCI Z MOJEJ PARAFI.DAJ IM DUZO SILY I WYTRWANIA W DOBRYM,ABY BYLI DOBRYMI PASTERZAMI.A W MOIM SIOSTRZENCU FILIPIE ,WZBUDZ POWOLANIE DO SLUZENIA BOGU I LUDZIOM.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej