Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała.

Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.

* * *

Święty Józefie, przy Twej śmierci byli Jezus i Maryja, polecam się zawsze Twojej opiece, a zwłaszcza w chwili, gdy dusza moja będzie opuszczać ciało.

Wyjednaj mi łaskę rozstania się ze swym ciałem w ich obecności. Uproś u Boga, bym w doczesności mógł naśladować Twoje cnoty i chodzić Bożymi drogami. Amen.

* * *

O Jezu, który dla mnie zniosłeś śmiertelną trwogę i za mnie umarłeś, przyjmij już teraz modlitwę, której w ostatniej godzinie nie będę potrafił wypowiedzieć.

W zjednoczeniu z Tobą, z Twoją trzygodzinną śmiertelną walką, ofiaruję Ci moje śmiertelne zmagania, trwogi i cierpienia. Daj, o dobry Jezu, aby moja dusza dzięki Twym nieśmiertelnym zasługom została obmyta w Twojej Krwi i aby ostatni akt mojego życia był aktem uległości i czystej miłości. Brzydzę się wszystkimi grzechami mojego życia i pragnę Cię miłować z całego serca. Tylko w Tobie i Twoim Ojcu Niebieskim cała moja nadzieja. Ufam, że dzięki Twym cierpieniom i Twojej śmierci osiągnę zbawienie wieczne. Zjednocz, umiłowany Jezu ofiarę mojego życia z Twoją nieskończoną Ofiarą. Jezu, Ty jesteś ucieczką grzeszników. Bądź także moją ucieczką i okaż mi swe miłosierdzie.

Najdroższa Matko Boża, otwórz mi swe macierzyńskie serce i weź mnie w swoją wszechmocną opiekę. Najmilsza Matko, bądź ze mną w godzinie mojej śmierci. Twoje oblicze, o Matko Miłosierdzia, niech zajaśnieje w mojej ostatniej godzinie.

Święty Józefie, święty Michale, święci Gabrielu i Rafale, módlcie się za nami.
O, Jezu konający na krzyżu, ulituj się nade mną przy skonaniu moim!
Ostatnie moje chwile na ziemi, niech będą z Tobą, o Jezu!
Ostatnie moje spojrzenie, niech będzie na Ciebie, o Jezu!
Ostatnie moje słowo, niech będzie do Ciebie, o Jezu!
Ostatnia moja myśl, niech będzie przy Tobie, o Jezu!
Ostatnie bicie serca, niech będzie dla Ciebie, o Jezu!
W Twoje ręce weź ducha mego, o Jezu!
Do Twego Królestwa wprowadź mnie, o Jezu!
Z Tobą, o Jezu na ziemi, z Tobą o Jezu w wieczności. Amen.

Modlitwa o szczęśliwą śmierć - kard. J. H. Newman

Panie mój i Zbawco! Podtrzymaj mnie w godzinie mej śmierci swoimi ramionami I laską twoich sakramentów.

Niech zabrzmią nade mną słowa rozgrzeszenia, niech mnie namaści i naznaczy święty olej chorych, niech Ciało Twoje będzie moim pokarmem, u Krew Twoja moim orzeźwieniem. Niech spojrzy na mnie życzliwie Maryja, Twoja i moja Matka.

Niech mój Anioł Stróż szepce mi słowa pokoju, i pełni chwały święci Patronowie moi niech się wstawiają za mną, abym z Twojej dobroci i za ich wstawiennictwem utrzymał dar wytrwania i umarł tak, luk żyć pragnę:
w Twojej wierze,
w Twoim Kościele,
w Twojej służbie
i w Twojej miłości.
Amen.

Modlitwa świętego Michała Archanioła o szczęśliwa śmierć

Święty Michale Archaniele, chwało Kościoła pielgrzymującego, oddaję się Twej potężnej opiece. Broń mojej duszy przed uleganiem pokusom i atakami szatana. Przyjmij mnie do wiekuistej chwały w godzinę mego odejścia z tego świata, bym w wieczności razem ze świętymi mógł wychwalać Trójjedynego Boga.

Maryjo wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy do Ciebie się uciekamy! Ty jesteś ucieczką grzeszników i Matką Miłosierdzia. Do Ciebie modlimy się, byś była razem z nami w godzinę śmierci naszej. Wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci, żal doskonały i serdeczną skruchę, byśmy z miłosierdzia Bożego mogli otrzymać przebaczenie naszych grzechów, godnie przyjąć Najświętsze Ciąło Twego Syna jako Wiatyk i sakrament Namaszczenia.

Otaczaj nas Swoją matczyną i miłosierną opieką, byśmy zawsze chwalili Boga czynami rąk naszych, byli zawsze poddani woli Bożej i otrzymali nagrodę życia wiecznego w Królestwie życia i nieśmiertelności. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Modlitwa o łaskę szczęśliwej śmierci do Matki Bożej Licheńskiej

Matko Boża Licheńska, Bolesna Królowo Polski! Widzę w Twoich oczach smutek i niepokój o los dzieci, które przeżywają jesień swego życia. Nie jest to złota jesień, gdyż w sercu czuję, że pomimo dobrej woli, nie zawsze i nie we wszystkim byłem wierny Bogu. W Księdze Psalmów czytam: "Miarą życia ludzkiego jest lat siedemdziesiąt, a osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni". A ile mnie jeszcze pozostało? Ile mi jeszcze Bóg podaruje? Nie wiem.

Maryjo, Patronko Dobrej Śmierci, proszę Ciebie o łaskę spokojnej śmierci, bym mógł stanąć przed Bogiem - Sędzią żywych i umarłych - z sercem oczyszczonym z grzechów i rękoma pełnymi dobrych uczynków, "bo te pójdą za mną". "O jedno tylko proszę i o to zabiegam, żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu po wszystkie dni mego życia. Abym kosztował słodyczy Pana, stale się radował w Jego świątyni". Amen.

Modlitwy o śmierć dobrą i szczęśliwąWasze komentarze:
zofia: 22.03.2024, 14:24
Panna Najświętsza proszę podaj rękę mojej mamusi, która odchodzi i chce się spotkać z Bogiem Ojcem . Proszę ulżyj Jej cierpieniu
Marcin: 26.02.2024, 16:03
O spokojną śmierć dla Stanisławy
Grażyna : 23.01.2024, 09:08
SW Józefie proszę za Wojciechem i Krzysztofem o szczęśliwy przebieg operacji❤️
Łukasz : 08.01.2024, 11:38
Najświetniejsza Matki Boża Licheńskiej zwracam o łagodnie odejście z tego świata . Moje ciało chcę aby składnikom posadzonego drzewa. Dębu na łonie ciała i natury. Dotychczas mnie swoim owocami. Chcę moją śmierć dała życie i iskrę nowemu życiu. Dziękuję za wszystkie obfitości . Z serca ❤️ dziękuję Ciało oddaje Matce naturze, a to niech wróci do żródła Boga oraz jego wiecznej milości. . Widok nagiej kobiety był największym cudem doświadczyłem i dotnęłem. Dziękuje za 37 lat w pełniej obfitości. Ostatnim oddech chcę wyrazić wdzieczność i wybaczyć za moje błedy. O Matko oddaje siebie ujęciach miłości i opieki.
EU: 05.01.2024, 15:57
Święty Józefie. Święta Maryjo proszę o ulgę mojej mamie w cierpieniu i o Waszą obecność bądź przy niej w godzinie śmierci.
Tomasz: 27.12.2023, 21:38
Święty Jozefie, wyproś łaskę zdrowia dla mojej żony Joanny.
Danutą : 06.12.2023, 14:15
Proszę cię se Józefie o dobrą śmierć dla mojej siostry Uli żeby już nie cierpiała tak bardzo
Grażyna : 19.10.2023, 09:45
Dziękuję swJozefie za przebieg operacji teraz proszę o dobry wynik z biopsji ❤🙏
Grażyna : 16.10.2023, 10:49
Sw.Jozfie proszę za Janiną jutro operacja usunięcia wrzoda🙏
Beata: 13.10.2023, 21:10
Sw.Józefie,proszę o łaskę dobrej śmierci dla mojego ojca Pawła,uproś dla niego miłosierdzie Boże, niech spokojnie odejdzie z tego świata.Amen
Grażyna : 04.10.2023, 08:53
Święty Józefie Halinka odeszła wczoraj do domu Ojca wieczny odpoczynek racz jej dać panie....🖤
Grażyna : 03.10.2023, 11:19
SW.Jozefie bądź z Halinka w tym czasie dziękuję ❤️
Grażyna : 01.09.2023, 08:17
SwJozefie oddaje Ci Grażynę chora na raka upros cud🙏😇
Grażyna : 31.08.2023, 11:49
Dziękuję sw.Jozefie już jest znani Marcelinka dziękuję ❤️
Grażyna : 31.08.2023, 07:24
SW.Jozefie czuwaj dziś nad Paulina przy cesarce 🙏
Grażyna : 18.08.2023, 07:58
Sw Józefie proszę za Grażyną dziś ustala naświetlania 🙏😇
Grażyna : 12.08.2023, 10:43
SW.Jozefie opiekuj się Marzena chemioterapia🙏❤️
Grażyna : 08.08.2023, 08:43
SW.Jozefie dziękuję za przetaczanie krwi dziś będzie ustalony termin naświetlań bądź z Grażyną dziękuję,Bruno już w domu proszę o dalszą opiekę nad nim ❤️ Bogu niech będą dzięki🙏🕊️
Grażyna : 05.08.2023, 09:45
SW.Jozefie polecam Ci Grażynę podczas transfuzji krwi dziękuję za wszystko 😇🙂
Grażyna : 04.08.2023, 09:30
SW.Jozefie proszę za Bruna o cud po ciężkiej operacji
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej