Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do Gerarda Majelli

Patron Matek, Dzieci i Dobrej Spowiedzi

Krótka modlitwy do św. Gerada Majelli

Boże, dzięki Twojej łasce św. Gerard wytrwale naśladował Chrystusa w Jego ubóstwie i pokorze. Spraw, abyśmy dzięki niemu wierni naszemu powołaniu osiągnęli doskonałość, której nadzieję dał Twój Syn. Amen.

Modlitwy do św. Gerada w różnych potrzebach

Św. Gerardzie, poprzez Twoje łaski i orędownictwo przywiodłeś Bogu wiele serc, stałeś się pocieszeniem przygnębionych, wsparciem dla ubogich, pomocą chorym. Ty, znasz ból, pośpiesz mi z pomocą. Ty, który ocierasz łzy swoich czcicieli, usłysz moja modlitwę. Wejdź w me serce i zobacz, jak cierpię. Wejdź w moją duszę i uzdrów mnie, pociesz mnie i umocnij. Przybądź szybko mi na pomoc!

Św. Gerardzie, spraw, abym znalazł się wśród tych, których wielbią Boga i Jemu dziękują. Nie przestanę wzywać Cię, dopóki mnie nie wysłuchasz, Wiem, że nie zasługuję na Twe łaski. Mimo to wysłuchaj mnie w imię tej miłości, jaka żywisz ku Jezusowi i Jego Matce Maryi. Amen.

* * *

O chwalebny św. Gerardzie, który w każdej kobiecie widziałeś żywy obraz Matki Najświętszej, Oblubienicy i Matki Boga i poprzez twój zapał apostolski podnosiłeś je ku godności swego powołania - błogosław mnie i matkom całego świata.

Umacniaj w jedności nasze rodziny: przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci poprzez wiarę i miłość dodawaj odwagi mężom, abyśmy za twoim przykładem i umocnieni twoją pomocą wszyscy razem stali się narzędziem Jezusa w tworzeniu lepszego i sprawiedliwego świata. W sposób szczególny wspomagaj nas w chorobie, cierpieniu i w każdej potrzebie albo przynajmniej daj siłę, abyśmy umieli zaakceptować wszystko w duchu chrześcijańskim i w ten sposób stali się, podobnie jak ty, obrazem Jezusa Ukrzyżowanego. Naszym rodzinom dodawaj radości, pokoju i miłości Bożej. Amen.

Modlitwa do św. Gerada za przyczyną Matki Najświętszej

Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób.

Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia.

Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie.

Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska.

O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.

Modlitwa do św. Gerarda matki z dzieckiem

Wszechmogący i Wieczny Boże, Ty który za sprawą Ducha Świętego przygotowałeś ciało i duszę chwalebnej Dziewicy Maryi na godny przybytek dla Twojego Boskiego syna i uświęciłeś św. Jana Chrzciciela, kiedy jeszcze były w łonie matki, wysłuchaj modlitw Twojej pokornej służebnicy, która prosi Cię, przez wstawiennictwo św. Gerarda, abyś bronił mnie od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad moim dzieckiem, który zechciałeś mnie pobłogosławić; niech zostanie obmyte w wodach chrztu, a po życiu chrześcijańskim na ziemi niech osiągnie wraz ze swoją matką szczęście wieczne w niebie. Amen.

Prośba o macierzyństwo do św. Gerarda

Dobry św. Gerardzie, potężny orędowniku przed Tronem Bożym, ty który dokonujesz wspaniałych rzeczy za naszych dni, wołam do Ciebie i proszę o pomoc.

Ty, kiedy żyłeś na ziemi, zawsze wypełniałeś plany Boże. Pomóż mi abym ja także zawsze wypełniała święto wolę naszego Pana.

Proś Pana Życia, od którego pochodzi wielkie życie, aby mnie pobłogosławił łaską macierzyństwa i abym mogła wychowywać dzieci Boże w tym życiu i dziedziców Królestwa Jego chwały w życiu przyszłym. Amen.

Modlitwa do św. Gerarda matki ciężarnej

Św. Gerardzie, umiłowany sługo Jezusa Chrystusa, doskonały naśladowco Dobrej i Pokornego Zbawiciela i wielbicielu Matki Bożej, zapal w moim sercu iskrę ognia Bożej miłości, jak rozbłysnął w twoim sercu i uczynił z ciebie anioła miłości.

Chwalebny św. Gerardzie, który fałszywie oskarżony zniosłeś bez szemrania i skarg, podobnie jak twój Boski Mistrz, oszczerstwa przewrotnych ludzi, zostałeś wyniesiony przez Boga na Patrona i Opiekuna matek ciężarnych. Wybaw mnie od niebezpieczeństwa i od nadmiernych bólów, jakie towarzyszą narodzinom dziecka, broń dziecko, które teraz noszę, aby mogło ujrzeć światło dnia i otrzymać wody chrztu przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwy do Gerarda Majella

Wasze komentarze:
 Mama: 28.09.2022, 02:31
 Sw Gerardzie prosze Cie o dar macierzynstwa. Wstawiaj sie za mna u Boga.
 B: 16.09.2022, 15:09
 Sw Gerardzie prosze Cie o dar macierzynstwa.
 wladyslawa: 13.09.2022, 07:56
 Sw Gerardzie upros uBOGA sakrament malzenstwa dla justynki i daniela z PRZEMYSLA
 Bożena: 12.09.2022, 14:47
 Św.Gerardzie proszę o Twoje wstawiennictwo u Boga Dawcy Życia o cud poczęcia dziecka łaskę rodzicielstwa dla Danusi i Mateusza
 Alina: 04.09.2022, 00:39
 Św. Gerardzie wspomóż rodzącą Agnieszkę! Czuwaj nad Jej dzieckiem. Opiekuj się Ojcem tego dziecka.
 Matka: 02.09.2022, 20:11
 SW.Gerardzie proszę o modlitwę za moją córkę w stanie błogosławionym o potrzebne jej łaski.
 Małgorzata : 23.08.2022, 09:59
 Św Gerardzie proszę Cię wyjednaj łaskę pojednania się z Bogiem, przebaczenia, prawdziwą miłość dla mojego chrześniaka Mateusza.
 Czcicielka: 14.07.2022, 18:56
 Prosze Cie miej w opiece nasze malenstwo ktore jest zagrozone.
 M: 12.07.2022, 16:31
 Święty Gerardzie, Proszę o wstawiennictwo u Matki Bożej i Twoja opiekę, abym mogła szczęśliwie donosić ciążę oraz o zdrowie dla mnie i maleństwa, które noszę pod swym sercem (być może dwa maleństwa). Błagam o pomoc. Ciąża jest zagrożona

 Martyna: 25.06.2022, 23:55
 Święty Gerardzie, proszę o dar potomstwa, abyśmy w Mężem mogli cieszyć się dziećmi. Błagamy, wstawiaj się za nami! +
 Babcia: 23.06.2022, 09:44
 Sw. Gerardzie prosze o laske zdrowia dla 2 wnukow, daj zeby choroba ustapila , blagam sw. Gerardzie pomoz
 Halina: 16.06.2022, 19:59
 Sw Gerardzie proszę z całego serca upros łaskę zdrowia dla mojej bratowej Zosi za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny
 Jola: 06.06.2022, 21:54
 Św.Gerardzie błagam Cię o szczęśliwą ciążę córki Ani szczęśliwy poród i zdrowie dla matki i dziecka, a także błogosławieństwo i natchnienie Boże dla opiekujących się nimi
 Megi : 02.06.2022, 08:43
 Sw Gerardzie proszę Cię o łaskę uzdrowienia I ulgi w cierpieniu moich w chorobie reumatycznej oraz w zapaleniu wątroby. Proszę Cię pokornie.
 Mama: 18.05.2022, 15:18
 Sw Gerardzie proszę upros u Boga dobra żonę dla mojego.syna Szymona i pomóż mu uwolnić się od nikotyny
 Mama: 13.05.2022, 16:15
 Sw Gerardzie upros u Boga łaskę zgody w małżeństwie mojej córki Edytki i zięcia Stanislawa
 Mama: 13.05.2022, 15:51
 Sw Gerardzie upros u Boga zgodę w małżeństwie mojej córki Edytkiga
 Bratowa: 08.05.2022, 16:54
 Sw Gerardzie proszę Cię z całego serca upros Matkę Przenajświętsza uzdrowienie nogi mojej bratowej Heni
 Jadwiga: 08.05.2022, 09:42
 Sw Gerardzie uproś u Boga aby wnuczek Seweryn pokonał trudności w nauce.
 Babcia: 08.05.2022, 01:11
 Sw Gerardzie proszę upros u Boga łaskę zdrowia fizycznego i duchowego dla mojego wnuka Grzesia
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej