Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy urodził się w Lizbonie, w Portugalii, pod koniec XII wieku. Jako zakonnik franciszkański i kapłan był kaznodzieją, pracował z wielkim pożytkiem nad nawróceniem wielu. W zakonie uczył teologii. Napisał dzieła świadczące o jego wiedzy i dobroci. Stolica Apostolska nadała mu tytuł "Doktora ewangelicznego". Zmarł w 1231 r. w Padwie. Jest patronem Kustodii Ziemi Świętej.

Spis modlitw do św. Antoniego

Krótka modlitwa do św. Antoniego z Padwy

Wszechmogący, wieczny Boże, w osobie św. Antoniego dałeś Twemu ludowi nadzwyczajnego kaznodzieję i pośrednika w sprawach trudnych. Spraw, abyśmy za jego przyczyną mogli prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie i doświadczać Twojej pomocy we wszystkich przeciwnościach. Amen.

Modlitwy do św. Antoniego z Padwy

Boże nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś Świętemu Antoniemu głoszenie niezmierzonych skarbów Chrystusa, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej poznawali Ciebie i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Przewielebny święty Antoni, dodaj nam odwagi i mocy do znoszenia wszelakich cierpień i trudów naszego życia, byśmy ubogaceni w łaskę, dawali dobre świadectwo o naszym Panu i Bogu – Jezusie Chrystusie, który roztacza opiekę nad nami każdego dnia, dając nam swoją miłość w Twoich szlachetnych pełnych świętości rękach. A Niepokalana Najświętsza Maryja Panna przez przemożne wstawiennictwo Twoje, Św. Antoni, niech nas wspiera i prowadzi swoją miłością do domu Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego o pomoc

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego w wielkiej potrzebie

Wspomnij sobie, święty Antoni, na ów wielki zaszczyt, jaki Ci Pan Jezus okazał, gdy tylu tysiącom do Ciebie się udającym za przyczyną Twoją swej pomocy udzielił. Wspomnij, ilu kończących życie, błądzących zbawienną radę, strapionych pociechę, opętanych uwolnienie, trędowatych oczyszczenie, chorych zdrowie, żeglujących bezpieczny port, uwięzionych wolność, okradzionych swe dobro, w ogóle ilu nędznych przez Ciebie pociechę i pomoc otrzymało i po dziś dzień otrzymuje. Uciekam się więc do Ciebie i błagam Cię o pomoc i radę w tej wielkiej mej potrzebie... Ojcze uciśnionych, ulituj się nad mą nędzą, gdyż Pan Bóg karząc mnie za grzechy lub chcąc mnie doświadczyć, tak ciężko mnie nawiedzi. Wejrzyj na moją nędzę i trudne położenie, w jakim się znajduję.

O wyzwól mnie z mej obecnej potrzeby i okaż mi dobroć swojego serca. Wysłuchaj próśb moich.

Udziel mi pociechy, wybłagaj mi siłę i poddanie się woli Bożej, abym cierpliwie wytrwał i nie utracił zasługi, jaką przez należyte znoszenie cierpień uzyskać mogę. Ufam, że mnie wysłuchasz, lecz nie moja ale Boża wola niech się stanie. Amen.

Modlitwa o św. Antoniego

Wasze komentarze:
 czcicielka: 06.09.2022, 11:00
 Kochany Sw.Antoni,Cudotworco Bozy,prosze Cie w intencji powrotu do zdrowia z ciezkiej choroby dla syna i dla mnie. W intencji dobrej woli pracodawcy,by zatrudnili syna na stale i na czas nieokreslony/o zdanie egz,o odzyskanie pieniedzy dla nas i dla Marcina,o dobrych wspolmazonkow/. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Katarzyna : 03.09.2022, 08:54
 Sw Antoni proszę Cie o odnalezienie zagubionych rzeczy błagam
 annas : 31.08.2022, 21:36
 Święty Antoni wstaw się za mną u Jezusa I Maryi abym odzyskała zdrowie którego tak bardzo potrzebuje. Dopomóż mi proszę Cię. Amen
 Ra: 28.08.2022, 15:18
 Sw,Antoni pokornie proszę Cię o pomoc w wiadomej Ci sprawie dla mnie, bardzo gorąco błagam o pomoc w łasce powrotu do zdrowia Piotra i szczęśliwy przebieg operacji, proszę Cię pokornie opiekuj się Pawłem i Wiktoria podczas podróży i znalezieniu pracy i mieszkania ,o szczęśliwa podróż Mateusza i Karoliny,daj nam siłę i wiarę Amen
 annas : 24.08.2022, 18:18
 Umilowany Święty Antoni wstaw się za mną u Jezusa I Maryi abym odzyskała zdrowie bo jak nie TY to kto mi pomoże. Dziękuję Ci za dotąd otrzymane łaski. Dopomóż mi proszę Cię. Amen.
 annas : 20.08.2022, 15:40
 Umilowany Święty Antoni wstaw się za mną
 Ra: 15.08.2022, 16:38
 Sw ,Antoni proszę Cię o pomoc w wiadomej Ci sprawie dla mnie,a dla Pawła o podjęcie pracy o przemianę jego..Amen
 Gabriela: 15.08.2022, 15:34
 Święty Antoni bardzo proszę o Twoje wstawiennictwo u Boga o pilną pomoc finansową dla.mnie na zakup mieszkania lub domu. Proszę żeby sprawy tak się ułożyło żeby wystąpiły wszelkie trudności finansowe. Niech się znajdą pieniądze. Proszę pomóż 🌹
 Gosia: 14.08.2022, 13:08
 Sw. Antoni z całego serca proszę Cię dopomóż mojemu synowi znaleść pracę.

 annas : 13.08.2022, 14:51
 Umilowany Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię, wstaw się za mną u Jezusa iMaryi błagam Cię dopomóż mi. Amen.
 annas : 12.08.2022, 23:52
 Umilowany Święty Antoni wstaw się za mną u Jezusa iMaryi błagam dopomóż mi, daj szczęśliwie przeżyć noc .Ulituj się nademna. Jezu Ufam Tobie.
 Łukasz: 08.08.2022, 11:15
 Drogi św. Antoni pomóż odnaleźć mi się w życiu. Proszę Cię też o pomoc w znalezieniu dobrej, rozwijającej pracy.
 Zuzanna: 01.08.2022, 22:47
 Sw. Antoni, prosze Cie o pomoc w trudnej, wiadomej Ci intencji.
 annas : 29.07.2022, 16:29
 Święty Antoni wstaw się za mną u Jezusa iMaryi błagam dopomóż mi daj siłę przetrwać ten tydzień.
 Zuzanna: 05.07.2022, 22:19
 Sw. Antoni, prosze Cie o opieke i blogoslawienstwo oraz bezpieczna jazda. Strzez mnie i chron na wszystkich drogach moich.
 beti: 05.07.2022, 13:56
 Kochany Św Antoni chroń mnie przed zgubami i złodziejami a jeśli możesz wesprzyj mnie bym mogła wygrać w lotto Amen
 Zuzanna: 27.06.2022, 22:19
 Sw. Antoni, prosze Cie o pomoc w chwilach zwatpienia, bezsilnosci i samotnosci. Pomoz przezwyciezyc pietrzace sie problemy zdrowotne, zawodowe i rodzinne. Dodaj mi sil do walki z choroba, nalogiem i przeciwnosciami. Blogoslaw moim planom i strzez od grzechu, zla i nieszczesc.
 Janina : 25.06.2022, 09:03
 Sw.Antoni proszę o wstawiennictwo u Pana wszechmogącego o wysłuchanie moich prośby w codziennej modlitwie. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij
 Mama...: 24.06.2022, 05:36
 Święty Antoni przyjdź mi z pomocą
 Katarzyna: 17.06.2022, 21:28
 Święty Antoni przyjdz mi z pomocą jestem po operacji chorowałam na Raka piersi jestem zdrowa proszę o opieke żeby nie było powrotu choroby która mnie przez 1,5 roku męczyła wszystkie diagnozy i chemie.Święty Antoni proszę mnie chronić od złych ludzi którzy mnie cały czas pomawiają i obgadują ja z stresu zachorowałam niemam już siły tak ciężko żyć proszę opiekuj się mną Kasia
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej