Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała.

Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.

* * *

Święty Józefie, przy Twej śmierci byli Jezus i Maryja, polecam się zawsze Twojej opiece, a zwłaszcza w chwili, gdy dusza moja będzie opuszczać ciało.

Wyjednaj mi łaskę rozstania się ze swym ciałem w ich obecności. Uproś u Boga, bym w doczesności mógł naśladować Twoje cnoty i chodzić Bożymi drogami. Amen.

* * *

O Jezu, który dla mnie zniosłeś śmiertelną trwogę i za mnie umarłeś, przyjmij już teraz modlitwę, której w ostatniej godzinie nie będę potrafił wypowiedzieć.

W zjednoczeniu z Tobą, z Twoją trzygodzinną śmiertelną walką, ofiaruję Ci moje śmiertelne zmagania, trwogi i cierpienia. Daj, o dobry Jezu, aby moja dusza dzięki Twym nieśmiertelnym zasługom została obmyta w Twojej Krwi i aby ostatni akt mojego życia był aktem uległości i czystej miłości. Brzydzę się wszystkimi grzechami mojego życia i pragnę Cię miłować z całego serca. Tylko w Tobie i Twoim Ojcu Niebieskim cała moja nadzieja. Ufam, że dzięki Twym cierpieniom i Twojej śmierci osiągnę zbawienie wieczne. Zjednocz, umiłowany Jezu ofiarę mojego życia z Twoją nieskończoną Ofiarą. Jezu, Ty jesteś ucieczką grzeszników. Bądź także moją ucieczką i okaż mi swe miłosierdzie.

Najdroższa Matko Boża, otwórz mi swe macierzyńskie serce i weź mnie w swoją wszechmocną opiekę. Najmilsza Matko, bądź ze mną w godzinie mojej śmierci. Twoje oblicze, o Matko Miłosierdzia, niech zajaśnieje w mojej ostatniej godzinie.

Święty Józefie, święty Michale, święci Gabrielu i Rafale, módlcie się za nami.
O, Jezu konający na krzyżu, ulituj się nade mną przy skonaniu moim!
Ostatnie moje chwile na ziemi, niech będą z Tobą, o Jezu!
Ostatnie moje spojrzenie, niech będzie na Ciebie, o Jezu!
Ostatnie moje słowo, niech będzie do Ciebie, o Jezu!
Ostatnia moja myśl, niech będzie przy Tobie, o Jezu!
Ostatnie bicie serca, niech będzie dla Ciebie, o Jezu!
W Twoje ręce weź ducha mego, o Jezu!
Do Twego Królestwa wprowadź mnie, o Jezu!
Z Tobą, o Jezu na ziemi, z Tobą o Jezu w wieczności. Amen.

Modlitwa o szczęśliwą śmierć - kard. J. H. Newman

Panie mój i Zbawco! Podtrzymaj mnie w godzinie mej śmierci swoimi ramionami I laską twoich sakramentów.

Niech zabrzmią nade mną słowa rozgrzeszenia, niech mnie namaści i naznaczy święty olej chorych, niech Ciało Twoje będzie moim pokarmem, u Krew Twoja moim orzeźwieniem. Niech spojrzy na mnie życzliwie Maryja, Twoja i moja Matka.

Niech mój Anioł Stróż szepce mi słowa pokoju, i pełni chwały święci Patronowie moi niech się wstawiają za mną, abym z Twojej dobroci i za ich wstawiennictwem utrzymał dar wytrwania i umarł tak, luk żyć pragnę:
w Twojej wierze,
w Twoim Kościele,
w Twojej służbie
i w Twojej miłości.
Amen.

Modlitwa świętego Michała Archanioła o szczęśliwa śmierć

Święty Michale Archaniele, chwało Kościoła pielgrzymującego, oddaję się Twej potężnej opiece. Broń mojej duszy przed uleganiem pokusom i atakami szatana. Przyjmij mnie do wiekuistej chwały w godzinę mego odejścia z tego świata, bym w wieczności razem ze świętymi mógł wychwalać Trójjedynego Boga.

Maryjo wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy do Ciebie się uciekamy! Ty jesteś ucieczką grzeszników i Matką Miłosierdzia. Do Ciebie modlimy się, byś była razem z nami w godzinę śmierci naszej. Wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci, żal doskonały i serdeczną skruchę, byśmy z miłosierdzia Bożego mogli otrzymać przebaczenie naszych grzechów, godnie przyjąć Najświętsze Ciąło Twego Syna jako Wiatyk i sakrament Namaszczenia.

Otaczaj nas Swoją matczyną i miłosierną opieką, byśmy zawsze chwalili Boga czynami rąk naszych, byli zawsze poddani woli Bożej i otrzymali nagrodę życia wiecznego w Królestwie życia i nieśmiertelności. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Modlitwa o łaskę szczęśliwej śmierci do Matki Bożej Licheńskiej

Matko Boża Licheńska, Bolesna Królowo Polski! Widzę w Twoich oczach smutek i niepokój o los dzieci, które przeżywają jesień swego życia. Nie jest to złota jesień, gdyż w sercu czuję, że pomimo dobrej woli, nie zawsze i nie we wszystkim byłem wierny Bogu. W Księdze Psalmów czytam: "Miarą życia ludzkiego jest lat siedemdziesiąt, a osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni". A ile mnie jeszcze pozostało? Ile mi jeszcze Bóg podaruje? Nie wiem.

Maryjo, Patronko Dobrej Śmierci, proszę Ciebie o łaskę spokojnej śmierci, bym mógł stanąć przed Bogiem - Sędzią żywych i umarłych - z sercem oczyszczonym z grzechów i rękoma pełnymi dobrych uczynków, "bo te pójdą za mną". "O jedno tylko proszę i o to zabiegam, żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu po wszystkie dni mego życia. Abym kosztował słodyczy Pana, stale się radował w Jego świątyni". Amen.

Modlitwy o śmierć dobrą i szczęśliwąWasze komentarze:
Przemek: 05.05.2019, 08:46
Dziekuje dobry panie Boze ze mnie wysłuchałes i ustąpiłeś cierpienia mojej kochanej babuszce juz nie cierpi.
A. : 30.04.2019, 22:04
Proszę o dobrą i szybką śmierć dla mnie. Dłużej tego wszystkiego nie wytrzymam. Proszę tylko o to
Piotr: 28.04.2019, 18:26
SW Jozefie,wypros laske dobrej smierci dla mojej mamy Zofii,aby miala pomoc w tych trudnych dla niej dniach.Maryjo miodl sie za Nia I wszyscy ktorzy to moga,Amen.
Anna: 14.04.2019, 20:03
Sw.Jozefie bardzo prosze ulzyj w cierpieniu i zaprowadz moja najukochansza Babcie Marie do domu Ojca, przez Chrystusa Pana Naszego, Amen.
Ewa: 14.04.2019, 15:04
Sw.Jozefie proszę Cię o ulzeniu w bólu i cierpieniu mojej mamiy aby mogła spokojnie odejść do pana naszego Jezusa Chrystusa
Danka: 03.04.2019, 14:29
Święty Józefie proszę obejmi opieką naszą maleńką Olivkę, niech szybko i bezboleśnie spotka się z Panem Bogiem naszym Ojcem.
Hania: 19.03.2019, 21:24
🙏 święty Józefie weź w swoje orędownictwo babcię Marię, a dla nas wyproś łaskę pocieszenia u Marii Matki naszej
Monika: 17.03.2019, 20:42
Św, Józefie polecam Ci moją Mame, przygotuj ją jak najlepiej do spotkania z Bogiem w Domu Ojca. Miej ją w opiece
Grażyna : 11.03.2019, 01:45
Święty Józefie zabierz mojego tatę przed oblicze Ojca Niebieskiego aby już nie cierpiał. Niech spotka w niebie swoją żonę, rodziców, siostrę, rodzinę i przyjaciół. Bóg zapłać Amen
Corka: 07.03.2019, 20:58
Św. Józefie błagam Cię byś pomógł przeprowadzić moją mamusie do bram Pana Naszego. Błagam zabierz ja do domu Pana z tego oiom.
Magda : 28.02.2019, 00:10
Święty Józefie ulzyj w cierpieniu mojemu tacie Janowi aby jego dusza spokojnie odeszła do bram Pana
Córka ewa: 24.02.2019, 11:24
Św Józefie proszę Pomóż mojemu tatusiowie w spokoju odejść do Domu Ojca Naszego w Twoich objęciach i naszej Niebieskiej Mamusi.
Dorota : 01.02.2019, 12:28
Święty Józefie ulźyj w cierpieniu mojej kochanej Mamusi Bronisławie. Pomóż Jej zakończyć ziemską drogę.
Barbara: 12.01.2019, 15:41
Sw.Jozefie ulzyj mojemu mezowi w cierpieniu.A jesli nie ma dla niego ratunku zabierz go do Boga Ojca.
Ada: 30.12.2018, 21:48
Święty Jozefie błagam Cię o dobrą i spokojną śmierć dla mojej kochanej mamy i ulzyj Jej cierpieniom. Amen.
Corka: 22.12.2018, 12:56
Sw Józefie skruc mękę mojego taty okryj go swoim ramieniem
Ania: 18.11.2018, 22:49
Swiety Jozefie ulzyj mojemu cierpieniu prosze o dobra smierc dla mnie w obecności Jezusa i Maryii
Krystyna: 12.11.2018, 19:14
Jezu proszę Cię o dobra śmierć dla mnie
Siostra Bożena : 23.08.2018, 21:26
Boże odpuść mu wszystkie grzechy i proszę cię o lekko smierć mojego kochanego brata Wiesława błagam cię żeby już nie cierpiał Amen
Siostra Bożena : 23.08.2018, 21:23
Boże odpuść mu wszystkie grzechy i proszę cię o lekko smierć mojego kochanego brata Wiesława błagam cię żeby już nie cierpiał Amen
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej