Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Charbela:
Saint Marone's corvent, Saint Charbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Zobacz także:
[ Ojciec Charbel ]

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 pawel: 18.10.2010, 22:26
 Swiety Ojcze Charbelu uzdrow prosze mojego Tate, by mogl jeszcze przez dlugie lata cieszyc sie zyciem sluzac Bogu i bliznim. Oreduj za nim u Pana Zastepow, jesli taka jest Jego wola
 Wiktoria: 01.10.2010, 22:26
 Święty Charbelu proszę Cię módl się za mną aby Bóg zachował mnie w zdrowiu psychicznym i fizycznym, uleczył chorą duszę i serce, abym znalazła pracę i z radością przeżyła resztę swoich dni ufając Bogu bezgranicznie
 waldemar szczygieł: 26.09.2010, 00:01
 Św Charbelu proszę o wstawienictwo do Boga prosząc o zdrowie Iwony. WYSŁUCHAJ MOJEJ PROŚBY
 Gosia: 20.09.2010, 12:06
 Święty Charbelu, proszę Cię o wstawiennictwo w sprawie znalezienia pracy.Gosia
 aga: 14.09.2010, 14:16
 Św.Charbelu błagam Cię uproś u Boga łaskę zdrowia psychicznego dla mojej mamy
 B.: 14.08.2010, 13:50
 Błagam Cię o cudowne uzdrowienie dla A., o całkowitą regenerację każdego fragmentu ciała. Wierzę i ufam.
 Jakub: 09.08.2010, 17:40
 Swiety Charbelu, prosze o Twoje wstawiennictwo u Boga za moja mame. Blagam o laske uzdrowienia dla niej. Amen
 grażyna w: 03.08.2010, 21:43
 Ojcze Charbelu!Proszę o zdrowie dla Zyty!
 beata: 03.08.2010, 18:44
 Błagam Cie Ojcze o łaskę uzdrowienia mojego taty Ryszarda i o to by mógł znowu przełykać.


 Matka: 24.07.2010, 08:37
 Swiety Ojcze Charbelu, wstawiaj sie za moim synem Kacperkiem, pros u Pana Najwyzszego o uleczenie Go z choroby duszy i ciala - o wyrwanie z sidel szatanskich.Wstawiaj sie za TYMI wszystkimi ktorzy cierpia z powodu opetania = bo wpadli w sidla szatana= o cud odwrocenia= o laske wiary...
 Celina: 22.07.2010, 19:29
 Święty Ojcze Chrabelu proszę Cię o wstawiennictwo do Boga o uzdrowienie naszej Oli z raka ,oraz o łaski dla naszej rodziny i przyjaciół.Żeby opuściły nas złe emocje i zła aura.
 Janina 20.07.2010: 21.07.2010, 19:08
 Sw. Ojcze Charbelu prosze cie o wstawiennictwo do p. Boga o zdrowie dla mnie i mojej rodziny . orazabys wspomog mego syna duchowo i fizycznie w roznych dla niego zyciowych sprawach i obdarzyl go zdrowym potomkiem i mial w opiece jego rodzine
 Janina 20.07.2010: 21.07.2010, 18:43
 Sw. Ojcze Charbelu prosze cie o wstawiennictwo do p. Boga o zdrowie dla mnie i mojej rodziny . orazabys wspomog mego syna duchowo i fizycznie w roznych dla niego zyciowych sprawach i obdarzyl go zdrowym potomkiem i mial w opiece jego rodzine
 Janina 20.07.2010: 21.07.2010, 18:41
 Sw. Ojcze Charbelu prosze cie o wstawiennictwo do p. Boga o zdrowie dla mnie i mojej rodziny . orazabys wspomog mego syna duchowo i fizycznie w roznych dla niego zyciowych sprawach i obdarzyl go zdrowym potomkiem i mial w opiece jego rodzine
 ZONA ANNA: 19.07.2010, 14:00
 Swiety ojcze upros zdrowie dla mojego meza ktory jest bardzo chory
 asia: 12.07.2010, 21:05
 prosba o uzdrowienie Marysi
 Krystyna: 13.06.2010, 11:19
 Święty ojcze charbelu, proszę Cię o łaskę uzdrowienia mojego brata andrzeja z choroby psychicznej. Proszę Cię równiez o wstawiennicswo do Boga aby oświecił naukowców i lekaży aby wynależli skuteczną metodę na całkowite wyleczenie chorych na psychozę i schzofremie. Gdyż wiem , że nie tylko sam pacjent jest chory i w rozpaczy lecz i cała jego rodzin . Wie błagam Cie o modlitwę wstawiennicza w tej intencji.
 Krystyna: 13.06.2010, 11:15
 Święty ojcze charbelu, proszę Cię o łaskę uzdrowienia mojego brata andrzeja z choroby psychicznej. Proszę Cię równiez o wstawiennicswo do Boga aby oświecił naukowców i lekaży aby wynależli skuteczną metodę na całkowite wyleczenie chorych na psychozę i schzofremie. Gdyż wiem , że nie tylko sam pacjent jest chory i w rozpaczy lecz i cała jego rodzin . Wie błagam Cie o modlitwę wstawiennicza w tej intencji.
 Ania: 03.06.2010, 22:35
 Błagam Cię z całego serca Święty Charbelu o cudowne uzdrowienie kochanej Patrycji, proszę Cię aby ta choroba ja opusciła i niech na naszych twarzach zawita uśmiech , PROSZĘ NAJMOCNIEJ jest zbyt młoda aby od nas odejść :-((((
 makarela: 31.05.2010, 21:31
 ojcze Charbelu wstawiaj sie i za mna,
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej