Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do Gerarda Majella

Patron Matek, Dzieci i Dobrej Spowiedzi


Św. Gerardzie, poprzez Twoje łaski i orędownictwo przywiodłeś Bogu wiele serc, stałeś się pocieszeniem przygnębionych, wsparciem dla ubogich, pomocą chorym. Ty, znasz ból, pośpiesz mi z pomocą. Ty, który ocierasz łzy swoich czcicieli, usłysz moja modlitwę. Wejdź w me serce i zobacz, jak cierpię. Wejdź w moją duszę i uzdrów mnie, pociesz mnie i umocnij. Przybądź szybko mi na pomoc! Św. Gerardzie, spraw, abym znalazł się wśród tych, których wielbią Boga i Jemu dziękują. Nie przestanę wzywać Cię, dopóki mnie nie wysłuchasz, Wiem, że nie zasługuję na Twe łaski. Mimo to wysłuchaj mnie w imię tej miłości, jaka żywisz ku Jezusowi i Jego Matce Maryi. Amen.

O chwalebny św. Gerardzie, który w każdej kobiecie widziałeś żywy obraz Matki Najświętszej, Oblubienicy i Matki Boga i poprzez twój zapał apostolski podnosiłeś je ku godności swego powołania - błogosław mnie i matkom całego świata. Umacniaj w jedności nasze rodziny: przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci poprzez wiarę i miłość dodawaj odwagi mężom, abyśmy za twoim przykładem i umocnieni twoją pomocą wszyscy razem stali się narzędziem Jezusa w tworzeniu lepszego i sprawiedliwego świata. W sposób szczególny wspomagaj nas w chorobie, cierpieniu i w każdej potrzebie albo przynajmniej daj siłę, abyśmy umieli zaakceptować wszystko w duchu chrześcijańskim i w ten sposób stali się, podobnie jak ty, obrazem Jezusa Ukrzyżowanego. Naszym rodzinom dodawaj radości, pokoju i miłości Bożej. Amen.

Modlitwa do Matki Najświętszej

Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób. Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia. Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie. Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska. O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.

Modlitwa matki z dzieckiem

Wszechmogący i Wieczny Boże, Ty który za sprawą Ducha Świętego przygotowałeś ciało i duszę chwalebnej Dziewicy Maryi na godny przybytek dla Twojego Boskiego syna i uświęciłeś św. Jana Chrzciciela, kiedy jeszcze były w łonie matki, wysłuchaj modlitw Twojej pokornej służebnicy, która prosi Cię, przez wstawiennictwo św. Gerarda, abyś bronił mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad moim dzieckiem, który zechciałeś mnie pobłogosławić; niech zostanie obmyte w wodach chrztu, a po życiu chrześcijańskim na ziemi niech osiągnie wraz ze swoją matką szczęście wieczne w niebie. Amen.

Prośba o macierzyństwo

Dobry św. Gerardzie, potężny orędowniku przed Tronem Bożym, ty który dokonujesz wspaniałych rzeczy za naszych dni, wołam do Ciebie i proszę o pomoc. Ty, kiedy żyłeś na ziemi, zawsze wypełniałeś plany Boże. Pomóż mi abym ja także zawsze wypełniała święto wolę naszego Pana. Proś Pana Życia, od którego pochodzi wielkie życie, aby mnie pobłogosławił łaską macierzyństwa i abym mogła wychowywać dzieci Boże w tym życiu i dziedziców Królestwa Jego chwały w życiu przyszłym. Amen.

Modlitwa matki ciężarnej

Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrej i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości. Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego Amen.   

Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Elżbieta : 01.06.2017, 19:15
 Sw. Gerardzie proszę o opiekę nad moja corkaAgatka ijej upragnionym malenstwem. które nosi pod sercem. Dziekuje za dotychczasowa opiekę. Bóg zaplac. Za wszystko.
 Matka: 30.05.2017, 21:03
 Św Gerardzie dziękuję za opiekę,cudownie donosilam moje Dzieciątko do "końca", proszę o dalsze blogoslawienstwo oraz szczęśliwy poród dla nas. CHWAŁA CI CHRYSTE!
 BOZENA: 29.05.2017, 12:20
 Święty Gerardzie uproś uzdrowienie dla mojej wnusi, która jest pod sercem swej mamy Marty. Uproś cud uzdrowienia dla niej, by przyszła zdrowa na świat. Uproś pokój serca dla jej rodziców. Jezu ufam Tobie.
 babcia: 29.05.2017, 07:51
 Sw Gerardzie proszę o uzdrowienie mojego małego wnuka Szymona Jezu Ufam Tobie
 Magda i Wojtek Z: 28.05.2017, 08:41
 Sw Gerardzie proszę o szczęśliwe rozwiązanie,które zbliża się dużymi krokami.Proszę o zdrowie i święte życie dla naszego Jureczka.Aby to dziecię żyło na Chwałę Boża.
 matka: 24.05.2017, 18:42
 Święty Gerardzie dziękuję za wszystkie łaski i proszę miej nadal w opiece moją rodzinę.Bóg zapłać
 Iwona: 24.05.2017, 16:25
 Św. Gerardzie, proszę Cię o szczęśliwe rozwiązanie w czerwcu dla naszej pani doktor i błogosławieństwo dla całej rodziny
 Agnieszka : 24.05.2017, 12:26
 Św Gerardzie proszę Cię o opiekę dla mojego dziecka ,które noszę pod sercem ,spraw aby było zdrowe i doczekało się swiatła dnia a później jako dziecko boże przyjęło chrzest św..
 Agnieszka: 23.05.2017, 03:43
 Św Geradzie proszę o szczęśliwy poród,błogosławieństwo i zdrowie dla naszego synka.
 Dorota : 21.05.2017, 22:13
 Patronie matek i dzieci Dziękuję za wszystkie otrzymane łaski Proszę o zdrowie i prawidłowy rozwój moich wnuków o prawidlowe wyniki badań Jezu Ufam Tobie
 Paula: 19.05.2017, 00:57
 Bóg zapłać sw Gerardzie za wstawiennictwo za to ze Antoś urodził sie zdrowy mimo tylu komplikacji do konca życia bede ci wdzieczna
 Dorota : 17.05.2017, 22:47
 Św Gerardzie dziekuje za wstawiennictwo i otrzymane łaski dziekuje za moje wnuki Proszę o dobre wyniki badań malutkich bliźniaków prosze o zdrowie i prawidłowy rozwój moich wnuków Jezu Ufam Tobie
 matka: 16.05.2017, 17:49
 Święty Gerardzie proszę o twoje wstawiennictwo do Boga za moją rodzinę a szczególnie za Agnieszkę,która pragnie zostać matką.
 matka: 16.05.2017, 17:49
 Święty Gerardzie proszę o twoje wstawiennictwo do Boga za moją rodzinę a szczególnie za Agnieszkę,która pragnie zostać matką.
 Beata: 09.05.2017, 12:24
 sw.Gerardzie prosze Cie o dar potomstwa dla Joli i Mateusza.Wstaw sie i wypros tym mlodym te laske bo wierze ze troszczysz sie o nich i pragniesz ich szczescia..Umocnij ich wiare i wzajemna milosc.
 Dorota: 06.05.2017, 07:32
 Prosilam i zostalam wysluchana Dziękuję za cudowne zdrowe blizniaki prosze o zdrowie i nieustanna opiekę nad moimi wnukami Sw Gerardzie Dziękuję
 Dorota: 06.05.2017, 07:23
 Prosilam i zostalam wysluchana Dziękuję za cudowne zdrowe blizniaki prosze o zdrowie i nieustanna opiekę nad moimi wnukami Sw Gerardzie Dziękuję
 Monika: 02.05.2017, 22:07
 Prosze sw Gerardzie o szczesliwe rozwiazanie mojego porodu i wychowaniu w zdrowiu szczesciu potomostwa ,aby mala coreczka byla zdrowa ,grzeczna i zeby bylo wszystko dobre za twoim wstawiennictwem. dziekuje Ci .
 Monika: 01.05.2017, 08:18
 Święty Gerardzie pomagasz wszystkim wysłuchujesz w każdej potrzebie, pomóż i mnie, Ty wiesz o co z całego serca proszę.
 Irena: 30.04.2017, 21:08
 Św. Gerardzie dziękuję z całego serca za wysłuchanie mojej prośby za Twoje wstawiennictwo i szczęśliwy poród mojego wnusia Leosia . Proszę wstawiaj się do Boga o zdrowie i szczęście dla jego całej rodzinki. JEZU UFAM TOBIE.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] (28) [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej