Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Szarbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Szarbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Szarbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Szarbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Szarbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Szarbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Szarbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Szarbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Szarbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Szarbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Szarbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Szarbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Szarbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Szarbela:
Saint Marone's corvent, Saint Szarbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 Bartosz: 25.10.2022, 19:55
 SW Charbelu , przyjacielu Chrystusa Boga ,proszę w uniżeniu o cud i dar uzdrowienia mojego Ojca z choroby nowotworowej. Proszę z pokorą o ten cud , który potwierdziłby że Bóg jest Panem . Proszę , Amen
 Sylwia : 19.10.2022, 23:26
 Cudowny św.Charbelu proszę o dar Boży dla lekarza który jutro 20.10.2022 po przeczytaniu wszystkich moich badań podjął właściwą decyzję czy muszę mieć bardzo poważną operację na trzustce. Św.Charbelu proszę o uzdrowienie
 Ania : 24.09.2022, 10:37
 Św Charbelu bardzo proszę o cud uzdrowienia mnie z guzów tarczycy.
 Mama: 18.09.2022, 15:12
 Św.Charbelu, proszę Cię o wstawiennictwo u Pana naszego, Boga Najwyższego, w intencji uzdrowienia mojego syna z guza mózgu i epilepsji
 Asia: 04.09.2022, 18:27
 Św Charbela proszę Cię o wstawiennictwo u Boga za Martynką aby jej oko znów zaczęło widzieć a wszystkie choroby zanikły Proszę ulituj się na nad nią
 Ąnna: 25.08.2022, 18:29
 Prosze o uzdrowienie Asi z choroby nowotworowej
 Koleżanka : 08.08.2022, 12:06
 Święty Charbelu proszę o uzdrowienie Izy która zmaga się z ciężką chorobą .
 M: 03.08.2022, 01:07
 Święty Charbelu. Proszę uzdrów wszystkich tu komentujących i ich bliskich.
 Babcia : 01.08.2022, 19:50
 Sw charbelu upros u boga dar mowy dla mojego 3 letniego wnuka Wysluchaj moje modlitwy


 Ulka: 26.07.2022, 21:08
 Św Charbelu prosze wypros u pana naszego Jezusa dar zdrowego dzieciątka dla mojej córki i jej męża
 Ulka: 26.07.2022, 20:42
 Sw Charbelu prosze cie z calego serca wstaw sie u Pana naszego o dar zdrowego dzieciatka dla mojej corki i jej meza.
 Wierząca Beata : 25.07.2022, 22:48
 Św. Szarbelu, który tylu ludziom wyprosiłeś u Boga uleczenie, z calego serca proszę o cud uzdrowienia Tatusia z nowotworu złośliwego prostaty, przerzutów i bólu.
 Córka : 13.07.2022, 23:20
 Święty Charbelu proszę o wstawiennictwo do Boga o łaskę uzdrowienia dla mojej ukochanej Mamy Łucji. W Tobie pokładam nadzieję i ufam że mi pomożesz.
 Lidia: 13.07.2022, 21:01
 Sw.Charbelu prosze wstaw sie za mna u Boga z prosba o uzdrowienie raka z przerzutami. Prosze rowniez o zdrowie Dominiki. Bog moze wszystko. Poblogoslaw nam w tej trudnej sytuacji. Poprosilam o olejek, spraw zeby nam go przyslano i zeby pomogl. Dziekuje AMEN
 Ewa: 27.06.2022, 09:59
 Św.Szarabelu błagam o uzdrowienie z choroby nowotworowej.
 Agnieszka: 23.06.2022, 17:09
 Św. Charbelu bardzo proszę pomóż mi w moich problemach zdrowotnych. Bardzo cierpię.
 Janina: 15.06.2022, 13:42
 Święty Szarbelu proszę o orędownictwo u Pana Jezusa by uzdrowił mnie z nowotwora piersi Jezu ufam Tobie
 Daniel: 31.05.2022, 09:28
 Święty Charbelu dziękuję Ci za to, że ze mna jesteś i proszę o dalszą łaskę i zdrowie dla całej naszej rodziny.
 Sylwia: 29.05.2022, 22:33
 Św Charbelu prosze Cię pokornie i uniżenie o uzdrowienie mojego nienarodzonego dziecka (córeczki Rity) z wady genetycznej, aby przyszła na świat zdrowa i pelnosprawna ku chwale Boga Wszechmogącego. Blagam cie z calego serca o twoje wstawiennictwo. Amen
 Monika: 03.05.2022, 13:00
 Św.Charbelu dziękuję za dotychczasową pomoc w chorobie mojego męża.Proszę wstaw się z nim u Pana Boga aby sprawił cud i uzdrowił co z wszystkich ciężkich chorób jakie to dotknęły. Ufam i wierzę w twoje wstawiennictwo
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Tajemnice Chwalebne Różańca ŚwiętegoTajemnice Chwalebne Różańca Świętego

Modlitwa do św. Teresy od Dzieciątka JezusModlitwa do św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Litania do św. Teresy od Dzieciątka JezusLitania do św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Św. Teresa od Dzieciątka JezusŚw. Teresa od Dzieciątka Jezus

Czy wiecie, dlaczego październik jest miesiącem różańcowym?Czy wiecie, dlaczego październik jest miesiącem różańcowym?

Dwaj synowie wobec rozkazu ojca (Mt 21,28-32)Dwaj synowie wobec rozkazu ojca (Mt 21,28-32)

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej