Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Szarbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Szarbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Szarbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Szarbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Szarbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Szarbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Szarbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Szarbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Szarbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Szarbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Szarbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Szarbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Szarbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Szarbela:
Saint Marone's corvent, Saint Szarbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 Hanna: 17.07.2012, 21:41
 Sw.Charbelu nie mogę pojechać do Twojego grobu,ale tutaj gorąco Cię proszę o cudowne całkowite uzdrowienie. Przyśnij mi się w nocy i uzdrów mnie.
 Hanna: 17.07.2012, 21:32
 Św.Charbelu nie mogę pojechać do Twojego grobu,ale tutaj gorąco Cię proszę o moje cudowne całkowite uzdrowienie. Przyśnij mi się w nocy i uzdrów mnie..
 Klaudia: 24.06.2012, 00:21
 Błagam Cię Ojcze Charbelu wyjednaj mi łaskę zdrowia u Boga, wylecz moje zapalenie jelita bym mogła normalnie żyć i chwalić Pana na wieki Amen. Duchu Święty przyjdź do mnie i tych wszystkich ludzi daj nam zdrowie i radość jak dawniej. Amen.
 Justyna: 20.06.2012, 22:02
 Św.Charbelu,prosze o wstawiennictwo u Ojca Naszego,o uzdrowienie mojego taty chorego na raka. 4 lata temu zmarla moja mama na nowotwor,modl sie by Bog nie zabral tez taty...prosze
 siostra Maria : 19.06.2012, 20:53
 Św. Charbel proszę wstawiaj się za moją siostrę stacza się ma rodzinę dzieci niepłaci czynszu spi pijana upros łaski dla niej u Jezusa Chrystusz błagam ci Św.. Charbelu wylecz ja zmien tok myslenia i nastawienia w Tobie cała nadzieja Bog zapłac.
 bogusia: 18.06.2012, 23:59
 Błagam Cię św.Charbelu pomóż mi abym odzyskała mowę,błagam.
 Mariusz: 17.06.2012, 23:35
 Święty Ojcze Charbelu proszę o łaskę uzdrowienia dla wszystkich ludzi na tym świecie, widząc cierpienie ludzi człowiek zastanawia się jaki sens ma istnienie na tym świecie.
 Agnieszka: 10.06.2012, 21:17
 Św. Ojcze Charbelu proszę Cie o uzdrowienie mojego kolegi z paraliżu, minęło już tyle czasu, że chyba nawet on nie wierzy, że coś sie może jeszcze zmienić. Ale ja chcę wierzyć, że cuda i teraz się zdarzają...
 Izabela: 09.06.2012, 08:19
 Modle sie za twoim wstawiennictwem św. Charbelu o zdrowie dla mojej teściowej która wczoraj miała operacje usunięcia nowotworu. Proszę aby wydobrzala i w zdrowiu i radości doczekała naszego dziecka a swojego wnuka. Modlę sie tez za moja mamusie aby wreszcie przestała palić papierosy i wyleczyla swoje problemy z ciśnieniem, Wierze w twoja miłość i wstawiennictwo.


 Celina: 07.06.2012, 15:53
 Święty Ojcze Charbelu; po raz kolejny zwracam się z prośbą o wstawiennictwo do Boga o cudowne uzdrowienie Krysi O.Miej nas w opiece i błogosław całej naszej rodzinie.
 dorota: 29.05.2012, 19:13
 sw charbelu btagam o twoja pomoc uzdrow moja nieuleczalnie chora coreczke aby wyzdrowiata z cukrzycy i mogta zyc jak inne dzieci
 syn: 25.05.2012, 16:23
 Święty Charbelu proszę Cię z całego serca o wstawiennictwo za moją kochaną mamusią aby została wyleczona z nowotworu. .
 matka: 21.05.2012, 19:58
 Swięty Charbelu ratuj mi syna wstawiaj się zanim u pana naszego Jezusa Chrystusa upros łaskę oktorej wiesz znasz moje mysly pokornie proszę .
 alicja: 10.05.2012, 07:23
 Proszę Cię Sw.Charbelu o wstawiennictwo za moim mężem Andrzejem ktory jest po udarze mózgu.Proszę o zdrowie dla Niego i o powrót do sprawności fizycznej
 maria: 07.05.2012, 21:40
 Św. Ojcze Charbelu , uproś u Boga o cud uzdrowienia całkowity dla Darka z ciężkiej choroby.Kochany Ojcze wspieraj Go w chwilach trudnych i ciężkich.,dodaj sił do walki z chorobą i umocnij wiarę i nadzieję. Wejrzyj na niego łaskawie z miłością, a jeżeli to będzie zgodne z wolą Bożą uproś mu łaskę o ,którą z pokorą Boga proszę Amen.
 jola: 28.04.2012, 22:42
  Św. CHarabelu ojcze bardzo proszę abyś prosił naszego stworcę o wielkie łaski dla mojego męża .mojej siostry i syna te prozby to wołanie o trzeźwość o kazdy dzien to koszmar nawet niewiem czasem za gogo się modlic proszę pokornie owstawienictwo za nimi bo zaden lekarz na świecie im juz niepomoze wołam oratunek bog zapłac.
 Zofia: 26.04.2012, 19:16
 Św.Charbelu, wierzę że wstawisz się za moim tatusiem Mieczysławem Suliga do Boga. Proszę Cię w imieniu tatusia o uzdrowienie na ciele i duszy. Jest bardzo chory, po 3 może 4 operacjach w ciągu 3 tygodni, chory jest na raka przewodowego trzustki,naciekający rozlegle ścianę dwunastnicy oraz ogniskowo wnikający w otaczającą tkankę tłuszczową.Widoczna inwazja nowotworowa pni nerwowych.Stwierdzono przerzuty raka w 2 z 35 znalezionych węzłów chłonnych.Miąższ trzustki z cechami przewlekłego zapalenia ogniska PanIN low grade.Przewód żółciowy z cechami przewlekłego zapalenia. Jest w śpiączce, baz sił na obudzenie. Węzły chłonne są chore, w nerce guz, w brzuchu też coś zostało. Leży w Centralnym Szpitalu MSWiA w Warszawie na Oddziele Anestezjologii.Swięty Charbel przepraszam za taty grzechy, on przez całe życie robił wszystko dla bliźniego. Proszę o uzdrowienie, żeby mógł sam gorąco Bogu i Tobie dziękować. Proszę Cię św. Charbel o szczęście dla niego z pogłębienia wiary i uzdrowienia. Bądź nam pomocą wstaw się do BOGA. Tatuś mój ma tracheotomie, nie może nic sam mówić. Proszę o wstawiennictwo czy da się przeprosić Boga za grzechy i prosić o uzdrowienie a w przyszłości o lekkie skonanie w Bogu.
 Michal: 24.04.2012, 14:00
 Sw. Charbelu, wspieraj nas swoja modlitwa w trudnych i ciezkich chwilach, kiedy brakuje nam sil, kiedy sami z siebie juz nic nie mozemy!
 sylwia: 15.04.2012, 19:07
 Św Ojcze Charabelu pomóż mi wyzdrowieć z nieuleczalnej choroby skóry
 ala: 12.04.2012, 00:43
 Święty Chathelu pokornie prosze o wstawiennictwo za moim Tata markiem lat ma 52 wielka wole zycia lecz niestety rak niszczy jego ciało. Sprawa jest beznadziejna błagam o cud!!!!!!!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]


Autor

Treść

Nowości

Grzegorz VIIGrzegorz VII

Modlitwa do św. Grzegorza VIIModlitwa do św. Grzegorza VII

Związki Jezusa ze świątyniąZwiązki Jezusa ze świątynią

ks. Tadeusz Lisieckiks. Tadeusz Lisiecki

Pieśń nad Morzem Szklanym (Ap 15,1-4)Pieśń nad Morzem Szklanym (Ap 15,1-4)

Przewlekła biegunka u dzieckaPrzewlekła biegunka u dziecka

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej