Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do Gerarda Majella

Patron Matek, Dzieci i Dobrej Spowiedzi


Św. Gerardzie, poprzez Twoje łaski i orędownictwo przywiodłeś Bogu wiele serc, stałeś się pocieszeniem przygnębionych, wsparciem dla ubogich, pomocą chorym. Ty, znasz ból, pośpiesz mi z pomocą. Ty, który ocierasz łzy swoich czcicieli, usłysz moja modlitwę. Wejdź w me serce i zobacz, jak cierpię. Wejdź w moją duszę i uzdrów mnie, pociesz mnie i umocnij. Przybądź szybko mi na pomoc! Św. Gerardzie, spraw, abym znalazł się wśród tych, których wielbią Boga i Jemu dziękują. Nie przestanę wzywać Cię, dopóki mnie nie wysłuchasz, Wiem, że nie zasługuję na Twe łaski. Mimo to wysłuchaj mnie w imię tej miłości, jaka żywisz ku Jezusowi i Jego Matce Maryi. Amen.

O chwalebny św. Gerardzie, który w każdej kobiecie widziałeś żywy obraz Matki Najświętszej, Oblubienicy i Matki Boga i poprzez twój zapał apostolski podnosiłeś je ku godności swego powołania - błogosław mnie i matkom całego świata. Umacniaj w jedności nasze rodziny: przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci poprzez wiarę i miłość dodawaj odwagi mężom, abyśmy za twoim przykładem i umocnieni twoją pomocą wszyscy razem stali się narzędziem Jezusa w tworzeniu lepszego i sprawiedliwego świata. W sposób szczególny wspomagaj nas w chorobie, cierpieniu i w każdej potrzebie albo przynajmniej daj siłę, abyśmy umieli zaakceptować wszystko w duchu chrześcijańskim i w ten sposób stali się, podobnie jak ty, obrazem Jezusa Ukrzyżowanego. Naszym rodzinom dodawaj radości, pokoju i miłości Bożej. Amen.

Modlitwa do Matki Najświętszej

Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób. Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia. Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie. Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska. O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.

Modlitwa matki z dzieckiem

Wszechmogący i Wieczny Boże, Ty który za sprawą Ducha Świętego przygotowałeś ciało i duszę chwalebnej Dziewicy Maryi na godny przybytek dla Twojego Boskiego syna i uświęciłeś św. Jana Chrzciciela, kiedy jeszcze były w łonie matki, wysłuchaj modlitw Twojej pokornej służebnicy, która prosi Cię, przez wstawiennictwo św. Gerarda, abyś bronił mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad moim dzieckiem, który zechciałeś mnie pobłogosławić; niech zostanie obmyte w wodach chrztu, a po życiu chrześcijańskim na ziemi niech osiągnie wraz ze swoją matką szczęście wieczne w niebie. Amen.

Prośba o macierzyństwo

Dobry św. Gerardzie, potężny orędowniku przed Tronem Bożym, ty który dokonujesz wspaniałych rzeczy za naszych dni, wołam do Ciebie i proszę o pomoc. Ty, kiedy żyłeś na ziemi, zawsze wypełniałeś plany Boże. Pomóż mi abym ja także zawsze wypełniała święto wolę naszego Pana. Proś Pana Życia, od którego pochodzi wielkie życie, aby mnie pobłogosławił łaską macierzyństwa i abym mogła wychowywać dzieci Boże w tym życiu i dziedziców Królestwa Jego chwały w życiu przyszłym. Amen.

Modlitwa matki ciężarnej

Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrej i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości. Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego Amen.


Modlitwy do Gerarda Majella

   

Wasze komentarze:
 Paula: 27.10.2019, 20:35
 Sw Gerardzie blagam cie zeby to dziecko bylo zdrowe i mialo szanse urodzic sie zdrowe blagam cie zeby wyniki badan wyszly dobrze
 Paula: 25.10.2019, 21:50
 Kochany sw Gerardzie blagam o zdrowie dla mojego nienarodzonego dIecka zeby bylo bez wad a badanoa wysly dobrze blagam zebym mogla byc chpdz troche spokojniejsza
 Paula: 24.10.2019, 20:44
 Kochany sw Gerardzie blagam o zdrowie dla mojego nienarodzonego dziecka zeby urodzilo sie zdrowe i bez wad
 Paula: 23.10.2019, 21:58
 Kochany sw Gerardzie blagam cie o zdrowie dla mojego nienarodzonego dziecka zeby urodzilo sie zdrowe. I dobrze sie rozwijalo
 Paula: 22.10.2019, 21:58
 Kochany sw Geradzie blagam o zdrowie dla mojego nienarodzonego dziecka zeby urodzilo sie bez wad
 Maria: 22.10.2019, 04:15
 Święty Gerardzie proszę o szczęśliwe rozwiązanie dla mojej córki Marty i zdrowie małej
 Paula: 21.10.2019, 21:32
 Kochany sw Gerardzie blagam cie o zdrowie dla mojego 2 dziecka zeby bylo zdrowe i urodzilo sie bez wad
 m. : 21.10.2019, 07:34
 Święty Gerardzie błagam weź mnie w opiekę podczas porodu i moje dziecko . Proszę aby było zdrowe bez żadnych obciążeń chorobami. Błagam.
 Paula: 20.10.2019, 20:33
 Lochany sw Gerardzie blagam oby moje nienarodzone dziecko bylo zdrowe i urodzilo sie bez wad


 Paula: 19.10.2019, 21:29
 Kochany sw Gerardzie blagam o zdrowie dla mojego nie arodzonego dziecka zevy urodzilo sie bez wad
 Ela : 17.10.2019, 23:13
 Św. Gerardzie błagam, proś o łaskę zdrowia dla Asi i Jej poczętego Dzieciątka , aby dobrze rosło i rozwijało się. Ufam w Twoje wstawiennictwo.
 Ewa: 17.10.2019, 22:46
 Św. Gerardzie, proszę o zdrowie dla mojego wnuczka Miłoszka, aby jak najszybciej wrócił już do domu że szpitala.
 Ewa: 17.10.2019, 22:44
 Św. Gerardzie, proszę o zdrowie dla mojego wnuczka Miłoszka
 Paula: 17.10.2019, 22:15
 Kochany sw Gerardzie blagam o zdrowie dla nienarodzonego dziecka zeby urodzilo sie bez wad
 Paula: 16.10.2019, 21:35
 Kochany sw Gerardzie blagam o zdrowie dla mojego nienarodzonego dziecka zeby urodzilo sie zdrowe i bez wad
 Gosia: 16.10.2019, 20:39
 Swięty Gerardzie módl się o łaskę uzdrowienia dla bliskiej osoby
 Ela: 16.10.2019, 20:15
 Święty Gerardzie proszę o szczęśliwe narodzenie naszej wnuczki
 Irena: 16.10.2019, 17:43
 Sw Gerardzie prosze o szczęśliwe rozwiązanie dla Martusi .
 Julia: 16.10.2019, 15:35
 Święty Gerardzie uproś u Boga łaskę zdrowia dla mojego poczętego synka, aby urodził sie szczęśliwie bez wad genetycznych i ze zdrowym serduszkiem.
 Julia: 16.10.2019, 15:33
 Święty Gerardzie uproś u Boga łaskę zdrowia dla mojego poczętego synka, aby urodził sie szczęśliwie bez wad genetycznych i ze zdrowym serduszkiem.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33]


Autor

Treść
Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej