Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki

Zobacz także:
[ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 Witek: 08.07.2015, 10:45
 Błogosławiony Ojcze Ignacy Kłopotowski wyproś proszę łaskę zdrowia za Twoim pośrednictwem u Pana Boga, Jezusa i Maryi
 Tadeusz: 28.05.2015, 14:57
 Bardzo proszę o pomoc pomoc z moim raczkiem walczę z nim już 5 lat.
 maria: 13.04.2015, 13:07
 Błagam o pomoc w uzdowieniu z choroby która codziennie przedstawiam Matce Bożej.
 paulina: 08.04.2015, 10:38
 Błogoslawiony Ojcze Ignacy, dziękuje za wszelkie łaski, które od Boga otrzymuje, prosze o modlitwe za mnie i moją trudną sytuacje finansową. Bóg zapłać
 Marzena: 24.03.2015, 16:18
 Ojcze Ignacy prosze o laske uzdrowienia oraz pomoc w rozwiazaniu naszych problemow,prosze otocz moja rodzine Swoja opieka.Dziekuje.
 Ewa: 03.03.2015, 10:01
 Błogosławiony Ojcze Kłopotowski proszę wyproś mi łaskę w wiadomej Tobie sprawie. Bóg zapłać.
 Ania: 26.02.2015, 22:45
 Ojcze Ignacy proszę Cię o pomoc znalezienia pracy w zawodzie nauczyciela w Warszawie. Spraw, bym mogła poukładać swoje życie, tak bardzo tego potrzebuję. Proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Boga w mojej sprawie, Ania
 asia: 23.02.2015, 19:33
 BLogoslawiony ojcze Ignacy prosze o uratowanie mojego zwiazku..to juz druga proba.w Tobie pokladam nadzieje..
 Kasia: 21.02.2015, 23:29
 księże Ignacy, Ojcze mój, dziękuję za łaski, którymi mnie obsypujesz. Także za łaskę pracy, którą od Ciebie otrzymałam. Jesteś kochany :)


 maria matka roberta: 17.02.2015, 22:08
 Blogoslawiony Ojcze Bog zaplac za wszystkie laski wyproszone u Pana oraz bardzo prosze o dalsze wstawiennictwo do Pana Boga zeby nareszcie moj syn zacza l zarabiac pieniadze i wyszedl z dlugow ,zeby jego Firma miala duzo klientow i zeby zrozumial ze Alkohol to Samoa zlo.Bog zaplac
 Izabela : 07.02.2015, 10:44
 Proszę pokornie o wstawiennictwo u Boga i łaskę uzdrowienia mojej córeczki Olimpii, która jest śmiertelnie chora.
 anna: 12.01.2015, 21:43
 Bł. Ks Ignacy wstaw się u Pana Boga za rodziną mojego brata,aby rozwiązały się jego kłopoty materialne i aby znalazł dobrą pracę.Bóg zapłać.
 ulka.: 06.01.2015, 13:52
 proszę ,o ułatwienie chrztu dla syna .
 Maria matka Roberta: 02.01.2015, 20:05
 Blogoslawiony Ignacy Klopotowski prosze o wstawiennictwo u Boga i laske dla mojego syna o wyjscie z dlugow ,zeby nareszcie mogl rozwinac firme i zeby nie mial dlugow .Bog zaplac za dotychczasowa opieke
 Basia: 16.11.2014, 00:08
 Błogosławiony Ojcze Ignacy Kłopotowski wstaw się za mną do Pana Boga Wszechmogącego i uproś go o cud uzdrowienia dla mnie z ciężkiej choroby. Kochany Ojcze proszę Cię o to gorąco. Dziękuję
 Aurelia: 23.10.2014, 14:01
 Błogosławiony Księże Ignacy Kłopotowski! Błagam Cię o pomoc w znalezieniu uczciwej pracy biurowej, jeżeli to możliwe w Katolickiej Placówce. Proszę, żeby zatelefonował ktoś kto może mi pomóc, gdyż już nie wiem gdzie szukać, w tylu miejscach składałam swoją aplikację
 Maria: 13.09.2014, 21:55
 Bog zaplac za wstawiwnnictwo i pomoc synowi isynowej oraz prosze o dalsza laske i pomoc dla syna aby nareszcie mogl prowadzic swoja firme i zarabial tyle aby mogl nam pomoc i godnie zyc Bog zaplac swiety Ignacy
 ufająca: 03.09.2014, 11:24
 błogosławiony Ojcze Ignacy Kłopotowski mód sie za mną i wyproś mi łąskę o rozwiązanie problemów finasowych i znalezienia wyjscia z bardzo trudnej sytuacji
 Danuta: 22.07.2014, 05:14
 Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę pomóż połączyć ponownie małżeństwo mego syna Piotra i synowej Małgorzaty
 Janina: 08.07.2014, 13:35
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski dziękuję Ci za opiekę nad Wiesławem i jego rodziną. Czuwaj nad nimi Kochany Ojcze, ochraniaj ich i prowadź do Pana Jezusa.
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Autor

Treść

Nowości

Jak u ciebie wygląda symetria życia?Jak u ciebie wygląda symetria życia?

Dlaczego Kościół nazywamy świętym?Dlaczego Kościół nazywamy świętym?

Małgorzata Homan - Służebnica Niepokalanej w AngliiMałgorzata Homan - Służebnica Niepokalanej w Anglii

Jakub Verlinde po swych doświadczeniach życiowych przestrzega przed jogąJakub Verlinde po swych doświadczeniach życiowych przestrzega przed jogą

Matko Boża, strzeż dorobku całego życia moich rodzicówMatko Boża, strzeż dorobku całego życia moich rodziców

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej