Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała.

Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.

* * *

Święty Józefie, przy Twej śmierci byli Jezus i Maryja, polecam się zawsze Twojej opiece, a zwłaszcza w chwili, gdy dusza moja będzie opuszczać ciało.

Wyjednaj mi łaskę rozstania się ze swym ciałem w ich obecności. Uproś u Boga, bym w doczesności mógł naśladować Twoje cnoty i chodzić Bożymi drogami. Amen.

* * *

O Jezu, który dla mnie zniosłeś śmiertelną trwogę i za mnie umarłeś, przyjmij już teraz modlitwę, której w ostatniej godzinie nie będę potrafił wypowiedzieć.

W zjednoczeniu z Tobą, z Twoją trzygodzinną śmiertelną walką, ofiaruję Ci moje śmiertelne zmagania, trwogi i cierpienia. Daj, o dobry Jezu, aby moja dusza dzięki Twym nieśmiertelnym zasługom została obmyta w Twojej Krwi i aby ostatni akt mojego życia był aktem uległości i czystej miłości. Brzydzę się wszystkimi grzechami mojego życia i pragnę Cię miłować z całego serca. Tylko w Tobie i Twoim Ojcu Niebieskim cała moja nadzieja. Ufam, że dzięki Twym cierpieniom i Twojej śmierci osiągnę zbawienie wieczne. Zjednocz, umiłowany Jezu ofiarę mojego życia z Twoją nieskończoną Ofiarą. Jezu, Ty jesteś ucieczką grzeszników. Bądź także moją ucieczką i okaż mi swe miłosierdzie.

Najdroższa Matko Boża, otwórz mi swe macierzyńskie serce i weź mnie w swoją wszechmocną opiekę. Najmilsza Matko, bądź ze mną w godzinie mojej śmierci. Twoje oblicze, o Matko Miłosierdzia, niech zajaśnieje w mojej ostatniej godzinie.

Święty Józefie, święty Michale, święci Gabrielu i Rafale, módlcie się za nami.
O, Jezu konający na krzyżu, ulituj się nade mną przy skonaniu moim!
Ostatnie moje chwile na ziemi, niech będą z Tobą, o Jezu!
Ostatnie moje spojrzenie, niech będzie na Ciebie, o Jezu!
Ostatnie moje słowo, niech będzie do Ciebie, o Jezu!
Ostatnia moja myśl, niech będzie przy Tobie, o Jezu!
Ostatnie bicie serca, niech będzie dla Ciebie, o Jezu!
W Twoje ręce weź ducha mego, o Jezu!
Do Twego Królestwa wprowadź mnie, o Jezu!
Z Tobą, o Jezu na ziemi, z Tobą o Jezu w wieczności. Amen.

Modlitwa o szczęśliwą śmierć - kard. J. H. Newman

Panie mój i Zbawco! Podtrzymaj mnie w godzinie mej śmierci swoimi ramionami I laską twoich sakramentów.

Niech zabrzmią nade mną słowa rozgrzeszenia, niech mnie namaści i naznaczy święty olej chorych, niech Ciało Twoje będzie moim pokarmem, u Krew Twoja moim orzeźwieniem. Niech spojrzy na mnie życzliwie Maryja, Twoja i moja Matka.

Niech mój Anioł Stróż szepce mi słowa pokoju, i pełni chwały święci Patronowie moi niech się wstawiają za mną, abym z Twojej dobroci i za ich wstawiennictwem utrzymał dar wytrwania i umarł tak, luk żyć pragnę:
w Twojej wierze,
w Twoim Kościele,
w Twojej służbie
i w Twojej miłości.
Amen.

Modlitwa świętego Michała Archanioła o szczęśliwa śmierć

Święty Michale Archaniele, chwało Kościoła pielgrzymującego, oddaję się Twej potężnej opiece. Broń mojej duszy przed uleganiem pokusom i atakami szatana. Przyjmij mnie do wiekuistej chwały w godzinę mego odejścia z tego świata, bym w wieczności razem ze świętymi mógł wychwalać Trójjedynego Boga.

Maryjo wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy do Ciebie się uciekamy! Ty jesteś ucieczką grzeszników i Matką Miłosierdzia. Do Ciebie modlimy się, byś była razem z nami w godzinę śmierci naszej. Wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci, żal doskonały i serdeczną skruchę, byśmy z miłosierdzia Bożego mogli otrzymać przebaczenie naszych grzechów, godnie przyjąć Najświętsze Ciąło Twego Syna jako Wiatyk i sakrament Namaszczenia.

Otaczaj nas Swoją matczyną i miłosierną opieką, byśmy zawsze chwalili Boga czynami rąk naszych, byli zawsze poddani woli Bożej i otrzymali nagrodę życia wiecznego w Królestwie życia i nieśmiertelności. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Modlitwa o łaskę szczęśliwej śmierci do Matki Bożej Licheńskiej

Matko Boża Licheńska, Bolesna Królowo Polski! Widzę w Twoich oczach smutek i niepokój o los dzieci, które przeżywają jesień swego życia. Nie jest to złota jesień, gdyż w sercu czuję, że pomimo dobrej woli, nie zawsze i nie we wszystkim byłem wierny Bogu. W Księdze Psalmów czytam: "Miarą życia ludzkiego jest lat siedemdziesiąt, a osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni". A ile mnie jeszcze pozostało? Ile mi jeszcze Bóg podaruje? Nie wiem.

Maryjo, Patronko Dobrej Śmierci, proszę Ciebie o łaskę spokojnej śmierci, bym mógł stanąć przed Bogiem - Sędzią żywych i umarłych - z sercem oczyszczonym z grzechów i rękoma pełnymi dobrych uczynków, "bo te pójdą za mną". "O jedno tylko proszę i o to zabiegam, żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu po wszystkie dni mego życia. Abym kosztował słodyczy Pana, stale się radował w Jego świątyni". Amen.

Modlitwy o śmierć dobrą i szczęśliwąWasze komentarze:
Kasia: 21.08.2018, 20:17
Św. Jözefie proszę o dobrą śmierć dla siebie rodziny i mamy Mari Anny i taty Wincentego
Marco : 25.07.2018, 15:44
Swiety Jozefie. Blagam cie bardzo zabierz mnie do nieba jesli zasluzylem. Nie mam juz niczego zdrowia, wiary,milosci,pracy,nawet malzestwo mi sie rozpada. Mam mysli samobojcze. Niechce tego robic wiec prosze cie zabierz mnie z tego zycia!
Justyna : 22.07.2018, 19:11
Święty Józefie BARDZO Ciebie proszę o dobrą śmierci mojego taty. Zabierz go do siebie i ulzyj mu w cierpieniu :(
Jola: 30.05.2018, 23:28
Święty Józefie bardzo bardzo proszę wypros łaskę i miłosierdzie Boże dla mojego taty Kazimierza, żeby już tak strasznie nie cierpiał i zaprowadź go przed oblicze Boga żeby się cieszył życiem wiecznym już bez cierpienia. Błagam też o opiekę i łaskę dla mamy, która nie może sobie poradzić z cierpieniem utraty męża i konsekwencjami jego odejścia.
Ula: 02.04.2018, 23:04
Święty Józefie proszę o spokojną śmierć dla Stasia i wsparcie w trudnych chwilach dla Hani
Ula: 02.04.2018, 23:03
Święty Józefie proszę o spokojną śmierć dla Stasia i wsparcie w trudnych chwilach dla Hani
paulina: 20.03.2018, 12:02
Prosze o świety Jòzefie zabierz moja mame do siebie ulzyj jej w cierpieniu niech bedzie juz w tym lepszym swiecie.Amen
Jarek: 18.03.2018, 06:08
Ojcze niebieski ty znasz mnie lepiej niż ją sam proszę cię niech spełni się twoja wola we mnie .
Małgorzata : 12.03.2018, 19:48
Święty Józefie ulźyj w cierpieniu mojemu kochanego teściowi. Jeżeli nie ma dla niego ratunku to weź go do ojca niebieskiego
Corka Paulina: 08.03.2018, 20:22
Swiety Jozefie,pomoz prosze odejsc mojemu Tacie,ulzyj prosze Tacie w cierpieniu.
Corka Ania: 15.01.2018, 01:27
Święty Józefie proszę pomóż tacie w spokoju odejść do Pana naszego , zakończ tę drogę cierpienia i choroby...
Ania: 07.01.2018, 22:02
Św.Józefie pomóż wujkowi Tadkowi szczęśliwie zakończyć ziemską wędrówkę pełną cierpienia.
Wioleta : 03.01.2018, 21:34
Sw.Józefie smród cierpienia mojej babci.proszę o dobrą śmierć dla niej.pomóż jej w spkoju odejść z tego swiata.
Beata: 15.12.2017, 18:50
Proszę Cię św Józefie o spokojna śmierć mojego taty, proszę miej go w swojej opiece
Swietoslawa Chludzinska: 28.11.2017, 12:23
Prosze w intencji J.M.o modlitwe spokoj duszy Jego Ku Pamieci o ulaskawienie grzechow tego wokalistow i innych wokalistow ,panstwa aktorow pan,pani.Prosze o ulaskawienie i odpuszczenie grzechow ludzi na calym swiecie a szczegolnie dzieci dotknietych przemoca ofiary wojny,gwaltow na calymm swiecie.
Beata: 06.11.2017, 00:27
Swiety Jozefie prosze aby duch mojej mamy Kazimiery w spokoju opuscil ciało .Amen
Renata : 24.10.2017, 19:49
Święty Józefie weź pod opieką moją mamę Krystynę proszę o łaskę dobrej śmierci żeby już nie cierpiała. Amen
Swietoslawa Chludzinska: 24.10.2017, 09:46
Prosze o dobra smierc dla ludzi umierajacych.
Swietoslawa Chludzinska: 21.10.2017, 17:08
Prosze o dobra smierc dla mojej rodziny ktorzy odeszli z tego swiata o dobra smierc dla mnie i dla ludzi ktorzy umieraja dla konajacych udziel laski prosze o wybaczenie ludzi ktorych swiadomie lub nie swiadomie skrzywdzilam.
Maria : 07.10.2017, 14:53
Swiety Jozefie pomoż w spokojnym odejsciu Mojego Kuzyna Stanisława.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej