Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa za kapłanów

Spis modlitw za kapłanów

O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości.

Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.

Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.

Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo święte więzy miłości łączące Serce Boże z sercem człowieczym. Amen.

Zachęta do modlitwy za kapłanów

Jeżeli chcesz wspomóc całą posługę kapłanów w Kościele, to spróbuj podjąć się modlitwy za kapłanów. Możesz wybrać jedną z poniższych intencji lub sam/a przyjąć Bogu wiadomą intencję:

modlitwy za kapłanów

 • za jednego konkretnego kapłana,
 • za kapłanów z Twojej parafii,
 • za kapłanów z Twojego miasta/miejscowości,
 • za kapłanów z Twojej diecezji,
 • za wszystkich kapłanów pracujących w Polsce,
 • za wszystkich kapłanów pracujących na misjach,
 • za kapłanów znajdujących się w trudnych sytuacjach,
 • za kapłanów, którzy oddalili się od Jezusa,
 • za konkretnego diakona,
 • za ...
Przemyśl, na jak długo obierasz tę modlitwę. Możesz sam/a ustalić długość czasu albo modlić się np. przez:

Zachęta do modlitwy za kapłanów

 • miesiąc,
 • 3 miesiące,
 • pół roku,
 • 9 miesięcy,
 • rok,
 • do końca życia.

Uwierz, że w ten sposób uczynisz wiele dobrego powierzając Bogu wybranych kapłanów.
Twoja modlitwa przyczyni się do świętości Kościoła, który przecież jest Twoją Rodziną.
Możesz tę modlitwę w różnych intencjach podejmować wielokrotnie.

Z modlitewnika Sióstr Urszulanek SJK

Modlitwa za kapłanów

Boże, Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego nieprzebranego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Cię dzisiaj dla nich, w imieniu całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu.

Przez Ofiarę Twojego Jednorodzonego Syna, która spełnia się na każdym ołtarzu, pomnażaj w nich apostolską wiarę, wzbudzaj niezachwianą ufność i zapalaj ich zwycięską miłością, aby Ciebie nade wszystko i ponad wszystkich kochali i spalali się ofiarnie w służbie dusz.

Chroń ich przed pokusami ciała i świata, strzeż ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymaj ich w chwilach przepracowania, walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłącznych od misji zbawiania dusz. Przyjmij nasze modlitwy i ofiary w intencji kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego umiłowanego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.

Modlitwa w intencji księdza

Panie Jezu, Ty jesteś jedynym i wiecznym kapłanem. Apostołom swoim kazałeś, aby na całym świecie głosili Ewangelię, aby rozgrzeszali, aby składając Ofiarę, opowiadali śmierć Twoją, aż przyjdziesz. Dziękuję Ci za naszego kapłana. On mówi, tak jak Ty, że my jesteśmy dla niego matką, ojcem, braćmi i siostrami. Wiem, Panie, jak kochasz swoich kapłanów. Niech On będzie kapłanem według Twego Serca. Niech będzie mądry i święty. A za to, że nam głosi Twoją naukę, że w Twoim imieniu nam przebacza, że rozdaje nam Twoje Ciało, przytul go z miłością jak Jana do swego serca. My zaś podtrzymamy w modlitwie jego ręce.

Modlitwa za kapłanów ks. Paschalisa Schmida

O Boski Zbawicielu, Jezu Chryste, któryś posłannictwo swego Świętego Kościoła i jego pomyślność powierzył kapłanom z całą gorącością serca, polecamy Ci ich wszystkie potrzeby. Daj im wielkie, głębokie, pokorne i apostolskie serce, pełne świętej miłości ku Tobie i wszystkim powierzonym im duszom. Niech moc Twego miłosierdzia towarzyszy im wszędzie i chroni od zasadzek i sideł złych duchów, które ustawicznie zastawiają na ich dusze. Niech moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko, co by mogło przyćmić świętość kapłana. A Ty, o Matko Kościoła Św., upraszaj kapłanom szczególną łaskę pragnienia osobistego poświęcenia się Tobie, aby ich życie na Twój wzór spalało się w cichości, pokorze i prawdziwie apostolskiej pracy wśród ludzi w ciągłym wewnętrznym usposobieniu wysławiania Boga i Ciebie. Spraw, ażeby do Ofiary Eucharystycznej stanęły liczne zastępy kapłanów i budziły się powołania zakonne, które by świętością życia i płomienną gorliwością szerzyły wśród ludzi królestwo Syna Twojego na całym świecie. Amen.

Święta Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, ucieczko kapłanów i dusz Bogu poświęconych, wstawiaj się za nami u Jezusa.

Modlitwa do Ducha Świętego za kapłanów

Duchu Święty, Duchu Mądrości, prowadź kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Światłości, oświecaj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Czystości, uświęcaj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Mocy, wspieraj kapłanów;

Duchu Święty, Duchu Boży spraw, by kapłani ożywieni i umocnieni Twoją łaską, nieśli słowo prawdy i błogosławieństwo pokoju na cały świat. Niech ogień świętej miłości rozpala ich serca, by w płomieniach tej miłości oczyszczali i uświęcali dusze.
Duchu Święty, powierzamy Ci serca kapłańskie;
Ukształtuj je na wzór Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Amen.

Modlitwa za kapłanów

   

Wasze komentarze:
 ANERI: 19.09.2016, 17:15
 BOŻE PROSZĘ CIĘ -RATUJ KSIĘDZA GRZEGORZA . MY TAK BARDZO PRAGNIEMY MU POMÓC , ALE TO NIE MIEŚCI SIĘ W NASZYCH MOŻLIWOŚCIACH .
 gabriela: 19.08.2016, 11:15
 Boże, wspieraj w duchowości wszystkich Kapłanów, których spotkałam na swojej drodze życia, szczególnie Ojca Wojciecha, Ojca Tadeusza, Ojca Krzysztofa, Grzegorz i Adama oraz Wszystkich pozostałych, którzy towarzyszą mi w mojej drodze ...... . Niech Bóg IM błogosławi .
 Anna: 05.08.2016, 14:04
 Panie Boże powierzam Ci kapłanów Gostynińskich parafii.
O życie w celibacie dla nich.
 ANERI: 29.07.2016, 19:13
 BOŻE TY ZNASZ KS. GRZEGORZA . TO DOBRY CZŁOWIEK I WYJĄTKOWY KAPŁAN . NIE DOPUŚĆ ABY ZAGUBIŁ SENS SWEGO POWOŁANIA . ODDAL OD NIEGO TRUDNOŚCI , KTÓRE OBECNIE PRZEŻYWA . URATUJ GO DLA SIEBIE , DLA NAS I DLA NIEGO SAMEGO . BOŻE DAJ NAM WSKAZÓWKI , JAK MY MOŻEMY MU POMÓC . BŁAGAM CIĘ BOŻE USŁYSZ TĘ PROŚBĘ .
 matka kapłana: 01.06.2016, 18:16
 Matko Boża, jestem dumna ze swojego syna Rafała, który pare dni temu przyjął święcenia kapłańskie. Proszę otocz Go płaszczem swej opieki, aby wytrwał i był dobrym kapłanem.
 Gość : 04.03.2016, 14:36
 Modlę się za tych,którzy mnie Szczuli i za tych,co dzisiaj płacą za nich koszta sądowe. Amen
 Janina: 02.03.2016, 20:52
 Maryjo,Matko kaplanow Tobie zawierzam kazdego kaplana,wypraszaj im potrzebne laski.Duchu Swiety ,moca Twoja ich umacniaj,swiatlem swoim ich oswiecaj.Panie Jezu,mocnych kaplanow uswiecaj,slabych umacniaj,zagubionych poprowadz,chorych uzdrawiaj.Ojcze ukochany wlewaj w serca kaplanow przeogromna milosc,ktora pomoze im przezwyciezyc weszelkie trudnoscci,niech zapatrzeni w Twoje swiete Oblicze stana sie wiernymi swiadkamim Twojej milosci i wielkiej ufnosci Temu Ktory wszystko moze.
 Grażyna: 20.01.2016, 18:35
 Panie Jezu pomóż księdzu Marcinowi M. , uzdrów go i napełnij Swoim Nieskończonym Miłosierdziem, aby służył ludziom i Tobie . Niech jego posługa przysłuży wszystkim którzy go potrzebują. Amen.
 agata: 09.12.2015, 22:00
 Panie, dziękuję za kapłanów z parafii św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. ks. Proboszcza, ks. Artura, ks. Waldemara, ks. Pawła. Dzięki ich posłudze odnalazłam spokój i miłość Boga, którymi napełnia mnie Pan podczas Eucharystii. Bądź z Nimi i błogosław im każdego dnia

 agata: 09.12.2015, 21:58
 Panie, dziękuję za kapłanów z parafii św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. ks. Proboszcza, ks. Artura, ks. Waldemara, ks. Pawła. Dzięki ich posłudze odnalazłam spokój i miłość Boga, którymi napełnia mnie Pan podczas Eucharystii. Bądź z Nimi i błogosław im każdego dnia
 dorota: 26.11.2015, 22:16
 Panie Jezu Chryste powierzam twojej opiece księdza Michala
 Prosząca: 24.10.2015, 12:06
 Panie Jezu,proszę o uzdrowienie ks.Piotra.Mój Boski Przyjacielu, błagam dla Niego o cud,jeśli to zgodne z Twoją św. Wolą. Amen
 znana Panu Bogu: 09.08.2015, 21:52
 "Panowie Szlachta "dajcie sobie już spokój z wiadoma osobą, dość wyrzadziliscie krzywd,proszę zająć się swoim sprawami,jeśli zależy Wam na zgodzie.Amen
 Gośc: 24.06.2015, 10:17
 Panie Boże,powierzam Ci wiadomą osobę,proszę jeśli to zgodne z Twoją Św. Wolą uwolnij od tych okropnych długów,proszę też rusz sumieniem wszystkich,który czyścili konto wiedząc,że ta osoba jest bardzo chora.Bądź Wola Twoja.Amen
 Gośc: 19.06.2015, 16:39
 Panie Boże,powierzam Ci ks.Damiana.Bądź wola Twoja.Amen
 człowiek: 06.06.2015, 21:31
 Mój Najukochańszy Jezuniu!dziękuje Ci za wszystko już tyle czasu minęło i tyle cudów uczyniłeś i nadal czynisz ,jesteś nawet wtedy kiedy myślę że Ciebie nie ma ,powołałeś mnie ,postawiłeś na moje drodze właśnie tego Kapłana ,wiem że jest bardzo bliski Twemu Sercu ,choć nie wiem co Ty kombinujesz ale całą duszą ufam Tobie i niech się stanie Twoja Wola uświęcaj tego Kapłana .Ożyw to co umiera .Miłuje Ciebie mój Jezuniu !Ty wiesz jak miłuje
 Danuta: 29.05.2015, 18:26
 Najświętsze Serce Jezusa powierzam Ci wszystkich Kapłanów,którzy od dłuższego czasu modlili się za mnie,odprawiając Msze Św.w mojej intencji.Proszę dla nich o wszelkie łaski i błogosławieństwo o dużo zdrowia,radośc serca i pogodę ducha,aby w zdrowiu i radości wypełniali Twoją Św. Wolę.Amen
 SWIETOSLAWA CHLUDZINSKA: 24.05.2015, 18:35
 PANIE JEZU PROSZE O BOZA OPIEKE DLA MATEUSZA NIECH MARYJA I STWORCA W TRZECH OSOBACH,BOG OJCIEC I DUCH SW.AMEN.
 BARBARA : 14.05.2015, 12:51
 PANIE JEZU PROSZĘ CIĘ MNIEJ W OPIECE WSZYSTKICH KSIĘŻY W MOJEJ PARAFII GISZOWCU ŚW. BARBARZE KSIĘŻY GRZEGORZA, ARTURA ,TOMASZA ,TOMASZA I ,IZYDORA WLEJ W ICH SERCA PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ ,WIARĘ I NADZIEJE ABY NAS PROWADZILI DO CIEBIE TATUSIU UKOCHANY,OBDARZ ICH RÓWNIEŻ ZDROWIEM DZIĘKUJE CI ZA NASZYCH KAPŁANÓW AMEN.
 BARBARA : 14.05.2015, 12:51
 PANIE JEZU PROSZĘ CIĘ MNIEJ W OPIECE WSZYSTKICH KSIĘŻY W MOJEJ PARAFII GISZOWCU ŚW. BARBARZE KSIĘŻY GRZEGORZA, ARTURA ,TOMASZA ,TOMASZA I ,IZYDORA WLEJ W ICH SERCA PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ ,WIARĘ I NADZIEJE ABY NAS PROWADZILI DO CIEBIE TATUSIU UKOCHANY,OBDARZ ICH RÓWNIEŻ ZDROWIEM DZIĘKUJE CI ZA NASZYCH KAPŁANÓW AMEN.
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej