Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki

Zobacz także:
[ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 ania17.11.2011: 17.11.2011, 19:36
 OJCZE ZALOZYCIELU blagam cie prosze uzdrow mego syna z alergi i przeziembien oraz operacji prosze dodaj nam sily i dodaj wiary MI I mojemu MEZOWI.blagam CIE ,BL.IGNACY ABY PAN BOG przebaczyl nam nasze grzechy blagam pomoz
 a: 13.11.2011, 19:38
 Kochany księżę Kłopotowski proszę cię o modlitwe o uzdrowienie mnie z raka
 T: 08.11.2011, 15:37
 Ojcze Kłopotowski, już raz mi pomogłeś znowu stoję na rozdrożu, moje życie się zawaliło, proszę Cię o pomoc w wiadomej Ci intencji
 córka Boża-Agnieszka : 04.11.2011, 18:37
 Ja również bardzo proszę błogosławionego księdza Ignacego Kłopotowskiego o wstawiennictwo u Boga Ojca w intencji znalezienia pracy stałej, umysłowej, do której będę się nadawać abym, zgodnie z Wolą Bożą, czym prędzej ją znalazła lub wiedziała gdzie szukać
 ANETA W.: 30.10.2011, 20:07
 Blogoslawiony Ignacy Klopotowski prosze cie o modlitwe w intencji moich kochanych bliskich mi osob,o radosc ,pomyslnosc i zdrowie.Bog zaplac
 aneta w.b: 30.10.2011, 20:01
 Blogoslawiony ksiaze Ignacy Klopotowski bardzo cie prosze o zdrowie i zycie dla mojej kochanej Babci JANINY WASILOW
 M: 27.10.2011, 10:53
 Ks Ignacy Kłopotowski bardzo proszę o wstawiennictwo w moim problemie, a mianowicie bym mogła podjąć pracę zgodną z talentami jakimi bóg mnie obdarzył Bóg zapłać
 Halina: 08.10.2011, 22:10
 Błogosławiony Ojcze Ignacy Kłopotowski,proszę wyproś nam u Pana Boga łaskę uzdrowienia syna z autymu.
 Elżbieta: 20.09.2011, 11:08
 Panie Wszechmogący i Wieczny Boże, gorąco proszę Cię za wstawiennictwem błogosławionego Ojca Ignacego Kłopotowskiego o pracę zgodną z wykształceniem, za godziwe wynagrodzenie , wśród dobrych ludzi dla mojego syna Tomasza aby mógł spłacać kredyt i utrzmywać rodzinę.Bóg zapłać. Prosi matka Elżbieta.


 sylwia: 07.09.2011, 18:47
 prosze pomoz mojej rodzinie w trudnej sytuacji materialnej bo juz nie dajemy rady
 Maryla: 27.08.2011, 16:41
 Błogosławiony Ojcze proszę pomóż mi podjąć pracę zgodną z moimi talentami którymi dostałam od Boga
 Tadeusz: 03.08.2011, 21:53
 Błogosławiony ojcze Ignacy Kłopotowski, dziękuję Ci za wszystkie wyproszone łaski, moja sytuacja materialno- bytowa uległa poprawie, wyszedłem z beznadziejnej sytuacji . Bóg zapłać.
 weronika: 02.08.2011, 00:43
  Bł.ks.Ignacy proszę Cię o wstawiennictwo u Boga Wszechmogącego o uzdrowienie z guza mózgu . Jezu Miłosierny pomóż choremu ,który cierpi po radioterapii,ulecz go z bólu głowy,duszności i niewydolności krążenia.Proszę o łaskę poprawy zdrowia .Bóg zapłać za modlitwę.
 Jan: 01.08.2011, 23:02
 Bł. Ignacy Kłopotowski dziękuje Ci za wysłuchaną modlitwę. Pan Bóg rozwiązał sprawę , sytuacja moja uległa znacznej poprawie . Bóg zapłać za otrzymane łaski.
 Kasia: 30.07.2011, 23:16
 Błogosławiony Ignacy Błagam Cię o pomoc znalezienia pracy dla Wojtka i abyśmy otrzymali ten kredyt na spłatę długów ,to nas tylko uratuje...wierzę ,że nam pomożesz..BÓG ZAPŁAĆ
 Teresa: 23.07.2011, 17:33
 Bł. ks. Ignacy Kłopotowski proszę o szczęśliwy powrót córki z urlopu do domu. Bóg zapłać.
 Jan: 11.07.2011, 23:02
 Bł. Ignacy Kłopotowski błagam o modlitwę w mojej intencji. Za Twoim wstawiennictwem u Boga proszę o łaskę aby pomyślnie została rozwiązana ważna sprawa. Ty wiesz o jaką sprawę się rozchodzi. Bóg zapłać .
 Rafał z Gorzowa Wlkp: 07.07.2011, 14:52
 Bł.Ignacy Kłopotowski proszę cię abym znalazł dziewczynę i nową pracę. Miej proszę mnie w opiece. Dziękuje.
 Andrzej: 24.06.2011, 00:02
 Bł. Ignacy Kłopotowski przyjdź mi z pomocą w moich obecnych problemach finansowych.Znalazłem się w trudnym położeniu ,nie mogę sprostać naszym wydatkom i spłacić zaciągnięty kredyt.Proszę Cię jedynie abyś wyprosił mi łaskę zaspokojenia naszych bieżących potrzeb i zobowiązań.Błagam Cię pomóż w trudnościach.
 Janina 09.06.2011r: 09.06.2011, 22:35
 Bł.Ignacy proszę Cię o wstawiennictwo u Boga o łaskę nawrócenia moich dzieci i wnuków, o łaskę pojednania w rodzinie syna i zdrowia w rodzinie.Pochodzę z diecezji drohiczyńskiej gdzie urodził się bł.Ignacy dlatego jest tak bliski mojemu sercu. Dziękuję - wdzięczna Janina
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Autor

Treść

Nowości

Litania do Najświętszego Serca Pana JezusaLitania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Westchnienia do Najświętszego Serca JezusowegoWestchnienia do Najświętszego Serca Jezusowego

Historia kultu Najświętszego Serca JezusaHistoria kultu Najświętszego Serca Jezusa

Modlitwa do Serca JezusowegoModlitwa do Serca Jezusowego

Modlitwa na zakończenie roku szkolnegoModlitwa na zakończenie roku szkolnego

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej