Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela

     Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

     W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

     Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

     Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

    Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

     Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

     Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Charbela:
Saint Marone's corvent, Saint Charbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007


     Zobacz także:
     [ Ojciec Charbel ]

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 agnieszka: 03.09.2008, 11:23
 Św. Charbelu usłysz moje błagania .... Bardzo cię proszę o dar poczęcia upragnionej zdrowej córki.
 Elzbieta: 26.08.2008, 20:25
 Swiety Charbelu uslysz moje prosby, blagania i westchnienia i zlituj sie nade mna, nad moimi dziecmi, nad moim mezem, moim rodzenstwem i ich rodzinami i dziecmi, a takze nad moja mama. I za przyczyna Pana Boga Wszechmogacego w Trojcy Jedynego - uzdrow nas, wzmocnij nas, odmien nas i ulecz nas na ciele, duszy i umysle. Panu Bogu Wszechmogacemu, Panu Jezusowi Milosiernemu i Duchowi Swietemu niech beda zawsze wszelka Czesc i Chwala na wieki, wiekow. Amen
 AnD: 11.08.2008, 18:16
 I znow miałam te nadzieje...że może teraz..Ech, jakie to wszystko bez sensu, nawet to źródełko - tyle samotkych dziewczyn, kilku zaledwie chlopaków. I one maja sie łudzić ze spotkają prawdziwa miłość?
 Ax: 11.08.2008, 01:02
 patrzeć, wiedzieć, dziekować i blogosławić :)
 ASN: 10.08.2008, 17:42
 Święty Charbelu prosze..o ile to zgodne z wola Boga, pomóż mi w wiadomych sprawach. Sama nie moge nic zmienic, nawet modlitwami, nie chce tak żyć, trwać w beznadziei, pomóż mi iść naprzód, wiedzieć efekt. Dziekuje za pomoc. Wstawiaj sie tez za moimi bliskimi Amen
 AnD: 10.08.2008, 17:38
 św. Charbelu uproś mi u Boga łaskę uzdrownienia, o którą tyle lat proszę, abym nie była wątpiąca lecz wierząca. Aby dzięki temu moja wiara i miłość do Boga mogły wzrastać i abym mogła slużyć pomocą innym. Proszę też o łaskę nawrócenia i inne potrzebne laski duchowe dla Czarka. Módl się za nami i wstawiaj do Boga Amen.
 marek: 06.08.2008, 13:27
 sw Charbelu wstaw sie u Pana Naszego za moja umierajaca Siostre
 Tomasz: 05.08.2008, 15:21
 Św. Chabrelu wiem, że czuwasz nad Nami i wyjednaj dla mnie i moich mi znanych u Pana Boga łaskę zdrowia ciała oraz duszy. Amen.
 Ania: 31.07.2008, 22:58
 święty Cherbelu wyproś u Boga zwrot Ginusia
 JOLA: 10.06.2008, 12:51
 BŁAGAM CIĘ ŚWIĘTY OJCZE CHARBELU, RATUJ MNIE !!! Wiesz, że nie daję rady żyć. To moje życie to istna gehenna. Skróć me cierpienia, pomóż mi wymazać ze scenariusza mojego życia przykre chwile, ześlij maleńki promyczek radości, który rozświetliłby ciernistą drogę mego życia, usuń z tej drogi tych, którzy tak bardzo mnie skrzywdzili w życiu. Ojcze Charbelu, pomóż zwyciężyć z moimi prześladowcami i nie spotykać ich nigdy więcej. Proszę Cię również w intencji, którą tak głęboko skrywam w sercu. POMÓŻ MI OJCZE NAJUKOCHAŃSZY!!!
 jola: 15.05.2008, 12:54
 Proszę Cię Mateńko za wstawiennictwem Św. Ojca Charbela, otwórz bramy Królestwa Niebieskiego dla moich Rodziców i Męża, bez których tak mi ciężko. Pragnę, by chociaż Oni zaznali prawdziwego szczęścia, bo ja już nigdy nie zaznam radości ani w tym życiu, ani w przyszłym.
 Anna z dziećmi: 13.05.2008, 21:21
 Swięty Charbelu wysłuchaj mojego błagania.Błagam Cie z całego serca o powrót do zdrowia dla mojego męza Krzysztofa o udana operacje by po niej mógł juz normlanie jesc i wrócic do domu.Dopomagaj nam Swięty Charbelu przetrwac ten ciezki czas wspieraj mnie i otocz moja rodzine swoja opieka.
 jolka: 05.05.2008, 13:27
 Święty CHarbelu, wiem, że możesz mi pomóc. Nie odtrącaj mnie i racz wysłuchać mego błagania. Będę głosić Twą chwałę na wieki, tylko nie opuszczaj mnie w potrzebie, okaż Swoje serce, błagam Cię, ufam Ci.
 maria: 05.05.2008, 13:21
 Nie odejdę od Ciebie Ojcze Charbelu, wysłuchaj mojego błagania. Wiem, że błagam o rzeczy beznadziejne, alewierzę w Twą moc najukochańszy Ojcze. Mozesz mi pomóc w tych moich intencjach, które Ci polecam. RATUJ MNIE !!!
 anna: 16.01.2008, 12:35
 swiety charbelu wiem ze nam pomozesz dzieki
 BOGUMILA 17.12.2007: 17.12.2007, 16:25
 SW.CHARBELU PROSZE PELNA POKORY UPROS U PANA NASZEGO LASKI DLA SYNA ICORKI .PROSZE O LASKI ZDROWIA.PROSZE O ROZWIAZANIE PROBLEMOW KTORE NAS DRECZA
 wnuczka: 15.12.2007, 14:53
 Święty Charbelu, który trzymałeś od Pana Boga cudowną moc uzdrawiania, prosze Cię z całego seca o Zdrowie dla mego dziadka, który jest bardzo chory,lekarze nie pozostawiają mu już żadnych szans i można liczyć tylko na cud..... Prosze błagam Cię uproś u Pana naszego Zdrowie dla dzidka Zbigniewa błagam, proszę z całego serca...
 sylwia: 19.11.2007, 12:35
 Święty Ojcze Charbelu, wstaw się do Miłosiernego Boga i uproś uzdrowienie dla mojego brata.
 marzena: 18.11.2007, 09:21
 św ojcze charbelu blagam cie z calego serca i z wielka wiarą o uzdrowienie mnie z choroby nowotworowej aby bydz tu na ziemi jeszcze z moimi dziemi .o zdrowie dla mojego syna blagam i opieke twoja nad nim .o zdrowie dla mojej corki i opieke nad nia o zdrowie dla mojego meża i dużo milosci dla nas z jego strony ojcze wspieraj nas każego dnia i wtawiaj sie za nami
 TERESA: 26.09.2007, 21:14
 ŚW.CHARBELU PROSZĘ O POMOC W CODZIENNYM ŻYCIU ZABIERZ STRACH KTORY JEST WE MNIE DAJ ODWAGE MÓDL SIE ZA MOJA RODZINĄ UPROŚ U BOGA O SPOKÓJ O MĄDROŚC I PRZYJACIÓŁ BŁAGAM O ZDROWIE
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej