Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy urodził się w Lizbonie, w Portugalii, pod koniec XII wieku. Jako zakonnik franciszkański i kapłan był kaznodzieją, pracował z wielkim pożytkiem nad nawróceniem wielu. W zakonie uczył teologii. Napisał dzieła świadczące o jego wiedzy i dobroci. Stolica Apostolska nadała mu tytuł "Doktora ewangelicznego". Zmarł w 1231 r. w Padwie. Jest patronem Kustodii Ziemi Świętej.

Spis modlitw do św. Antoniego

Krótka modlitwa do św. Antoniego z Padwy

Wszechmogący, wieczny Boże, w osobie św. Antoniego dałeś Twemu ludowi nadzwyczajnego kaznodzieję i pośrednika w sprawach trudnych. Spraw, abyśmy za jego przyczyną mogli prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie i doświadczać Twojej pomocy we wszystkich przeciwnościach. Amen.

Modlitwy do św. Antoniego z Padwy

Boże nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś Świętemu Antoniemu głoszenie niezmierzonych skarbów Chrystusa, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej poznawali Ciebie i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Przewielebny święty Antoni, dodaj nam odwagi i mocy do znoszenia wszelakich cierpień i trudów naszego życia, byśmy ubogaceni w łaskę, dawali dobre świadectwo o naszym Panu i Bogu – Jezusie Chrystusie, który roztacza opiekę nad nami każdego dnia, dając nam swoją miłość w Twoich szlachetnych pełnych świętości rękach. A Niepokalana Najświętsza Maryja Panna przez przemożne wstawiennictwo Twoje, Św. Antoni, niech nas wspiera i prowadzi swoją miłością do domu Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego o pomoc

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego w wielkiej potrzebie

Wspomnij sobie, święty Antoni, na ów wielki zaszczyt, jaki Ci Pan Jezus okazał, gdy tylu tysiącom do Ciebie się udającym za przyczyną Twoją swej pomocy udzielił. Wspomnij, ilu kończących życie, błądzących zbawienną radę, strapionych pociechę, opętanych uwolnienie, trędowatych oczyszczenie, chorych zdrowie, żeglujących bezpieczny port, uwięzionych wolność, okradzionych swe dobro, w ogóle ilu nędznych przez Ciebie pociechę i pomoc otrzymało i po dziś dzień otrzymuje. Uciekam się więc do Ciebie i błagam Cię o pomoc i radę w tej wielkiej mej potrzebie... Ojcze uciśnionych, ulituj się nad mą nędzą, gdyż Pan Bóg karząc mnie za grzechy lub chcąc mnie doświadczyć, tak ciężko mnie nawiedzi. Wejrzyj na moją nędzę i trudne położenie, w jakim się znajduję.

O wyzwól mnie z mej obecnej potrzeby i okaż mi dobroć swojego serca. Wysłuchaj próśb moich.

Udziel mi pociechy, wybłagaj mi siłę i poddanie się woli Bożej, abym cierpliwie wytrwał i nie utracił zasługi, jaką przez należyte znoszenie cierpień uzyskać mogę. Ufam, że mnie wysłuchasz, lecz nie moja ale Boża wola niech się stanie. Amen.

Modlitwa o św. Antoniego

Wasze komentarze:
 annas : 13.07.2023, 04:44
 Święty Antoni dopomóż Jezu Ufam Tobie.
 annas: 06.07.2023, 00:25
 Umilowany Święty Antoni wstaw się za mną u Jezusa Chrystusa I Maryi uproś łaski uzdrowienia. Daj szczęśliwie przespać noc.Jezu Ufam Tobie.
 annas: 06.07.2023, 00:21
 Umilowany Święty Antoni wstaw się za mną u Jezusa Chrystusa I Maryi uproś łaski uzdrowienia dla mnie JEZU UFAM TOBIE.
 Maria: 04.07.2023, 17:30
 Swiety Antoni prosze Cie w intencji pomocy Twojej we wszystkich moich i moich dzieci potrzebach:zdrowotnych,zawodowych,mieszkaniowych, remontowych,osobistych.rodzinnych,spolecznych.Prosze tez o bepieczenstwo i blog.Twoje. Bog zaplaac za modlitwe.
 Żona : 26.06.2023, 22:33
 Święty Antoni proszę Cię byś wstawił się u Boga za moim mężem i wujkiem. By z Twoją pomocą mogli skierować swoje życie na dobre tory i obudzić sie z marazmu.🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤭
 Iqui: 19.06.2023, 10:01
 .Św Antoni DZIĘKUJĘ za Twą szybką pomoc w odnalezieniu zguby. Dziękuję.
 Iqui: 19.06.2023, 09:24
 .Św. Antoni, proszę Cię teraz pomóż odnaleźć zgube (N).Proszę.Proszę. Proszę.
 Dorota : 13.06.2023, 23:28
 Proszę o zdrowie na ciele i duszy dla dzieci Przemka Daniela Andrzeja Beaty i dla mnie Doroty męża Darka za Duszę w Czyśćcu cierpiące i żeby Danielowi dali inny rejon w pracy żebym nie miała uczulenia
 Maria: 13.06.2023, 10:30
 Kochany Sw.Antoni,Cudotworco Bozy prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia syna i jego matki. W intencji pomyslnego rozwiazania naszych wszystkich problemow:zawodowych,urzedowyc,osdobistychh i w zyciu. Bog zaplaqc za modlitwe.

 Jadwiga: 13.06.2023, 07:28
 Święty Antoni , proszę o pomoc w mojej sprawie .Błagam Święty Antoni zdejmij mi ciężar , który mnie przygniata .
 Agnieszka : 13.06.2023, 07:00
 Sw. Antoni módl się za nami szczególnie proszę Cię o zdrowie dla mnie i siły do wychowania moich dzieci🌹
 Mama: 12.06.2023, 23:39
 Święty Antoni proszę i błagam spraw aby moja córka Ania i mój zięć Wojciech zakochali się w sobie i odkryli w swojej miłości, miłość Bożą . Niech w Bożej miłości wychowują swoje dzieci . Dziękuję . Twoja czcicielka
 annas : 09.06.2023, 20:13
 Święta Antoni dopomóż nam ustrzesz na złego zmiłuj się nad nami Daj zdrowie dla wszystkich Jezu ufam tobie
 smutna: 05.06.2023, 23:46
 Święty Antoni pomóż byśmy się odnaleźli połącz nas na nowo . Patronie zagubionych módl się za nami. Do Ciebie się uciekam/y wezwawszy Twego imienia Święty Antoni Tobie powierzam te intencje pokornie racz ją spełnić.
 czcicielka: 05.06.2023, 17:50
 Kochany Sw.Antoni prosze Cie w intencji powrotu do zdrowia dla syna i dla mnie. W intencji pomocy Twojej,o dobra wole pracodawcow,by syn, otrzymal prace etatowa oraz odzyskal pieniadze od przedsiebiorcow,jak tez Maria. Bog zaplac za modlitwe.
 annas : 03.06.2023, 13:32
 Dopomóż mi sw.Antoni proszę Cię z całego serca Amen.
 Kasia: 28.05.2023, 18:41
 Sw Antoni chron mnie i moje dzieci przed krzykiem i bluxnierstwem mojego męża. Nie pozwól mu na brak szacunku do swojej żony, nie pozwól mu zniszczyc swojego małżeństwa i swojej rodziny. Św Antoni pozwól mu znaleźć wyciszenie i ukojenie. Św Antoni błagam o ciszę i spokój w naszej rodzinie. W Imię Ojca I Syna I Ducha Św Amen
 STANISŁAW : 22.05.2023, 06:25
 Św Antoni błagam o zdrowie dla mnie I mojej rodziny.Niech Dobry Bóg wysłucha moje prośby i pomoże w każdej modlitwie.AMEN.
 CELINA : 10.04.2023, 12:56
 SW.ANTONI BLAGAM O ZDROWIE MICHALA
 Waldek: 27.03.2023, 15:15
 Święty Antoni proszę o szczęśliwy zabieg kardiowersji
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej