Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Charbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Charbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Charbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Charbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Charbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Charbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Charbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Charbela:
Saint Marone's corvent, Saint Charbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Zobacz także:
[ Ojciec Charbel ]

Modlitwa do św. Charbela

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Ewelina : 03.05.2019, 21:10
 Bardzo proszę Św. Charbelu o uzdrowienie mamy z ciężkiej choroby. Błagam Cię
 Ewelina : 03.05.2019, 21:10
 Bardzo proszę Św. Charbelu o uzdrowienie mamy z ciężkiej choroby. Błagam Cię
 Beata: 03.05.2019, 17:09
 Św Charbelu prosze wyproś łaskę uzdrowienia mojego męża z raka wątroby i chorób,które go wywołały.
 Krystyna: 01.05.2019, 18:10
 Św. Charbelu proszę o łaskę uzdrowienia siostry z zaburzeń psychicznych
 Iwona 26 04 2019,11:45: 26.04.2019, 10:26
 SW Charbelu proszę Cię o pomoc dla mojego syna Wojtka, proszę aby miał zdrową tarczycę i aby komisja lekarska dała mu zezwolenie na pracę w jednostce wojskowej jako żołnierz zawodowy
 Iwona 26.04.2019, 09:07: 26.04.2019, 08:30
 SW. Charbelu proszę pomóż mojemu synowi Wojtkowi aby miał zdrową tarczycę i żeby komisja lekarska pozwoliła Wojtkowi na pracę w wojsku jako żołnierz zawodowy .
 Małgorzata : 21.04.2019, 23:27
 Sw Charbelu proszę o zdrowie dla siebie i mojego synka aby w końcu przestał chorować na płuca i uszy. Proszę wskaż mi właściwą drogę w życiu
 Sylwia : 18.04.2019, 20:37
 Św.Charbelu proszę o zdrowie dla Klaudi i dla mnie.Wierze bardzo że nam pomagasz.Dziękuje
 krystyna: 09.04.2019, 09:40
 Sw CHarbelu proszę o uzdrowienie mnie i mojej corki z powaznych ciężkich chorób.Bągam pomóz


 Paulina : 02.04.2019, 23:13
 Święty Szarbelu proszę cię abym była dobra matką dla moich dzieci ,abym miała więcej cierpliwości.Proszs cię jeżeli K jest mi pisany to aby nasza miłość przetrwała i żebyśmy wrócili do siebie i wspólnie wychowali nasze dzieci w Bożej wierze .O to abym potrafiła stoczyć walkę z otyłością ,aby moje życie było lepsze niż dotychczas! O pokój na świecie ,o modlitwę za rośliny i zwierzęta które Pan Bóg stworzył ! O to aby ludzie się nawracali i o wszystko to co od Boga pochodzi +++ Św Michale Archaniele ty tez wstaw się za nami ze swoim chórem anielskim u naszego Pana Boga serdeczne Bóg zapłać
 Halina: 02.04.2019, 12:50
 Święty Szarbelu proszę Cię o zdrowie i o pomyślny wynik badania w dniu 11.04.2019.
 Halina: 02.04.2019, 12:46
 Święty Szarbelu proszę Cię wstaw się do Pana Jezusa z prośbą o zdrowie i pomyślny wynik badania w dniu 11.04.2019. Bardzo Ci dziękuję. H.
 Grazyna: 27.03.2019, 09:32
 Sw.Ojcze Charbelu ,prosze Ciebie o uproszenie laski zdrowia dla mojego meza Theodora i brata Romana.
 Janina: 26.03.2019, 18:32
 Sw.Charbelu błagam Cię o łaskę całkowitego wyzdrowienia z choroby nowotworowej.Blagam o wstawiennictwo,pomóż mi.
 Barbara: 26.03.2019, 12:13
 Proszę Św.Chabrelu o cud uzdrowienia z nowotworu płuc.
 Szymon: 24.03.2019, 11:44
 Proszę cię swiety charbelu uzdrowienie naszego synka 9miesiecznego który walczy i cierpi z atakami padaczkowymi wiotkoscia i myśleniem daj mu panie tę łaskę aby mógł korzystać z życia jaki inni jego ruwiesniki
 Szymon: 24.03.2019, 11:43
 Proszę cię swiety charbelu uzdrowienie naszego synka 9miesiecznego który walczy i cierpi z atakami padaczkowymi wiotkoscia i myśleniem daj mu panie tę łaskę aby mógł korzystać z życia jaki inni jego ruwiesniki
 Urszula: 22.03.2019, 21:01
 Swięty Charbelu w lipcu ubiegłego roku prosiłam o uratowanie nogi mojego męża - zdazyl się cud i noga jest już wygojona gdzie nikt nie dawał szans dziękuję za łąskę a teraz mąż ma dużego guza na płucu - proszę Sw Charbelu żeby mąż wyzdrowiał - tak bardzo się stara już prawie rok ciężko choruje proszę pozwól mu sie już cieszyć życiem
 Urszula: 22.03.2019, 20:58
 Swięty Charbelu w lipcu ubiegłego roku prosiłam o uratowanie nogi mojego męża - zdazyl się cud i noga jest już wygojona gdzie nikt nie dawał szans dziękuję za łąskę a teraz mąż ma dużego guza na płucu - proszę Sw Charbelu żeby mąż wyzdrowiał - tak bardzo się stara już prawie rok ciężko choruje proszę pozwól mu sie już cieszyć życiem
 Urszula: 22.03.2019, 20:51
 Swięty Charbelu w lipcu ubiegłego roku prosiłam o uratowanie nogi mojego męża - zdazyl się cud i noga jest już wygojona gdzie nikt nie dawał szans dziękuję za łąskę a teraz mąż ma dużego guza na płucu - proszę Sw Charbelu żeby mąż wyzdrowiał - tak bardzo się stara już prawie rok ciężko choruje proszę pozwól mu sie już cieszyć życiem
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej