Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy urodził się w Lizbonie, w Portugalii, pod koniec XII wieku. Jako zakonnik franciszkański i kapłan był kaznodzieją, pracował z wielkim pożytkiem nad nawróceniem wielu. W zakonie uczył teologii. Napisał dzieła świadczące o jego wiedzy i dobroci. Stolica Apostolska nadała mu tytuł "Doktora ewangelicznego". Zmarł w 1231 r. w Padwie. Jest patronem Kustodii Ziemi Świętej.

Spis modlitw do św. Antoniego

Krótka modlitwa do św. Antoniego z Padwy

Wszechmogący, wieczny Boże, w osobie św. Antoniego dałeś Twemu ludowi nadzwyczajnego kaznodzieję i pośrednika w sprawach trudnych. Spraw, abyśmy za jego przyczyną mogli prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie i doświadczać Twojej pomocy we wszystkich przeciwnościach. Amen.

Modlitwy do św. Antoniego z Padwy

Boże nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś Świętemu Antoniemu głoszenie niezmierzonych skarbów Chrystusa, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej poznawali Ciebie i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Przewielebny święty Antoni, dodaj nam odwagi i mocy do znoszenia wszelakich cierpień i trudów naszego życia, byśmy ubogaceni w łaskę, dawali dobre świadectwo o naszym Panu i Bogu – Jezusie Chrystusie, który roztacza opiekę nad nami każdego dnia, dając nam swoją miłość w Twoich szlachetnych pełnych świętości rękach. A Niepokalana Najświętsza Maryja Panna przez przemożne wstawiennictwo Twoje, Św. Antoni, niech nas wspiera i prowadzi swoją miłością do domu Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego o pomoc

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego w wielkiej potrzebie

Wspomnij sobie, święty Antoni, na ów wielki zaszczyt, jaki Ci Pan Jezus okazał, gdy tylu tysiącom do Ciebie się udającym za przyczyną Twoją swej pomocy udzielił. Wspomnij, ilu kończących życie, błądzących zbawienną radę, strapionych pociechę, opętanych uwolnienie, trędowatych oczyszczenie, chorych zdrowie, żeglujących bezpieczny port, uwięzionych wolność, okradzionych swe dobro, w ogóle ilu nędznych przez Ciebie pociechę i pomoc otrzymało i po dziś dzień otrzymuje. Uciekam się więc do Ciebie i błagam Cię o pomoc i radę w tej wielkiej mej potrzebie... Ojcze uciśnionych, ulituj się nad mą nędzą, gdyż Pan Bóg karząc mnie za grzechy lub chcąc mnie doświadczyć, tak ciężko mnie nawiedzi. Wejrzyj na moją nędzę i trudne położenie, w jakim się znajduję.

O wyzwól mnie z mej obecnej potrzeby i okaż mi dobroć swojego serca. Wysłuchaj próśb moich.

Udziel mi pociechy, wybłagaj mi siłę i poddanie się woli Bożej, abym cierpliwie wytrwał i nie utracił zasługi, jaką przez należyte znoszenie cierpień uzyskać mogę. Ufam, że mnie wysłuchasz, lecz nie moja ale Boża wola niech się stanie. Amen.

Modlitwa o św. Antoniego

Wasze komentarze:
 Andrzej : 13.07.2021, 08:25
 Święty Antoni proszę pomóż mi Ty wszystko wiesz.
 Marta: 12.07.2021, 13:27
 Sw. Antoni błagam o pomoc w odnalezieniu naszego kochanego Alberta. Wiesz jak jest dla nas ważny A zwłaszcza jeszcze w tym trudnym czasie. Proszę Cię, pomoz mu się odnaleźć i ukoj nasz smutek. Amen
 Elzbieta: 12.07.2021, 08:03
 Święty Antoni proszę o zdrowie zgode radość zycia w naszej rodzinie proszę wyzwól syna Mariusza z nadużywania alkoholu żeby nie powróciła choroba nowotworowa
 Mama: 06.07.2021, 21:16
 Święty Antoni proszę wstawiaj się za moją rodziną, wypraszaj dla nas łaski u Pana Jezusa. Pomóż nam w bardzo trudnej beznadziejnej sprawie, spraw aby niemożliwe stało się możliwe. Błagam Święty Antoni o cud.
 Matka: 06.07.2021, 20:11
 Swiety Antoni błagam Cie i pomoc i modlitwę za mojego syna. Otocz go opieka I ochron przed problemami. Wstaw sie do Boga za nim aby odmienił swoje myślenie. Amen
 Maria: 29.06.2021, 13:09
 Sw.Antoni,Cudotworco Bozy,prosze Cie w intencji zdrowia dla syna oraz o pomoc Boza w odbyciu stazu dla niego oraz o zdaniu egzaminow motoryzacyjnych.Spraw,aby znlazl tez dobra katolicka zone. Bog zaplac za modlitwe.
 Anna : 29.06.2021, 06:13
 Święty Antoni proszę o pomoc aby moja córka odzyskała skradzione pieniądze, błagam pomóż i dziękuję. Amen
 Matka: 27.06.2021, 22:33
 Swiety Antoni modl sie za moim synem aby otrzymal dary Ducha Świętego, Bog obdarzył go swoimi łaskami a Jezus otaczał opieka. Amen
 Maria: 21.06.2021, 13:41
 Kochany Sw.Antoni,Cudotworco Bozy prosze Cie o zdrowie o pogromienie wystepkow nieprzyjaciol moich i moich dzieci oraz Jerzego i jego dzieci.. Amen.

 Andrzej : 20.06.2021, 06:58
 Święty Antoni dziękuję Ci za wszystko. Proszę pomóż mi Ty wszystko wiesz.
 Gosia: 14.06.2021, 14:04
 Św. Antoni błagam o cud wyjści z ciężkiej sytuacji finansowej
 Zofa: 13.06.2021, 21:15
 Sw Antoni proszę o łaskę zdrowiena
 m.: 13.06.2021, 18:55
 Święty Antoni błagam o pomoc dla mojej rodziny .Wez w opiekę moje dzieci a dziś w szczególności mojego synka Antosia.
 Gabriela: 13.06.2021, 15:41
 Święty Antoni bardzo proszę o pracę po odbyciu stażu dla mojej bratanicy Kamilki. Niech czeka na nią wolne miejsce. Oby jak najszybciej był potrzebny pracownik na zastępstwo. Ufam, że pomożesz święty Antoni. Dziękuję za dotychczasową pomoc:)
 Babcia : 13.06.2021, 13:51
 Św. Antoni proszę o łaski potrzebne dla mojego wnuka Tobie i Bogu wiadome a jemu potrzebne. DZIĘKUJĘ.
 Andrzej : 06.06.2021, 10:41
 Święty Antoni pomóż mi Ty wszystko wiesz. Proszę.
 Maria: 01.06.2021, 14:54
 Swiety Antoni,Cudotworco Bozy prosze Cie o pomoc Boza w intencji ludzi chorych i cierpiacych oraz opuszczonych. Amen.
 Teresa: 31.05.2021, 18:01
 Sw.Antoni prosze Cie o pomoc Twoja w Twojej Madrosci w uchronieniu mnie i rodziny od strat,szkod i nieszczesc. W intencji przywrocenia wlasnosci mojej i moich dzieci oraz dla J.R.J w formie finansowej. Amen.
 Piotr: 31.05.2021, 08:03
 Sw Antoni pomuz mi dziś załatwić pozytywnie sprawy w serwisie mechanicznym i u jubilera proszę pomóż mi też ze zmianą życia i pracy żebym wyrwał się w końcu z tej agonii życia
 Zofia : 25.05.2021, 23:07
 Święty Antoni często zwracam się do Ciebie, gdy coś zgubię i nigdy mi nie odmawiasz pomocy. Dziś proszę także o pomoc dla moich bliskich w odnalezieniu wiary, nadziei i miłości, w odnalezieniu właściwej drogi do Pana Jezusa i Matki Bożej. Proszę, przyjdź z pomocą, pomóż odnaleźć te serca, które kochały, radość życia, zdrowie i prawdziwych, szczerych przyjaciół. Dziękuję Ci Święty Antoni za wszystkie razy, kiedy pomogłeś, dziękuję za to, co dla nas uczyniłeś i za to co uczynisz.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej