Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Charbela:
Saint Marone's corvent, Saint Charbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Zobacz także:
[ Ojciec Charbel ]

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Marta K.: 17.12.2018, 13:29
 Święty Charbelu całym sercem proszę Cię o uzdrowienie mojego 7 miesięcznego siostrzeńca Leosia. Proszę Cię Charbelu o wstawiennictwo u Pana Boga Niech nasz Leoś wyzdrowieje i cieszy się długim życiem w zdrowiu. Proszę...
 Ewa: 13.12.2018, 20:55
 Święty Charbelu postaw na drodze życia mojej córki Kasi dobrego mężczyznę który ją pokocha całym sercem i będzie się o nią troszczył zawsze Spraw żeby na jej buzi pojawił się uśmiech Amen
 Ania: 18.11.2018, 23:18
 Św. Charbelu proszę o wstawiennictwo w intencji uzdrowienia Edyty z choroby nowotworowej z przerzutami i uchronienie jej przed kolejną chemioterapią i kolejną operacją. Jezu ufam Tobie.
 anna: 18.11.2018, 22:30
 św charbelu wstaw sie za moim mężem ,aby Bóg go uzdrowil z nowotworu ,niewydolności serca ,uszkodzonego pęcherza i
 Iwona: 17.11.2018, 20:15
 Sw Charbelu prosze o zdrowko i opieke dla wnuka i mojej mamy.Niech Bedzie Pochwalony Jezus Chrystus.
 Iwona: 17.11.2018, 20:06
 SwChabrielu prosze o laski potrzebne dla mnie i moich dzieci.Obysmy mogli spodkac sie w niebie.
 Aleksandra: 11.11.2018, 17:55
 O Swiety Szarbelu, prosze wstaw sie do Pana naszego Jezusa Chrystusa w intencji uzdrowienia Birgit, ktora przebywa wlasnie w ciezkim stanie na oddziale intensywnej opieki w szpitalu w Halle. Ma wiele skrzepow krwi w roznych czesciach ciala: w plucach, watrobie nogach. Jest w na prawde ciezkim stanie. Tylko Twoje wstawiennictwo o Swiety Szarbelu moze ja uzdrowic. Powierzam ja twojej opiece i twojemu wstawiennictwu. Wyblagaj prosze dla Birgit u Pana naszego Laske cudownego uzdrowienia
 Klaudia: 03.11.2018, 22:44
 Św.Charbelu proszę o wstawiennictwo u Boga o laskę zdrowia dla rodziców.Dodaj siły i wytrwałości ojcu w walce z ciężką chorobą
 bogusia: 01.11.2018, 22:51
 Swiety Ojcze Charbelu wstaw sie za mna u Pana o uproszenie laski o powrot do zdrowia.


 bogusia: 01.11.2018, 22:50
 Swiety Ojcze Charbelu wstaw sie za mna u Pana o uproszenie laski o powrot do zdrowia.
 Justyna: 26.10.2018, 21:45
 Św.Szarbelu jeśli to będzie zgodne z wolą naszego Ojca to proszę o łaskę zdrowia dla mnie I dla wszystkich ludzi chorych na raka.Ojcze nasz...
 Grazyna 24 .10 .2018: 24.10.2018, 22:36
 Swietny Charbelu prosze o wylecze nie mnie z powaznej choroby kobiecej . Prosze o pomoc
 Grazyna 24 .10 .2018: 24.10.2018, 22:35
 Swietny Charbelu prosze o wylecze nie mnie z powaznej choroby kobiecej . Prosze o pomoc
 Iwona: 17.10.2018, 21:18
 Sw Charbelu prosze blagam o laski dla mojej corki.
 Iwona: 17.10.2018, 21:15
 Sw.Charbelu pomoz mojej corce prosze o laski dla niej.
 Lidia: 15.10.2018, 11:29
 Święty Charbelu, proszę Cię o zdrowie dla syna ,dla mego brata i dla mnie.Wejrzyj na naszą niedolę i nie pamiętaj naszych grzechów, Panie Jezu.
 jola: 14.10.2018, 20:47
 św.Charbelu proszę wstaw się do Naszego kochanego Ojca i Pana o moje zdrowie wiem że Bóg jest wielki i dobry
 S.: 11.10.2018, 22:21
 Świety Charabelu proszę o uzdrowienie Grzegorza.
 Irena: 10.10.2018, 21:47
 Święty Charbelu Błagam Cię o uzdrowienie mojej siostry Tereski z raka i chorób towarzyszących, oraz pomóż jej w cierpieniu.
 Agnieszka: 19.08.2018, 22:49
 Święty Charbelu proszę o uzdrowienie Radka. Tobie i Bogu zawierzam naszą rodzinę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej