Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Szarbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Szarbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Szarbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Szarbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Szarbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Szarbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Szarbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Szarbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Szarbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Szarbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Szarbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Szarbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Szarbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Szarbela:
Saint Marone's corvent, Saint Szarbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 Jarek: 19.02.2020, 19:06
 Święty Charbelu z Libanu,proszę o wstawiennictwo i łaskę uzdrowienia z mojej choroby.
 jola: 18.02.2020, 18:28
 sw charbelu blagam uzdrów, prosze nie opuszczaj mnie
 Miroslawa: 15.02.2020, 21:03
 Drogi św. Charbelu bardzo proszę Cię o. Łaskę uzdrowienia
 ZTDT: 11.02.2020, 14:09
 Św.Charbelu dotykaj swoją uzdrawjajaca mocą mojego ciała i mojej duszy.Błagam pomóż mi przetrwac ten trudny dla mnie czas w moich troskach i chorobach
 katarzyna: 10.02.2020, 14:28
 św Ojcze Charbelu proszę uzdrów mojego męża z ciężkiej depresji
 Alicja: 06.02.2020, 23:33
 Proszę o zdrowie dla wnuczki. Prosi babcia
 Danuta: 04.02.2020, 23:48
 Święty Charbelu ,wstaw się za mną do Boga najlepszego Ojca i uproś dla mnie uzdrowienie wątroby.
 Zdzisław Wojciech: 04.02.2020, 12:12
 Św. Charbelu wstaw się za mną u Boga, uproś łaskę uzdrowienia dla mojego taty. Amen.
 Marek: 04.02.2020, 10:30
 Święty Charbelu błagam Cię o wstawiennictwo do Pana naszego Jezusa Chrystusa o oczyszczenie mojego organizmu z komórek rakowych. Jezu ufam Tobie


 Stanisława: 03.02.2020, 20:02
 Sw.Charbelu gorąco proszę o wstawiennictwo do Pana Boga o zdrowie dla mojej wnusi Wiktorii.
 Matka: 02.02.2020, 23:20
 SW.. Ojcze Charbelu błagam o zdrowie dla ciężarnej synowej i dziecka .
 Matka: 02.02.2020, 23:19
 SW.. Ojcze Charbelu błagam o zdrowie dla ciężarnej synowej i dziecka .
 Mariusz : 31.01.2020, 10:40
 Św ojcze Charbelu,gorąco Cie proszę o uzdrowienie mnie z choroby nowotworowej a ctakze proszę Cię o uzdrowienie moich węzłów chłonnych i pachwin z guza ktory je niszczy. Bsrdzo cie proszę O Charbelu o operację moich węzłów chłonnych i pachwin i usunieciu chorych komórek ciała z tych węzłów chłonnych i pachwin.daj je uzdrowić
 Joanna: 29.01.2020, 22:50
 Św Charbelu uproś mi u Pana łaskę zdrowia, ulecz moja duszę i pomóż usunąć przeszkody stojące na drodze do naszego ślubu koscielnego. Jezu ufam tobie.
 Tatiana: 27.01.2020, 21:22
 Św. Charbelu proszę o uzdrowienie mojej Mamy Genowefy. Proszę uzdrow jej schorowane nogi. Usuń cyste potegujaca bol w kolanie. Uzdrow jej schorowane kolana, uzdrow zyly. DZIĘKUJĘ ŚW. CHARBELU
 Klaudia: 27.01.2020, 14:17
 Św. Charbelu proszę Cię o łaskę zdrowia dla mnie i całej rodziny, o pomoc w pokonaniu mojej choroby. Uproś te łaski u naszego Pana w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Amen
 Marta : 24.01.2020, 22:20
 Proszę o błogosławieństwo dla córki, żeby zaczęła wierzyć i ufać Bogu. Proszę o to żeby chodziła do kościoła i przyjmowała sakrament eucharystii.
 Marta : 24.01.2020, 22:18
 Święty ojcze Charbelu, proszę o zdrowie i uregulowane ciśnienie krwi dla mojej mamy. Proszę o wyleczenie bólach nogi,bo nie wiadomo co to jest. Błagam dotknij ja swoim błogosławieństwo. Miej moją mamę w swej opiece.
 dj: 19.01.2020, 16:04
 proszę o zdrowia dla Ciężko chorej na raka Ani matki dwójki małych dzieci .proszę wyblagaj u Boga kaske uzdrowienia.
 Jolanta: 15.01.2020, 20:52
 Św. Charbelu proszę o łaskę zdrowia dla mojej siostry Teresy o wyleczenie z choroby nowotworowej i jednocześnie dziękuję za dotychczas otrzymaną poprawę stanu jej zdrowia.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

bł. Karol Dobrybł. Karol Dobry

Modlitwa do bł. Karola DobregoModlitwa do bł. Karola Dobrego

Modlitwa do św. Agnieszki z PragiModlitwa do św. Agnieszki z Pragi

Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?

Powszechna Solo-modaPowszechna "Solo-moda"

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej