Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki

Zobacz także:
[ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 pomocy: 24.10.2010, 01:05
 Potrzebuję cudu dla mojej żony! Moja żona skarżyła się w ostatnią środę (20.10.2010) na silny ból głowy. Jednak wzięła tabletkę i starała się zasnąć. Była w ósmym miesiącu ciąży. W nocy o godzinie trzeciej obudziła mnie dziwnie jęcząc i krzycząc. Nie było z nią żadnego kontaktu, jedyne co to pokazała ręką na brzuszek (teraz wiem, że chodziło jej o to aby ratować dziecko). Karetka przyjechała szybko, zabrali ją do szpitala im. Marciniaka we Wrocławiu, gdzie leczył ją Prof. SALAMON i Prof. ZUB. Po badaniach orzekli, że jedyne co to ratować dziecko. Okazało się, że miała tętniaka mózgu wielkości mandarynki, który się rozlał. Nie podjęli się operowania, nie dawali mojej żonie szans na ratunek. Po cesarskim cięciu, przetransportowali ją do innego szpitala na oddział intensywnej terapi. Zanikły wszelkie odruchy. Przed operacją cesarskiego cięcia, żona miała samodzielny oddech, jednakże dla bezpieczeństwa podłączyli jej respirator. Teraz niestety nie oddycha już samodzielnie. Tutejsi Lekarze nie dają jej żadnych szans na przeżycie. Ale póki co cały czas żyje i się nie poddaje. Być może ktoś jest mi w stanie pomóc, koszty nie mają znaczenia, żona nadaje się do transportu. Nie mam nic do stracenia! Lekarze powiedzieli, że jeżeli zwróci się do nich jakiś inny szpital albo lekarz, przekażą dotychczasową historię choroby oraz aktualne wyniki badań. Być może jest gdzieś ktoś na świecie, kto mógłby podjąć się leczenia. Wierzę w to, że medycyna rozwija się tak szybko, że jutro, za rok, za 50 lat będzie to możliwe! Roześlijcie proszę ten apel gdzie się da!
 Jadwiga: 18.10.2010, 18:33
 O Bł Ks.Ignacy wstaw się za nami w trudnej sytuacji materialnej , pomóż w znalezieniu pracy dla syna i zlituj się w beznadziejnej sprawie,błagam pomóż.
 dorota: 08.10.2010, 22:03
 błagam o zdrowie dla mojego brata rafała
 marta: 06.10.2010, 21:03
 Blogoslawiony Slugo Bozy, ks. Ignacy proszę o dar macierzyństwa.Bóg zapłać.
 Elżbieta: 28.09.2010, 23:06
 Błogosławiony Sługo Boży proszę o pomoc w znalezieniu dobrej żony dla syna Pawła i wstawiennictwo u Maryi nad jego życiem. Serdecznie dziękuję i proszę o opiekę nad całą naszą Rodziną
 Jolanta 11.08.2010.: 11.08.2010, 21:09
 Błogosławiony Sługo Boży , Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę wstawiaj się u Boga w moich intencjach. Dziękuję Panu Bogu za otrzymane łaski i proszę o dalszą opiekę nad całą moją rodziną.
 Danuta: 30.06.2010, 21:41
 Bl.Ignacy prosze Cie,abys spojrzal na mnie okiem laskawym i przyszedl mi z pomoca w moich sprawach finansowych i urzedowych oraz osobistych. Prosze Cie bardzo o zachowanie i bezpieczenstwo dla mnie i moich dzieci,jak tez prosze o bezwypadkowa,bezawaryjna jazde na drogach dla syna Marcina,by nikogo nie skrzywdzil. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 Grzegorz: 29.06.2010, 21:51
 Bl.Ignacy prosze Cie o wyzdrowienie i znalezienie dobrej pracy,jak tez o Swiatlo Ducha Swietego w realizacji moich marzen naukowych. Prosze tez o potrzebne laski dla najblizszych i obfite blogoslawienstwo Boze.
 rodzic: 14.06.2010, 18:15
 Ojcze Ignacy blagam Cie pokornie o szybkie wyzwolenie syna od kobiety ze zwiazku bez przyszlosci i powrot ,by tu pracowal. Bog zaplac za modlitwe.


 mama: 14.06.2010, 18:10
  Blogoslawiony ,Ojcze Ignacy prosze Cie o znalezienie dobrej pracy dla syna,a dla drugiego syna prosze o wyzwolenie i powrot do domu. Prosze tez o obdarzenie nas dobrym zdrowiem i pomoc dla nich w ukonczeniu studiow oraz rozwiazanie spraw finansowych dla nas. Prosze tez o dobre synowe i dobrych wspolmazonkow dla moich dzieci. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 błagająca babcia: 12.03.2010, 21:20
 Bł.ojcze Ignacy wyproś u Pana Naszego Jezusa Miłosiernego łaski zdrowia dla moich wnucząt.Niech Pan Wszechmocny położy Swą Uzdrowieńczą Dłoń na bardzo chorym serduszku Łukaszka.
 władysława: 11.03.2010, 00:58
 Panie Jezu, za wstawiennictwem bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego uproś nawrócenie dla Józefa, o uwolnienie go od złości, przeklinania i przezywania dzieci i żony i aby wynagrodził żonie i dzieciom wszystkie przykrości, które im zadawał i uproś mu poznanie tego co grzeszne i szczery żal za za grzechy
 rodzic: 28.02.2010, 18:09
 Bl.Ignacy blagam Cie o wyzdrowienie syna oraz mnie. Prosze tez o korzystne roztrzygniecie mojej sprawy oraz oswiec mnie i dopomoz w moich przedsiewzieciach urzedowych i finansowych oraz dla syna w sprawach naukowo-artystycznych,by dobrze napisal referat i zostal on przyjety ,jak tez b.dobrze przygotowal repertuar muzyczny.Dopomoz mu znalezc dobra prace i spraw,by byl przyjety na studia. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 matka: 28.01.2010, 16:01
 Kochany bl.Ignacy blagam Cie o pomoc w znalezieniu pracy dla syna zgodnie z jego zainteresowaniami oraz prosze Cie o wyzdrowienie i realizacje jego planow naukowych o pomoc w publikacjach prac oraz o znalezienie dobrego promotora i ukonczenie studiow. Miej w opiece bliskie jemu osoby. Bog zaplac.
 Halina: 18.01.2010, 22:36
 Przez wstawiennictwo bł.Ignacego Kłopotowskiego proszę Cię Dobry Boże o błogosławieństwo i pomoc w rozwiązaniu problemów finansowych mojej rodziny.
 renata: 18.01.2010, 15:32
 Modle sie za przyczyna ks.Ignacego Kłopotowskiego o Zycie i zdrowie dla mojego synka który urodził sie w 27 tygodniu ciazy. Prosze Cie o siły dla Antosia do walki z choroba .Błogosławiony ksieze kłopotowski stan przy moim dziecku.
 Mariola: 12.01.2010, 16:25
 Błagam Cię bł.Ojcze, pomóż mi uporać się ze wszystkimi problemami, z którymi się borykam
 Kamila: 30.12.2009, 11:26
 Błogosławiony Sługo Boży Ojcze Ignacy kłopotowski wysluchaj mojej prosby- pomóż Naszej rodzinie,pomóż Mi i bratu w znalezieniu pracy,zebysmy mogli utrzymac to mieszkanie,i w jednej jeszcze goracej prosbie o ktora Ciebie prosze w wiadomej sprawie.Tak gorąco Ciebie o toproszę
 Łukasz: 12.11.2009, 20:47
 Boży sługo ks Ignacy Kłopotowski od urodzenia zostałem skazany przez lekarzy na ciężką chorobę ale ja wciąż WIERZĘ ŻE PEWNEGO DNIA... dlatego proszę uproś dla mnie u Pana Boga o uzdrowienie ciała, czystość serca i umysłu i bycie lepszym człowiekiem Proszę
 Jola: 14.10.2009, 14:51
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski błagam o łaskę uzdrowienia dla mojej jedynej córki i mojego męża. Proszę także o Twoje wstawiennicto dla ludzi, którzy znajdują się w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18] [19]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Augustyna z CanterburyModlitwa do św. Augustyna z Canterbury

Gdzie rozgrywa się Apokalipsa? I kiedy?Gdzie rozgrywa się Apokalipsa? I kiedy?

Maj to nieszczęśliwy miesiąc? To zabobonMaj to nieszczęśliwy miesiąc? To zabobon

Pożegnanie z dymkiemPożegnanie z dymkiem

Co tydzień 700 hostiiCo tydzień 700 hostii

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej