Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela

Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Szarbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała - doznała roztógłego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy - kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci.

Po przyjęciu sakramentu chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Szarbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Szarbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usuniecie. Pomimo tego. że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka. nie zgodził się. aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił. że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Szarbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Szarbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Szarbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano. stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok. kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.

Cudowne znaki w Rosji

Anatolij Bajukanski, naczelny redaktor rosyjskiego miesięcznika Lekar, po raz pierwszy dowiedział się o św. Szarbelu po przeczytaniu artykułu w białoruskim czasopiśmie Odkrywca. Autor pisał, że Święty z Libanu uzdrawia z różnych chorób oraz pomaga ludziom odkryć i przyjąć skarb chrześcijańskiej wiary. W 1997 r. Anatolij zdecydował się opublikować w swoim piśmie artykuł o św. Szarbelu, wraz z jego fotografią. Odzew czytelników Lekara był zadziwiający: z Rosji i z Białorusi napłynęło do redakcji przeszło 5000 listów ze świadectwami cudownych uzdrowień i różnych łask przypisywanych wstawiennictwu św. Charbe-la. Dla Bojukanskiego był tym bardziej zadziwiający fakt, że Rosjanie po okresie komunistycznej ateizacji nie są skłonni wierzyć w cudowne uzdrowienia, zwłaszcza przypisywane katolickiemu Świętemu. W pięciu kolejnych wydaniach swego miesięcznika Anatolij opublikował zdjęcia św. Szarbela oraz świadectwa uzdrowień dzięki jego wstawiennictwu. Czytelnicy pisali o uzdrowieniach z najróżniejszych nieuleczalnych chorób: zaawansowanych nowotworów, paraliżu, gangren, stanów całkowitej nieświadomości, śpiączki, oraz z innych, mniejszych dolegliwości. Artykuły i książki Bajukanskiego o św. Szarbelu nie zostały dobrze przyjęte przez wielu duchownych prawosławnych oraz rosyjskich dziennikarzy. Autora poddano ostrej krytyce za to, że propaguje kult katolickiego świętego, a niektórzy prawosławni księża nawoływali nawet wiernych do palenia obrazów św. Szarbela.

Anatolij Bajukanski udał się wówczas z pielgrzymką do grobu św. Szarbela. Zabrał ze sobą listy, które przesłali mu czytelnicy, aby położyć je na grobie Świętego Pustelnika. Pielgrzymka ta bardzo umocniła go w wierze. Niemalże namacalnie doświadczył wówczas bliskości św. Szarbela i jego cudownego wstawiennictwa u Boga, ponieważ wielu nieuleczalnie chorych czytelników Lekara zostało całkowicie uzdrowionych. Anatolij przekonał się wtedy, że wszystko staje się możliwe dla człowieka, który szczerze ufa i wierzy Bogu oraz modli się za wstawiennictwem Świętych.

oprac. ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Adres do sanktuarium św. Szarbela:
Saint Marone's corvent, Saint Szarbel's
Tomb, Annaya - Byblos, Liban

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 Joanna: 29.06.2015, 21:05
 Swiety Charbelu polecam i prosze o powrot do zdrowia mojej ukochanej cioci Basi. Aby choroba ja opuscila i powrocila do zdrowia abysmy mogli sie nia zajac i dobrze opiekowac. Bardzo prosimy
 Joanna: 29.06.2015, 21:03
 Swiety Charbelu polecam i prosze o powrot do zdrowia mojej ukochanej cioci Basi. Aby choroba ja opuscila i powrocila do zdrowia abysmy mogli sie nia zajac i dobrze opiekowac. Bardzo prosimy
 Jakub: 27.05.2015, 11:54
 Święty Chabrelu, proszę o uzdrowienie mojej duszy i ciała, proszę o uzdrowienie moich zebów.
 mama: 25.05.2015, 18:17
 Święty Ojcze Charbelu proszę usłysz moje modlitwy i wysłuchaj mnie w moich prośbach o sakrament Chrztu Świętego dla mojego wnuka i o łaskę wiary dla mojego syna ,męża i synowej. Proszę
 miroslawa: 21.05.2015, 16:55
 sw. Charbelu upros Pana Jezusa o uzdrowienie mnie z nerwicy i wdzydtkich pozostalych dolegliwosci Bogu znanych a tskze prosze o uleczenie moje dzieci i ich i meza nawrocenie oraz uwolnienie ich od wsxelkich nalogow i prace dla nich.
 miroslawa: 21.05.2015, 16:36
 sw. Charbelu upros dla mnie ,moich dzieci i rodzicow oraz meza calkowite uzdrowienie ,nawrocenie mojej rodziny oraz uwolnienie od nalogow meza i synow a takze prace dla dzieci i uwolnienie meza od zlych zachowan.
 Jola Nadzieja: 20.05.2015, 13:25
 Święty Ojcze Charbelu, proszę Cię o wstawiennictwo o uzdrowienie mojej teściowej z choroby nowotworowej i psychicznej. Proszę Cię o dobro dla naszej Ojczyzny w dniu Zesłania Ducha Świętego.Aby Duch Święty zstąpił i odnowił naszą polską ziemię w dniu wyborów 24 maja 2015 r..
 Jola Nadzieja: 20.05.2015, 13:08
 Święty Ojcze Charbelu, proszę Cię o wstawiennictwo o uzdrowienie mojej teściowej z choroby nowotworowej i psychicznej. Proszę Cię o dobro dla naszej Ojczyzny w dniu Zesłania Ducha Świętego.Aby Duch Święty zstąpił i odnowił naszą polską ziemię w dniu wyborów 24 maja 2015 r..
 grazyna: 29.04.2015, 21:11
 Swiety Charbelu prosze Cie o wstawiennictwo u Pana Boga dla mojej mamusi chorej na raka jelita czystosc duszy laski dla calej rodziny i Boza laske pomoz mi prosze


 Maria: 20.04.2015, 17:49
 Święty Charbelu, proszę o uproszenie u Pana Boga uzdrowienia z lęku i nerwicy córki oraz o nawrócenie osoby, która nie chodzi do spowiedzi kilka lat.
 Celina: 11.04.2015, 20:16
 Święty Charbelu. Polecam Twojej opiece Stefanię, aby wyzdrowiała.
 Gosia: 09.04.2015, 09:18
 Święty Pustelniku uproś dla Piotrka i jego rodziców łaskę uzdrowienia i uwolnienia wewnętrznego, ocal chłopaka, wyzwól go z nałogów. Święty Ojcze Charbelu módl się za nami. Amen
 Bozena: 08.04.2015, 20:22
 Święty Charbelu - proszę Cię - ulecz mnie z cukrzycy
 maria: 08.04.2015, 19:25
 Św.charbel. proszę cię o wyzwolenie mojego syna z nałogu hazardu .narkotyków nerwów i do pomóż mu znaleźć dobrą i wierzący dziewczynę
 mila: 17.03.2015, 21:40
 o uzdrowienie mojej siostry Anny z parkinsona
 Dorota: 17.03.2015, 19:15
 Swiety Charbelu prosze o uzdrowienie mojego meza
 Artur: 04.03.2015, 23:35
 Sw.Charbelu prosze Ciebie o uzdrowienie oraz uporzadko wanie mojego zycia.
 ciocia: 28.02.2015, 20:49
 błagam Cię Św. Charbelu o wstawiennictwo u Boga o uwolnienie i uzdrowienie dla Michała i Piotra
 Grażyna: 22.02.2015, 12:25
 Święty Ojcze Charbelu proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Boga o łaskę uzdrowienia mojego ciała i umysłu.
 Stanisława: 11.02.2015, 21:15
 Swiety Charbelu proszę Cię gorąco modląc się gorąco do Ciebie codziennie o moje uzdrowienie z moich chorób ale także proszę Cię o cudowne uzdrowienie mojego syna z ciężkiej choroby miej go w opiece i i błogosław mu każdego dnia będę się modlić do Ciebie do końca mojego życia za łaski od Ciebie dokonane
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

sw. Szymon z Lipnicysw. Szymon z Lipnicy

Modlitwa do św. Szymona z LipnicyModlitwy do św. Szymona z Lipnicy

Litania do św. Szymona z LipnicyLitania do św. Szymona z Lipnicy

sw. Fryderyk z Utrechtusw. Fryderyk z Utrechtu

Modlitwa do św. Fryderyka z UtrechtuModlitwa do św. Fryderyka z Utrechtu

ks. Alojzy Arendtks. Alojzy Arendt

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej