Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Szarbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Szarbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Szarbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Szarbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Szarbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Szarbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Szarbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Szarbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Szarbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Szarbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Szarbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Szarbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Szarbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Szarbela:
Saint Marone's corvent, Saint Szarbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 Ulka: 26.07.2022, 20:42
 Sw Charbelu prosze cie z calego serca wstaw sie u Pana naszego o dar zdrowego dzieciatka dla mojej corki i jej meza.
 Wierząca Beata : 25.07.2022, 22:48
 Św. Szarbelu, który tylu ludziom wyprosiłeś u Boga uleczenie, z calego serca proszę o cud uzdrowienia Tatusia z nowotworu złośliwego prostaty, przerzutów i bólu.
 Córka : 13.07.2022, 23:20
 Święty Charbelu proszę o wstawiennictwo do Boga o łaskę uzdrowienia dla mojej ukochanej Mamy Łucji. W Tobie pokładam nadzieję i ufam że mi pomożesz.
 Lidia: 13.07.2022, 21:01
 Sw.Charbelu prosze wstaw sie za mna u Boga z prosba o uzdrowienie raka z przerzutami. Prosze rowniez o zdrowie Dominiki. Bog moze wszystko. Poblogoslaw nam w tej trudnej sytuacji. Poprosilam o olejek, spraw zeby nam go przyslano i zeby pomogl. Dziekuje AMEN
 Ewa: 27.06.2022, 09:59
 Św.Szarabelu błagam o uzdrowienie z choroby nowotworowej.
 Agnieszka: 23.06.2022, 17:09
 Św. Charbelu bardzo proszę pomóż mi w moich problemach zdrowotnych. Bardzo cierpię.
 Janina: 15.06.2022, 13:42
 Święty Szarbelu proszę o orędownictwo u Pana Jezusa by uzdrowił mnie z nowotwora piersi Jezu ufam Tobie
 Daniel: 31.05.2022, 09:28
 Święty Charbelu dziękuję Ci za to, że ze mna jesteś i proszę o dalszą łaskę i zdrowie dla całej naszej rodziny.
 Sylwia: 29.05.2022, 22:33
 Św Charbelu prosze Cię pokornie i uniżenie o uzdrowienie mojego nienarodzonego dziecka (córeczki Rity) z wady genetycznej, aby przyszła na świat zdrowa i pelnosprawna ku chwale Boga Wszechmogącego. Blagam cie z calego serca o twoje wstawiennictwo. Amen


 Monika: 03.05.2022, 13:00
 Św.Charbelu dziękuję za dotychczasową pomoc w chorobie mojego męża.Proszę wstaw się z nim u Pana Boga aby sprawił cud i uzdrowił co z wszystkich ciężkich chorób jakie to dotknęły. Ufam i wierzę w twoje wstawiennictwo
 Mama: 02.05.2022, 11:32
 Sw. Charbelu! Dzieki Twojemu wstawiennictwu mój syn, który miał w 40% wydolną lewą nerkę po operacji z powodu wodonercza wynikającego ze zwężęnia w części nerki został uzdrowiony i obie nerki pracują prawidłowo w 100% co zostało stwierdzone na kontroli u lekarza. Dziekuję za ten cud! Teraz prosze o wstawiennictwo uzdrowienia mojej córeczki, która choruje na porażenie połowicze prawostronne.
 Anna : 29.03.2022, 07:39
 Św.Charbelu prosimy cie o uzdrowienie naszego małego wnusia Fabianka który przeszedł ciężka operację usunięcia guza w główce. Aby ten guz nie był złośliwy. A Fabianek szybko wracał do zdrowia. Amen
 Matka: 26.03.2022, 23:44
 SWIETY CHARBELU DZIEKUJE CI ZA WSZYSTKIE CUDA KTORE UCZYNILES W NASZEJ RODZINIE , DZIEKUJE CI , ALE TEZ BLAGAM CIE O DOBRE MOJE WYNIKI NIE OPUSZCZAJ MNIE TERAZ , WYSLUCHAJ MOICH MODLITW , BLAGAM WYSLUCHAJ MNIE . ANEN
 Marta: 05.02.2022, 15:59
 Św Charbelu, prosimy o uzdrowienie z choroby nowotworowej Oliwierka 💗
 Paulina i Artur: 08.01.2022, 22:58
 Św. Charbelu prosimy Cię o łaskę uzdrowienia naszego 3 letniego synka Maksymiliana. Żeby jego szpik kostny zaczął sam pracować i nie trzeba było przeszczepu a ani leczenia za pomocą immunosupresji.
 Ola: 06.01.2022, 05:15
 Święty Charbelu
 Ja: 19.12.2021, 22:51
 Sw. Szarbelu proszę cię o uzdrowienie mnie z wszelkich dolegliwości a szczególnie z przewlekłych boli głowy, aby moje serce było zdrowe a wszystkie tętnice udrożnione i o ulgę w menopauzie. No i żeby mojemu bratu poukładało się w życiu.
 Matka : 13.12.2021, 00:40
 Święty Szarbelu, proszę o wstawiennictwo u Pana Boga dla mojego syna Michała, o uzdrowienie go z choroby nowotworowej. Żeby moje dziecko wyzdrowiało. Wierzę w Ciebie . Amen
 Matka: 12.11.2021, 22:14
 Sw.Charbelu za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Prosze Cie o wstawiennictwo i wyproszenie laski uzdrowienia dla mojego syna.
 Marysia : 04.11.2021, 22:59
 Kochany Święty Charbel proszę Cie wstaw się za mną u Boga Wszechmogącego i uproś łaskę cudownego uzdrowienia mojej siostry Krystyny z choroby nowotworów ej i z choroby serca i zakrzepicy z przerzutów nowotworowych
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2

bł. Czesławbł. Czesław

Modlitwa do bł. CzesławaModlitwa do bł. Czesława

Litania do bł. CzesławaLitania do bł. Czesława

św. Ansegizśw. Ansegiz

Modlitwa do św. AnsegizaModlitwa do św. Ansegiza

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej