Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Szarbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Szarbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Szarbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Szarbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Szarbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Szarbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Szarbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Szarbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Szarbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Szarbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Szarbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Szarbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Szarbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Szarbela:
Saint Marone's corvent, Saint Szarbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 Grazyna: 27.03.2019, 09:32
 Sw.Ojcze Charbelu ,prosze Ciebie o uproszenie laski zdrowia dla mojego meza Theodora i brata Romana.
 Janina: 26.03.2019, 18:32
 Sw.Charbelu błagam Cię o łaskę całkowitego wyzdrowienia z choroby nowotworowej.Blagam o wstawiennictwo,pomóż mi.
 Barbara: 26.03.2019, 12:13
 Proszę Św.Chabrelu o cud uzdrowienia z nowotworu płuc.
 Szymon: 24.03.2019, 11:44
 Proszę cię swiety charbelu uzdrowienie naszego synka 9miesiecznego który walczy i cierpi z atakami padaczkowymi wiotkoscia i myśleniem daj mu panie tę łaskę aby mógł korzystać z życia jaki inni jego ruwiesniki
 Szymon: 24.03.2019, 11:43
 Proszę cię swiety charbelu uzdrowienie naszego synka 9miesiecznego który walczy i cierpi z atakami padaczkowymi wiotkoscia i myśleniem daj mu panie tę łaskę aby mógł korzystać z życia jaki inni jego ruwiesniki
 Urszula: 22.03.2019, 21:01
 Swięty Charbelu w lipcu ubiegłego roku prosiłam o uratowanie nogi mojego męża - zdazyl się cud i noga jest już wygojona gdzie nikt nie dawał szans dziękuję za łąskę a teraz mąż ma dużego guza na płucu - proszę Sw Charbelu żeby mąż wyzdrowiał - tak bardzo się stara już prawie rok ciężko choruje proszę pozwól mu sie już cieszyć życiem
 Urszula: 22.03.2019, 20:58
 Swięty Charbelu w lipcu ubiegłego roku prosiłam o uratowanie nogi mojego męża - zdazyl się cud i noga jest już wygojona gdzie nikt nie dawał szans dziękuję za łąskę a teraz mąż ma dużego guza na płucu - proszę Sw Charbelu żeby mąż wyzdrowiał - tak bardzo się stara już prawie rok ciężko choruje proszę pozwól mu sie już cieszyć życiem
 Urszula: 22.03.2019, 20:51
 Swięty Charbelu w lipcu ubiegłego roku prosiłam o uratowanie nogi mojego męża - zdazyl się cud i noga jest już wygojona gdzie nikt nie dawał szans dziękuję za łąskę a teraz mąż ma dużego guza na płucu - proszę Sw Charbelu żeby mąż wyzdrowiał - tak bardzo się stara już prawie rok ciężko choruje proszę pozwól mu sie już cieszyć życiem
 Marzena: 17.03.2019, 15:06
 Św.Charbelu wstaw się u Pana Jezusa za moim mężem i ulecz chorobę nowotworową, za synem i ulecz choroby żołądka i pomóż mu i wygrać sprawę w sądzie .Błagam o wstawiennictwo.


 Sabina : 16.03.2019, 21:29
 Święty Charbelu prosze Cię o wyzwolenie z nalogu alkoholowego mojej mamy alt podniosła się i przestała pic. Aby wygrała z nałogiem i nie siegala do kieliszka.
 Dorota : 13.03.2019, 16:00
 Święty Ojcze Charbelu prosze wstaw sie za Mateuszem zeby Pan Jezus uzdrowił go z nowotworu zeby ból pod żebrami ustąpił wrocil apetyt i dawne siły Święty Charbelu dopomóż prosimy♥🙏♥
 DOROTA: 11.03.2019, 13:30
 Św.Charbelu proszę Cię o uzdrowinie mojej w wnuczki aby mogła widzieć i słyszeć aby ustąpiły zmiany neurologiczne .Błagam pomóż.
 Jadwiga : 26.02.2019, 00:11
 Św.Charbelu proszę o wstawiennictwo w intencji uzdrowienia mojego synka z białaczki.
 jola: 23.02.2019, 20:17
 sw charbelu prosze cie o wstawienictwo za moje zdrowie i meza u boga niech bedzie pochwalony jezus chrystus amen
 jola: 23.02.2019, 20:14
 sw charbelu prosze cie o wstawienictwo za moje zdrowie i meza u boga niech bedzie pochwalony jezus chrystus amen
 Celina: 15.02.2019, 14:02
 Św. Charbelu zwracam się z prośbą o cudowne uzdrowienie szwagierki Hanny i łaski dla całej rodziny.
 Krystyna: 06.02.2019, 11:44
 Św.Ojcze Charbelu proszę o wyproszenie Łaski pojednania z moimi dziećmi o zezwolenie mi widywać moją wnuczkę oraz o zdrowie dla moich dzieci, o nawrócenie się do wiary mojego syna, o laskę zdrowia dla całej rodziny.O uzdrowienie mojej wątroby.
 Bogusława : 05.02.2019, 21:54
 Św Szarbelu proszę Cię wstaw się za mną u dobrego Boga o łaskę uzdrowienia moich oczu i niedosłuchu, mojego ciała i duszy. Dziękuję Ci kochany św.Szarbelu.
 Danuta: 05.02.2019, 12:49
 Swiety Charbelu prosze wstaw sie u Pana naszego Jezusa Chrystusa o zdrowie mojej corki i o zdrowie jej dzieciatka ktore nosi w lonie.i o bezkomplikacyjny porod. Bog zaplac
 MARTA Fiłonowicz: 03.02.2019, 18:23
 Św szarbela uzdrow moje nerwy w miednicy i depres je i lęk
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12) [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła - dzień 3Nowenna przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła - dzień 3

św. Tomasz Moro (Morus)św. Tomasz Moro (Morus)

Modlitwa do św. Tomasza MorusaModlitwa do św. Tomasza Morusa

Modlitwa św. Tomasza Morusa o łaskę pogody duchaModlitwa św. Tomasza Morusa o łaskę pogody ducha

św. Jan Fisherśw. Jan Fisher

Modlitwa do św. Jana FisheraModlitwa do św. Jana Fishera

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej