Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do Gerarda Majella

Patron Matek, Dzieci i Dobrej Spowiedzi


Św. Gerardzie, poprzez Twoje łaski i orędownictwo przywiodłeś Bogu wiele serc, stałeś się pocieszeniem przygnębionych, wsparciem dla ubogich, pomocą chorym. Ty, znasz ból, pośpiesz mi z pomocą. Ty, który ocierasz łzy swoich czcicieli, usłysz moja modlitwę. Wejdź w me serce i zobacz, jak cierpię. Wejdź w moją duszę i uzdrów mnie, pociesz mnie i umocnij. Przybądź szybko mi na pomoc! Św. Gerardzie, spraw, abym znalazł się wśród tych, których wielbią Boga i Jemu dziękują. Nie przestanę wzywać Cię, dopóki mnie nie wysłuchasz, Wiem, że nie zasługuję na Twe łaski. Mimo to wysłuchaj mnie w imię tej miłości, jaka żywisz ku Jezusowi i Jego Matce Maryi. Amen.

O chwalebny św. Gerardzie, który w każdej kobiecie widziałeś żywy obraz Matki Najświętszej, Oblubienicy i Matki Boga i poprzez twój zapał apostolski podnosiłeś je ku godności swego powołania - błogosław mnie i matkom całego świata. Umacniaj w jedności nasze rodziny: przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci poprzez wiarę i miłość dodawaj odwagi mężom, abyśmy za twoim przykładem i umocnieni twoją pomocą wszyscy razem stali się narzędziem Jezusa w tworzeniu lepszego i sprawiedliwego świata. W sposób szczególny wspomagaj nas w chorobie, cierpieniu i w każdej potrzebie albo przynajmniej daj siłę, abyśmy umieli zaakceptować wszystko w duchu chrześcijańskim i w ten sposób stali się, podobnie jak ty, obrazem Jezusa Ukrzyżowanego. Naszym rodzinom dodawaj radości, pokoju i miłości Bożej. Amen.

Modlitwa do Matki Najświętszej

Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób. Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia. Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie. Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska. O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.

Modlitwa matki z dzieckiem

Wszechmogący i Wieczny Boże, Ty który za sprawą Ducha Świętego przygotowałeś ciało i duszę chwalebnej Dziewicy Maryi na godny przybytek dla Twojego Boskiego syna i uświęciłeś św. Jana Chrzciciela, kiedy jeszcze były w łonie matki, wysłuchaj modlitw Twojej pokornej służebnicy, która prosi Cię, przez wstawiennictwo św. Gerarda, abyś bronił mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad moim dzieckiem, który zechciałeś mnie pobłogosławić; niech zostanie obmyte w wodach chrztu, a po życiu chrześcijańskim na ziemi niech osiągnie wraz ze swoją matką szczęście wieczne w niebie. Amen.

Prośba o macierzyństwo

Dobry św. Gerardzie, potężny orędowniku przed Tronem Bożym, ty który dokonujesz wspaniałych rzeczy za naszych dni, wołam do Ciebie i proszę o pomoc. Ty, kiedy żyłeś na ziemi, zawsze wypełniałeś plany Boże. Pomóż mi abym ja także zawsze wypełniała święto wolę naszego Pana. Proś Pana Życia, od którego pochodzi wielkie życie, aby mnie pobłogosławił łaską macierzyństwa i abym mogła wychowywać dzieci Boże w tym życiu i dziedziców Królestwa Jego chwały w życiu przyszłym. Amen.

Modlitwa matki ciężarnej

Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrej i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości. Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego Amen.   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 kamila: 19.10.2016, 21:46
 Św. Gerardzie, błagam o pomyślny przebieg ciąży
 Magdalena : 19.10.2016, 17:58
 Św. Gerardzie obdaż mnie potomstwem. Bóg zaplac
 kt : 19.10.2016, 16:00
 Sw Gerardzie,prosze ,o szczesliwe rozwiazanie dla corki ,oraz zdrowie dla niej i dziecka.
 kt: 19.10.2016, 15:54
 Sw Gerardzie,prosze o dar wiary dla Marcina,dar macierzynstwa dla Joanny i odnowe w ich zyciu,oraz opieke i miłosc w rodzine corki
 Barbara: 16.10.2016, 21:49
 Św.Gerardzie,błagam Cię, pomóż mi znaleźć szczęśliwą rodzinę,bym mogła spotkać dobrego i kochającego męża.Pomóż mi, błagam!
 Lidka: 16.10.2016, 16:51
 Sw Gerardzie proszę o zdrowie mojej rodziny i o dar macierzyński Bog Zapłać
 Lidka: 16.10.2016, 16:43
 Sw.Gerardzie proszę Cię o zdrowie dla mojej rodziny i o dar macierzyński Bóg Zapłać
 Kasia: 13.10.2016, 18:15
 Święty Gerardzie mam już skurcze porodowe. Na razie ich nie czuję, ale aparatura szpitalna je wychwyciła. Błagam Cię o szybki, łatwy poród i o to, aby mój synek urodził się cały, zdrowy, pełnosprawny. Amen.
 Monia: 11.10.2016, 14:32
 Proszę o nawrócenie. O uwolnienie z rąk szatana.nie wiem co się dzieje ze mną ciągle klne.wyżywienie do pomoz.mi panie.amen
 Ania: 11.10.2016, 14:15
 Św. Gerardzie, błagam o opiekę i wstawiennictwo dla naszego maleństwa, aby urodziło się zdrowe i bezpieczne. Pomóż w chwilach niepokoju i lęku. Bóg zapłać!
 Ania: 11.10.2016, 14:15
 Św. Gerardzie, błagam o opiekę i wstawiennictwo dla naszego maleństwa, aby urodziło się zdrowe i bezpieczne. Pomóż w chwilach niepokoju i lęku. Bóg zapłać!
 Kasia: 08.10.2016, 23:52
 Święty Gerardzie, jestem już w 40. tygodniu ciąży. Spraw, aby poród przebiegł bez komplikacji. Niech synek urodzi się cały, zdrowy, pełnosprawny fizycznie i umysłowo. Tak mi dopomóż, błagam. Amen.
 Kasia: 08.10.2016, 23:52
 Święty Gerardzie, jestem już w 40. tygodniu ciąży. Spraw, aby poród przebiegł bez komplikacji. Niech synek urodzi się cały, zdrowy, pełnosprawny fizycznie i umysłowo. Tak mi dopomóż, błagam. Amen.
 Małgosia : 03.10.2016, 19:41
 Św. Gerardzie proszę o zdrowie dla Kamilka. Błagam
aby mówił i rozwijał się prawidłowo.
 Gosia: 30.09.2016, 20:30
 Św. Gerardzie, proszę Cię o szczęśliwy poród w terminie oraz o zdrowie dla naszej córeczki.
 Ewa i Andrzej : 27.09.2016, 13:29
 Św. Gerardzie dziękujemy Ci za Twoją opiekę i prosimy o zdrowie dla naszego nienarodzonego dziecka, dobry przebieg ciąży i szczęśliwe rozwiązanie. Prosimy o światło Ducha Świętego dla lekarzy i dla nas w podejmowaniu różnych decyzji.
 Magdalena: 26.09.2016, 23:58
 Swiety Gerardzie bardzo Cie prosze o szczesliwe przyjscie na swiat mojego ukochanego synka, aby urodzil sie zdrowy i bezpieczny, prosze o laski dla siebie o szczesliwa cesarke, miej Nas w opiece najdrozszy Swiety Gerardzie, wstaw sie za nami do Pana Boga.
 Monika: 25.09.2016, 12:09
 Święty Gerardzie wstaw się za mną u Boga i uproś zdro.wie dla naszego synka.Proszę Cię o łaskę macierzyństwa,abuśmy mogli jeszcze cieszyć się ze zdrowych dzieci.
 matka : 24.09.2016, 16:11
 Proszę o modlitwę za mnie i moich najbliższych O szczęśliwa operacje dla córki Justyny.O pomyślne załatwienie wszystkich spraw. Proszę o zdrowie dla mnie.O spokój. Proszę za córką Justyna żeby jej nie przenieśli ani nie zwolnili z pracy. Proszę o dar płodności i szczęśliwego rodzicielstwa dla córki Justyny i dar dalszego potomstwa dla Ewy i Elżbiety. I Katarzyny.
 matka : 24.09.2016, 15:50
 Proszę o modlitwę za mnie i moich najbliższych O szczęśliwa operacje dla córki Justyny.O pomyślne załatwienie wszystkich spraw. Proszę o zdrowie dla mnie.O spokój. Proszę za córką Justyna żeby jej nie przenieśli ani nie zwolnili z pracy. Proszę o dar płodności i szczęśliwego rodzicielstwa dla córki Justyny i dar dalszego potomstwa dla Ewy i Elżbiety. I Katarzyny.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej