Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Szarbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Szarbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Szarbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Szarbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Szarbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Szarbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Szarbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Szarbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Szarbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Szarbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Szarbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Szarbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Szarbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Szarbela:
Saint Marone's corvent, Saint Szarbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 Gosia: 20.10.2012, 21:20
 dziekuje!
 Gosia: 20.10.2012, 20:32
 Swiety Charbelu dziekuje Ci juz teraz za cudowne uzdrowienie duszy i ciala.
 Anetta: 05.10.2012, 19:08
 Sw. Ojcze Charbelu, blagam Cie o cud zycia, blagam o wstawiennictwo w mojej ciezkiej chorobie.Przyjdz do mnie blagam bo sama tego nie udzwigne, blagam pomoz mi !
 Hania: 02.10.2012, 13:55
 Św. Charbelu błagam o wstawiennictwo do Wszechmogącego Boga o cudowne uzdrowienie syna i siostry z choroby nowotworowej
 Monika: 29.09.2012, 01:19
 Drogi Św. Charbelu błagam o uzdrowienie mojego Tatusia, który jest po ciężkiej operacji krwiaka mózgu. Przyjdz do niego i daj mu zdrowie i radość. Spraw żeby był taki jak dawniej.
 Beata: 24.09.2012, 16:08
 Św. Ojcze Charbelu! Proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Panów w sprawie wewnętrznego uzdrowienia dla mnie, i mojego "drzewa genaologicznego", uzdrowienia z łysienia, depresji, pomoc w znalezieniu pracy
 Beata: 24.09.2012, 13:24
 Św. Ojcze Charbelu! Proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Panów w sprawie wewnętrznego uzdrowienia dla mnie, i mojego "drzewa genaologicznego", uzdrowienia z łysienia, depresji, pomoc w znalezieniu pracy
 siostra: 23.09.2012, 22:29
 Św. Ojcze Charbelu proszę o łaskę uzdrowienia z choroby mojego brata chorego na raka. Uproś mu u Boga łaskę cudownego całkowitego uzdrowienia .Bóg zapłać.
 anna : 23.09.2012, 20:07
 Święty Charbelu błagam o wstawiennictwo do Ojca Naszego i Mateńki Przenajświętszej żebym wyszła z wszystkich problemów finansowych i depresji . błagam o cud . wielkie bóg zapłać


 bernadetta: 19.09.2012, 12:20
 sw.charbelu prosze uzdrow mnie z choroby nowotworowej i prosze o milosc i zdrowie dla mojej mamy zosi meza pawla blagam uzdrow mnie
 jacek: 18.09.2012, 03:29
 prosze o nawrocenie brata Wojtka
 jacek: 18.09.2012, 03:28
 pomoz mi SW charbelu uwolnic sie od moich zlych sklonnosci i nawykow prosze o laske pokory dla calej mojej rodziny
 jacek : 18.09.2012, 03:25
 prosze cie SW CHarbelu aby corka z mezem nie opuszczala mszy SW niedzielnych prosi ojciec
 jacek : 18.09.2012, 03:20
 SW CHARBELU prosze wraz z dziecmi o pwrot inawrocenie mojej zony Elzbiety
 dorosła: 05.09.2012, 12:54
 Święty Charbelu proszę o modlitwę
 Małgorzata: 29.08.2012, 18:30
 Proszę o uzdrowienie
 ewelina: 16.08.2012, 23:45
 SWIETY OJCZE CHARBELU BLAGAM O UZDROWIENIE MOJEJ MAMY Z ZACMY I CHOREJ PIERSI. BOI SIE LECZYC A MNIE TO ZAMARTWIANIE SPEDZA SEN Z POWIEK. BOG ZAPLAC
 Małgorzata: 16.08.2012, 19:22
 Św.Charbelu, Proszę Cię o Twoje wstawiennictwo do Wszechmocnego Boga i Matki Bożej Nieustającej Pomocy o uzdrowienie z ciężkiej choroby nowotworowej naszej bardzo cierpiącej Mamusi i Babci Eleonory.Pomóż nam,bo sami nie damy rady! Bóg zapłać!
 Małgorzata: 16.08.2012, 18:10
 Św.Charbelu, Proszę Cię o Twoje wstawiennictwo do Wszechmocnego Boga i Matki Bożej Nieustającej Pomocy o uzdrowienie z ciężkiej choroby nowotworowej naszej bardzo cierpiącej Mamusi i Babci Eleonory.Pomóż nam,bo sami nie damy rady! Bóg zapłać!
 EWA: 12.08.2012, 15:39
 PROSZĘ O MODLITWĘ
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

św. Bonawenturaśw. Bonawentura

Modlitwy do św. BonawenturyModlitwy do św. Bonawentury

Litania do św. BonawenturyLitania do św. Bonawentury

Modlitwa do św. Pompiliusza Marii PirrottiegoModlitwa do św. Pompiliusza Marii Pirrottiego

Nie umiem się modlić jak Niemiec...Nie umiem się modlić jak Niemiec...

ks. Romuald Laquaks. Romuald Laqua

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej