Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy urodził się w Lizbonie, w Portugalii, pod koniec XII wieku. Jako zakonnik franciszkański i kapłan był kaznodzieją, pracował z wielkim pożytkiem nad nawróceniem wielu. W zakonie uczył teologii. Napisał dzieła świadczące o jego wiedzy i dobroci. Stolica Apostolska nadała mu tytuł "Doktora ewangelicznego". Zmarł w 1231 r. w Padwie. Jest patronem Kustodii Ziemi Świętej.

Spis modlitw do św. Antoniego

Krótka modlitwa do św. Antoniego z Padwy

Wszechmogący, wieczny Boże, w osobie św. Antoniego dałeś Twemu ludowi nadzwyczajnego kaznodzieję i pośrednika w sprawach trudnych. Spraw, abyśmy za jego przyczyną mogli prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie i doświadczać Twojej pomocy we wszystkich przeciwnościach. Amen.

Modlitwy do św. Antoniego z Padwy

Boże nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś Świętemu Antoniemu głoszenie niezmierzonych skarbów Chrystusa, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej poznawali Ciebie i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Przewielebny święty Antoni, dodaj nam odwagi i mocy do znoszenia wszelakich cierpień i trudów naszego życia, byśmy ubogaceni w łaskę, dawali dobre świadectwo o naszym Panu i Bogu – Jezusie Chrystusie, który roztacza opiekę nad nami każdego dnia, dając nam swoją miłość w Twoich szlachetnych pełnych świętości rękach. A Niepokalana Najświętsza Maryja Panna przez przemożne wstawiennictwo Twoje, Św. Antoni, niech nas wspiera i prowadzi swoją miłością do domu Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego o pomoc

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego w wielkiej potrzebie

Wspomnij sobie, święty Antoni, na ów wielki zaszczyt, jaki Ci Pan Jezus okazał, gdy tylu tysiącom do Ciebie się udającym za przyczyną Twoją swej pomocy udzielił. Wspomnij, ilu kończących życie, błądzących zbawienną radę, strapionych pociechę, opętanych uwolnienie, trędowatych oczyszczenie, chorych zdrowie, żeglujących bezpieczny port, uwięzionych wolność, okradzionych swe dobro, w ogóle ilu nędznych przez Ciebie pociechę i pomoc otrzymało i po dziś dzień otrzymuje. Uciekam się więc do Ciebie i błagam Cię o pomoc i radę w tej wielkiej mej potrzebie... Ojcze uciśnionych, ulituj się nad mą nędzą, gdyż Pan Bóg karząc mnie za grzechy lub chcąc mnie doświadczyć, tak ciężko mnie nawiedzi. Wejrzyj na moją nędzę i trudne położenie, w jakim się znajduję.

O wyzwól mnie z mej obecnej potrzeby i okaż mi dobroć swojego serca. Wysłuchaj próśb moich.

Udziel mi pociechy, wybłagaj mi siłę i poddanie się woli Bożej, abym cierpliwie wytrwał i nie utracił zasługi, jaką przez należyte znoszenie cierpień uzyskać mogę. Ufam, że mnie wysłuchasz, lecz nie moja ale Boża wola niech się stanie. Amen.

Modlitwa o św. Antoniego

Wasze komentarze:
 annas: 22.02.2022, 00:28
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię ulituj się nademna.
 annas: 22.02.2022, 00:26
 Święty Antoni wstaw się za mną u Jezusa iMaryi błagam Cię dopomóż mi. Amen
 Gabriela: 18.02.2022, 22:59
 Święty Antoni pomóż mi w moim trudnym położeniu związanym z przejściem na emeryturę. Wypełnij ten czas owocnie. Proszę o pomoc finansową w zakupie i utrzymaniu domu. Pomóż
 annas: 16.02.2022, 14:05
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię wstaw się za mną u Jezusa Chrystusa I Maryi uproś łaski uzdrowienia. Amen.
 Gośka: 12.02.2022, 01:01
 BŁAGAM CIĘ ŚWIĘTY ANTONI O WSTAWNNICTWO U PANA BOGA I MARYI Z PROŚBĄ O ŁASKI ZDROWIA DLA MOJEJ KOCHANEJ MAMUSI TERESKI. UZDRÓW MOJĄ MAMUSIĘ I NIECH POKONA CHOROBĘ. AMEN JEZU UFAM TOBIE JEZU KOCHAM CIĘ
 Zuzanna: 09.02.2022, 22:40
 Sw. Antoni, dziekuje za wszystkie otrzymane za Twym posrednictwem laski a zwlaszcza za zdanie egzaminu na prawo jazdy i awans w pracy. Prosze o dalsza opieke i blogoslawienstwo oraz pomoc w trudnej, wiadomej Ci intencji.
 annas : 09.02.2022, 07:38
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię
 annas: 07.02.2022, 14:26
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię wstaw się za mną u Jezusa iMaryi. w Tobie moja nadzieja.
 Mary: 06.02.2022, 21:44
 Proszę w wiadomej intencji 🌹

 annas: 06.02.2022, 18:51
 Święty Antoni patronie mojej parafia dopomóż mi proszę Cię użyj w cierpieniu wstaw się za mną u Jezusa I Maryi. Amen.
 annas: 02.02.2022, 16:27
 Święty Antoni wstaw sieza mną u Jezusa I Maryi dopomóż mi proszę Cię. Ty dużo możesz jestem twoja czcicielka ,modlę się do Cebie każdego dnia. Amen.
 Zuzanna: 17.01.2022, 22:09
 Sw. Antoni, dziekuje za wszystkie otrzymane za Twym wstawiennictwem laski oraz prosze o dalsza opieke i pomoc w zdaniu egzaminu oraz blogoslawienstwo w pracy.
 annas: 16.01.2022, 17:42
 Umilowany Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię wstaw się za mną u Jezusa Chrystusa I Maryi uproś łaski uzdrowienia. Panie Boże przyjdz mi z pomocą za wstawiennictwem Świętego Antoniego.
 Tomasz: 13.01.2022, 19:44
 SW. Antoni proszę o cud uzdrowienia mnie i uwolnienia od samotności i bezrobocia. JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ.
 annas: 11.01.2022, 09:42
 Umilowany Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię wstaw się za mną u Jezusa I Maryi o łaskę zdrowia dla mnie I dla całej rodziny
 annas: 07.01.2022, 14:05
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię uproś u Jezuska leżącego w żłobku zdrowia dla mnie I całej rodziny.Presze Cię z całego serca.
 Kasia33: 05.01.2022, 20:25
 Sw Antoni prosze cie pomoz mojemu tacie wyjsc z coronowirusa lezy w szpitalu jego stan jest ciezki oddycha przez maske tlenowa zrob wszystko co w twojej mocy zeby wyzdrowial przezyl i wyszedl szybko ze szpitala zeby niemusial byc podlonczony do respiratora. Prosze cie czowaj nad nim nad jego zdrowiem pomoz mojemu tacie wrocic do sil zeby jego stan zdrowia sie poprawil. Wysluchaj mojej prosby.
 annas: 31.12.2021, 16:08
 Święty Antoni uproś u Jezuska leżącego w żłobku zdrowie dla mnie I całej rodziny oby ten nowy rok był dla nas szczęśliwszy niż ubiegły.
 Zuzanna: 29.12.2021, 20:37
 Sw. Antoni prosze Cie o pomoc w zdaniu egzaminu na prawo jazdy.
 Zuzanna: 28.12.2021, 21:49
 Sw. Antoni, z ufnoscia i wiara polecam Ci wszystkie moje trudne sprawy proszac o pomoc i wstawiennictwo... Prosze o blogoslawienstwo w zyciu zawodowym, o zdanie egzaminu oraz zgode i milosc w rodzinie. Pomoz mi naprawic bledy przeszlosci, zaniedbania, oczyscic serce i umysl z negatywnych emocji ; odnalezc spokoj i harmonie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej