Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała.

Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.

* * *

Święty Józefie, przy Twej śmierci byli Jezus i Maryja, polecam się zawsze Twojej opiece, a zwłaszcza w chwili, gdy dusza moja będzie opuszczać ciało.

Wyjednaj mi łaskę rozstania się ze swym ciałem w ich obecności. Uproś u Boga, bym w doczesności mógł naśladować Twoje cnoty i chodzić Bożymi drogami. Amen.

* * *

O Jezu, który dla mnie zniosłeś śmiertelną trwogę i za mnie umarłeś, przyjmij już teraz modlitwę, której w ostatniej godzinie nie będę potrafił wypowiedzieć.

W zjednoczeniu z Tobą, z Twoją trzygodzinną śmiertelną walką, ofiaruję Ci moje śmiertelne zmagania, trwogi i cierpienia. Daj, o dobry Jezu, aby moja dusza dzięki Twym nieśmiertelnym zasługom została obmyta w Twojej Krwi i aby ostatni akt mojego życia był aktem uległości i czystej miłości. Brzydzę się wszystkimi grzechami mojego życia i pragnę Cię miłować z całego serca. Tylko w Tobie i Twoim Ojcu Niebieskim cała moja nadzieja. Ufam, że dzięki Twym cierpieniom i Twojej śmierci osiągnę zbawienie wieczne. Zjednocz, umiłowany Jezu ofiarę mojego życia z Twoją nieskończoną Ofiarą. Jezu, Ty jesteś ucieczką grzeszników. Bądź także moją ucieczką i okaż mi swe miłosierdzie.

Najdroższa Matko Boża, otwórz mi swe macierzyńskie serce i weź mnie w swoją wszechmocną opiekę. Najmilsza Matko, bądź ze mną w godzinie mojej śmierci. Twoje oblicze, o Matko Miłosierdzia, niech zajaśnieje w mojej ostatniej godzinie.

Święty Józefie, święty Michale, święci Gabrielu i Rafale, módlcie się za nami.
O, Jezu konający na krzyżu, ulituj się nade mną przy skonaniu moim!
Ostatnie moje chwile na ziemi, niech będą z Tobą, o Jezu!
Ostatnie moje spojrzenie, niech będzie na Ciebie, o Jezu!
Ostatnie moje słowo, niech będzie do Ciebie, o Jezu!
Ostatnia moja myśl, niech będzie przy Tobie, o Jezu!
Ostatnie bicie serca, niech będzie dla Ciebie, o Jezu!
W Twoje ręce weź ducha mego, o Jezu!
Do Twego Królestwa wprowadź mnie, o Jezu!
Z Tobą, o Jezu na ziemi, z Tobą o Jezu w wieczności. Amen.

Modlitwa o szczęśliwą śmierć - kard. J. H. Newman

Panie mój i Zbawco! Podtrzymaj mnie w godzinie mej śmierci swoimi ramionami I laską twoich sakramentów.

Niech zabrzmią nade mną słowa rozgrzeszenia, niech mnie namaści i naznaczy święty olej chorych, niech Ciało Twoje będzie moim pokarmem, u Krew Twoja moim orzeźwieniem. Niech spojrzy na mnie życzliwie Maryja, Twoja i moja Matka.

Niech mój Anioł Stróż szepce mi słowa pokoju, i pełni chwały święci Patronowie moi niech się wstawiają za mną, abym z Twojej dobroci i za ich wstawiennictwem utrzymał dar wytrwania i umarł tak, luk żyć pragnę:
w Twojej wierze,
w Twoim Kościele,
w Twojej służbie
i w Twojej miłości.
Amen.

Modlitwa świętego Michała Archanioła o szczęśliwa śmierć

Święty Michale Archaniele, chwało Kościoła pielgrzymującego, oddaję się Twej potężnej opiece. Broń mojej duszy przed uleganiem pokusom i atakami szatana. Przyjmij mnie do wiekuistej chwały w godzinę mego odejścia z tego świata, bym w wieczności razem ze świętymi mógł wychwalać Trójjedynego Boga.

Maryjo wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy do Ciebie się uciekamy! Ty jesteś ucieczką grzeszników i Matką Miłosierdzia. Do Ciebie modlimy się, byś była razem z nami w godzinę śmierci naszej. Wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci, żal doskonały i serdeczną skruchę, byśmy z miłosierdzia Bożego mogli otrzymać przebaczenie naszych grzechów, godnie przyjąć Najświętsze Ciąło Twego Syna jako Wiatyk i sakrament Namaszczenia.

Otaczaj nas Swoją matczyną i miłosierną opieką, byśmy zawsze chwalili Boga czynami rąk naszych, byli zawsze poddani woli Bożej i otrzymali nagrodę życia wiecznego w Królestwie życia i nieśmiertelności. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Modlitwa o łaskę szczęśliwej śmierci do Matki Bożej Licheńskiej

Matko Boża Licheńska, Bolesna Królowo Polski! Widzę w Twoich oczach smutek i niepokój o los dzieci, które przeżywają jesień swego życia. Nie jest to złota jesień, gdyż w sercu czuję, że pomimo dobrej woli, nie zawsze i nie we wszystkim byłem wierny Bogu. W Księdze Psalmów czytam: "Miarą życia ludzkiego jest lat siedemdziesiąt, a osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni". A ile mnie jeszcze pozostało? Ile mi jeszcze Bóg podaruje? Nie wiem.

Maryjo, Patronko Dobrej Śmierci, proszę Ciebie o łaskę spokojnej śmierci, bym mógł stanąć przed Bogiem - Sędzią żywych i umarłych - z sercem oczyszczonym z grzechów i rękoma pełnymi dobrych uczynków, "bo te pójdą za mną". "O jedno tylko proszę i o to zabiegam, żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu po wszystkie dni mego życia. Abym kosztował słodyczy Pana, stale się radował w Jego świątyni". Amen.

Modlitwy o śmierć dobrą i szczęśliwąWasze komentarze:
Małgorzata: 03.11.2019, 16:04
Święty Józefie, bardzo proszę oręduj u miłosiernego Boga o łaskę dobrej śmierci, zabierz ukochanego Tatę do siebie gdzie nie ma bólu i cierpienia a nam daj siły. Błagam cię w pokorze
Zofia: 30.10.2019, 17:05
Święty Józefie, serdecznie Cię proszę, pomóż mojej siostrze Marii przejść w spokoju do Domu Ojca. Ulżyj jej w cierpieniu.
Ewa: 27.10.2019, 23:06
Św Józefie pomóż odejść z tego świata Bożenie. Bardzo cierpi.
Ewa: 27.10.2019, 23:05
Św Józefie pomóż odejść z tego świata Bożenie. Bardzo cierpi.
KAMIL: 19.10.2019, 20:25
Świety Józefie skróć męke naszemu dziadkowi. pomóż mu przejc spokojnie na drugą stronę .
Beata: 03.10.2019, 11:32
Św Józefie proszę o pomoc w przejściu na druga stronę naszemu przyjacielowi Leonardowi. Mam nadzieje ze spotka się z rodzicami i przyjaciółmi oraz naszym Stwórcą i poczuje jego miłość i dobroć. Dziękuje bardzo.
Kenzo: 29.09.2019, 17:57
Józefie Święty proszę o dobra smierć mojej mamy skróć jej męki a weź jej dusze w opiekę
Elżbieta: 28.09.2019, 20:02
Šwięty Jòzefie!! Błagam o litošć dla Mamy!!! Cierpi okrutnie. Niech w Twojej wielkiej łaskawošci, spokojnie odejdzie do domu Pana! Niech spotka się ze swoimi synami Bòg zapłać!!!
K.: 29.08.2019, 20:56
Sw Jozefie upros laske dobrej smierci dla mojego Taty I sily I cierpliwosci dla tych ktorzy sie nim opiekuja...
Iza: 28.08.2019, 20:34
Świety Józefie proszę o ulżenie w cierpieniu i bólu mojej ukochanej Mamie. Pomóż jej przejść do domu Ojca i spotkać się z ze swoim najblizszymi .
Anonim: 14.08.2019, 17:23
Błagam o ulge w cierpieniu czyli o śmierć
Asia : 07.08.2019, 11:57
Święty Józefie błagam Cię ulżyj w cierpieniu mojej mamie Ewie . Aby spokojnie odeszła do Pana.
Aniela 28 07: 28.07.2019, 13:33
Św józefa skruc męki mojemu mężowi Andrzej bardzo cierpi
Aniela : 28.07.2019, 13:31
Św józefa skruc męki mojemu mężowi Andrzej bardzo cierpi
Grazyna: 18.07.2019, 19:08
Świety Józefie pomóż odejść mojemu ukochanemu wujkowi Feliksowi do Pana naszego ulżyj mu w cierpieniu .Niech spotka tam żonę rodziców krewnych i przyjaciół .Bóg zapłać.Amen.
Agnieszka : 14.07.2019, 13:36
Św Józefie ulzyj mojemu tacie w cierpieniu. Pomóż w spokoju odejść do Domu Ojca Aszego w Twoich objęciach i naszej niebieskiej Mamusi
Ania: 11.07.2019, 20:38
Święty Józefie...dziwnie prosić o smierć ukochanej Babci :-( Jednak błagam, ulżyj Jej w cierpieniach i zaprowadź Ją za rękę do Boga Ojca. Pomóż Jej odejść w spokoju i bez strachu. Ulżyj Jej w tym strasznym bólu i niemocy. Amen.
Edi: 07.07.2019, 05:22
ŚWIĘTY JÓZEFIE, BARDZO PROSZĘ,, ULZYJ W CIERPIENIU MOJEJ KOCHANEJ MAMIE HALINIE I ZABIERZ JA TAM GDZIE BĘDZIE MOGŁA MIEĆ LEPIEJ BEZ BÓLU I SPOTKA SIĘ Z TYMI KTÓRZY ODESZLI WCZEŚNIEJ, A KTÓRYCH TAK BARDZO KOCHAŁA.
Edi: 07.07.2019, 05:21
ŚWIĘTY JÓZEFIE, BARDZO PROSZĘ,, ULZYJ W CIERPIENIU MOJEJ KOCHANEJ MAMIE HALINIE I ZABIERZ JA TAM GDZIE BĘDZIE MOGŁA MIEĆ LEPIEJ BEZ BÓLU I SPOTKA SIĘ Z TYMI KTÓRZY ODESZLI WCZEŚNIEJ, A KTÓRYCH TAK BARDZO KOCHAŁA.
Barbara: 08.05.2019, 14:44
SW Jozefi skroc męke mojej kochanej mamie i zaprować ją do zywota wiecznego BŁAGAM CIE w pokorze.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej