Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do Gerarda Majella

Patron Matek, Dzieci i Dobrej Spowiedzi


Św. Gerardzie, poprzez Twoje łaski i orędownictwo przywiodłeś Bogu wiele serc, stałeś się pocieszeniem przygnębionych, wsparciem dla ubogich, pomocą chorym. Ty, znasz ból, pośpiesz mi z pomocą. Ty, który ocierasz łzy swoich czcicieli, usłysz moja modlitwę. Wejdź w me serce i zobacz, jak cierpię. Wejdź w moją duszę i uzdrów mnie, pociesz mnie i umocnij. Przybądź szybko mi na pomoc! Św. Gerardzie, spraw, abym znalazł się wśród tych, których wielbią Boga i Jemu dziękują. Nie przestanę wzywać Cię, dopóki mnie nie wysłuchasz, Wiem, że nie zasługuję na Twe łaski. Mimo to wysłuchaj mnie w imię tej miłości, jaka żywisz ku Jezusowi i Jego Matce Maryi. Amen.

O chwalebny św. Gerardzie, który w każdej kobiecie widziałeś żywy obraz Matki Najświętszej, Oblubienicy i Matki Boga i poprzez twój zapał apostolski podnosiłeś je ku godności swego powołania - błogosław mnie i matkom całego świata. Umacniaj w jedności nasze rodziny: przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci poprzez wiarę i miłość dodawaj odwagi mężom, abyśmy za twoim przykładem i umocnieni twoją pomocą wszyscy razem stali się narzędziem Jezusa w tworzeniu lepszego i sprawiedliwego świata. W sposób szczególny wspomagaj nas w chorobie, cierpieniu i w każdej potrzebie albo przynajmniej daj siłę, abyśmy umieli zaakceptować wszystko w duchu chrześcijańskim i w ten sposób stali się, podobnie jak ty, obrazem Jezusa Ukrzyżowanego. Naszym rodzinom dodawaj radości, pokoju i miłości Bożej. Amen.

Modlitwa do Matki Najświętszej

Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób. Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia. Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie. Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska. O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.

Modlitwa matki z dzieckiem

Wszechmogący i Wieczny Boże, Ty który za sprawą Ducha Świętego przygotowałeś ciało i duszę chwalebnej Dziewicy Maryi na godny przybytek dla Twojego Boskiego syna i uświęciłeś św. Jana Chrzciciela, kiedy jeszcze były w łonie matki, wysłuchaj modlitw Twojej pokornej służebnicy, która prosi Cię, przez wstawiennictwo św. Gerarda, abyś bronił mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad moim dzieckiem, który zechciałeś mnie pobłogosławić; niech zostanie obmyte w wodach chrztu, a po życiu chrześcijańskim na ziemi niech osiągnie wraz ze swoją matką szczęście wieczne w niebie. Amen.

Prośba o macierzyństwo

Dobry św. Gerardzie, potężny orędowniku przed Tronem Bożym, ty który dokonujesz wspaniałych rzeczy za naszych dni, wołam do Ciebie i proszę o pomoc. Ty, kiedy żyłeś na ziemi, zawsze wypełniałeś plany Boże. Pomóż mi abym ja także zawsze wypełniała święto wolę naszego Pana. Proś Pana Życia, od którego pochodzi wielkie życie, aby mnie pobłogosławił łaską macierzyństwa i abym mogła wychowywać dzieci Boże w tym życiu i dziedziców Królestwa Jego chwały w życiu przyszłym. Amen.

Modlitwa matki ciężarnej

Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrej i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości. Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego Amen.   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Zyczliwa matka: 30.04.2017, 14:56
 Swiety Gerardzie prosze o dar potomstwa dla syna i synowej i o blogoslawienstwo w podjeciu decyzji.Bóg zaplac
 matka: 29.04.2017, 18:22
 Święty Gerardzie proszę o dar macierzyństwa dla Agnieszki.Bóg zapłać.
 Elżbieta : 27.04.2017, 21:49
 Swiety Gerardze za Twoim wstawiennictwem blagam o prowadzenie w okresie ciąży mojej córki Agatki i dobre wyniki.
 Matka: 27.04.2017, 21:15
 Święty Gerardzie dziękuję za Twe wstawiennictwo i opiekę.Proszę o zdrowie dla nas i szczęśliwe rozwiązanie.JEZU UFAM TOBIE!
 Irena: 26.04.2017, 22:36
 Święty Gerardzie proszę o wstawiennictwo do Boga za moją córkę Kasię o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla niej i jej synka. Otocz ich swoją opieką . Jezu ufam Tobie.
 Anna: 26.04.2017, 14:34
 Swięty Gerardzie, proszę o wstawiennictwo do Boga za Kingę i jej córeczkę, żeby urodziła się zdrowa i silna a poród przebiegał szczęśliwie. Dzięki za dotychczasową opiekę.
 Anna: 26.04.2017, 14:24
 Swięty Gerardzie, proszę o wstawiennictwo do Boga za Kingę i jej córeczkę, żeby urodziła się zdrowa i silna a poród przebiegał szczęśliwie. Dzięki za dotychczasową opiekę.
 agnieszka: 26.04.2017, 12:29
 św Gerardzie proszę Cię o prawidłowy przebieg ciąży i o szczęśliwy poród. Czuwaj nad nami
 matka: 25.04.2017, 23:58
 sw. Gerardzie dziekuje za Twoje wstawiennictwo,szczesliwe donoszenie i urodzenie zdrowego synka corki OLi i Piotra ,prosze o zdrowie i prawidlowy rozwoj dla wnuczka,prosze o zdrowie i blogoslawienstwo dla rodzicow na kazdy dzien iich synka.
 matka: 25.04.2017, 23:36
 sw. Gerardzie dziekuje za Twoje wstawiennictwo,szczesliwe donoszenie i urodzenie zdrowego synka corki OLi i Piotra ,prosze o zdrowie i prawidlowy rozwoj dla wnuczka,prosze o zdrowie i blogoslawienstwo dla rodzicow na kazdy dzien iich synka.
 Edyta: 25.04.2017, 22:54
 o Święty Patronie pragnących potomstwa.
proszę i ja o upragnione dziecko..obym nigdy nie zwątpila w dar modlitwy bo z każdym dniem dopada mnie zwątpienia..proszę o dar życia...na chwałę Pana!!
 Elżbieta: 25.04.2017, 22:14
 Św.Gerardzie proszę o opiekę nad moją córką Katarzyną i o zdrowie dla jej nienarodzonego dziecka.
 Aneta : 25.04.2017, 22:06
 Świadectwo!
Kochany, wspaniały Gerard wstawił się za moim Maleństwem, które teoretycznie nie powinno się urodzić żywe.
Mój synek rodził się siłami natury mając dwa razy owiniętą pępowinę wokół szyi i ciałka, a gdyby tego było mało miał węzeł prawdziwy, który się zaciskał przy wychodzeniu. Niestety lekarz nie dopatrzył się tego na USG.
Pomimo tego ciężkiego porodu mój ukochany syneczek urodził się cały i zdrowy, otrzymując 10 pkt apgar.
CHWAŁA PANU
 Magda i Wojtek Z: 25.04.2017, 00:16
 Swiety Gerardzie proszę o szczęśliwy poród i zdrowie dla naszego Maluszka.Niech jego życie będzie na chwałę Pana.
 Dorota : 25.04.2017, 00:07
 Św Gerardzie z calego serca dziękuję Ci za wysluchanie moich próśb dziekuje za Twoje wstawiennictwo dziekuje za moich cudownych wnuków za szczęśliwe rozwiązanie Jezu ufam Tobie
 Dorota : 23.04.2017, 21:36
 Św Gerardzie dziękuję za Twoje wstawiennictwo i otrzymane laski Prosze o szczesliwe rozwiazanie dla Pauliny i zdrowie dla moich małych wnuków
 przyszła babcia: 22.04.2017, 17:25
 Święty Gerardzie proszę o dar potomstwa dla córki i zięcia.Bóg zapłać.
 Magdalena: 21.04.2017, 23:36
 Proszę o córkę ❤
 Paula: 21.04.2017, 08:12
 Sw gerardzie błagam o zdrowie dla. Mojego dzieciarka aby porod przebieg sprawnie, aby lekarze zdrlecydowali sie na ciecie
 Monika: 19.04.2017, 18:54
 Św.Gerardzie proszę Cię o szczęśliwy przebieg ciąży,pomyślne rozwiązanie i zdrowe dzieciątko
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] (29) [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej