Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy urodził się w Lizbonie, w Portugalii, pod koniec XII wieku. Jako zakonnik franciszkański i kapłan był kaznodzieją, pracował z wielkim pożytkiem nad nawróceniem wielu. W zakonie uczył teologii. Napisał dzieła świadczące o jego wiedzy i dobroci. Stolica Apostolska nadała mu tytuł "Doktora ewangelicznego". Zmarł w 1231 r. w Padwie. Jest patronem Kustodii Ziemi Świętej.

Spis modlitw do św. Antoniego

Krótka modlitwa do św. Antoniego z Padwy

Wszechmogący, wieczny Boże, w osobie św. Antoniego dałeś Twemu ludowi nadzwyczajnego kaznodzieję i pośrednika w sprawach trudnych. Spraw, abyśmy za jego przyczyną mogli prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie i doświadczać Twojej pomocy we wszystkich przeciwnościach. Amen.

Modlitwy do św. Antoniego z Padwy

Boże nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś Świętemu Antoniemu głoszenie niezmierzonych skarbów Chrystusa, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej poznawali Ciebie i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Przewielebny święty Antoni, dodaj nam odwagi i mocy do znoszenia wszelakich cierpień i trudów naszego życia, byśmy ubogaceni w łaskę, dawali dobre świadectwo o naszym Panu i Bogu – Jezusie Chrystusie, który roztacza opiekę nad nami każdego dnia, dając nam swoją miłość w Twoich szlachetnych pełnych świętości rękach. A Niepokalana Najświętsza Maryja Panna przez przemożne wstawiennictwo Twoje, Św. Antoni, niech nas wspiera i prowadzi swoją miłością do domu Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego o pomoc

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego w wielkiej potrzebie

Wspomnij sobie, święty Antoni, na ów wielki zaszczyt, jaki Ci Pan Jezus okazał, gdy tylu tysiącom do Ciebie się udającym za przyczyną Twoją swej pomocy udzielił. Wspomnij, ilu kończących życie, błądzących zbawienną radę, strapionych pociechę, opętanych uwolnienie, trędowatych oczyszczenie, chorych zdrowie, żeglujących bezpieczny port, uwięzionych wolność, okradzionych swe dobro, w ogóle ilu nędznych przez Ciebie pociechę i pomoc otrzymało i po dziś dzień otrzymuje. Uciekam się więc do Ciebie i błagam Cię o pomoc i radę w tej wielkiej mej potrzebie... Ojcze uciśnionych, ulituj się nad mą nędzą, gdyż Pan Bóg karząc mnie za grzechy lub chcąc mnie doświadczyć, tak ciężko mnie nawiedzi. Wejrzyj na moją nędzę i trudne położenie, w jakim się znajduję.

O wyzwól mnie z mej obecnej potrzeby i okaż mi dobroć swojego serca. Wysłuchaj próśb moich.

Udziel mi pociechy, wybłagaj mi siłę i poddanie się woli Bożej, abym cierpliwie wytrwał i nie utracił zasługi, jaką przez należyte znoszenie cierpień uzyskać mogę. Ufam, że mnie wysłuchasz, lecz nie moja ale Boża wola niech się stanie. Amen.

Modlitwa o św. Antoniego

Wasze komentarze:
 matka: 17.01.2021, 12:30
 Kochany Sw.Antoni,Cudotworco Bozy prosze Cie o zdrowie dla syna oraz o Twoja pomoc /o dobra wole urzednika/w odzyskaniu dokumentow dla syna. W intencji wyboru dobrej szkoly oraz zdania egzaminu.O dobrych ludzi wokol nas. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Andrzej : 12.01.2021, 09:35
 Święty Antoni proszę ulituj się nade mną, Ty wszystko wiesz proszę pomóż mi w mojej skomplikowanej sytuacji.
 Andrzej : 02.01.2021, 08:16
 Święty Antoni proszę pomóż mi w tej trudnej sytuacji. Ty wszystko wiesz ulituj się nade mną. I pomóż mi proszę.
 m: 29.12.2020, 23:36
 Blagam o cud uzdrowienia
 Andrzej : 23.12.2020, 21:53
 Święty Antoni Ty wszystko wiesz. Proszę pomóż mi.
 Andrzej : 20.12.2020, 06:47
 Święty Antoni proszę opiekuj się moją rodziną. Pomóż Ty wszystko wiesz. Proszę.
 Andrzej : 14.12.2020, 16:09
 Święty Antoni proszę Ty wszystko wiesz o mnie proszę pomóż mi. Pomóż mojej rodzinie, mojej żonie i dzieciom.
 Danuta : 10.12.2020, 04:43
 Święty Antoni błagam cię pomóż mi odzyskać zdrowie błogosław mojej rodzinie proszę cię aby syn uwolnił się od alkoholu
 Gabriela: 08.12.2020, 21:17
 Święty Antoni bardzo proszę o pomoc. Proszę o Twoje wstawiennictwo w Pana Boga w sprawie znalezienia pracy przez moją bratanicę 🌹🌹🌹

 Andrzej : 06.12.2020, 06:48
 Święty Antoni proszę pomóż mi.
 Andrzej : 30.11.2020, 08:58
 Święty Antoni Ty wszystko wiesz, proszę pomóż mi.
 Maria: 24.11.2020, 16:01
 Kochany Swiety Antoni,Cudotworco Bozy prosze Cie o cud uzdrowienia Grzegorza i jego matki. W intencji blog.Twojego we wszystkich moich potrzebach oraz moich dzieci.Uchron nas od nieszczesc i wszelkiego zla. Dziekuje bardzo.
 Gabriela: 24.11.2020, 09:31
 Święty Antoni tak bardzo proszę o pilne znalezienie pracy przez moją bratanicę. Pomóż jej w tym poszukiwaniu pracy. POMÓŻ BŁAGAM. ULITUJ SIĘ NAD NIĄ. WYSŁUCHAJ PROŚBY MOJEJ🌹🌹🌹
 Andrzej : 20.11.2020, 08:18
 Święty Antoni znasz mnie jestem człowiek grzeszny i nie dobry pomóż mi. Proszę Ty wszystko wiesz. Pomóż mojej rodzinie. Miej w opiece moje dzieci. Ty możesz uprość u Matki Bożej i u samego Pana Jezusa wszystko. Więc proszę pomóż.
 Andrzej : 15.11.2020, 10:30
 Święty Antoni proszę Ciebie miej w opiece moją rodzinę i mnie. Ty wszystko wiesz. Proszę pomóż mi.
 Renata: 12.11.2020, 04:32
 O św. Antoni , Błagam Cię z całego serca w rozpaczy, pomóż odnaleźć bardzo ważny dokument - pozwolenie. Błagam!
 Maria: 07.11.2020, 09:26
 Kochany Swiety Antoni,Cudotowrco Bozy blagam Cie w intencji pogromienia wystepkow nieprzyjaciol:S.E.K.M//alkoholika z mania przesladowcza/. Uchron moje dzieci i ich matke oraz rodzine od nieszczesc oraz wszelkiego zla/koronawirusa/. Dziekuje bardzo.
 Andrzej : 05.11.2020, 17:58
 Święty Antoni proszę pomóż mi, Ty wszystko wiesz i tylko Ty za pośrednictwem Pana Jezusa i Matki Najświętszej możesz mi pomóc. Proszę.
 Teresa: 03.11.2020, 17:01
 Kochany Swiety Antoni,Cudotworco Bozy prosze Cie w intencji blagalnej Tobie i Panu Bogu wiadomej. W intencji dobrej woli dla mezczyzny w celu otrzymania zwrotu pieniedzy dla syna,jak tez skradzionych pieniedzy dla mnie. Dziekuje bardzo.
 Teresa: 03.11.2020, 16:26
 Kochany Swiety Antoni,Cudotworco Bozy prosze Cie o cud uzdrowienia Jerzego i jego brata Ryszarda oraz ich ojca. W intencji otrzymania dla nich i dla mnie oraz moich dzieci w calosci dobr ziemskich i duchowych.O uchronienie nas od nieszczesc i wszelkiego zla ze strony nieprzyjaciol:S.Z.M.E./koronawirusa/.. Dziekuje bardzo.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej