Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Szarbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Szarbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Szarbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Szarbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Szarbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Szarbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Szarbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Szarbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Szarbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Szarbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Szarbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Szarbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Szarbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Szarbela:
Saint Marone's corvent, Saint Szarbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 córka Gosia: 26.02.2013, 19:28
 Świety ojcze Charbelu moja mama Alina potrzebuje Twojego wstawiennictwa u Boga-pomóż jej proszę, uzdrów ją z raka żołądka, spraw, aby zniknęły przerzuty. Zawsze była dobrym człowiekiem, ostatnio zbłądziła, żałuje, naprawia błędy...Proszę Cię Boże przez ojca Charbela o przebaczenie i cofnięcie wyroku choroby, o cud. Twoje dziecko.
 anna: 25.02.2013, 16:49
 Kochany Ojcze Charbelu, pomóż w uzdrowieniu mojej cioci,oraz mamy i pomóż w nawróceniu mego męża. Bóg zapłać za wszystko
 Tadeusz: 23.02.2013, 17:14
 Świety Ojcze Charbelu proszę o łaskę i uzdrowienie dla mojej mamy,pomóż jej w cierpieniach.Niech to będzie Twoja a nie moja WOLA
 matka: 23.02.2013, 17:01
 Św.Ojcze CHARBELU prosze wstaw się za moja córką wyproś jej zdrowie i potrzebne łaski dary Ducha św.Pomóż jej prosze i błagam
 anna: 21.02.2013, 17:20
 Święty Ojcze Charbelu proszę o uzdrowienie bardzo chorej cioci poprawę zdrowia mamie oraz nawrócenie męża.Błagam o pomoc.
 anna: 20.02.2013, 17:14
 Kochany Ojcze Charbelu proszę cię gorąco o uzdrowienie mojej bardzo chorej cioci oraz mamy, oraz o nawrócenie męża błagam pomóż!
 basia: 19.02.2013, 22:52
 Św. Ojcze Charbelu proszę o uzdrowienie syna Krzysztofa i męża Janka.
 magda: 19.02.2013, 18:47
 Święty Charabelu, błagam Cię o łaskę uzdrowienia dla mojej Małgosi
 anna: 19.02.2013, 16:39
 Święty Ojcze Charbelu gorąco proszę cię o łaskę uzdrowienia mamy i bardzo chorej cioci.pomóż proszę!


 dziecko: 18.02.2013, 14:04
 Sw.Charbelu blagam o cud uzdrowienia
 Kazia: 18.02.2013, 11:23
 Prosze o uzdrowienie i pomoc w sprawie prawnej. Prosze o modlitwe, I zgory dziekuje
 ewa : 15.02.2013, 10:25
 Św.Ojcze Charbelu proszę o uzdrowienie mojego męża z choroby nowotworowej. ZEŚLIJ ŁASKE SWA OJCZE BŁAGAM O CUD
 Grzegorz: 14.02.2013, 00:44
 Święty Charabelu, błagam Cię o łaskę uzdrowienia dla mojej Pauli, aby całkowicie wyzdrowiała, by zniknął jej nowotwór wraz z przerzutami, bardzo ją kocham i błagam o zdrowie dla niej
 Ewa: 05.02.2013, 23:07
 Swiety Ojcze Charbelu prosze Cie o uzdrowienie duszy i ciala Oli i potrzebne laski dla niej.
 EWA: 05.02.2013, 18:11
 PROSZĘ O MODLITWĘ W UZDROWIENIA NERKI
 agnieszka: 04.02.2013, 18:18
 Sw.Ojcze Charbelu wstaw sie do Pana za wszystkimi potrzebujacymi.Popros tego Najwiekszego o przebaczenie dla mnie i uzdrowienie z choroby psychicznej.
 Grażyna: 02.02.2013, 09:47
 Św.CHARBELU polecam Ci w modlitwie siebie i moją rodzinę,uproś nam łaskę wiary,pomóż mi wypełniać wolę Boga i być jej posłuszną.Pomóż MARIUSZWI by wybaczył i zaufał BOGU.Otwórz serca córek na miłość BOŻĄ.
 Grażyna: 02.02.2013, 09:44
 Św.CHARBELU polecam Ci w modlitwie siebie i moją rodzinę,uproś nam łaskę wiary,pomóż mi wypełniać wolę Boga i być jej posłuszną.Pomóż MARIUSZWI by wybaczył i zaufał BOGU.Otwórz serca córek na miłość BOŻĄ.
 BEATA Z ŁECZNEJ: 31.01.2013, 13:01
 PROSZĘ O UZDROWIENIE MOICH OCZU.
 mama 30.01.2013: 30.01.2013, 09:14
 św. Chrabelu proszę o uzdrowienie moich oczu , Boże potrzebuję ich do wychowania moich dzieci
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] (31) [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Bonawenturaśw. Bonawentura

Modlitwy do św. BonawenturyModlitwy do św. Bonawentury

Litania do św. BonawenturyLitania do św. Bonawentury

Modlitwa do św. Pompiliusza Marii PirrottiegoModlitwa do św. Pompiliusza Marii Pirrottiego

Nie umiem się modlić jak Niemiec...Nie umiem się modlić jak Niemiec...

ks. Romuald Laquaks. Romuald Laqua

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej