Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała.

Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.

* * *

Święty Józefie, przy Twej śmierci byli Jezus i Maryja, polecam się zawsze Twojej opiece, a zwłaszcza w chwili, gdy dusza moja będzie opuszczać ciało.

Wyjednaj mi łaskę rozstania się ze swym ciałem w ich obecności. Uproś u Boga, bym w doczesności mógł naśladować Twoje cnoty i chodzić Bożymi drogami. Amen.

* * *

O Jezu, który dla mnie zniosłeś śmiertelną trwogę i za mnie umarłeś, przyjmij już teraz modlitwę, której w ostatniej godzinie nie będę potrafił wypowiedzieć.

W zjednoczeniu z Tobą, z Twoją trzygodzinną śmiertelną walką, ofiaruję Ci moje śmiertelne zmagania, trwogi i cierpienia. Daj, o dobry Jezu, aby moja dusza dzięki Twym nieśmiertelnym zasługom została obmyta w Twojej Krwi i aby ostatni akt mojego życia był aktem uległości i czystej miłości. Brzydzę się wszystkimi grzechami mojego życia i pragnę Cię miłować z całego serca. Tylko w Tobie i Twoim Ojcu Niebieskim cała moja nadzieja. Ufam, że dzięki Twym cierpieniom i Twojej śmierci osiągnę zbawienie wieczne. Zjednocz, umiłowany Jezu ofiarę mojego życia z Twoją nieskończoną Ofiarą. Jezu, Ty jesteś ucieczką grzeszników. Bądź także moją ucieczką i okaż mi swe miłosierdzie.

Najdroższa Matko Boża, otwórz mi swe macierzyńskie serce i weź mnie w swoją wszechmocną opiekę. Najmilsza Matko, bądź ze mną w godzinie mojej śmierci. Twoje oblicze, o Matko Miłosierdzia, niech zajaśnieje w mojej ostatniej godzinie.

Święty Józefie, święty Michale, święci Gabrielu i Rafale, módlcie się za nami.
O, Jezu konający na krzyżu, ulituj się nade mną przy skonaniu moim!
Ostatnie moje chwile na ziemi, niech będą z Tobą, o Jezu!
Ostatnie moje spojrzenie, niech będzie na Ciebie, o Jezu!
Ostatnie moje słowo, niech będzie do Ciebie, o Jezu!
Ostatnia moja myśl, niech będzie przy Tobie, o Jezu!
Ostatnie bicie serca, niech będzie dla Ciebie, o Jezu!
W Twoje ręce weź ducha mego, o Jezu!
Do Twego Królestwa wprowadź mnie, o Jezu!
Z Tobą, o Jezu na ziemi, z Tobą o Jezu w wieczności. Amen.

Modlitwa o szczęśliwą śmierć - kard. J. H. Newman

Panie mój i Zbawco! Podtrzymaj mnie w godzinie mej śmierci swoimi ramionami I laską twoich sakramentów.

Niech zabrzmią nade mną słowa rozgrzeszenia, niech mnie namaści i naznaczy święty olej chorych, niech Ciało Twoje będzie moim pokarmem, u Krew Twoja moim orzeźwieniem. Niech spojrzy na mnie życzliwie Maryja, Twoja i moja Matka.

Niech mój Anioł Stróż szepce mi słowa pokoju, i pełni chwały święci Patronowie moi niech się wstawiają za mną, abym z Twojej dobroci i za ich wstawiennictwem utrzymał dar wytrwania i umarł tak, luk żyć pragnę:
w Twojej wierze,
w Twoim Kościele,
w Twojej służbie
i w Twojej miłości.
Amen.

Modlitwa świętego Michała Archanioła o szczęśliwa śmierć

Święty Michale Archaniele, chwało Kościoła pielgrzymującego, oddaję się Twej potężnej opiece. Broń mojej duszy przed uleganiem pokusom i atakami szatana. Przyjmij mnie do wiekuistej chwały w godzinę mego odejścia z tego świata, bym w wieczności razem ze świętymi mógł wychwalać Trójjedynego Boga.

Maryjo wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy do Ciebie się uciekamy! Ty jesteś ucieczką grzeszników i Matką Miłosierdzia. Do Ciebie modlimy się, byś była razem z nami w godzinę śmierci naszej. Wyjednaj nam łaskę szczęśliwej śmierci, żal doskonały i serdeczną skruchę, byśmy z miłosierdzia Bożego mogli otrzymać przebaczenie naszych grzechów, godnie przyjąć Najświętsze Ciąło Twego Syna jako Wiatyk i sakrament Namaszczenia.

Otaczaj nas Swoją matczyną i miłosierną opieką, byśmy zawsze chwalili Boga czynami rąk naszych, byli zawsze poddani woli Bożej i otrzymali nagrodę życia wiecznego w Królestwie życia i nieśmiertelności. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Modlitwa o łaskę szczęśliwej śmierci do Matki Bożej Licheńskiej

Matko Boża Licheńska, Bolesna Królowo Polski! Widzę w Twoich oczach smutek i niepokój o los dzieci, które przeżywają jesień swego życia. Nie jest to złota jesień, gdyż w sercu czuję, że pomimo dobrej woli, nie zawsze i nie we wszystkim byłem wierny Bogu. W Księdze Psalmów czytam: "Miarą życia ludzkiego jest lat siedemdziesiąt, a osiemdziesiąt, gdy jesteśmy mocni". A ile mnie jeszcze pozostało? Ile mi jeszcze Bóg podaruje? Nie wiem.

Maryjo, Patronko Dobrej Śmierci, proszę Ciebie o łaskę spokojnej śmierci, bym mógł stanąć przed Bogiem - Sędzią żywych i umarłych - z sercem oczyszczonym z grzechów i rękoma pełnymi dobrych uczynków, "bo te pójdą za mną". "O jedno tylko proszę i o to zabiegam, żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu po wszystkie dni mego życia. Abym kosztował słodyczy Pana, stale się radował w Jego świątyni". Amen.

Modlitwy o śmierć dobrą i szczęśliwąWasze komentarze:
Synowa: 01.08.2016, 22:40
Dziękuję za wstawiennictwo dla Anny, za opieką w chwilowa śmierci.
Synowa: 01.08.2016, 01:37
Św. Józefie, zaopiekuj się moją teściową Anną, bardzo cierpi, przytulić ją w swoje ramiona i szybko przeprowadź do naszego Pana.
Synowa: 01.08.2016, 01:36
Św. Józefie, zaopiekuj się moją teściową Anną, bardzo cierpi, przytulić ją w swoje ramiona i szybko przeprowadź do naszego Pana.
edyta: 22.07.2016, 21:05
Sw.Józefie proszę zaopiekuj się moim tatą tak bardzo cierpi uproś u naszego Pana łaskę szybkiej smierci ,łaskę wybaczenia mu jego grzechów,przyjdz po niego wraz z Matką Bożą i naszym Ojcem ,
M: 13.07.2016, 13:13
Święty Józefie, bardzo proszę zabierz Irenę do Boga. Dziękuje
Malgorzata: 09.02.2016, 18:57
Święty Józefie proszę o dobrą i szybką śmierć dla mojego umierającego taty. Opiekuj się jego duszą i pomóż w przejściu do Królestwa Bożego. Amen
ola: 01.07.2015, 22:17
pomoz
marta: 07.06.2015, 09:15
Święty Józefie błagam o łaskę nawrócenia i dobrej śmierci dla Zdzisława...
joanna: 14.08.2014, 23:56
Kochany Opiekunie i Oredowniku, kiedy Pan wezwie mnie i moja rodzine do siebie, prosze Ty badz przy nas, upros obecnosc Maryi i JEsusa oraz moich kochanych swietych: sw Rity, o.Charbela, Ojca Pio,Joanny Beretti Molli. Pzeprowadz nas łagodnie i bez bólu przed oblicze Naszego Zbawiciela. Prosze upros dla nas dobra smierc, abysmy byli w stanie łaski uświęcajacej, gotowi na spotkanie z Panem. Amen.
matka : 19.07.2014, 17:51
Swięty Józefie bądż przy mnie w chwili smierci.....Ty wiesz...... chcę do taty
Magda: 05.02.2014, 08:45
Weź mnie święty Józefie do siebie, zaopiekuj się moim ciałem tam.
67: 05.11.2013, 22:08
75
staniśław: 21.04.2013, 02:08
jeśli jest taka Twoja wola Panie wezwij mnie do Siebie i racz zaopiekowac się moimi dziecmi dziękuje-stanisław
stas: 21.12.2011, 05:48
sw JOZEFIE PROSZE CIE O SZCZESLIWA SMIEC Kiedy ta chwila nadejdzie, bądź przy mnie Józefie święty. Opiekuj się mną za życia i w chwili śmierci.
Mateusz: 20.06.2011, 16:07
Kiedy ta chwila nadejdzie, bądź przy mnie Józefie święty. Opiekuj się mną za życia i w chwili śmierci amen
stanisław: 27.11.2010, 08:39
Kiedy ta chwila nadejdzie, bądź przy mnie Józefie święty. Opiekuj się mną za życia i w chwili śmierci amen
Elżbieta: 26.11.2007, 18:52
Kiedy ta chwila nadejdzie, bądź przy mnie Józefie święty. Opiekuj się mną za życia i w chwili śmierci.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9)

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej