Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do Gerarda Majella

Patron Matek, Dzieci i Dobrej Spowiedzi


Św. Gerardzie, poprzez Twoje łaski i orędownictwo przywiodłeś Bogu wiele serc, stałeś się pocieszeniem przygnębionych, wsparciem dla ubogich, pomocą chorym. Ty, znasz ból, pośpiesz mi z pomocą. Ty, który ocierasz łzy swoich czcicieli, usłysz moja modlitwę. Wejdź w me serce i zobacz, jak cierpię. Wejdź w moją duszę i uzdrów mnie, pociesz mnie i umocnij. Przybądź szybko mi na pomoc! Św. Gerardzie, spraw, abym znalazł się wśród tych, których wielbią Boga i Jemu dziękują. Nie przestanę wzywać Cię, dopóki mnie nie wysłuchasz, Wiem, że nie zasługuję na Twe łaski. Mimo to wysłuchaj mnie w imię tej miłości, jaka żywisz ku Jezusowi i Jego Matce Maryi. Amen.

O chwalebny św. Gerardzie, który w każdej kobiecie widziałeś żywy obraz Matki Najświętszej, Oblubienicy i Matki Boga i poprzez twój zapał apostolski podnosiłeś je ku godności swego powołania - błogosław mnie i matkom całego świata. Umacniaj w jedności nasze rodziny: przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci poprzez wiarę i miłość dodawaj odwagi mężom, abyśmy za twoim przykładem i umocnieni twoją pomocą wszyscy razem stali się narzędziem Jezusa w tworzeniu lepszego i sprawiedliwego świata. W sposób szczególny wspomagaj nas w chorobie, cierpieniu i w każdej potrzebie albo przynajmniej daj siłę, abyśmy umieli zaakceptować wszystko w duchu chrześcijańskim i w ten sposób stali się, podobnie jak ty, obrazem Jezusa Ukrzyżowanego. Naszym rodzinom dodawaj radości, pokoju i miłości Bożej. Amen.

Modlitwa do Matki Najświętszej

Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób. Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia. Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie. Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska. O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.

Modlitwa matki z dzieckiem

Wszechmogący i Wieczny Boże, Ty który za sprawą Ducha Świętego przygotowałeś ciało i duszę chwalebnej Dziewicy Maryi na godny przybytek dla Twojego Boskiego syna i uświęciłeś św. Jana Chrzciciela, kiedy jeszcze były w łonie matki, wysłuchaj modlitw Twojej pokornej służebnicy, która prosi Cię, przez wstawiennictwo św. Gerarda, abyś bronił mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad moim dzieckiem, który zechciałeś mnie pobłogosławić; niech zostanie obmyte w wodach chrztu, a po życiu chrześcijańskim na ziemi niech osiągnie wraz ze swoją matką szczęście wieczne w niebie. Amen.

Prośba o macierzyństwo

Dobry św. Gerardzie, potężny orędowniku przed Tronem Bożym, ty który dokonujesz wspaniałych rzeczy za naszych dni, wołam do Ciebie i proszę o pomoc. Ty, kiedy żyłeś na ziemi, zawsze wypełniałeś plany Boże. Pomóż mi abym ja także zawsze wypełniała święto wolę naszego Pana. Proś Pana Życia, od którego pochodzi wielkie życie, aby mnie pobłogosławił łaską macierzyństwa i abym mogła wychowywać dzieci Boże w tym życiu i dziedziców Królestwa Jego chwały w życiu przyszłym. Amen.

Modlitwa matki ciężarnej

Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrej i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości. Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego Amen.   

Szaleństwo modlitwy Szaleństwo modlitwy
Matt Woodley
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się... czy Twój sposób modlenia się rzeczywiście przybliża Cię do Boga? Czy chciałbyś... ożywić swoją modlitwę i pogłębić wiarę?

Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie dostaniesz na to rozwiązania... gotowego rozwiązania, ale niezwykle ważną podpowiedź...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Monika: 14.11.2017, 17:27
 Proszę Cię Święty Gerardzie o dar macierzyństwa.
 Monika: 11.11.2017, 22:07
 Święty Gerardzie proszę Cię o szczęśliwy poród i zdrowie dla naszego synka.
 alicja: 10.11.2017, 15:38
 sw Gerardzie badz przy mojej corce Kindze Proszr czuwaj przy niej nie opuszczaj jej podczas porodu .matka
 M: 06.11.2017, 21:14
 Św. Gerard ie. Proszę o wstawiennictwo dla mnie i mojego dzieciątka.
 Asia: 05.11.2017, 14:57
 Św.Gerardzie prosze Cie o dar macierzyństwa dla nas
 matka: 04.11.2017, 12:19
 Święty Gerardzie proszę o dar macierzyństwa i zdrowe dziecko dla mojej kochanej córki.
 Małgorzata: 03.11.2017, 19:17
 Św. Gerardzie proszę , błagam o wstawiennictwo dla mnie do Pana Boga o dar macierzyństwa.
 Monika: 29.10.2017, 11:38
 Święty Gerardzie proszę o szczęśliwe donoszenie ciąży, szczęśliwy poród i zdrowego synka.Dziękuję za dotychczasową opiekę i łaski
 Monika: 28.10.2017, 22:42
 Święty Gerardzie proszę o szczęśliwe donoszenie ciąży, szczęśliwy poród i zdrowego synka.Dziękuję za dotychczasową opiekę i łaski
 Hanna: 28.10.2017, 19:22
 Święta. Gerard się proszę i błagam Cię o szczęśliwy poròd Kamili i zdrową wnuczkę Maję.
 Hanna: 28.10.2017, 19:18
 Św. Gerard się proszę Cię o łaskę szczęśliwego porodu Kamili i zdrową wnuczkę Maję.
 Joanna: 26.10.2017, 13:05
 Proszę o zdrowie dla mojego dziecka które noszę pod sercem i szczęśliwe urodzenie.
 Matka: 24.10.2017, 23:02
 Św.Gerardzie proszę Cię gorąco o prawidłowy przebieg ciazy u molej córki. Spraw aby dzieciątko prawidłowo się rozwijało i szczęśliwie przyszło na świat. Chroń od złego i oddalaj wszelkie zagrożenia. Wstaw się za nimi u Boga i wypros te łaskę .
 matka: 24.10.2017, 17:18
 Święty Gerardzie proszę miej opiekę nad moimi córkami.
 Monika i Łukasz : 19.10.2017, 13:14
 Święty Gertadzie i Matko Najświętsza Prosimy o Łaskę i Siłę Dla naszych nienarodzonych Dzieci bliźniaków aby dzielnie Walczyły w łonie gdyż każdy dzień w jest bardzo cenny. Proszę opiekuj się nami w każdy dzień w szpitalu. JEZU UFAM TOBIE
 Barbara: 07.10.2017, 17:30
 Sw. Gerardzie proszę wyproś zdrowie i życie dla mojej wnuczki ma 9 dni jest zagrozenie zycia.Urodzila sie w 23 tygodniu.BLAGAM POMOZ !
 MAŁGORZATA: 07.10.2017, 15:29
 Św Gerardzie proszę o opiekę i szczęśliwe donoszenie ciąży i szczęśliwy poród, proszę o zdrowie dla mojego dziecka aby rozwijalo się prawidłowo, za obecne łaski dziękuję
 Mama Halina: 06.10.2017, 14:20
 Święty Gerardzie ,dziękuję za Twoją Opiekę w czasie porodu dla córki Eweliny i jej synka zdrowego.
Jezu Ufam Tobie!
 Agata : 04.10.2017, 21:37
 Święty Gerardzie proszę Cię módl się razem ze mną do Pana Naszego Jezusa Chrystusa o łaskę macierzyństwa dla mnie
 Mama Halina: 01.10.2017, 01:46
 Sw.Gerardzie,prosze o opieke dla corki Eweliny w czasie porodu i o zdrowe dla synka.
Wdzieczna dluzniczka i czcicielka.
Z Panem Bogiem!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] (25) [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej