Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela

     Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

     W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

     Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

     Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

    Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

     Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

     Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Charbela:
Saint Marone's corvent, Saint Charbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007


     Zobacz także:
     [ Ojciec Charbel ]


Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 21.07.2011, 23:40
 święty Charbelu błagam cię o wstawiennictwo u Boga uzdrowienie moje i mojej rodziny.Miej nad nami opiekę.
 *aneta: 10.07.2011, 10:24
 Swiety Charbelu - proszę o zesłanie łaski zdrowia dla mojej mamy. Proszę, daj jej siłę na to, aby mogła zacząć samodzielnie oddychać oraz żeby powróciła do nas w pełni zdrowia, żeby choroba nie załamała jej psychicznie. Tak bardzo proszę wysłuchaj mojej prośby i błagania
 Seba: 26.06.2011, 11:09
 Swiety Charbelu modle sie do Ciebie abys uprosil Pana Boga o cudowne uzdrowienie mojej mamy. Bedzie to dla nas, dla rodziny swiadectwem prawdy, ktore poglebi nasza wiare, nasze ciagle nawracanie sie. DZIEKUJE, BOG ZAPLAC!
 Seba: 26.06.2011, 10:57
 Swiety Charbelu, Prosze Cie o cudowne uzdrowienie mojej mamy z licznych chorob, potrzebuje tego jak i cala moja rodzina, potrzebujemy tego cudu aby miec swiadectwo prawdy, utwierdzic sie wierze. Dziekuje!
 ojciec: 09.06.2011, 17:56
 Święty Ojcze Charbelu uproś u Pana Boga łaskę uzdrowienia dla syna z ciężkie choroby.Aby zastosowane leczenie jak najszybciej przyniosło poprawę zdrowia i przebiegało bez przeszkód.Matko Boża proszę o dalszą opiekę nad synem
 Celina: 28.05.2011, 20:57
 Święty Ojcze Charbelu wstawiaj się za naszą chorą Krysią.Ażeby za Twoim wstawiennictwem nastąpiło cudowne uzdrowienie ze śmiertelnej choroby.Dziekuję już za odebrane łaski i proszę o dalsze wsparcie i Twoją opatrznośc dla naszych bliskich.
 Ewelina B.: 24.05.2011, 08:18
 Święty Charbelu prosze cie wstaw się u Pana Boga za moją mamą Bogumiłą która dostała rozległego udaru mózgu.Prosze cię z całego serca bardzo jej potrzebuje i jej malutka wnuczka pięcio miesięczna Gabriela .Wierze ze jej pomożesz.
 matka: 21.05.2011, 14:29
 Swiety Charabelu blagam Cie o powrot do calkowitego zdrowia duszy i ciala dla mnie synow,jak tez Lukasza,Ryszarda i Jerzego. Ratuj nas. Bog zaplac za modlitwe.
 ojciec: 28.04.2011, 12:39
 Św. Ojcze Charbelu ,uproś u Pana Boga łaskę uzdrowienia dla syna z choroby nowotworowej.Błagam wysłuchaj mojej prośby i przywróć mu zdrowie na chwałę Boga.


 Grzesiek: 08.04.2011, 21:53
 Proszę przyjdź do mnie Swięty Charbelu ze swoją mocą, przyczyń się za chorą Hanią!
 matka i żona: 08.04.2011, 20:51
 Proszę Cię z całego serca o uproszenie łaski uzdrowienie mnie z choroby i łaskę zdrowia duszy i ciała dla córki i męża z choroby alkoholowej.
 Andrzej G: 08.04.2011, 11:25
 Święty Ojcze Charbelu, Błagam i proszę o uzdrowienie ciężko chorej na nowotwór zł.Żony Hanny pokornie błagam Wstaw Się u Pana Boga o dar Życia dla tak młodej kochanej Żony !
 ewa: 06.04.2011, 20:09
 Sw Charbelu prosze o laske sily dla mojego meza Roberta prosi goraco zona ewa
 żona: 04.04.2011, 21:29
 Święty Ojcze Charbelu błagam za Twoim wstawiennictwem u Pana Boga, Pana Jezusa, Matki Bożej i Ducha Świętego proszę o łaskę cudu uzdrowienia męża Dariusza z guza mózgu.Proszę wysłuchaj mojej prośby i przywróć mu zdrowie na chwałę Boga..
 RENIA : 01.04.2011, 17:59
 SW SZARBELU PROSZE MNIEJ W OPIECE MOJE DZIECI MOJEWNUKI PROSZE ZEBYM MOGLA PRZYTULIC KAPELKA I WIKULKE DO SERCA MOJE WNUKI BARDZO KOCHAM SWOJE WNUKI I DZIECI PROSZE ZEBY ZADNE DZICKO NIE BYLO KRZYWDZONE I GLODNE NIE POZWOL SW SZARBELU PRZYJDZ DZIECIA Z POMOCA WSZYSTKIM KTORE BYLYBY W NIEBEZPIECZENSTWIE
 Joanna: 20.03.2011, 13:05
 Święty Charbelu oddaje Ci moją mamusię Krysię pod opiekę i z całego serca proszę Cię o wstawiennictwo do Miłosiernego Pana naszego w Trójcy Świętej jedynego o łaskę cudu uzdrowienia z tej strasznej choroby i ulgę w cierpieniu dla niej. Dziękuję Ci Ojcze. JEZU MIŁOSIERNY UFAM TOBIE. NIECH STANIE SIĘ WOLA BOŻA. Amen.
 Córka Natalia: 11.03.2011, 19:28
 Święty Charbelu bardzo cię proszę w imieniu własnym, rodzeństawa i mamy o wstawiennictwo u Boga za mojego tate Andrzeja chorego na stwadnienie rozsiane.Bardzo proszę o to gdyż choroba dalej się rozwija.Jeśli wysłuchasz mojej prożby bardzo DZIĘKUJE...Bóg z Tobą!!!
 Jola 12.03.2011: 11.03.2011, 19:19
 Święty Charbelu proszę cię o wstawiennictwo do Boga za mojego męża Andrzeja chorego na stwardnienie rozsiane.Wyproś dla niego łaskę zdrowia....
 grazyna: 27.02.2011, 20:51
 Św. Charabelu cudotwórco proszę o wstawiennictwo do Boga Ojca w intencji mojego uzdrowienia; wiem że tam byłeś i wierzę że to nie był przypadek - pomóż mi - widziałeś mnie - błagam Cię - przywróć mi zdrowie, dziękuję za wysłuchanie mej prośby- Pan z Tobą
 Janusz: 26.02.2011, 12:09
 Błagam Cię Św. Charbelu o uzdrowienie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] (31) [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej