Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

     Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

     61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

     Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

     Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

     Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

     W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

     Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

     Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

     W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

     W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

     W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

     Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki


     Zobacz także:
     [ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 anna: 12.01.2015, 21:43
 Bł. Ks Ignacy wstaw się u Pana Boga za rodziną mojego brata,aby rozwiązały się jego kłopoty materialne i aby znalazł dobrą pracę.Bóg zapłać.
 ulka.: 06.01.2015, 13:52
 proszę ,o ułatwienie chrztu dla syna .
 Maria matka Roberta: 02.01.2015, 20:05
 Blogoslawiony Ignacy Klopotowski prosze o wstawiennictwo u Boga i laske dla mojego syna o wyjscie z dlugow ,zeby nareszcie mogl rozwinac firme i zeby nie mial dlugow .Bog zaplac za dotychczasowa opieke
 Basia: 16.11.2014, 00:08
 Błogosławiony Ojcze Ignacy Kłopotowski wstaw się za mną do Pana Boga Wszechmogącego i uproś go o cud uzdrowienia dla mnie z ciężkiej choroby. Kochany Ojcze proszę Cię o to gorąco. Dziękuję
 Aurelia: 23.10.2014, 14:01
 Błogosławiony Księże Ignacy Kłopotowski! Błagam Cię o pomoc w znalezieniu uczciwej pracy biurowej, jeżeli to możliwe w Katolickiej Placówce. Proszę, żeby zatelefonował ktoś kto może mi pomóc, gdyż już nie wiem gdzie szukać, w tylu miejscach składałam swoją aplikację
 Maria: 13.09.2014, 21:55
 Bog zaplac za wstawiwnnictwo i pomoc synowi isynowej oraz prosze o dalsza laske i pomoc dla syna aby nareszcie mogl prowadzic swoja firme i zarabial tyle aby mogl nam pomoc i godnie zyc Bog zaplac swiety Ignacy
 ufająca: 03.09.2014, 11:24
 błogosławiony Ojcze Ignacy Kłopotowski mód sie za mną i wyproś mi łąskę o rozwiązanie problemów finasowych i znalezienia wyjscia z bardzo trudnej sytuacji
 Danuta: 22.07.2014, 05:14
 Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę pomóż połączyć ponownie małżeństwo mego syna Piotra i synowej Małgorzaty
 Janina: 08.07.2014, 13:35
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski dziękuję Ci za opiekę nad Wiesławem i jego rodziną. Czuwaj nad nimi Kochany Ojcze, ochraniaj ich i prowadź do Pana Jezusa.
 Ewa: 24.06.2014, 12:51
 Błogoslawiony Ojcze Kłopotowski proszę o łaskę zdrowia dla mojej mamusi. Bóg zapłać.
 maria : 17.06.2014, 18:23
 Bog zaplac blogoslawiony za wszystko i prosze pomoz nam nadal
 Maria: 02.06.2014, 09:00
 Bł. Ojcze Ignacy proszę o modlitwę w intencji Bogu wiadomej.
 maria: 29.05.2014, 11:09
  Blogolawiony Ojcze BOG zaplac za wszstko i prosze wstaw sie za nas u Pana Boga i Matenki Przenajswietszej ,zeby nam i synowi wszystko ulozylo sie tak jak planujemy .. Bog zaplac
 Teresa: 17.05.2014, 23:21
 Ojcze Ignacy proszę módl się w sprawie wiadomej Bogu.
 Maria: 29.04.2014, 23:28
 Ojcze Ignacy Kłopotowski módl się do Pana o pomyślne załatwienie sprawy .
 weronika: 22.04.2014, 11:09
 Bł. Ojcze Kłopotowski za wstawiennictwem Twoim proszę o modlitwę w intencji córki Basi .Niech dobry Bóg uzdrowi ją z depresji ,lęku, stresu , z choroby kręgosłupa i oczu . Pomóż jej w znalezieniu nowej dobrej pracy oraz dobrego katolika na męża i prawdziwych przyjaciół .Kochany Ojcze z Twoją pomocą pomożesz jej wyjaśnić i załatwić sprawę związaną z obecnie wykonywaną pracą .Bóg zapłać.
 Basia: 04.04.2014, 19:43
 Za wstawiennictwem ks. I.Kłopotowskiego proszę o łaske znalezienia pracy ,której bardzo potrzebuję.
 maria: 31.03.2014, 22:10
 Bl.Ojcze prosze o wstawiennictwo u Pana Boga ,zebysmy mogli tak pokierowac naszymi sprawami zeby wszystko ulozylo sie tak jak planujemy i zeby nasz syn mogl prowadzic swoja hurtownie zeby moc splacac dlugi i zyc spokojnie bez szarpaniny oraz zebysmy nie mieli nigdy problemow finansowych Bog zaplac za wszystko co nas dobrego spotalo i za wstawiennictwo do tej pory
 krysia: 20.03.2014, 13:22
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę o Twoje wstawiennictwo do Boga w intencji Marysi , która jest po zabiegu operacyjnym na otwartym sercu aby Pan Bóg uzdrowił jej chore serce by szybko powróciła do zdrowia. Jezu Ufam Tobie.
 Teresa: 17.03.2014, 00:46
 Bł. Ks .Ignacy za wstawiennictwem Twoim proszę o zdrowie i opiekę Bożą nad córką ,aby Bóg Miłosierny wysłuchał jej prośby i umocnił wiarę. Bóg zapłać.
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej