Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy urodził się w Lizbonie, w Portugalii, pod koniec XII wieku. Jako zakonnik franciszkański i kapłan był kaznodzieją, pracował z wielkim pożytkiem nad nawróceniem wielu. W zakonie uczył teologii. Napisał dzieła świadczące o jego wiedzy i dobroci. Stolica Apostolska nadała mu tytuł "Doktora ewangelicznego". Zmarł w 1231 r. w Padwie. Jest patronem Kustodii Ziemi Świętej.

Spis modlitw do św. Antoniego

Krótka modlitwa do św. Antoniego z Padwy

Wszechmogący, wieczny Boże, w osobie św. Antoniego dałeś Twemu ludowi nadzwyczajnego kaznodzieję i pośrednika w sprawach trudnych. Spraw, abyśmy za jego przyczyną mogli prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie i doświadczać Twojej pomocy we wszystkich przeciwnościach. Amen.

Modlitwy do św. Antoniego z Padwy

Boże nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś Świętemu Antoniemu głoszenie niezmierzonych skarbów Chrystusa, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej poznawali Ciebie i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Przewielebny święty Antoni, dodaj nam odwagi i mocy do znoszenia wszelakich cierpień i trudów naszego życia, byśmy ubogaceni w łaskę, dawali dobre świadectwo o naszym Panu i Bogu – Jezusie Chrystusie, który roztacza opiekę nad nami każdego dnia, dając nam swoją miłość w Twoich szlachetnych pełnych świętości rękach. A Niepokalana Najświętsza Maryja Panna przez przemożne wstawiennictwo Twoje, Św. Antoni, niech nas wspiera i prowadzi swoją miłością do domu Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego o pomoc

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa do św. Antoniego w wielkiej potrzebie

Wspomnij sobie, święty Antoni, na ów wielki zaszczyt, jaki Ci Pan Jezus okazał, gdy tylu tysiącom do Ciebie się udającym za przyczyną Twoją swej pomocy udzielił. Wspomnij, ilu kończących życie, błądzących zbawienną radę, strapionych pociechę, opętanych uwolnienie, trędowatych oczyszczenie, chorych zdrowie, żeglujących bezpieczny port, uwięzionych wolność, okradzionych swe dobro, w ogóle ilu nędznych przez Ciebie pociechę i pomoc otrzymało i po dziś dzień otrzymuje. Uciekam się więc do Ciebie i błagam Cię o pomoc i radę w tej wielkiej mej potrzebie... Ojcze uciśnionych, ulituj się nad mą nędzą, gdyż Pan Bóg karząc mnie za grzechy lub chcąc mnie doświadczyć, tak ciężko mnie nawiedzi. Wejrzyj na moją nędzę i trudne położenie, w jakim się znajduję.

O wyzwól mnie z mej obecnej potrzeby i okaż mi dobroć swojego serca. Wysłuchaj próśb moich.

Udziel mi pociechy, wybłagaj mi siłę i poddanie się woli Bożej, abym cierpliwie wytrwał i nie utracił zasługi, jaką przez należyte znoszenie cierpień uzyskać mogę. Ufam, że mnie wysłuchasz, lecz nie moja ale Boża wola niech się stanie. Amen.

Modlitwa o św. Antoniego

Wasze komentarze:
 Xyz: 29.01.2019, 14:45
 Święty Antoni, proszę wysłuchaj moich próśb i pomóż moim dzieciom i wnukom. Daj im zdrowie, odporność na choroby oraz dobre wyniki badań mojej wnusi i syna. Amen.🌷
 W: 24.01.2019, 22:11
  Proszę Święty Antoni uprościć pragnę u Ciebie łaskę by moje marzenia się spełniły. Tak dlugo nic mi się nie udaje, nic nie wychodzi Proszę Święty Antoni by pragnienia serca i ducha szczęśliwie rozwinęły się. By szczęście mnie dosiegło spotkało blisko Boga i blisko ukochanej osoby. Święty Antoni połącz mnie z kimś wyjątkowym kto kocha Boga i Bóg jest dla niego ważny w życiu kto żyje po Bożemu a nie po swojemu w dzisiejszych czasach gdzie o Bogu się zapomina. A gdy Boga nie ma jest pusto, bo nic nie zastąpi Jezusa w sercu. Inni ludzie tego nie dostrzegają nie zauważają. Obym ja która Ciebie wybrałam od dziecięcych lat nigdy takiej pustki nie doświadczyła. ŚWIĘTY ANTONI od zgub obym nigdy Boga nie straciła zgubiła. Odnajdź moją miłość i serce drogie czyste odnajdź mi bliską dusze Proszę i dziękuję za Twoją obecność.
 JJ: 23.01.2019, 17:45
 Z podziękowaniem za oddalenie niebezpieczeństwa z prośbą o dalsze łaski dla maleństwa
 JJ: 23.01.2019, 17:30
 Proszę Cię abym nie straciła mojego dziecka, módl się za nami.
 JJ: 22.01.2019, 10:56
 Proszę Cię abym nie straciła mojego dziecka, módl się za nami.
 JJ: 22.01.2019, 10:31
 Proszę Cię abym nie straciła mojego dziecka, módl się za nami.
 matka: 17.01.2019, 11:57
 Kochany Swiety Antoni prosze Cie w intencji blagalno-dziekczynnej o zdrowie i cud uzdrowienia dla Grzegorza. W intencji znalezienia i podjecia dobrej,stalej pracy oraz dobrej zony,aby nie zostal sam.O oddalenie od nas alkoholika z mania przesladowcza. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Xyz: 06.01.2019, 14:13
 Święty Antoni, proszę o zdrowie. Od długiego czasu ciągle mi coś dolega, teraz znowu cierpię. Spraw, aby to nie był początek żadnej poważnej choroby. Proszę, abym mogła żyć bez bólu i cierpienia. Amen.🌷
 Xyz: 29.12.2018, 11:25
 Święty Antoni, proszę wysłuchaj moich próśb i pomóż mi. Amen.🌷

 Xyz: 19.12.2018, 23:58
 Święty Antoni, proszę wysłuchaj moich próśb i ulecz mojego syna i wnuki, którzy są chorzy. Amen.🌷
 ja: 09.12.2018, 18:15
 swiety antoni ,dziekuje za opieke i pomoz w chorobach daj ulge w cierpieniu ,nakieruj na wlasciwych lekarzy amen prosimy wszyscy pogubieni w chorobach
 Xyz: 29.11.2018, 10:12
 Święty Antoni, proszę wysłuchaj moich próśb. Pozwól, aby spełniły się moje modlitwy, zabierz problemy... Amen.🌷
 Xyz: 17.11.2018, 15:52
 Święty Antoni, proszę o zdrowie i opiekę dla moich dzieci i wnuków. Proszę teraz szczególnie o zdrowie dla mojej wnusi, żeby usg nie wykazało niczego złego, żeby udało się znaleźć przyczynę dolegliwości i żeby to nie było nic poważnego. Dla mnie proszę o dobry wynik tomografii. Amen.🌷
 czcicielka : 17.11.2018, 00:42
 swiety antoni pomoz znalezsc wlasciwa droge prosimy ...
 Xyz: 15.11.2018, 10:53
 Święty Antoni, proszę wysłuchaj mnie łaskawie i pomóż w moich problemach. Amen.🌷
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] (29)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej