Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Charbela:
Saint Marone's corvent, Saint Charbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Zobacz także:
[ Ojciec Charbel ]

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Andrzej G: 08.04.2011, 11:25
 Święty Ojcze Charbelu, Błagam i proszę o uzdrowienie ciężko chorej na nowotwór zł.Żony Hanny pokornie błagam Wstaw Się u Pana Boga o dar Życia dla tak młodej kochanej Żony !
 ewa: 06.04.2011, 20:09
 Sw Charbelu prosze o laske sily dla mojego meza Roberta prosi goraco zona ewa
 żona: 04.04.2011, 21:29
 Święty Ojcze Charbelu błagam za Twoim wstawiennictwem u Pana Boga, Pana Jezusa, Matki Bożej i Ducha Świętego proszę o łaskę cudu uzdrowienia męża Dariusza z guza mózgu.Proszę wysłuchaj mojej prośby i przywróć mu zdrowie na chwałę Boga..
 RENIA : 01.04.2011, 17:59
 SW SZARBELU PROSZE MNIEJ W OPIECE MOJE DZIECI MOJEWNUKI PROSZE ZEBYM MOGLA PRZYTULIC KAPELKA I WIKULKE DO SERCA MOJE WNUKI BARDZO KOCHAM SWOJE WNUKI I DZIECI PROSZE ZEBY ZADNE DZICKO NIE BYLO KRZYWDZONE I GLODNE NIE POZWOL SW SZARBELU PRZYJDZ DZIECIA Z POMOCA WSZYSTKIM KTORE BYLYBY W NIEBEZPIECZENSTWIE
 Joanna: 20.03.2011, 13:05
 Święty Charbelu oddaje Ci moją mamusię Krysię pod opiekę i z całego serca proszę Cię o wstawiennictwo do Miłosiernego Pana naszego w Trójcy Świętej jedynego o łaskę cudu uzdrowienia z tej strasznej choroby i ulgę w cierpieniu dla niej. Dziękuję Ci Ojcze. JEZU MIŁOSIERNY UFAM TOBIE. NIECH STANIE SIĘ WOLA BOŻA. Amen.
 Córka Natalia: 11.03.2011, 19:28
 Święty Charbelu bardzo cię proszę w imieniu własnym, rodzeństawa i mamy o wstawiennictwo u Boga za mojego tate Andrzeja chorego na stwadnienie rozsiane.Bardzo proszę o to gdyż choroba dalej się rozwija.Jeśli wysłuchasz mojej prożby bardzo DZIĘKUJE...Bóg z Tobą!!!
 Jola 12.03.2011: 11.03.2011, 19:19
 Święty Charbelu proszę cię o wstawiennictwo do Boga za mojego męża Andrzeja chorego na stwardnienie rozsiane.Wyproś dla niego łaskę zdrowia....
 grazyna: 27.02.2011, 20:51
 Św. Charabelu cudotwórco proszę o wstawiennictwo do Boga Ojca w intencji mojego uzdrowienia; wiem że tam byłeś i wierzę że to nie był przypadek - pomóż mi - widziałeś mnie - błagam Cię - przywróć mi zdrowie, dziękuję za wysłuchanie mej prośby- Pan z Tobą
 Janusz: 26.02.2011, 12:09
 Błagam Cię Św. Charbelu o uzdrowienie.


 bobo: 23.02.2011, 19:22
 Swiety Ojcze Charbelu blagam Cie zdejmij ze mnie to brzemie choroby pozwol mi byc zdrowa i cieszyc sie zdrowiem i zeby ta choroba wiecej do mnie nie powrocila i zebym mogla byc na komuni oraz na slubie mojego wnuczka blagam Cie o to uzdrow mnie i daj mi sie cieszyc dlugim zyciem tutaj na ziemi blagam Cie
 ewa: 18.02.2011, 20:31
 swiety Charbelu prosze Cie o wstawiennictwo u Boga za mojego meza i wypros dobre zakonczeni pewnej trudnej sprawy blagam
 asia: 16.02.2011, 01:20
 swiety ojcze charbelu ulecz prosze jole
 ela: 13.02.2011, 19:13
 sw ojcze charbelu ulecz moja siostre bozene blagam
 ela: 13.02.2011, 17:54
 sw ojcze charbellu ulecz moja siostre bozene
 jacek: 24.01.2011, 10:26
 blagam cie sw charbelu o zdrowie psychiczne i fizyczne powierzam ci wszystkie dolegliwosci
 Jozef: 11.01.2011, 22:18
 Święty Charbelu, uproś u Pana Boga zdrowie dla mojej ukochanej małżonki ( udar mózgu ). Obdaruj nas łaską miłości i dodaj Bożej Łaski w trudnym czasie dla mojej rodziny. Proszę wstaw się za Nami u Pana Boga.
 E : 07.01.2011, 11:32
 SW OJCZE CHARABELU PROSZE CIE O WSTAWIUENNICTWO DO PANA BOGA O UZDROWIENIE MNIE UZDROW MOJA GLOWE
 Kasia: 26.12.2010, 18:03
 Święty Szarbelu za Twoim wstawiennictwie u Boga proszę Cię o łaskę uzdrowienia z noworworu dla Janiny i Kamila
 Gosia: 25.12.2010, 20:19
 Święty Ojcze Charbelu, błagam Cię o wstawiennictwo do Pana Boga, Pana Jezusa, Matki Bożej i Ducha Świętego o cudowne uzdrowienie mojej ukochanej Mamusi Marysi, bardzo wierzę, że wyzdrowieje i czuwaj proszę nad całą Moją Rodziną.
 jurek: 15.12.2010, 11:33
 Św. Ojcze Charbelu proszę wstaw się do Boga za ciężko chorą córką mojej sąsiadki .Jeżeli to możliwe uzdrów ja na chwałę Boga .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do Matki Bożej Wspomożycielki WiernychModlitwa do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Akt oddania się Maryi Wspomożycielce WiernychAkt oddania się Maryi Wspomożycielce Wiernych

Nie mogę zrozumieć, dlaczego kobiety mają być poddane mężom?Nie mogę zrozumieć, dlaczego kobiety mają być poddane mężom?

Medytacja: U Marii i MartyMedytacja: "U Marii i Marty"

Śmierć świętego pustelnikaŚmierć świętego pustelnika

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej