Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Charbela:
Saint Marone's corvent, Saint Charbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Zobacz także:
[ Ojciec Charbel ]

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.Wasze komentarze:
 sylwia: 10.01.2012, 14:44
 Świety Charabelu Bładam Cię o wstawienictwo u Boga o uzdrowienie moje z choroby skóry...pomóż mi Sw Charabelu ja nie chce być chora..Ja Chcę być zdrowa i cieszyc sie życiem...
 Maria: 29.12.2011, 00:42
 Święty Charbelu proszę o wyproszenie łaski uzdrowienia duszy i ciała mojego męża Mariana oraz o łaski potrzebne mojej rodzinie
 Beata: 21.12.2011, 09:50
 Swiety Charbelu prosze pokornie pomoz mi wyzdrowiec z nerwicy lekowej i depresji ,pomoz mi pokonac moje leki ,prosze o zdrowie ja juz nie mam sil ,prosze ulituj sie nade mna ,prosze ,przyjdz mi z pomoca ,ratuj mnie .
 Anna: 17.12.2011, 10:15
 Swięty Charbelu, upraszam u Ciebie wstawiennictwo u Pana Boga o łaskę odzyskania zdrowia dla mnie.Wzmocnij moją wiarę,nadzieję i miłość.Bądź wola Twoja , Panie!
 Beata : 07.12.2011, 21:30
 Swiety Ojcze Charbelu upros mi laske zdrowia duszy i ciala ,prosze o uzdrowienie z nerwicy lekowej.
 MAŁGORZATA: 28.11.2011, 13:52
 BŁAGAM O UZDROWIENIE JANUSZA
 alicja: 18.11.2011, 10:28
 prosze o uzdrowienie mojego męża Andrzeja
 Alicja: 14.11.2011, 10:25
 Ojcze Charbelu proszę uproś łaske uzdrowienia mojego męża Andrzeja z udaru mózgu i niedowładu lewostronnego.Proszę uproś u Pana Naszego łaskę miłości ,pojednania i odnowy życia małzeńskiego
 Krzysztof: 01.11.2011, 21:25
 Św. Ojcze Charbelu, pozdrawiam Cię.


 Julka: 01.10.2011, 20:55
 Błagam Cię, św. Charbelu, wstaw się za moim dziadkiem u Pana Boga, aby zesłał na niego łaskę zdrowia i by mógł wrócić do domu. Bardzo proszę, ponieważ tylko modlitwa może mu coś pomóc. Dziękuję, Bóg zapłać.
 Marian: 06.09.2011, 22:23
 Święty Ojcze Charbelu pomóż mi wydostać się z samotności,przyczyń się aby kobieta którą kocham otworzyła się na moją miłość.Bóg zapłać za modlitwę.
 Maria: 02.09.2011, 23:38
 Proszę za wstawiennictwem św. Charbela o modlitwę w trudnej dla mnie sprawie, z prośbą o potrzebne Łaski i miłosierdzie
 ROZA: 29.08.2011, 20:21
 CHARBELU POMOZ NAM WSZYSTKIM KTORZY CIE PROSZA
 WDZIECZNA: 29.08.2011, 20:16
 POTRZEBUJEMY CIE SWIETY CHARBELU SAM WIDZISZ ZE NIE MASZ INNEGO WYJSCIA JAK TYLKO ULITOWAC SIE NAD ZBLAKANYMI ISTOTAMI DOBRZE ZE JESTES
 ANNA -TERESA: 29.08.2011, 20:11
 SWIETY CHARBELU PROSZE CIE POMOZ PIOTROWI ULECZ GO TEN BOL KTORY NOSZE W SOBIE JEST NIEDOZNIESIENIA BLAGAM CIE NIECH MOJ UKOCHANY WYZDROWIEJE PROSZE CIE CALYM MOIM SERCEM .Z B OGIEM SWIETY CHARBELU
 Maciek: 28.08.2011, 21:03
 Św. Ojcze Charbelu proszę Cię aby moja choroba ustała, przestała postepować mam już dość szpitali:(.
 karen : 07.08.2011, 13:21
 Sw.Charbelu jestes cudotwórca i masz moc uzdrawiania za sprawa Boga Ojca błagam o ten cut uzdrowienia mojego męża z cięzkiej choroby i umocnienie nas w wierze.Dziekuje,że Jesteś! Módl sie za nami! Bóg zapłać.
 Celina: 27.07.2011, 20:52
 Ojcze Charbelu!Jestem Twoją dłużniczką.Bardzo dziękuję za odebrane łaski i za Twoją opatrzność.Proszę o łaski dla Kamili i Jej nienarodzonego jeszcze dziecka.Bądź przy Niej w tak trudnym dla Niej okresie.Aby za Twoim wstawiennictwem dziecko urodziło się zdrowe.
 ewa: 23.07.2011, 17:23
 Święty Ojcze Charbelu , dziękuję Ci za wstawiennictwo w intencji ciężko chorego męża.Ufam, że zalecone leczenie w szpitalu przyniesie mu poprawę zdrowia. Bóg zapłać..
 AGNIESZKA: 22.07.2011, 10:37
 BLAGAM CIE SW CHARABELU CUDOTWORCO O LASKE TWEGO WSTAWIENNICTWA UZDROWIENNIE Z DEPRESJI .SW.CHARABELU BLAGAM ABYM ODZYSKALA CHEC ZYCIA .BLLLLAGAM !!!!!!ABY PAN BOG ZLITOWAL SIE NADEMNA.WSTAW SIE ZA MNA
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)


Autor

Treść

Nowości

św. Norbertśw. Norbert

Modlitwa do św. NorbertaModlitwa do św. Norberta

Litania do św. NorbertaLitania do św. Norberta

Dużo chaosu. Jak uspokoić i usystematyzować moją modlitwę?Dużo chaosu. Jak uspokoić i usystematyzować moją modlitwę?

Zaakceptować leczenieZaakceptować leczenie

Jak uczyć dzieci życzliwości?Jak uczyć dzieci życzliwości?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej