Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy urodził się w Lizbonie, w Portugalii, pod koniec XII wieku. Jako zakonnik franciszkański i kapłan był kaznodzieją, pracował z wielkim pożytkiem nad nawróceniem wielu. W zakonie uczył teologii. Napisał dzieła świadczące o jego wiedzy i dobroci. Stolica Apostolska nadała mu tytuł "Doktora ewangelicznego". Zmarł w 1231 r. w Padwie. Jest patronem Kustodii Ziemi Świętej.

Spis modlitw do św. Antoniego

Krótka modlitwa do św. Antoniego z Padwy

Wszechmogący, wieczny Boże, w osobie św. Antoniego dałeś Twemu ludowi nadzwyczajnego kaznodzieję i pośrednika w sprawach trudnych. Spraw, abyśmy za jego przyczyną mogli prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie i doświadczać Twojej pomocy we wszystkich przeciwnościach. Amen.

Modlitwy do św. Antoniego z Padwy

Boże nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś Świętemu Antoniemu głoszenie niezmierzonych skarbów Chrystusa, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej poznawali Ciebie i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Przewielebny święty Antoni, dodaj nam odwagi i mocy do znoszenia wszelakich cierpień i trudów naszego życia, byśmy ubogaceni w łaskę, dawali dobre świadectwo o naszym Panu i Bogu – Jezusie Chrystusie, który roztacza opiekę nad nami każdego dnia, dając nam swoją miłość w Twoich szlachetnych pełnych świętości rękach. A Niepokalana Najświętsza Maryja Panna przez przemożne wstawiennictwo Twoje, Św. Antoni, niech nas wspiera i prowadzi swoją miłością do domu Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego o pomoc

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego w wielkiej potrzebie

Wspomnij sobie, święty Antoni, na ów wielki zaszczyt, jaki Ci Pan Jezus okazał, gdy tylu tysiącom do Ciebie się udającym za przyczyną Twoją swej pomocy udzielił. Wspomnij, ilu kończących życie, błądzących zbawienną radę, strapionych pociechę, opętanych uwolnienie, trędowatych oczyszczenie, chorych zdrowie, żeglujących bezpieczny port, uwięzionych wolność, okradzionych swe dobro, w ogóle ilu nędznych przez Ciebie pociechę i pomoc otrzymało i po dziś dzień otrzymuje. Uciekam się więc do Ciebie i błagam Cię o pomoc i radę w tej wielkiej mej potrzebie... Ojcze uciśnionych, ulituj się nad mą nędzą, gdyż Pan Bóg karząc mnie za grzechy lub chcąc mnie doświadczyć, tak ciężko mnie nawiedzi. Wejrzyj na moją nędzę i trudne położenie, w jakim się znajduję.

O wyzwól mnie z mej obecnej potrzeby i okaż mi dobroć swojego serca. Wysłuchaj próśb moich.

Udziel mi pociechy, wybłagaj mi siłę i poddanie się woli Bożej, abym cierpliwie wytrwał i nie utracił zasługi, jaką przez należyte znoszenie cierpień uzyskać mogę. Ufam, że mnie wysłuchasz, lecz nie moja ale Boża wola niech się stanie. Amen.

Modlitwa o św. Antoniego

Wasze komentarze:
 annas: 14.12.2022, 17:14
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię z całego serca.
 annas : 14.12.2022, 10:17
 Święty Antoni przyjdz mi z pomocą.
 Kazimiera: 12.12.2022, 18:32
 Proszę o odnalezienie telefonu który zgubils wnuczka Martyna
 annas: 30.11.2022, 21:37
 Święty Antoni dopomóż naszym piłkarzom.
 annas: 29.11.2022, 20:04
 Święty Antoni dopomóż mojemu dziecku znaleźć pracę daj zdrowie i siłę do życia. Sługo Bozy przyjdz nam z pomocą. Ulituj się nad nami.Amen.
 annas: 24.11.2022, 15:24
 Święty Antoni tyle razy się do Ciebie zwracam przyjdz mi z pomocą wieże w Twoja zbawienna moc ,dopomóż mi uwolnić się z tej choroby. Amen.
 Ewa: 24.11.2022, 11:33
 Święty Antoni, błagam pomóż rodzinie, która się Twojej pomocy, opiece i orędownictwu zawierza. Znajdujemy się w najtrudniejszej sytuacji, błagam, pomóż nam.
 Zuzanna: 13.11.2022, 23:54
 Sw. Antoni, dziekuje za wszystkie wysluchane modlitwy i prosze o dalsza opieke i pomoc w Bogu wiadomych intencjach. Powierzam Ci moje malzenstwo, rodzine, dom oraz prace proszac o blogoslawienstwo oraz wstawiennictwo u Pana. Prosze rowniez w intencji dusz w czyscu cierpiących a zwlaszcza tych, ktore najbardziej potrzebuja Bozego Milosierdzia.
 Maria: 08.11.2022, 10:58
 Kochany Swiety Antoni.Cudotworco Bozy prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza i jego matki oraz Jerzego i Marcina. W intencji udaremnienia zla ze strony nieprzyjaciol/alkoholika/. Pomoz nam Sw,Antoni we wszystkim co potrzebuje Twojej pomocy.

 annas : 25.10.2022, 00:40
 Umilowany Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię wstaw się za mną u Jezusa Chrystusa iMaryi Panny uproś łaski uzdrowienia dla mnie.
 annas: 10.10.2022, 15:39
 Umilowany Święty Antoni dopomóż mi proszę o zdrowie którego tak bardzo potrzebuje. Ulituj się nademna.
 annas: 10.10.2022, 00:34
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię.
 Gabriela : 09.10.2022, 20:48
 Święty Antoni proszę o wygranie pieniędzy na zakup własnego lokum. Tak bardzo jest mi potrzebne. Wyproś mi tę łaskę u Boga. POMÓŻ PROSZĘ 🌹
 Zuzanna: 28.09.2022, 21:30
 Sw. Antoni, prosze Cie o dary Ducha Swietego, jasny umysl oraz pomoc na jutrzejszym szkoleniu.
 annas : 24.09.2022, 23:01
 Święty Antoni miej w opiece Moje dziecko ,daj jej siłę przetrwać ten trudny okres po stracie pracy.Daj jej radość życia, miej ja w opiece.
 Elzbieta : 20.09.2022, 21:51
 Sw. Antoni, prosze Cie o szczesliwe zakonczenie trudnej sprawy.
 annas : 20.09.2022, 14:19
 Święty Antoni proszę Cię o pomoc, ulituj się nademna, Ty wiesz jak ja cierpię wejzyj na mnie przyjdz mi z pomocą, zanieś do Boga moje prośby.
 annas : 20.09.2022, 09:05
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię z całego serca.
 Zuzanna: 17.09.2022, 23:13
 Sw.. Antoni, prosze Cie o blogoslawienstwo, opieke oraz bezpieczna i bezkolizyjna jazde nowym autem. Strzez mnie, chron i prowadz..
 Zuzanna: 12.09.2022, 22:18
 Sw. Antoni, prosze Cie w intencji mojego synka rozpoczynajacego nauke w szkole. Wstaw sie za nim u Pana, aby poradzil sobie z nowymi wyzwanimi i obowiazkami, aby znalazl przyjaciol i szybko zaadaptowal sie do nowych warunkow. Miej go w swej opiece, strzez, chron i prowadz!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej