Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki

Zobacz także:
[ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 Matka zrozpaczona : 31.01.2019, 20:15
 Wielebny Ojcze Bog zaplac za pomoc do tej pory Blagam pomoz i uratuj mojego syna ,zeby Dostal szanse i wyszedl z klopotow Bog zaplac
 mama: 07.01.2019, 22:53
 Kochany Ojcze Ignacy Kłopotowski dziękuję za modlitwę i wstawiennictwo do Pana Naszego Jezusa Chrystusa.Pan wysłuchał prośbę operacja u córki przebiegła szczęśliwie bez żadnych komplikacji . Córka Basia powraca szybko do zdrowia. Bóg zapłać.
 wierząca: 07.01.2019, 12:51
 Błogosławiony Ojcze Kłopotowski błagam dopomóż za Twoim wstawiennictwem proszę uproś łaskę szybkiego powrotu do zdrowia dla wnuka Radka,który ma problemy po urazie kręgosłupa lędźwiowego i bardzo cierpi z powodu silnego bólu. Módl się do Pana Naszego Jezusa Chrystusa o potrzebne dla niego łaski i ochronę Bożą .Bóg zapłać kochany Ojcze dziękuje za wszystko do tej pory wysłuchiwałeś moich próśb i pomogłeś, pomóż ...błagam .Bóg zapłać.
 Zmartwiona matka : 06.01.2019, 20:22
 Bogoslawiony Ojcze uratuj mojego syna blagam wstaw sie u Matenki o Laski dla niego .Bog zaplac
 matka: 20.12.2018, 10:43
 Blogoslawiony Ojcze pomoz i wypros laske u Matki Przenajswietszej dla mojego syna ... dobry czlowiek ale wplywowy ...zeby wyszedl z klopotow ... Bog zaplac za wszystko wiem Ojcze Klopotowski ze do tej pory wysluchales moich prosb i pomogles, blagam pomoz... Bog zaplac
 maria: 16.12.2018, 10:00
 Wielebny Ojcze wypros laske dla mojego syna grzesznika i pomoz mu w klopotach Bog zaplac
 zrozpaczona matka : 11.12.2018, 19:43
 Wielebny Ojcze wypros laski u najswietszej matusi zeby uratowala mojego syna przed skazaniem .... przez latwowiernosc i glupote ma problemy .wypros u matenki zeby go uratowala
 wierząca: 23.11.2018, 21:24
 Ojcze Ignacy Kłopotowski za wstawiennictwem Twoim u Boga proszę pomóż w załatwieniu nam bardzo trudnej sprawy urzędowej .Wierzę ,że z Bożą pomocą znajdziesz wyjście, które rozwiąże ten problem prawny i zakończy się on sukcesem.Bóg zapłać .
 siostra: 22.11.2018, 22:58
 Ojcze Kłopotowski za w stawiennictwem Twoim do Boga proszę o modlitwę w intencji Tadeusza , żeby z Boża pomocą wyszedł ze wszystkich długów finansowych i mógł godnie żyć. Bóg zapłać


 mama: 22.11.2018, 22:48
 Kochany Ojcze Ignacy Kłopotowski błagam dopomóż za Twoim w stawiennictwem ,proszę uproś łaskę szybkiego powrotu do zdrowia dla Basi ,która jutro będzie miała zabieg .Módl się do Pana Naszego Jezusa Chrystusa o potrzebne dla Niej łaski i ochronę Bożą podczas operacji aby przebiegła ona prawidłowo ,szczęśliwie , bez komplikacji i powikłań.Bóg zapłać
 Matka: 23.10.2018, 20:26
 Blogoslawiony Ojcze prosze wyjednaj dla mojego syna laski ,zeby wyplatal sie z problemow Bog zaplac
 Matka: 23.10.2018, 20:26
 Blogoslawiony Ojcze prosze wyjednaj dla mojego syna laski ,zeby wyplatal sie z problemow Bog zaplac
 Monika: 15.09.2018, 22:11
 Św Ignacy błagam o zdrowie dla męża żeby szybko wrócił
 Maria : 07.09.2018, 20:22
 Bl..Ignacy prosze o modlitwe o łaske zdrowia dla.Antosia i łask e zdrowia i Boze Błogosławieństwo dla wnuczek Alicji Magdaleny i Helenki.i ich rodziców aby przekazywalli swoich dzieciom wychowanie według Bożych przykazań . Jezu ufam Tobie.
 Maria : 07.09.2018, 20:13
 Bl.o.Ignacy prosze o Twoje orędownicto u Boga przez Jezusa i Maryje prosze o łaske zdrowia duszy o laske nawrócenia i szczera spowiedź o zgodę miłość szczerze przebaczenie w rodzinie i uzdrowienie relacji rodzinnych aby Pan Bóg postawił na naszej drodze życzliwych ludzi którzy z Boża pomocą pomogą rozsądnie rozwiązać trudne sprawy o łaske uwolnienia z depresji.i lęku o zerwanie z grzesznym zyciem w konkubinacie Anny i.Moniki. Wszystko zawierzam Bogu.Jezusowi i Maryi i.prosze jeśli będzie taka wola Boża aby wysłuchał i obdarzył potrzebnymi łaskami .
 Joanna: 16.07.2018, 12:38
 Błogosławiony ojcze wyproś u naszej Mateczki zdrowie dla Artura, Genowefy i Joanny .
 Siostra : 27.04.2018, 17:49
 Błogosławiony Ojcze. Proszę, Błagam Cię o uzdrowienie mojego braciszka.
 zrozpaczona matka : 26.04.2018, 22:47
 ny Ojcze wypros laske u Matenki dla mojego syna jutro ma sprawe w sadzie ....niech Matenka chroni go i sprawi zeby wszystko skonczylo sie dobrze Bog zaplac
 Zrozpaczona matka : 15.04.2018, 11:07
 Blogoslawiony Ojcze wyblagaj cud u Matenki dla mojego syna ,...zeby wyszedl z ciezkich problemow finansowych i prawnych . Bog zaplac
 Placzaca: 16.02.2018, 22:21
 Blogoslawiony Ojcze blagam o cud dla mojego syna i jego rodziny ....tylko cud ich moze uratowac Blogoslawiony wyblagaj laske u Matenki ...Bog Zaplac
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Augustyna z CanterburyModlitwa do św. Augustyna z Canterbury

Gdzie rozgrywa się Apokalipsa? I kiedy?Gdzie rozgrywa się Apokalipsa? I kiedy?

Maj to nieszczęśliwy miesiąc? To zabobonMaj to nieszczęśliwy miesiąc? To zabobon

Pożegnanie z dymkiemPożegnanie z dymkiem

Co tydzień 700 hostiiCo tydzień 700 hostii

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej