Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Charbela:
Saint Marone's corvent, Saint Charbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Zobacz także:
[ Ojciec Charbel ]

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Grażyna: 17.07.2016, 18:55
 Św. Charbelu, proszę wstaw się u Boga za maleńkim Nikodemkiem moim wnuczkiem i uproś u Boga dla tego maleństwa dar zdrowia , aby wrócił do domku do swoich kochanych rodziców i był dla nich iskierka radości i miłości. Proszę żeby jego serduszko i płucka tak maleńkie zaczęły pracować prawidłowo i już nigdy nie stanowiły problemu zdrowotnego. Swięty Charbelu , kocham Cię i proszę o Twoją opiekę i wstawiennictwo za co serdecznie z całego serca dziękuję i będę dozgonnie wdzięczna.
 Grażyna: 17.07.2016, 18:48
 Św. Charbelu, proszę wstaw się u Boga za maleńkim Nikodemkiem moim wnuczkiem i uproś u Boga dla tego maleństwa dar zdrowia , aby wrócił do domku do swoich kochanych rodziców i był dla nich iskierka radości i miłości. Proszę żeby jego serduszko i płucka tak maleńkie zaczęły pracować prawidłowo i już nigdy nie stanowiły problemu zdrowotnego. Swięty Charbelu , kocham Cię i proszę o Twoją opiekę i wstawiennictwo za co serdecznie z całego serca dziękuję i będę dozgonnie wdzięczna.
 Hanna: 13.07.2016, 21:55
 Sw. Charbelu, proszę uproś u Pana Boga łaskę całkowitego wyzdrowienia z wszystkich chorób mojego syna Michała
 Dawid: 10.07.2016, 15:35
 Proszę o uzdrowienie mnie z dziwnej choroby
 Agnieszka: 04.07.2016, 23:21
 Święty Charbelu proszę o uzdrowienie mojej Mamy Teresy
 Dominika: 25.06.2016, 20:03
 Św. Charbelu proszę o cud uzdrowienia z dolegliwości Panu Bogu wiadomym.
 Krystyna: 17.06.2016, 18:10
 Święty Charbelu gorąco cię proszę za wstawiennictwem Twym do Boga uproś nam ;Mnie i mojemu mężowi uzdrowienie z naszych dolegliwości Bogu wiadomym.Błagam o cudowne uzdrowienie .Dziękuję Ci z całego serca .Pozdrawiam.
 Dorota: 11.06.2016, 21:38
 Święty Charbelu za Twoim wstawiennictwem błagam o cud uzdrowienia z choroby nowotworowej dla mojego męża.
 Renata: 27.05.2016, 21:18
 Ojcze Charbelu wstaw się za mną u Dobrego Boga. Jeśli jest to zgodne z wolą Bożą to proszę o moje uzdrowienie, żebym nie musiała iść na operację. Proszę o światło, czy iść na operację za 3 tygodnie, czy przesunąć termin.


 corka: 19.05.2016, 09:23
 sw. charbelu prosze o wstawienictwo u BOGA ocudowne uleczenie zoladka i calego organizmu ,mojego tatusia ryszarda wierze
 corka: 19.05.2016, 09:22
 sw. charbelu prosze o wstawienictwo u BOGA ocudowne uleczenie zoladka i calego organizmu ,mojego tatusia ryszarda wierze
 anita: 17.05.2016, 20:42
 swiety cherbelu prosze ozdrowie dla tatusia upros laski dla niego blagam
 anita: 17.05.2016, 20:41
 swiety cherbelu prosze ozdrowie dla tatusia upros laski dla niego blagam
 Wiesia: 17.05.2016, 12:10
 Święty Ojcze Charabelu bardzo dziękuję Ci, że za Twoją przyczyną wyzdrowiał mój syn R., a teraz proszę o wstawiennictwo u Boga za moim synem Sebastianem i o uzdrowienie w ciężkiej chorobie bratanka Mariusza. Nie opuszczaj nas w potrzebach, Twoja wierna "dłużniczka".
 mama: 17.05.2016, 10:27
 święty charbelu proszę o łaskę nawrócenia, wyzwolenia z nałogów mojego syna. pomóz mu i nam.
 mama: 17.05.2016, 10:24
 święty charbelu proszę o łaskę nawrócenia, wyzwolenia z nałogów mojego syna. pomóz mu i nam.
 irena: 19.04.2016, 00:19
 Ojcze Charbelu pomóż mi pokonać chorobę i dodaj mi sił psychicznych
 irena: 19.04.2016, 00:02
 Ojcze proszę o uzdrowienie mnie I mojego męża oraz całej rodziny . Pomóż mi w powrocie do zdrowia fizycznego i psychicznego
 Maria: 18.04.2016, 23:44
 Święty Ojcze Charbelu wzmocnij Danusię i uzdrowiska ją z choroby nowotworowej.
 Elżbieta: 05.04.2016, 12:36
 Święty Charbelu proszę o łaskę uzdrowienia, proszę o siły do walki z chorobą nowotworową
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej