Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Szarbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Szarbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Szarbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Szarbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Szarbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Szarbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Szarbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Szarbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Szarbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Szarbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Szarbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Szarbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Szarbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Szarbela:
Saint Marone's corvent, Saint Szarbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 matka: 02.04.2012, 21:40
 Bagam Cié Swiéty Charbelu módl sié o zdrowie mojej córeczki i spraw cud uzdrowienia
 Elżbieta: 27.03.2012, 12:57
 Święty Charbelu, błagam Cię pomóż mi uratować moje małżeństwo, które się rozpada. Nawróć mojego męża na dobrą drogę, żeby się zmienił, był dla mnie dobry i kochający , daj mu przejrzeć i zobaczyć wszystko oczami duszy a nie ciała . Niech się nawróci pod względem religii . Odbuduj nasze małżeństwo od nowa.Bardzo Cię o to proszę . Zrozpaczona żona.
 kasia: 19.03.2012, 14:12
 sw. Charbelu- prosze o dar uzdrowienia ciala dla mojego Taty, Dziadzia Bronia, wstaw sie posze za nami u Pana Naszego.
 Kamil: 09.03.2012, 16:24
 Święty Charbelu prosze pomóż w wyzdrowieniu mojej mamy
 monika: 06.03.2012, 00:56
 blagam o uzdrowienie mojego Taty Boze jeszcze nie pora a jezeli musi to sie stac blagam aby nie cierpial
 Anna: 29.02.2012, 15:43
 proszę o uzdrowienie z choroby nowotworowej żołądka Andrzeja Sybidły ktury na nowotwór choruje od kilku miesięcy jest po usunięciu większej części żołądka mimo swojego młodego wieku 23 lata bardzo cierpi proszę uzdrów go
 Henryk: 28.02.2012, 23:37
  Błagam Cię, św. Charbelu o uzdrowienie mojej mamy Krystyny.
 wiesia: 28.02.2012, 17:04
 Św Charbelu z całego serca proszę Cię o wstawiennictwo u Boga i proszę zanieś prośbę o łaskę zdrowia.Proszę i ufam. Szczęśc Boże!
 wiesia: 17.02.2012, 20:34
 Św Charbelu, módl się za mnie.Oręduj za mną u Boga Ojca Wszechmogącego i uproś mi łaskę zdrowia. Dziękuję Kochany Święty Ojcze!


 Anonim: 14.02.2012, 02:10
 Świety CHARBELU Błagam pomóż mojemu tacie pokonać raka, oddaje sie Tobie cały pragne sie wyzbyc wszystkich złych uczynków, zrobie wszystko co mi karzesz Błagam pomóż mi naprawic moje życie i Wstaw sie w moim imieniu u Najwyzszego o zdrowie dla Taty, Ufam Ci bezgranicznie
 Monika: 09.02.2012, 14:33
 Święty Charbelu błagam Cię o wstawiennictwo do Pana Boga za życie i zdrowie mego ukochanego. Jest w bardzo ciężkim stanie ale ja ufam,że się wybudzi. Błagam o pomoc całym sercem
 Monika: 02.02.2012, 14:12
 Święty Charbelu dopiero teraz sie o Tobie dowiedziałam bardzo proszę Cię o wstawiennictwo abym była zdrowa i nie miała hirsutyzmu bardzo proszę
 Helena: 27.01.2012, 23:44
 Sw. Ojcze Charbelu tak bardzo sie ciesze ze od niedawna sie o Tobie dowiedzialam, blagam Cie o wstawiennictwo u Dobrego Pana Boga za moja corke ktora sie tak bardzo oddalila od kosciola i Pana Boga. Od uwolnienia od nalogow i o nawrocenie. Chwala Panu!
 magda: 24.01.2012, 23:37
 Pierwszy raz usłyszałam dziś o Tobie św.Charbelu,chciałam poprosić o uwolnienie mojego męza z nałogu,który go niszczy już od wielu lat.Dziękuję
 Magda: 24.01.2012, 21:19
 Dawno przestalam wierzyc ... Nie chce tu targowac sie o zycie i zdrowie, nadal nie potrafie uwierzyc i modlic sie. jednak prosze ...
 ewa: 23.01.2012, 00:08
 św.Charbelu ja ewa wzywam Cie na pomoc i proszę o wstawiennictwo u Pana Naszego Wchechmocnego , któemu na imię Jahwe o łaskę przezycia mojej mamy Aleksandry, w której jest bardzo dużo woli życia, a schorowane ciało zaatakowane przez raka niszczy je, niech łaska Pana za dotknięciem cudownej energii cudownie uleczy, nich nastapi cud uzdrowienia, tak mi dopomóż św. Charbelu, to czas na jej odnowienie-córka Aleksandry
 Lisa: 18.01.2012, 21:44
 Drogi św Charbelu, błagam wstaw się za mną do Pana Boga by zaniknął ten guzek z mojej piersi i żebym była zdrowa... Błagam spraw, jeśli mam w organiźmie jakieś komorki nowotworowe, by one zaniknęły. Blagam Cię z całego serca o zdrowie...
 sylwia: 10.01.2012, 14:44
 Świety Charabelu Bładam Cię o wstawienictwo u Boga o uzdrowienie moje z choroby skóry...pomóż mi Sw Charabelu ja nie chce być chora..Ja Chcę być zdrowa i cieszyc sie życiem...
 Maria: 29.12.2011, 00:42
 Święty Charbelu proszę o wyproszenie łaski uzdrowienia duszy i ciała mojego męża Mariana oraz o łaski potrzebne mojej rodzinie
 Beata: 21.12.2011, 09:50
 Swiety Charbelu prosze pokornie pomoz mi wyzdrowiec z nerwicy lekowej i depresji ,pomoz mi pokonac moje leki ,prosze o zdrowie ja juz nie mam sil ,prosze ulituj sie nade mna ,prosze ,przyjdz mi z pomoca ,ratuj mnie .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)


Autor

Treść

Nowości

św. Anastazjaśw. Anastazja

Modlitwa św. AnastazjiModlitwa św. Anastazji

Modlitwa do św. Cezarego de BusModlitwa do św. Cezarego de Bus

Bajka o uwięzionym zajączkuBajka o uwięzionym zajączku

Wiosna w Tatrach co roku zachwyca swym niepowtarzalnym urokiemWiosna w Tatrach co roku zachwyca swym niepowtarzalnym urokiem

Wiersze dzieci o wiośnieWiersze dzieci o wiośnie

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej