Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela

     Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

     W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

     Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

     Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

    Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

     Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

     Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Charbela:
Saint Marone's corvent, Saint Charbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji

nr 2-2007


     Zobacz także:
     [ Ojciec Charbel ]

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Marcin: 19.02.2009, 18:10
 Proszę Cię Święty Charbelu o wstawiennictwo za mną u Pana Boga i wyjednanie mi Łaski uzdrowienia z choroby wrzodzejącego zapalenia jelita grubego. Wstawiaj sie również za moimi Bliskimi. Amen.
 syn: 29.01.2009, 17:32
 Prosze Cie święty Cherbelu o zdrowie dla mojego taty, by wyzdrowiał, jadł normalnie i zmniejszył sie nowotwór
 BEATA K.: 28.01.2009, 14:52
 PROSZĘ CIĘ O WIELKI ŚWIETY CHARBELU WYPROŚ UZDROWIENIE DLA MOJEJ CÓRKI LIDII,JUSTYNKI DLA MNIE I DLA MĘŻA.PROSZĘ CIĘ TAKŻE O UZDROWIENIE DUCHOWE NASZ WSZYSTKICH.DAJ MOIM CÓRKOM UCZCIWYCH PARTNERÓW ŻYCIOWYCH,OBDAŻ ZDROWYM POTOMSTWEM.
 agnieszka: 26.01.2009, 20:17
 Nie znam Cię św. Ojcze Charbelu. Po raz pierwszy zetknełam się z Tobą na tej stronie internetowej. Ale pomimo to postanowiłam Cię prosic o pomoc, skoro wszystkie inne modlitwy zawiodły. Może Ty mnie nie zawiedziesz. W końcu jestem tu nowa. Wiesz, że jestem chora od wielu lat i ta choroba skutecznie utrudnia mi życie i mojej rodzinie również . Prosze Cię więc, jeśli masz moc wypraszania uzdrowień to pomóż mi, żebym znowu mogła normalnie żyć i cieszyć się życiem tak, jak było to 10 lat temu. Proszę nie zawiedź mnie. Chciałabym wstać jutro rano i powiedzieć, że jestem zdrowa, ale niestety nie mam tak silnej wiary, że w to uwierzyć i zaufać Bogu, że tak się stanie. POMÓŻ MI!!!!!!!!!!!!!
 Barbara: 04.01.2009, 15:30
 Święty Charbelu proszę Cię pomóż mnie przetrwać te ciężkie chwile kiedy mój mąż pije .Proszę Cię spraw ,,,,zeby on odwrócił się od alkoholizmu i żeby w naszym domu zapanował spokój i miłośc.Bardzo Cię proszę o łaski miłosierdzia dla naszej rodziny,moich Córek i wnuków.Proszę Cię o otoczenie nas wszystkich swoją opieką.
 danuta: 02.01.2009, 19:18
 Swiety Charbelu prosze o pomoc ala mojego jedynego juz operowanego oka prosze zeby oko sie szczesliwie wygoiło i wszystko było dobrze i zebym widziała tak bardzo Cie prosze
 eok: 23.12.2008, 18:03
 Świety Charbelu, uproś Mateńkę o łaskę, którą noszę w sercu i uproś dar wytrwałej modlitwy, bo zwątpienie moją duszę zalewa i niewiara w Miłosierdzie Boże.Ratuj.
 Jadwiga: 17.12.2008, 19:08
 Święty Ojcze Charbelu wstawiaj się za nami , uproś mi łaskę zdrowia i pomóż synowi w rozwiązaniu trudnej sprawy, wspieraj i ratuj nas.
 jacek: 20.10.2008, 12:21
 Święty Charbelu proszę o wstawiennictwo i łaskę u Boga. Proszę o wybaczenie złego i pomoc w odnajdywaniu i czynieniu dobra. Z całego serca proszę o uzdrowienie duszy i ciała.
 m: 25.09.2008, 17:12
 Ojcze Charbelu, po raz kolejny proszę, nie opuszczaj mnie w mojej potrzebie, wyjednaj u Jezusa Najukochańszego tę łaskę, o którą tak gorąco Cię proszę. Nie odejdę od Ciebie, aż mnie wysłuchasz. Tylko Ty możesz mi pomóc, błagam spełnij moją prośbę !!! Nie pozwól, bym była zawiedziona.
 mąż: 25.09.2008, 17:08
 Ojcze Charbelu Najdroższy, pomóż mi, by moja żona umiała wybaczyć mi wszystkie krzywdy, które Jej wyrządziłem. Wiem, jak bardzo Ją raniłem przez całe życie, ile zadałem Jej bólu. Chcę wrócić do Niej i wynagrodzić wszystko i obdarzyć Ją szczęściem. Pragnę, by z mojego powodu nie uroniła już żadnej łzy. Błagam, usłysz me błaganie.
 Kasia: 23.09.2008, 07:16
 Sw ojcze Harbelu prosze Cie, zebym dzis zaliczyla egzamin poprawkowy!
 edyta: 21.09.2008, 22:28
 Święty Ojcze.. Wstawiaj się za moim tatą który tak cierpi przez swoja chorobę, prosze rozpalaj we mnie charyzmat uzdrawiania, czynienia cudów bym mogła służyć innym potrzebującym ludziom tak jak i to czyniłeś. Nie bądź głuchy na te wszystkie błagania o pomoc. Amen
 agnieszka: 03.09.2008, 11:23
 Św. Charbelu usłysz moje błagania .... Bardzo cię proszę o dar poczęcia upragnionej zdrowej córki.
 Elzbieta: 26.08.2008, 20:25
 Swiety Charbelu uslysz moje prosby, blagania i westchnienia i zlituj sie nade mna, nad moimi dziecmi, nad moim mezem, moim rodzenstwem i ich rodzinami i dziecmi, a takze nad moja mama. I za przyczyna Pana Boga Wszechmogacego w Trojcy Jedynego - uzdrow nas, wzmocnij nas, odmien nas i ulecz nas na ciele, duszy i umysle. Panu Bogu Wszechmogacemu, Panu Jezusowi Milosiernemu i Duchowi Swietemu niech beda zawsze wszelka Czesc i Chwala na wieki, wiekow. Amen
 AnD: 11.08.2008, 18:16
 I znow miałam te nadzieje...że może teraz..Ech, jakie to wszystko bez sensu, nawet to źródełko - tyle samotkych dziewczyn, kilku zaledwie chlopaków. I one maja sie łudzić ze spotkają prawdziwa miłość?
 Ax: 11.08.2008, 01:02
 patrzeć, wiedzieć, dziekować i blogosławić :)
 ASN: 10.08.2008, 17:42
 Święty Charbelu prosze..o ile to zgodne z wola Boga, pomóż mi w wiadomych sprawach. Sama nie moge nic zmienic, nawet modlitwami, nie chce tak żyć, trwać w beznadziei, pomóż mi iść naprzód, wiedzieć efekt. Dziekuje za pomoc. Wstawiaj sie tez za moimi bliskimi Amen
 AnD: 10.08.2008, 17:38
 św. Charbelu uproś mi u Boga łaskę uzdrownienia, o którą tyle lat proszę, abym nie była wątpiąca lecz wierząca. Aby dzięki temu moja wiara i miłość do Boga mogły wzrastać i abym mogła slużyć pomocą innym. Proszę też o łaskę nawrócenia i inne potrzebne laski duchowe dla Czarka. Módl się za nami i wstawiaj do Boga Amen.
 marek: 06.08.2008, 13:27
 sw Charbelu wstaw sie u Pana Naszego za moja umierajaca Siostre
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] (32) [33]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej