Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała.

Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.

* * *

Święty Józefie, przy Twej śmierci byli Jezus i Maryja, polecam się zawsze Twojej opiece, a zwłaszcza w chwili, gdy dusza moja będzie opuszczać ciało.

Wyjednaj mi łaskę rozstania się ze swym ciałem w ich obecności. Uproś u Boga, bym w doczesności mógł naśladować Twoje cnoty i chodzić Bożymi drogami. Amen.

* * *

O Jezu, który dla mnie zniosłeś śmiertelną trwogę i za mnie umarłeś, przyjmij już teraz modlitwę, której w ostatniej godzinie nie będę potrafił wypowiedzieć.

W zjednoczeniu z Tobą, z Twoją trzygodzinną śmiertelną walką, ofiaruję Ci moje śmiertelne zmagania, trwogi i cierpienia. Daj, o dobry Jezu, aby moja dusza dzięki Twym nieśmiertelnym zasługom została obmyta w Twojej Krwi i aby ostatni akt mojego życia był aktem uległości i czystej miłości. Brzydzę się wszystkimi grzechami mojego życia i pragnę Cię miłować z całego serca. Tylko w Tobie i Twoim Ojcu Niebieskim cała moja nadzieja. Ufam, że dzięki Twym cierpieniom i Twojej śmierci osiągnę zbawienie wieczne. Zjednocz, umiłowany Jezu ofiarę mojego życia z Twoją nieskończoną Ofiarą. Jezu, Ty jesteś ucieczką grzeszników. Bądź także moją ucieczką i okaż mi swe miłosierdzie.

Najdroższa Matko Boża, otwórz mi swe macierzyńskie serce i weź mnie w swoją wszechmocną opiekę. Najmilsza Matko, bądź ze mną w godzinie mojej śmierci. Twoje oblicze, o Matko Miłosierdzia, niech zajaśnieje w mojej ostatniej godzinie.

Święty Józefie, święty Michale, święci Gabrielu i Rafale, módlcie się za nami.
O, Jezu konający na krzyżu, ulituj się nade mną przy skonaniu moim!
Ostatnie moje chwile na ziemi, niech będą z Tobą, o Jezu!
Ostatnie moje spojrzenie, niech będzie na Ciebie, o Jezu!
Ostatnie moje słowo, niech będzie do Ciebie, o Jezu!
Ostatnia moja myśl, niech będzie przy Tobie, o Jezu!
Ostatnie bicie serca, niech będzie dla Ciebie, o Jezu!
W Twoje ręce weź ducha mego, o Jezu!
Do Twego Królestwa wprowadź mnie, o Jezu!
Z Tobą, o Jezu na ziemi, z Tobą o Jezu w wieczności. Amen.

Modlitwa o szczęśliwą śmierć - kard. J. H. Newman

Panie mój i Zbawco! Podtrzymaj mnie w godzinie mej śmierci swoimi ramionami I laską twoich sakramentów.

Niech zabrzmią nade mną słowa rozgrzeszenia, niech mnie namaści i naznaczy święty olej chorych, niech Ciało Twoje będzie moim pokarmem, u Krew Twoja moim orzeźwieniem. Niech spojrzy na mnie życzliwie Maryja, Twoja i moja Matka.

Niech mój Anioł Stróż szepce mi słowa pokoju, i pełni chwały święci Patronowie moi niech się wstawiają za mną, abym z Twojej dobroci i za ich wstawiennictwem utrzymał dar wytrwania i umarł tak, luk żyć pragnę:
w Twojej wierze,
w Twoim Kościele,
w Twojej służbie
i w Twojej miłości.
Amen.

Modlitwa świętego Michała Archanioła o szczęśliwa śmierć

Święty Michale Archaniele, chwało Kościoła pielgrzymującego, oddaję się Twej potężnej opiece. Broń mojej duszy przed uleganiem pokusom i atakami szatana. Przyjmij mnie do wiekuistej chwały w godzinę mego odejścia z tego świata, bym w wieczności razem ze świętymi mógł wychwalać Trójjedynego Boga.

Maryjo wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy do Ciebie się uciekamy! Ty jesteś ucieczką grzeszników i Matką Miłosierdzia. Do Ciebie modlimy się, byś była razem z nami w godzinę śmierci naszej. Wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci, żal doskonały i serdeczną skruchę, byśmy z miłosierdzia Bożego mogli otrzymać przebaczenie naszych grzechów, godnie przyjąć Najświętsze Ciąło Twego Syna jako Wiatyk i sakrament Namaszczenia.

Otaczaj nas Swoją matczyną i miłosierną opieką, byśmy zawsze chwalili Boga czynami rąk naszych, byli zawsze poddani woli Bożej i otrzymali nagrodę życia wiecznego w Królestwie życia i nieśmiertelności. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Modlitwa o łaskę szczęśliwej śmierci do Matki Bożej Licheńskiej

Matko Boża Licheńska, Bolesna Królowo Polski! Widzę w Twoich oczach smutek i niepokój o los dzieci, które przeżywają jesień swego życia. Nie jest to złota jesień, gdyż w sercu czuję, że pomimo dobrej woli, nie zawsze i nie we wszystkim byłem wierny Bogu. W Księdze Psalmów czytam: "Miarą życia ludzkiego jest lat siedemdziesiąt, a osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni". A ile mnie jeszcze pozostało? Ile mi jeszcze Bóg podaruje? Nie wiem.

Maryjo, Patronko Dobrej Śmierci, proszę Ciebie o łaskę spokojnej śmierci, bym mógł stanąć przed Bogiem - Sędzią żywych i umarłych - z sercem oczyszczonym z grzechów i rękoma pełnymi dobrych uczynków, "bo te pójdą za mną". "O jedno tylko proszę i o to zabiegam, żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu po wszystkie dni mego życia. Abym kosztował słodyczy Pana, stale się radował w Jego świątyni". Amen.

Modlitwy o śmierć dobrą i szczęśliwąWasze komentarze:
Aleksandra: 29.09.2017, 19:41
SW Józefie ,blagam o szczesliwe przejscie do wiecznosci i wejscie do Nieba dla Basi R.,ktora umiera w hospicjum i jest nieprzytomna ,ale ma polotrwarte oczy i bardzo smutne,ochron od zwatpienian,rozpaczy i przekonaj o Milosci i Milosierdziu Boga
Ala: 13.08.2017, 11:52
Panie Boże jak taki masz koniec dla mojego taty zabierz go juz do siebie bo nie ma dla niego zadnego ratunku nie daj mu dlugo lezec jak roślinka zabierz go jak najszybciej pod swoja opieke. Amen
Paulina : 25.07.2017, 23:19
Święty Józefie proszę otul swoim ojcowskim ramieniem wujka Zdzisława aby odszedł do nieba bez większego cierpienia niż to które teraz przeżywa. Zaprowadź go jak dobry Ojciec przed oblicze Pana Naszego Jezusa proszę Cię Wiekli Święty odsuń od niego ten ból i cierpienie całej rodziny. Amen.
Ania: 19.07.2017, 23:49
Św Józefie zaopiekuj się moja mamusia Stanislawa, ulżyj jej w cierpieniu i poprowadz ja jak najszybciej do nieba. Bardzo prosze.
Danuta: 06.06.2017, 21:26
św Józefie proszę wypros dla mojego taty szybką i lekką śmierć, a dla mnie o siłę pokój serca i niezlomna wiarę w Bożą opatrzność
gosiuk: 03.05.2017, 22:03
Święty Józefie, wypros u naszego najlepszego Ojca spokojną śmierć dla mojej mamy. Leży już tyle lat schorowana, niechodzaca, a teraz jeszcze cierpi. Proszę miej ją w opiece. Wola Ojca Niebieskiego niech się stanie.
Swietoslawa Chludzinska: 27.04.2017, 17:01
Swiety Jozefie wiem ze nie jestem godna wejsc do domu Naszego Pana Jezusa Chrystusa,wiem ile zawdzieczam Tobie i Panu Bogu ,prosze o ulaskawienie grzechy moje i calego swiata ,prosze o zrozomienie moojej niekonfortowej sytuacji popelnilam wiele ciezkich grzechow przez ludzi i wszystko spadlo na mnie zostawiam to Panie Boze i Sw.Jozefowi ,trojcy BOG OJCIEC SYN BOZY I DUCH SWIETY,ja lepsza nigdy nie bylam,prosze o ulaskawienie moich grzechow.
Aleksandra: 10.04.2017, 13:26
Świety Jozefie i wszyscy Świeci prosze o zaprowadzenie mojej teściowej do tego lepszego świata, zeby byla szczesliwa gdy juz odejdzie a dla Nas o sile w tych ciezkich chwilach. Amen.
Anna: 29.03.2017, 23:26
Święty Józefie proszę weź w opiekę moją teściową Eleonorę i pomóż jej jak najprędzej przejść z tego padołu do Królestwa Światła. Weź Ją w swoje objęcia, żeby się nie bała i zaprowadź przed oblicze naszego Pana. Amen
Kade: 18.03.2017, 19:49
Świety Józefie proszę o szybką lekka śmierć dla Mojego Taty.
córka: 27.02.2017, 21:27
Św. Józefie pomóż mojej mamie spokojnie odejść z tego świata. Niech już nie cierpi.
wnuczek : 16.02.2017, 09:55
Sw Józefie Jezusie i Maryji proszę o dobrą smierć dla babci by jej duch mógł w spokoju opusci ciało i udać sie ku obliczu boga wszechmogącego Amen
Agnieszka: 23.01.2017, 00:34
Sw Jozefie polecam mamę Twojej opiece, prosze o łaske dobrej smierci, by byla w objęciach Twoicj św Józefie, Jezusa i Maryi zwłaszcza w momencie gdy dusza mamy bedzie opuszczać ciało. Prosze aby dusza mamy poszła prosto do nieba🙏
Natalia: 29.12.2016, 20:42
Święty Józefie dopomóż żeby wszyscy z mojej rodziny zmarli pogodzeni z Bogiem i chroń nas od nagłej i niespodziewanej śmierci. Abyśmy wszyscy trafili do wieczności z Wszystkimi Świętymi
Córka: 05.12.2016, 21:56
Święty Józefie, Ty wiesz jakim dobrym Ojcem był mój Tatuś. Proszę pomóż Mu w Jego ogromnym cierpieniu i pozwól Mu odejść do siebie.
iza : 02.11.2016, 22:17
św.Józefie proszę zabież moją mamę..IRENE..nie mogę już patrzeć na jej cierpienie.amen
iza : 02.11.2016, 22:16
św.Józefie proszę zabież moją mamę..IRENE..nie mogę już patrzeć na jej cierpienie.amen
Teresa: 18.10.2016, 13:04
Święty Józefie O bezbolesną i śmierć dla mojej Mamy Błagam
agnieszka : 13.10.2016, 22:52
Święty Józefie pomóż mojemu tatusiowi przejść na druga stronę tak bardzo cierpi
Synowa: 01.08.2016, 22:52
Dziękuję za wstawiennictwo dla Anny, za opieką w chwilowa śmierci.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej