Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy urodził się w Lizbonie, w Portugalii, pod koniec XII wieku. Jako zakonnik franciszkański i kapłan był kaznodzieją, pracował z wielkim pożytkiem nad nawróceniem wielu. W zakonie uczył teologii. Napisał dzieła świadczące o jego wiedzy i dobroci. Stolica Apostolska nadała mu tytuł "Doktora ewangelicznego". Zmarł w 1231 r. w Padwie. Jest patronem Kustodii Ziemi Świętej.

Spis modlitw do św. Antoniego

Krótka modlitwa do św. Antoniego z Padwy

Wszechmogący, wieczny Boże, w osobie św. Antoniego dałeś Twemu ludowi nadzwyczajnego kaznodzieję i pośrednika w sprawach trudnych. Spraw, abyśmy za jego przyczyną mogli prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie i doświadczać Twojej pomocy we wszystkich przeciwnościach. Amen.

Modlitwy do św. Antoniego z Padwy

Boże nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś Świętemu Antoniemu głoszenie niezmierzonych skarbów Chrystusa, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej poznawali Ciebie i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Przewielebny święty Antoni, dodaj nam odwagi i mocy do znoszenia wszelakich cierpień i trudów naszego życia, byśmy ubogaceni w łaskę, dawali dobre świadectwo o naszym Panu i Bogu – Jezusie Chrystusie, który roztacza opiekę nad nami każdego dnia, dając nam swoją miłość w Twoich szlachetnych pełnych świętości rękach. A Niepokalana Najświętsza Maryja Panna przez przemożne wstawiennictwo Twoje, Św. Antoni, niech nas wspiera i prowadzi swoją miłością do domu Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego o pomoc

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego w wielkiej potrzebie

Wspomnij sobie, święty Antoni, na ów wielki zaszczyt, jaki Ci Pan Jezus okazał, gdy tylu tysiącom do Ciebie się udającym za przyczyną Twoją swej pomocy udzielił. Wspomnij, ilu kończących życie, błądzących zbawienną radę, strapionych pociechę, opętanych uwolnienie, trędowatych oczyszczenie, chorych zdrowie, żeglujących bezpieczny port, uwięzionych wolność, okradzionych swe dobro, w ogóle ilu nędznych przez Ciebie pociechę i pomoc otrzymało i po dziś dzień otrzymuje. Uciekam się więc do Ciebie i błagam Cię o pomoc i radę w tej wielkiej mej potrzebie... Ojcze uciśnionych, ulituj się nad mą nędzą, gdyż Pan Bóg karząc mnie za grzechy lub chcąc mnie doświadczyć, tak ciężko mnie nawiedzi. Wejrzyj na moją nędzę i trudne położenie, w jakim się znajduję.

O wyzwól mnie z mej obecnej potrzeby i okaż mi dobroć swojego serca. Wysłuchaj próśb moich.

Udziel mi pociechy, wybłagaj mi siłę i poddanie się woli Bożej, abym cierpliwie wytrwał i nie utracił zasługi, jaką przez należyte znoszenie cierpień uzyskać mogę. Ufam, że mnie wysłuchasz, lecz nie moja ale Boża wola niech się stanie. Amen.

Modlitwa o św. Antoniego

Wasze komentarze:
 Zuzanna: 29.12.2021, 20:37
 Sw. Antoni prosze Cie o pomoc w zdaniu egzaminu na prawo jazdy.
 Zuzanna: 28.12.2021, 21:49
 Sw. Antoni, z ufnoscia i wiara polecam Ci wszystkie moje trudne sprawy proszac o pomoc i wstawiennictwo... Prosze o blogoslawienstwo w zyciu zawodowym, o zdanie egzaminu oraz zgode i milosc w rodzinie. Pomoz mi naprawic bledy przeszlosci, zaniedbania, oczyscic serce i umysl z negatywnych emocji ; odnalezc spokoj i harmonie.
 annas: 25.12.2021, 16:34
 Umilowany Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię ulituj się nademna uproś u Jezuska nowonarodzonego łaskę zdrowia dla mnie .
 annas: 22.12.2021, 09:06
 Święty Antoni dopomóż mi proszę znosić trudy życia, daj szczęśliwie spędzić Święta Narodzenia Jezusa .Wstaw się za nami u Jezusa I Maryi uproś dla nas łaskę zdrowia .Wierna Twoja czcicielka .Amen.
 annas: 21.12.2021, 16:55
 Umilowany Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię z całego serca. Daj zdrowie dla mnie i dla całej rodziny. Pozwól cieszyć się z nadchodzących świąt Narodzenia Jezusa Amen.
 Aneta : 21.12.2021, 02:21
 Święty Antoni proszę Cię o cud, proszę o zdrowie dla mojej Mamy. Niech pokona chorobę i szczęśliwie wybudza ja ze śpiączki. Amen ❤
  Rodzice .: 20.12.2021, 14:39
 Św Antoni błagamy z całego serca o łaski dla syna, szczególnie łaskę poznania odpowiedniej dziewczyny . Pomóż wysłuchaj.
 annas: 16.12.2021, 08:22
 Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię z całego serca.
 annas: 15.12.2021, 14:01
 Umilowany Święty Antoni dopomóż mi proszę Cię daj siłę do życia .Dziękuję Ci za dotąd otrzymane łaski proszę nie opuszczaj mnie.Wstaw się za mną u Jezusa I Maryi.

 Xyz: 11.12.2021, 15:18
 Swiety Antoni, prosze wysluchaj laskawie moich modlitw i prosb. Amen ❤
 annas: 11.12.2021, 06:45
 Umilowany Święty Antoni dopomóż mi proszę, wstaw się za mną u Jezusa Chrystusa iMaryi ulituj się nademna dopomóż w cierpieniu
 Zuzanna: 07.12.2021, 13:08
 Sw. Antoni, dziekuje Ci za wszystkie wysluchane modlitwy oraz Twa obecnosc w najtrudniejszych momentach mojego zycia. Rowniez dzis, w oczekiwaniu na wyniki synka, polecam go Twemu wstawiennictwu proszac o laske zdrowia, prawidlowy rozwoj oraz szanse na szczesliwe dziecinstwo i normalne zycie dla niego. Spraw, by na dalszym etapie edukacji trafil na zyczliwych ludzi ktorzy zapewnia jego harmonijny rozwoj. Prosze o sile i wytrwalosc do przezwyciezania trudnosci, zwlaszcza tych, ktore mnie przerastaja i na ktore nie mam wplywu...
 Zuzanna: 05.12.2021, 23:38
 Sw. Antoni, prosze Cie o blogoslawienstwo w rozpoczynajacym sie tygodniu: o pomoc w pracy, zdanie egzaminu oraz pomyslny wynik testu dla synka. Prosze Cie o spokoj wewnetrzny, sile, madrosc oraz przezwyciezenie niewiary w siebie i swoje mozliwosci...
 annas: 04.12.2021, 11:02
 Święty Antoni wstaw się za mną u Jezusa Chrystusa i Maryi dopomóż mi wskaż drogę oswiec mnie jak mam dalej żyć, użyj w cierpieniu
 Zuzanna: 25.11.2021, 22:53
 Sw. Antoni, prosze Cie o pomoc w zdaniu egzaminow.
 Zuzana : 24.11.2021, 22:17
 Sw. Antoni, prosze Cie o laske zdrowia oraz pomoc w trudnej, wiadomej Ci intencji.
 Babcia: 24.11.2021, 16:52
 Upraszam łaski i błagam o zdrowie dla mojego Mikołaja wnuczka wcześniaczka
 m. : 22.11.2021, 17:17
 Święty Antoni błagam pomoz mi . Proszę albo znalazły się te dokumenty. Błagam.
 Zuzanna: 21.11.2021, 21:54
 Sw. Antoni, prosze Cie o laske zdrowia i harmonijny rozwoj dla moich dzieci. O zgode i milosc w rodzinie. O poprawe relacji z najblizszymi oraz odnalezienie spokoju wewnetrznego poprzez wybaczenie doznanych krzywd. Pomoz mi w nauce oraz zdaniu egzaminow na prawo jazdy oraz strzez i chron na wszystkich drogach moich. Poblogoslaw nam w nadchodzacym tygodniu, dodaj sil i wiary do walki z przeciwnosciami, choroba, nalogiem, grzechem i slabosciami. Twemu wstawiennictwu polecam rowniez moja mama, cierpiaca z powodu niegojacych sie ran. W Tobie moja nadzieja...
 Xyz: 21.11.2021, 13:47
 Swiety Antoni, prosze, wysluchaj mnie laskawie. Amen ❤
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej