Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki

Zobacz także:
[ bł. Ignacy Kłopotowski ]Wasze komentarze:
 wdzieczna matka: 17.09.2023, 16:39
 Wielebny ojcze Bog zaplac za wszystko co nam pomogles.Prosze wstaw sie do Matusi zeby nam pomogla w sprawie mieszkania , ,ktor
 maria Stanislawa: 08.09.2023, 17:31
 Wielebny Ojccze blagam pomoz naszej rodzinie ,zeby klopoty sie skonczyly.... zeby syn nie stracil mieszkania i wnuczka zeby jej choroba sie wyciszyla i mogla normalnie zyc.Wierze w Ciebie ,prosze pomoz.Bog zaplac za wszystko
 Roma: 07.09.2023, 23:10
 proszę Cię Ojcze bądź na jutrzejszej rozprawie sądowej jako mój obrońca w odzyskaniu prawa jazdy i wspomagaj mnie w dziękczynieniu Bogu za opiekę nade mną i bliskimi w tych trudnych dniach.
 Ulasasin@vp.pl: 07.09.2023, 08:40
 Św Ignacy proszę Cię wypros łaskę wiary i radość życie dla moich bliskich polecam Ci szczególnie Hanię i Szymonka
 maria : 21.07.2023, 09:47
 wielebny Ojcze Bog zaplac za pomoc,i prosze o wstawiennictwo dla mojego syna zeby nie zabrano mu mieszkania ...Wiem ze dzieki Twojej pomocy to sie uda.
 maria : 13.06.2023, 16:12
 Bog zaplac Wielebny Ojcze , za pierwsza instancje. Blagam wstaw sie u Matusi i dopomoz zeby teraz tez sie udalo,zeby nie bylo drugiej instancji.
 matka : 24.05.2023, 22:23
 Bog zaplac wielebny Ojcze za wszystko ,i dopomoz jeszcze zeby sprawa mieszkanie skonczyla sie pozytywnie dla mojego syna .tylko ty wielebny mozesz to uczynic
 maria Stanislawa: 14.04.2023, 15:34
 wielebny Ojcze ,Bog zaplac za wszystko..Teraz blagam pomoz i spraw zeby synowi nie zabrano mieszkania.syn popelnil blad Jedyna nadzieja w Tobie wielebny ojcze .Bog zaplac
 wdzieczna: 03.02.2023, 09:52
 Prosze Blogoslawiony Ojcze wstaw sie za nasza rodzine zeby wreszcie skonczyly sie te wszystkie klopoty .Blagam pomoz synowi w znalezieniu pracy ,zeby komornik nie zabral mieszkania .Blagam jestes nasza ostatnia nadzeja.Bog zaplac


 matka : 11.01.2023, 17:24
 Wielebny Ojcze Klopotowski Bog zaplac za wszystko co uczyniles dla mojej rodziny .Blagam Cie pomoz mojemu synowi znalzsc prace i pomoz w sprawie mieszkania .Wierze ze mozesz mu pomoc Bog zaplac
 marzena aneta: 04.12.2022, 14:39
 Święty Ignacy Kłopotowski kocham Cię dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski módl się za nami dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski prosze o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 04.12.2022, 14:38
 Święty Ignacy Kłopotowski kocham Cię dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski módl się za nami dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski prosze o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 04.12.2022, 14:38
 Święty Ignacy Kłopotowski kocham Cię dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski módl się za nami dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski prosze o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 04.12.2022, 14:38
 Święty Ignacy Kłopotowski kocham Cię dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski módl się za nami dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Święty Ignacy Kłopotowski prosze o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 proszaca matka: 23.11.2022, 17:40
 Wielebny Ojcze Bog zaplac za wszystko co dla nas uczyniles.Bardzo prosze uczyn aby syn nie stracil mieszkania i pozbyl sie dlugow Wierze w Ciebie wielebny Ojcze zawsze nam pomagales jak mogles ,i teraz tez tak bedzie Bog zaplac
 Aga: 04.11.2022, 17:22
 Błogosławiony Ignacy Kłopotowski proszę o łaskę zdrowia i dar życia dla Dominika
 proszaca matka: 19.09.2022, 22:13
 Wielebny Ojcze Bog zaplac, pomogles wiem ...teraz blagam pomoz zeby synowi nie zabrali mieszkania .Wierze ze i tym razem pomozesz
 Maria: 11.09.2022, 21:36
 Wielebny Ojcze Bog zaplac za wszystko co dla nas zrobiles... Blagam pomoz naszej rodzinie wyjsc z klopotow.zeby nie zabrano nam mieszkania . zeby sprawy z praca synowej poszly tak jak tego pragniemy i zeby pomoc przyszla.
 matka : 10.08.2022, 11:36
 wielebny ojcze czasami nie wszystko sie uklada...wiem ale prosze pomoz synowi znalezsc prace i zeby wyszedl z klopotow Bog zaplac
 Maria: 21.07.2022, 20:58
 Blogoslawiony Ojcze Ignacy prosze Cie w intencji blagalnej o pomoc Twoja w pogromieniu/udaremnieniu/ wystepkow mezczyzny uzalenionego,ktory mnie dreczy. Pomoz mi i moim dzieciom. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]


Autor

Treść

Nowości

Tajemnice Światła Różańca ŚwiętegoTajemnice Światła Różańca Świętego

Modlitwa do św. Siostry FaustynyModlitwa do św. Siostry Faustyny

Litania do św. Siostry FaustynyLitania do św. Siostry Faustyny

św. Faustyna Kowalskaśw. Faustyna Kowalska

Święta z rudym warkoczemŚwięta z rudym warkoczem

Stanisław Kowalski - ojciec siostry FaustynyStanisław Kowalski - ojciec siostry Faustyny

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej