Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała.

Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.

* * *

Święty Józefie, przy Twej śmierci byli Jezus i Maryja, polecam się zawsze Twojej opiece, a zwłaszcza w chwili, gdy dusza moja będzie opuszczać ciało.

Wyjednaj mi łaskę rozstania się ze swym ciałem w ich obecności. Uproś u Boga, bym w doczesności mógł naśladować Twoje cnoty i chodzić Bożymi drogami. Amen.

* * *

O Jezu, który dla mnie zniosłeś śmiertelną trwogę i za mnie umarłeś, przyjmij już teraz modlitwę, której w ostatniej godzinie nie będę potrafił wypowiedzieć.

W zjednoczeniu z Tobą, z Twoją trzygodzinną śmiertelną walką, ofiaruję Ci moje śmiertelne zmagania, trwogi i cierpienia. Daj, o dobry Jezu, aby moja dusza dzięki Twym nieśmiertelnym zasługom została obmyta w Twojej Krwi i aby ostatni akt mojego życia był aktem uległości i czystej miłości. Brzydzę się wszystkimi grzechami mojego życia i pragnę Cię miłować z całego serca. Tylko w Tobie i Twoim Ojcu Niebieskim cała moja nadzieja. Ufam, że dzięki Twym cierpieniom i Twojej śmierci osiągnę zbawienie wieczne. Zjednocz, umiłowany Jezu ofiarę mojego życia z Twoją nieskończoną Ofiarą. Jezu, Ty jesteś ucieczką grzeszników. Bądź także moją ucieczką i okaż mi swe miłosierdzie.

Najdroższa Matko Boża, otwórz mi swe macierzyńskie serce i weź mnie w swoją wszechmocną opiekę. Najmilsza Matko, bądź ze mną w godzinie mojej śmierci. Twoje oblicze, o Matko Miłosierdzia, niech zajaśnieje w mojej ostatniej godzinie.

Święty Józefie, święty Michale, święci Gabrielu i Rafale, módlcie się za nami.
O, Jezu konający na krzyżu, ulituj się nade mną przy skonaniu moim!
Ostatnie moje chwile na ziemi, niech będą z Tobą, o Jezu!
Ostatnie moje spojrzenie, niech będzie na Ciebie, o Jezu!
Ostatnie moje słowo, niech będzie do Ciebie, o Jezu!
Ostatnia moja myśl, niech będzie przy Tobie, o Jezu!
Ostatnie bicie serca, niech będzie dla Ciebie, o Jezu!
W Twoje ręce weź ducha mego, o Jezu!
Do Twego Królestwa wprowadź mnie, o Jezu!
Z Tobą, o Jezu na ziemi, z Tobą o Jezu w wieczności. Amen.

Modlitwa o szczęśliwą śmierć - kard. J. H. Newman

Panie mój i Zbawco! Podtrzymaj mnie w godzinie mej śmierci swoimi ramionami I laską twoich sakramentów.

Niech zabrzmią nade mną słowa rozgrzeszenia, niech mnie namaści i naznaczy święty olej chorych, niech Ciało Twoje będzie moim pokarmem, u Krew Twoja moim orzeźwieniem. Niech spojrzy na mnie życzliwie Maryja, Twoja i moja Matka.

Niech mój Anioł Stróż szepce mi słowa pokoju, i pełni chwały święci Patronowie moi niech się wstawiają za mną, abym z Twojej dobroci i za ich wstawiennictwem utrzymał dar wytrwania i umarł tak, luk żyć pragnę:
w Twojej wierze,
w Twoim Kościele,
w Twojej służbie
i w Twojej miłości.
Amen.

Modlitwa świętego Michała Archanioła o szczęśliwa śmierć

Święty Michale Archaniele, chwało Kościoła pielgrzymującego, oddaję się Twej potężnej opiece. Broń mojej duszy przed uleganiem pokusom i atakami szatana. Przyjmij mnie do wiekuistej chwały w godzinę mego odejścia z tego świata, bym w wieczności razem ze świętymi mógł wychwalać Trójjedynego Boga.

Maryjo wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy do Ciebie się uciekamy! Ty jesteś ucieczką grzeszników i Matką Miłosierdzia. Do Ciebie modlimy się, byś była razem z nami w godzinę śmierci naszej. Wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci, żal doskonały i serdeczną skruchę, byśmy z miłosierdzia Bożego mogli otrzymać przebaczenie naszych grzechów, godnie przyjąć Najświętsze Ciąło Twego Syna jako Wiatyk i sakrament Namaszczenia.

Otaczaj nas Swoją matczyną i miłosierną opieką, byśmy zawsze chwalili Boga czynami rąk naszych, byli zawsze poddani woli Bożej i otrzymali nagrodę życia wiecznego w Królestwie życia i nieśmiertelności. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Modlitwa o łaskę szczęśliwej śmierci do Matki Bożej Licheńskiej

Matko Boża Licheńska, Bolesna Królowo Polski! Widzę w Twoich oczach smutek i niepokój o los dzieci, które przeżywają jesień swego życia. Nie jest to złota jesień, gdyż w sercu czuję, że pomimo dobrej woli, nie zawsze i nie we wszystkim byłem wierny Bogu. W Księdze Psalmów czytam: "Miarą życia ludzkiego jest lat siedemdziesiąt, a osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni". A ile mnie jeszcze pozostało? Ile mi jeszcze Bóg podaruje? Nie wiem.

Maryjo, Patronko Dobrej Śmierci, proszę Ciebie o łaskę spokojnej śmierci, bym mógł stanąć przed Bogiem - Sędzią żywych i umarłych - z sercem oczyszczonym z grzechów i rękoma pełnymi dobrych uczynków, "bo te pójdą za mną". "O jedno tylko proszę i o to zabiegam, żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu po wszystkie dni mego życia. Abym kosztował słodyczy Pana, stale się radował w Jego świątyni". Amen.

Modlitwy o śmierć dobrą i szczęśliwąWasze komentarze:
Irena: 08.05.2020, 21:16
Święty Józefie otwórz ojcowskie ramiona i chroń mojego chorego Ojca, spraw by cierpiał zaprowadż Go przed oblicze Boga. Proszę o łaskę dobrej śmierci,ulżyj w tej trudnej drodze. Bóg zapłać
Irena: 08.05.2020, 21:12
Święty Józefie otwórz ojcowskie ramiona i chroń mojego chorego Ojca, spraw by cierpiał zaprowadż Go przed oblicze Boga. Proszę o łaskę dobrej śmierci,ulżyj w tej trudnej drodze. Bóg zapłać
Justyna: 30.04.2020, 06:50
Sw Józefie pomóż odejść mojej mamie , skróć jej mękę i cierpienie. Amen
Ela: 18.04.2020, 22:48
Św. Józefie zaopiekuj się Józiem Twoim imiennikiem i daj mu lekką śmierć. Użyj mu w cierpieniu. Amen.
Łukasz : 11.03.2020, 04:34
Św. Józefie. Błagam zabierz do Boga już moja babcie, skracając jej cierpienia.
Łukasz : 11.03.2020, 04:30
Św. Józefie. Błagam zabierz do Boga już moja babcie, skracając jej cierpienia.
Łukasz : 11.03.2020, 04:30
Św. Józefie. Błagam zabierz do Boga już moja babcie, skracając jej cierpienia.
Teresa: 17.02.2020, 10:25
Józefie św. Proszę o dobrą śmierć dla moich rodziców
Dylon3@wp.pl : 28.01.2020, 16:20
Proszę u ulgę w CIERPIENIU! Błagam
Halina: 23.01.2020, 21:55
Św. Józef proszę o wstawiennictwo za osobę poleconą mojej modlitwie, o łaskę żalu za grzechy dobrą spowiedź i przyjęcie PANA JEZUSA do serca
Krystyna : 13.01.2020, 00:24
Święty Józefie upos o łaskę dobrej śmierci dla mojej mamy., ukojenie w bólu, pomóż jej przejść do domu Ojca
Ilona: 26.12.2019, 14:44
Święty Józefie jak mama ma być tylko warzywem zabierz ją do domu Ojca!!
Dorota: 22.12.2019, 01:06
Św Józefie wyjednaj u Boga łaskę dobrej śmierci dla babci. Niech w spokoju odejdzie do domu Ojca
Włodek: 21.12.2019, 04:54
Św Józefie proszę o ulgę w cierpieniu dla taty
Jacek Prajel: 18.12.2019, 01:09
Św. Jozefie uproś dla mojej mamy łaskę błogosławionej śmierci w obecności Matki Bożej i jej Syna Jezusa. Przez milosierdzie Boże proszę też o chwałę nieba od razu po śmierci.
Dorotka : 17.12.2019, 18:08
Św Józefie pomóż mojemu tacie bogdanowi odejść w spokoju bez cierpień.
Irena : 11.12.2019, 22:00
Św. Józefie ulzyj mojej mamie wcierpieniu i zaprować ją do Boga Ojca aby mogła odejść w spokoju. Ulżyj jej w tym bulu, cierpieniu i niemocy. Amen.
Anonim: 06.12.2019, 05:44
Błagam o rychłą śmierć.
Kasia : 12.11.2019, 19:20
Święty Józefie błagam ulzyj w cierpieniu mojej teściowej. Zabierz ją do Pana Boga.
Żona Ania : 05.11.2019, 21:42
Święty Józefie pozwól spokojnie i bez cierpienia odejść do wieczności mojemu mężowi Stefanowi.W imię ojca i syna i ducha świętego amen.
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8] [9]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej