Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

     Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

     61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

     Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

     Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

     Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

     W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

     Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

     Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

     W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

     W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

     W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

     Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki


     Zobacz także:
     [ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 bbb: 22.01.2013, 13:07
 Bł. Ojcze Ignacy modlitwa w wiadomej sprawie Bogu została wysłuchana. Dziękuję z całego serca Ci kochany Ojcze.Bóg Zapłać.
 teściowa: 21.01.2013, 15:24
 Bł .Ojcze Ignacy Kłopotowski za wstawiennictwem Twoim ,proszę o modlitwę za synową ,która jest tak zniewolona od kłamstwa i pomówień,że nie widzi co czyni .Panie wysłuchaj modlitwy naszej okaż jej Swoje Miłosierdzie i uwolnij ją od nienawiści , zazdrości . Boże przerwij te przekleństwa i złorzeczenia, które rzuca na innych, proszę Cię Panie o ochronę i opiekę Boża nad nimi. Kochany Ojcze Ignacy, uproś u Boga o przebaczenie i błogosławieństwo Boże dla niej,Nie chcesz abyśmy za zło złem odpłacali ,lecz zło dobrem zwyciężali.Mamy pojednać się z tymi ,którzy nas zranili i skrzywdzili.Panie ,błagamy o Twojego Ducha. Chcemy Twoimi oczyma patrzeć na człowieka . Chcemy widzieć i docenić dobro nawet , gdy ludzkie słabości i ograniczenia zaciemniają obraz. Wierzę Boże ,ze nas wysłuchasz. Amen.
 magda: 21.01.2013, 10:49
 Bl. Ojcze Klopotowski, w Sierpniu prosilam o blogoslawienstwo i ulge w cierpieniu dla mojego brata. Dzis pragne w goracej modlitwie podziekowac Tobie za pomoc w rozwiazaniu wszelkich problemow. Brat zostal w koncu zoperowany, operacja przebiegla pomyslnie, brat takze dostal nowa dobra prace. Slowa nie sa w stanie wyrazic mojej dozgonnej wdziecznosci za laski okazane mojemu kochanemu bratu ktore otrzymal od Pana naszego za Twoim wstawiennictwem. Bog zaplac.
 wierzący: 08.01.2013, 22:03
 Bł .Ojcze Ignacy Kłopotowski módl się za mnie o wyjście z problemów finansowych .Znalazłem się w trudnej sytuacji, zalegam w opłatach za czynsz ,spłacie kredytu oraz brakuje mi pieniędzy na życie .Módl się proszę i pomóż wyjść z długów.
 maria : 08.01.2013, 17:42
 Bog zaplac ojcze za opieke nad moim synem i synowa.. i prosze o dalsza opieke i i pomoc w spelnieniu planow ktore mamy razem z dziecmi wiem ze to Twoje wstawiennictwo pomoglo nam przetrwac ten trudny czas BOG ZAPLAC
 Aneta: 03.01.2013, 21:42
 Proszę o pomoc w jak najszybszym znalezieniu pracy w zawodzie. Szukam juz bardzo długo i bez żadnych rezultatów. A także prosze o zdrowie dla Pawła. Jezu ufam Tobie
 wierzący: 28.12.2012, 21:14
 Bł.Ks Ignacy Kłopotowski módl się do Pana Boga o rozwiązanie problemów w Kasi rodzinie .
 siostra: 04.12.2012, 22:59
 Bł.ks. Ojcze Ignacy Kłopotowski wstaw się u Pana za moim bratem , aby Bóg uwolnił go od alkoholu i nikotyny. Umocnił w nim wiarę ,dał nadzieję na wyjście z nałogu.
 teściowa: 02.12.2012, 21:09
 Bł. Ojcze Kłopotowski módl się do Boga o przemianę serca dla synowej i wnucząt. Proszę uproś im u Pana łaskę uwolnienie od zła, nienawiści, zazdrości , mściwości i pomówień.Niech miłość Boża i prawda wyzwoli ich od grzechu kłamstwa .
 bbb: 02.12.2012, 20:49
 Bł.Ojcze Ignacy, proszę Cię o modlitwę wiadomej Bogu mojej sprawie.
 Tadeusz: 02.12.2012, 20:26
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski,dziękuję z całego serca za modlitwę i wstawiennictwo za mnie u Pana Boga. Prośba moja została wysłuchana z Bożą pomocą wyszedłem ze wszystkich długów.Proszę Cię nadal o modlitwę i wsparcie , uproś mi łaskę uzdrowienia na duszy i ciele oraz uwolnienie od alkoholu.
 weronika: 01.12.2012, 21:04
 Bł. ks. Ignacy Kłopotowski ,proszę aby wyniki histopatologiczne mojej kuzynki Marysi na ,które czeka były dobre.
 Darek: 01.12.2012, 20:53
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski dziękuję za Twoje wstawiennictwo ,Bóg rozwiązał nasz problem . Sytuacja w mojej rodzinie uległa zmianie z Bożą pomocą wyszliśmy z beznadziejnej sytuacji. Bóg zapłać.
 maria: 19.11.2012, 16:31
 Ojcze Ignacy błagam módl się Do Boga o cud uzdrowienia dla mojego syna.
 teresa: 16.11.2012, 00:58
 Ks. Ignacy Kłopotowski módl się o uzdrowienie dla bliskiej mi osoby .Wierzę,że Bóg wysłucha moich próśb i przyjdzie z pomocą.
 maria: 16.11.2012, 00:52
 Bł . Ks. Ignacy wstawiaj się za mną do Bogu by wysłuchał moich próśb. Bóg zapłać.
 Tadeusz: 12.11.2012, 23:34
 Ojcze Ignacy Kłopotowski uproś u Boga dla Marzeny o łaskę uzdrowienia na duszy i ciele.Bóg zapłać.
 Maria : 05.11.2012, 18:17
 Bl Ojcze Klopotowski Bog zaplac za wstawiennictwo i prosze o dalsza opieke nad moim synem zeby wytrwal do czasu kiedy bedzie mogl pracowac i nareszcie zarabiac na dlugi w swojej obiecanej pracy...
 teściowa: 04.11.2012, 21:35
 Bł. Ojcze Kłopotowski błagam mód się do Boga o przemianę serca dla synowej i wnuków .Proszę uprość im przebaczenie u Boga bo nie wiedzą co czynią, oddal od nich nienawiść , zazdrość i zło , które ich niszczy.Bł.Ojcze proś dla nich o nawrócenie i umocnienie wiary, niech prawda Boża ich wyzwoli od zła i kłamstwa.
 syn: 01.11.2012, 21:17
 Kochany Bł. Ks . Ignacy Kłopotowski błagam o wstawiennictwo u Boga w intencji mojego taty , aby Bóg Miłosierny uzdrowił go z choroby. Ojcze spraw aby szybko powrócił do zdrowia.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej