Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy urodził się w Lizbonie, w Portugalii, pod koniec XII wieku. Jako zakonnik franciszkański i kapłan był kaznodzieją, pracował z wielkim pożytkiem nad nawróceniem wielu. W zakonie uczył teologii. Napisał dzieła świadczące o jego wiedzy i dobroci. Stolica Apostolska nadała mu tytuł "Doktora ewangelicznego". Zmarł w 1231 r. w Padwie. Jest patronem Kustodii Ziemi Świętej.

Spis modlitw do św. Antoniego

Krótka modlitwa do św. Antoniego z Padwy

Wszechmogący, wieczny Boże, w osobie św. Antoniego dałeś Twemu ludowi nadzwyczajnego kaznodzieję i pośrednika w sprawach trudnych. Spraw, abyśmy za jego przyczyną mogli prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie i doświadczać Twojej pomocy we wszystkich przeciwnościach. Amen.

Modlitwy do św. Antoniego z Padwy

Boże nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś Świętemu Antoniemu głoszenie niezmierzonych skarbów Chrystusa, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej poznawali Ciebie i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Przewielebny święty Antoni, dodaj nam odwagi i mocy do znoszenia wszelakich cierpień i trudów naszego życia, byśmy ubogaceni w łaskę, dawali dobre świadectwo o naszym Panu i Bogu – Jezusie Chrystusie, który roztacza opiekę nad nami każdego dnia, dając nam swoją miłość w Twoich szlachetnych pełnych świętości rękach. A Niepokalana Najświętsza Maryja Panna przez przemożne wstawiennictwo Twoje, Św. Antoni, niech nas wspiera i prowadzi swoją miłością do domu Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego o pomoc

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego w wielkiej potrzebie

Wspomnij sobie, święty Antoni, na ów wielki zaszczyt, jaki Ci Pan Jezus okazał, gdy tylu tysiącom do Ciebie się udającym za przyczyną Twoją swej pomocy udzielił. Wspomnij, ilu kończących życie, błądzących zbawienną radę, strapionych pociechę, opętanych uwolnienie, trędowatych oczyszczenie, chorych zdrowie, żeglujących bezpieczny port, uwięzionych wolność, okradzionych swe dobro, w ogóle ilu nędznych przez Ciebie pociechę i pomoc otrzymało i po dziś dzień otrzymuje. Uciekam się więc do Ciebie i błagam Cię o pomoc i radę w tej wielkiej mej potrzebie... Ojcze uciśnionych, ulituj się nad mą nędzą, gdyż Pan Bóg karząc mnie za grzechy lub chcąc mnie doświadczyć, tak ciężko mnie nawiedzi. Wejrzyj na moją nędzę i trudne położenie, w jakim się znajduję.

O wyzwól mnie z mej obecnej potrzeby i okaż mi dobroć swojego serca. Wysłuchaj próśb moich.

Udziel mi pociechy, wybłagaj mi siłę i poddanie się woli Bożej, abym cierpliwie wytrwał i nie utracił zasługi, jaką przez należyte znoszenie cierpień uzyskać mogę. Ufam, że mnie wysłuchasz, lecz nie moja ale Boża wola niech się stanie. Amen.

Modlitwa o św. Antoniego

Wasze komentarze:
 Dziadek.: 17.06.2022, 16:16
 Św. Antoni proszę o łaskę powrotu do zdrowia, po operacji usunięcia guza w mózgu mego wnuka Tymona B. 05.06 .2022 r przystapił do I Komuni Świetej. Jeszcze przebywa w szpitalu CZD.
 Tomek: 16.06.2022, 05:00
 Święty Antoni, czuwaj proszę🌹🍀🍀🍀♦ dziękuję. Pomóż proszę 🌵🌸 Br D. Prosimy Cię o pokój. Św. Rito i św. Matyldo; pomóżcie mi proszę w fałszywym oskarżeniu
 Tomek: 14.06.2022, 06:31
 Św. Antoni Doktorze Kościoła, czuwaj proszę🌹🍀🍀🍀♦ dziękuję. Pomóż proszę 🌵🌸 Br D. Prosimy Cię o pokój. Św. Rito i św. Matyldo; pomóżcie mi proszę w fałszywym oskarżeniu
 marzena aneta: 13.06.2022, 23:43
 Antoni Padewski kocham Cię ratuj mnie módl się za mną módl się za nami proszę o koniec wojny na Ukrainie koniec aborcji na świecie koniec oszustwa złodziejstwa na świecie koniec wyrzucania jedzenia koniec palenia wyrzucania dobrych rzeczy koniec palenia papierosów koniec zaśmiecania lasów łąk pól wód koniec bluznienia koniec zdrad koniec rozwodów koniec marnowania papieru toaletowego ręczników papierowych światła wody proszę o umiar we wszystkich proszę za dusze czyśćcowe módlmy się za nie dziękuję proszę Antoni kochany miły mój o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urodę zdrowie pieniądze odzyskanie żeby nikt nie kradł z tego będziemy sądzeni dobro róbmy kochajmy się szanujmy się proszę o dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego wysokiego dziękuję proszę o rzeczy zgubione dziękuję kobiety moc modlitwy nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni dziękuję
 HannaH: 13.06.2022, 16:47
 Święty Antoni, Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy. Wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy Twej pomocy. Polecam Ci sprawy Roberta Lewandowskiego. Proszę o łaski dla niego i pomyślne rozwiązanie sporów.
 Hanna: 13.06.2022, 16:29
 Święty Antoni, proszę o łaskę zdrowia dla mnie i mojej rodziny. Nie opuszczaj nas w potrzebie.
 Mama: 13.06.2022, 07:54
 Sw Antoni wdniu Twoich urodzin blagam Cie o Twoje wstawiennictwo Tyle razy pomogles i wierze ze i teraz pomozesz Pros Boga o zdrowie fizyczne i psychiczne dla mojego syna jak rowniez o zdrowie i sily do walki z alkoholem i blogoslawienstwo w pracy Sw Antoni dopomoz
 Tomek: 13.06.2022, 06:26
 Św Antoni, Doktorze Kościoła, pomóż mi w fałszywym oskarżeniu. Dziś wspominamy Cię szczególnie. Obrigado anticipadamente. Czuwaj proszę podczas wizyty lekarskiej.🌹🍀🍀🍀♦ dziękuję.
 m.: 13.06.2022, 04:25
 Święty Antoni proszę weź w opiekę moj dom , moja rodzine , mojego męża dzieci rodziców siostry proszę przemien tem straszny czas , daj uwierzyć ze można to wszytko przetrwać ze kiedyś te problemy odejdą , błagam podnieś mnie , przerosło mnie zycie pierwszy raz , nie ma zupełnie sił . Pomoz mi w wychowaniu dzieci , ulecz małżeństwo , błagam, ulecz sytuacje w pracy bo jestem bez wyjścia. Święty Antoni błagam , pomoz .

 Mama : 11.06.2022, 04:17
 Sw.Antoni proszę o wstawiennictwo żeby Bóg wszechmogący proszę wysluchaj moje prośby i uzdrowił moje dzieci. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.
 Zuzanna: 01.06.2022, 22:22
 Sw. Antoni, prosze Cie o pomoc w trudnych, wiadomych Ci intencjach.. Pomoz mi odnalezc pokoj w sercu, wybaczyc i zapomniec doznane krzywdy i niesprawiedliwosci... Pomoz przezwyciezyc kompleksy i ograniczenia, niewiare w siebie i swoje mozliwosci.. Pomoz mi byc lepszym czlowiekiem, niesc radosc, pomoc i nadzieje.. Pomoz mi naprawic relacje z najblizszymi i zyc w zgodzie, szacunku i milosci.. Otocz swoja opieka moj dom, rodzine, prace a zwlaszcza moje dzieci. Tobie zawierzam wszystkie sprawy ktore mnie przerastaja i ktore wydaja sie byc po ludzku niemozliwe do rozwiazania.
 annas : 27.05.2022, 10:35
 Święty Antoni proszę Cię o szczęśliwą podróż, wspieraj nas i ustrzez od niemiłych niespodzianek uproś u Jezusa iMaryi łaski zdrowia dla całej rodziny. Amen
 Dorota: 26.05.2022, 16:01
 Jak nie ty to kto mi pomoże
 Zuzanna: 23.05.2022, 06:30
 Sw. Antoni, prosze Cie o blogoslawienstwo i pomoc w pracy oraz zgode i milosc w rodzinie.
 m.: 23.05.2022, 06:09
 Święty Antoni błagam o pomoc w znalezieniu bardzo ważnej rzeczy , proszę opiekuj sei nad nami .
 annas : 22.05.2022, 23:38
 Święty Antoni dopomóż mi daj szczęśliwa noc i daj wytrwać do celu do którego zmierzam .
 annas : 18.05.2022, 08:23
 Święty Antoni wstaw się za mną u Jezusa I Maryi uproś łaski uzdrowienia dla mnie, proszę Cię dopomóż mi. Jezu Ufam Tobie.
 K: 13.05.2022, 22:50
 Święty Antoni od spraw beznadziejnych zanoszę prośbę do Ciebie , spraw by zadzwonił do mnie ktoś kto jest mi bardzo bliski. Uratuj nasza relację.
 annas : 10.05.2022, 19:23
 Umilowany Święty Antoni przyjdz mi z pomocą, ulituj się nademna uproś JEZUSA I MARYJĘ o łaskę uzdrowienia dla mnie.JEZU UFAM TOBIE
 annas : 09.05.2022, 10:08
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię wstaw się za mną u Jezusa I Maryi uproś łaski uzdrowienia dla mnie. JEZU UFAM TOBIE.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej