Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do Gerarda Majella

Patron Matek, Dzieci i Dobrej Spowiedzi


Św. Gerardzie, poprzez Twoje łaski i orędownictwo przywiodłeś Bogu wiele serc, stałeś się pocieszeniem przygnębionych, wsparciem dla ubogich, pomocą chorym. Ty, znasz ból, pośpiesz mi z pomocą. Ty, który ocierasz łzy swoich czcicieli, usłysz moja modlitwę. Wejdź w me serce i zobacz, jak cierpię. Wejdź w moją duszę i uzdrów mnie, pociesz mnie i umocnij. Przybądź szybko mi na pomoc! Św. Gerardzie, spraw, abym znalazł się wśród tych, których wielbią Boga i Jemu dziękują. Nie przestanę wzywać Cię, dopóki mnie nie wysłuchasz, Wiem, że nie zasługuję na Twe łaski. Mimo to wysłuchaj mnie w imię tej miłości, jaka żywisz ku Jezusowi i Jego Matce Maryi. Amen.

O chwalebny św. Gerardzie, który w każdej kobiecie widziałeś żywy obraz Matki Najświętszej, Oblubienicy i Matki Boga i poprzez twój zapał apostolski podnosiłeś je ku godności swego powołania - błogosław mnie i matkom całego świata. Umacniaj w jedności nasze rodziny: przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci poprzez wiarę i miłość dodawaj odwagi mężom, abyśmy za twoim przykładem i umocnieni twoją pomocą wszyscy razem stali się narzędziem Jezusa w tworzeniu lepszego i sprawiedliwego świata. W sposób szczególny wspomagaj nas w chorobie, cierpieniu i w każdej potrzebie albo przynajmniej daj siłę, abyśmy umieli zaakceptować wszystko w duchu chrześcijańskim i w ten sposób stali się, podobnie jak ty, obrazem Jezusa Ukrzyżowanego. Naszym rodzinom dodawaj radości, pokoju i miłości Bożej. Amen.

Modlitwa do Matki Najświętszej

Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób. Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia. Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie. Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska. O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.

Modlitwa matki z dzieckiem

Wszechmogący i Wieczny Boże, Ty który za sprawą Ducha Świętego przygotowałeś ciało i duszę chwalebnej Dziewicy Maryi na godny przybytek dla Twojego Boskiego syna i uświęciłeś św. Jana Chrzciciela, kiedy jeszcze były w łonie matki, wysłuchaj modlitw Twojej pokornej służebnicy, która prosi Cię, przez wstawiennictwo św. Gerarda, abyś bronił mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad moim dzieckiem, który zechciałeś mnie pobłogosławić; niech zostanie obmyte w wodach chrztu, a po życiu chrześcijańskim na ziemi niech osiągnie wraz ze swoją matką szczęście wieczne w niebie. Amen.

Prośba o macierzyństwo

Dobry św. Gerardzie, potężny orędowniku przed Tronem Bożym, ty który dokonujesz wspaniałych rzeczy za naszych dni, wołam do Ciebie i proszę o pomoc. Ty, kiedy żyłeś na ziemi, zawsze wypełniałeś plany Boże. Pomóż mi abym ja także zawsze wypełniała święto wolę naszego Pana. Proś Pana Życia, od którego pochodzi wielkie życie, aby mnie pobłogosławił łaską macierzyństwa i abym mogła wychowywać dzieci Boże w tym życiu i dziedziców Królestwa Jego chwały w życiu przyszłym. Amen.

Modlitwa matki ciężarnej

Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrej i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości. Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego Amen.


Modlitwy do Gerarda Majella

   

Wasze komentarze:
 Jadwiga: 03.04.2019, 18:46
 Św Gerardzie proszę uzdrów moją córkę Asię z choroby.
 ciocia: 03.04.2019, 16:01
  Św.Gerardzie,kochany wstawienniku,prosze w intencji mojej siostrzenicy Marty o łaske macierzynstwa i szczesliwego porodu zdrowego dziecka dla niej i dla Marcina, jeszcze w tym roku. Twoja czcicielka na zawsze
 Jadwiga: 03.04.2019, 13:54
 Św Gerardzie proszę o dobrą spowiedź i uwolnienie od wszystkich przekleństw moją rodzinę.
 Mama : 03.04.2019, 07:55
 Sw. Gerardzie, prosze Cie o laske szczesliwej ciazy i porodu dla corki, prosze o zdrowie dla malenstwa, Amen
 mamaA: 02.04.2019, 15:44
 Dobry święty Gerardzie proś Pana Życia, od którego pochodzi życie, aby pobłogosławił łaską drugiego macierzyństwa moją córkę. Amen.
 Justyna: 01.04.2019, 23:35
 Święty Gerardzie, wyzwól mnie z udręczeń, które od lat przeżywam, pomóż mi zawsze wybierać Boga. Proszę Cię o wygranie wiadomego Tobie konkursu do pracy i pomóż, aby ta praca była dla mnie na czas nieokreślony. Pomóż mi spotkać się z Piotrem i naprawić wszystko....Oddaję pod Twoją opiekę Piotrunia i jego rodziców, wszystkich najbliższych mi
 Madzia : 01.04.2019, 20:11
 Święty Gerardzie proszę Cię o cud ponownego macierzysta Tylko w Tobie ma ostania nadzieja Módl się za nami
 mamaA: 01.04.2019, 18:32
 Dobry święty Gerardzie proś Pana Życia, od którego pochodzi życie, aby pobłogosławił łaską drugiego macierzyństwa moją córkę. Amen.
 Elzbieta: 01.04.2019, 15:51
 Sw. Gerardzie prosze pomoz mi przezwyciezyc leki i slabosci. Daj mi sile aby kroczyc odwaznie przez zycie ,zachowaj moich bliskich w zdrowiu i mlosci do blizniego.Amen.
 ewa: 01.04.2019, 13:01
 Sw Gerardzie prosze o zdrowie dla mojego syna Tomka,aby jego choroba nigdy nie powrocila. Prosi mama.
 Jadwiga: 01.04.2019, 12:34
 Św Gerardzie uwolnij Anię ze smutku i z wydarzeń trudnych z przeszłości i uproś u Boga Błogosławieństwo dla niej i jej synów Rafała i Daniela.
 Andrzej: 01.04.2019, 10:43
 Św Gerardzie proszę o łaskę uprszenia u Boga o cud ustąpienia z choroby Lęku ! Wierzę i dziękuję. Wiara i Modlitwa !
 Maria: 31.03.2019, 20:43
 Święty gerardzie proszę cię o cud uzdrowienia Andrzeja mojego męża z udaru choroby
 Sylwia : 31.03.2019, 20:41
 Święty Gerardzie prosze o szczęśliwe rozwiązanie, o błogosławieństwo podczas porodu, o zdrowie dla naszego Dziecka.
 Joanna: 31.03.2019, 20:13
 Św Gerardzie, wypros proszę o Boga łaskę szczęśliwego porodu naszej drugiej córki
 mamaA: 31.03.2019, 09:20
 Dobry święty Gerardzie proś Pana Życia, od którego pochodzi życie, aby pobłogosławił łaską drugiego macierzyństwa moją córkę. Amen.
 mama S: 31.03.2019, 08:29
 Św Gerardzie upros u PANA o zdrowie dla corki i ziecja ,i o upragnione potomstwo AMEN.
 MAGDALENA : 30.03.2019, 21:04
 Proszę o św.Gerardzie o szczęśliwy poród naszego synka.. wstawiaj się za Nami u Boga i Matki Nieustającej Pomocy,Jezu,Ty się Tym zajmij...
 mamaA: 30.03.2019, 15:52
 Dobry święty Gerardzie proś Pana Życia, od którego pochodzi życie, aby pobłogosławił łaską drugiego macierzyństwa moją córkę. Amen.
 Zbigniew: 30.03.2019, 13:02
 Święty Bracie, uproś u Boga łaskę zdrowia mojej córki Agatki.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] (19) [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej