Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do Gerarda Majelli

Patron Matek, Dzieci i Dobrej Spowiedzi

Krótka modlitwy do św. Gerada Majelli

Boże, dzięki Twojej łasce św. Gerard wytrwale naśladował Chrystusa w Jego ubóstwie i pokorze. Spraw, abyśmy dzięki niemu wierni naszemu powołaniu osiągnęli doskonałość, której nadzieję dał Twój Syn. Amen.

Modlitwy do św. Gerada w różnych potrzebach

Św. Gerardzie, poprzez Twoje łaski i orędownictwo przywiodłeś Bogu wiele serc, stałeś się pocieszeniem przygnębionych, wsparciem dla ubogich, pomocą chorym. Ty, znasz ból, pośpiesz mi z pomocą. Ty, który ocierasz łzy swoich czcicieli, usłysz moja modlitwę. Wejdź w me serce i zobacz, jak cierpię. Wejdź w moją duszę i uzdrów mnie, pociesz mnie i umocnij. Przybądź szybko mi na pomoc!

Św. Gerardzie, spraw, abym znalazł się wśród tych, których wielbią Boga i Jemu dziękują. Nie przestanę wzywać Cię, dopóki mnie nie wysłuchasz, Wiem, że nie zasługuję na Twe łaski. Mimo to wysłuchaj mnie w imię tej miłości, jaka żywisz ku Jezusowi i Jego Matce Maryi. Amen.

* * *

O chwalebny św. Gerardzie, który w każdej kobiecie widziałeś żywy obraz Matki Najświętszej, Oblubienicy i Matki Boga i poprzez twój zapał apostolski podnosiłeś je ku godności swego powołania - błogosław mnie i matkom całego świata.

Umacniaj w jedności nasze rodziny: przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci poprzez wiarę i miłość dodawaj odwagi mężom, abyśmy za twoim przykładem i umocnieni twoją pomocą wszyscy razem stali się narzędziem Jezusa w tworzeniu lepszego i sprawiedliwego świata. W sposób szczególny wspomagaj nas w chorobie, cierpieniu i w każdej potrzebie albo przynajmniej daj siłę, abyśmy umieli zaakceptować wszystko w duchu chrześcijańskim i w ten sposób stali się, podobnie jak ty, obrazem Jezusa Ukrzyżowanego. Naszym rodzinom dodawaj radości, pokoju i miłości Bożej. Amen.

Modlitwa do św. Gerada za przyczyną Matki Najświętszej

Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób.

Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia.

Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie.

Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska.

O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.

Modlitwa do św. Gerarda matki z dzieckiem

Wszechmogący i Wieczny Boże, Ty który za sprawą Ducha Świętego przygotowałeś ciało i duszę chwalebnej Dziewicy Maryi na godny przybytek dla Twojego Boskiego syna i uświęciłeś św. Jana Chrzciciela, kiedy jeszcze były w łonie matki, wysłuchaj modlitw Twojej pokornej służebnicy, która prosi Cię, przez wstawiennictwo św. Gerarda, abyś bronił mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad moim dzieckiem, który zechciałeś mnie pobłogosławić; niech zostanie obmyte w wodach chrztu, a po życiu chrześcijańskim na ziemi niech osiągnie wraz ze swoją matką szczęście wieczne w niebie. Amen.

Prośba o macierzyństwo do św. Gerarda

Dobry św. Gerardzie, potężny orędowniku przed Tronem Bożym, ty który dokonujesz wspaniałych rzeczy za naszych dni, wołam do Ciebie i proszę o pomoc.

Ty, kiedy żyłeś na ziemi, zawsze wypełniałeś plany Boże. Pomóż mi abym ja także zawsze wypełniała święto wolę naszego Pana.

Proś Pana Życia, od którego pochodzi wielkie życie, aby mnie pobłogosławił łaską macierzyństwa i abym mogła wychowywać dzieci Boże w tym życiu i dziedziców Królestwa Jego chwały w życiu przyszłym. Amen.

Modlitwa do św. Gerarda matki ciężarnej

Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrej i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości.

Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwy do Gerarda Majella

Wasze komentarze:
 Maria: 04.06.2021, 23:40
 Dziękuję Matce Bozej i św Gerardowi opiekunowi matek, dzieci i Patronowi dobrej spowiedzi za wybłaganie u Pana Boga w Trójcy Jedynego laski cudownego powrótu do zdrowia naszego nowonarodzonego wnuka, u którego parę godzin po urodzeniu stwierdzono zapalenie płuc i pogarszający stan zdrowia, Rozpoczęliśmy modlitewny szturm do nieba :Msza św w Sanktuarium M. Bozej Królowej Rodzin w Chorzelowie, modlitwa przed słynącym łaskami obrazem Matki Bozej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie, powtarzanie wezwania Jezus Ty się tym zajmij oraz usilne błaganie św Gerarda o interwencję w niebie przed Bożym tronem. Zostały te modlitwy wysłuchane i nasz Gerardek, bo tak ochrzcila go pielęgniarka na prośbę córki po ,tygodniu wrócil zdrowy do domu. Nie przypadkiem są następujące fakty:podczas ciąży córka wysyłała prośby mailowo na wtorkowe nowenny ku czci św Gerarda do Tuchowa do Bazyliki, tam są Jego relikwie a wyjeżdżając do porodu zabrała ze sobą Cudowny Medalik z Maryją oraz obrazek św Gerarda. Boże, dzięki Ci że wysłuchałeś błaganie Maryi i św Gerarda i uzdrowiłeś wnusia. Polecam odmawiać nowennę do św. Gerarda, jest w internecie. Można w ten sposób wyprosić u Pana Boga za przyczyną św Gerarda wiele różnych łask. Ja jako dziękczynienie postanowiłam zamówic 12 Mszy św w ciągu roku ku czci św Gerarda Majelli.
 Maria: 04.06.2021, 22:08
 Św. Gerardzie dziękuję za Twoje orędownictwo u P. Boga i Matki Najświętszej za moim wnukiem i jego cudowny powrót do zdrowia. 21maja tego roku przyszedł on na świat przez cesarskie cięcie i jak poinformowano rodziców było wszystko dobrze_ ,Potem córka otrzymała informację, że stan dziecka się pogarsza i jest zapalenie płuc. Rozpoczęliśmy modlitewny szturm do nieba, w Sanktuarium M. Bozej Królowej Rodzin w Chorzelowie odprawiona została Msza św a w Tuszowie była modlitwa przed łaskami słynącymi obrazem Matki Bozej Wspomożenia Wiernych. Cały czas przyzywalismy, św. Gerarda. Córka, która pojechała do porodu z Cudownym Medalikiem Maryi i obrazkiem Sw. Gerarda Majelli poprosiła pielęgniarkę o ochrzczenie chorego synka nadając mu imiona Gerard Józef. Pan Bóg w Trójcy Jedyny
 mamaA: 04.06.2021, 10:55
 Święty Gerardzie dziękuję za pomoc , modlitwy są wiarą w macierzyństwo w mojej rodzinie. Amen.
 mamaA: 03.06.2021, 21:45
  Święty Gerardzie ufam mocno, że masz nas pod swoją opieką, wspomożesz w nadziei na macierzyństwo w mojej rodzinie.Amen.
 mamaA: 01.06.2021, 20:53
 Dobry Święty Gerardzie wspomagaj moją rodzinę w potrzebie posiadania potomstwa, rodzeństwa. Amen.
 Zofia: 01.06.2021, 20:48
 Swiety Gerardzie prosze o dar potomstwa dla Tomasza i Katarzyny ,blagam Cie wysluchaj naszej modlitwy!
 mamaA: 30.05.2021, 18:52
 Dobry Święty Gerardzie za Twoim pośrednictwem otrzymuję pomoc Bożą. Dziękuję. Proszę obdarz macierzyństwem w mojej rodzinie. Amen.
 Magdalena: 28.05.2021, 19:47
 Święty Gerardzie proszę Cię aby było mi dane donosić ciszę do 37 tygodnia i urodzić zdrowe i silne dziecko .
 mamaA: 28.05.2021, 11:40
 Dobry Święty Gerardzie za Twoim pośrednictwem otrzymuję pomoc Bożą. Dziękuję. Proszę obdarz macierzyństwem w mojej rodzinie. Amen.

 Mama Justyna : 27.05.2021, 18:23
 Św Gerardzie proszę o szczęśliwy i bezpieczny poród dla córki oraz zdrówka dla dzidziusia.
 mamaA: 27.05.2021, 16:56
 Dobry Święty Gerardzie za Twoim pośrednictwem otrzymuję pomoc Bożą. Dziękuję. Proszę obdarz macierzyństwem w mojej rodzinie. Amen.
 Wierzaca: 25.05.2021, 23:42
 Św.Gerardzie proszę poblogoslaw mnie darem macierzyństwa
 mamaA: 25.05.2021, 20:38
 Dobry Święty Gerardzie za Twoim pośrednictwem otrzymuję pomoc Bożą. Dziękuję. Proszę obdarz macierzyństwem w mojej rodzinie. Amen.
 mamaA: 24.05.2021, 20:06
  Dobry Święty Gerardzie za Twoim pośrednictwem otrzymuję pomoc Bożą. Dziękuję. Proszę obdarz macierzyństwem w mojej rodzinie. Amen.
 mamaA: 23.05.2021, 21:15
 Dobry Święty Gerardzie za Twoim pośrednictwem otrzymuję pomoc Bożą. Dziękuję. Proszę obdarz macierzyństwem w mojej rodzinie. Amen.
 babcia Ania: 23.05.2021, 17:14
 Święty Gerardzie dziękuję za wszystkie dary i proszę o zdrowe oczka dla Kajeczki.
 mamaA: 21.05.2021, 14:56
 Dziękuję św. Gerardzie za czuwanie nad nami. Proszę abyś pobłogosławił łaską macierzyństwa w mojej rodzinie. Amen.
 mamaA: 19.05.2021, 19:29
 Dobry Święty Gerardzie za Twoim pośrednictwem otrzymuję pomoc Bożą. Dziękuję. Proszę obdarz macierzyństwem w mojej rodzinie. Amen.
 mamaA: 13.05.2021, 16:06
 Dobry Święty Gerardzie za Twoim pośrednictwem otrzymuję pomoc Bożą. Dziękuję. Proszę obdarz macierzyństwem w mojej rodzinie. Amen.
 Matka: 13.05.2021, 00:08
 Św.Gerardzie opiekuj się moja còrką Olą podczas porodu.czuwaj nad nią i dzieciątkiem.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej