Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki

Zobacz także:
[ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 Ewa: 31.01.2014, 19:57
 Bl,ks,Ignacy Kłopotowski módl się za mojego męża i moją szybka i szczęśliwą operacje.Proszę wstaw się u Pana,żeby myśmy z mężem wyszli z kłopotów finansowych,aby mieliśmy pieniądze na lekarstwa,opłaty i życie.Proszę dla nas o zdrowie,ZUS zabrał mu rentę,a jest bardzo chory.a my żyjemy tylko z mojej renty.Módl się za nami.Amen.
 weronika: 30.01.2014, 18:31
 Ks. Ignacy Kłopotowski dziękuję za modlitwę . Bóg zapłać.
 wierząca: 30.01.2014, 18:25
 Bł.ks. Ignacy Kłopotowski dziękuję za modlitwę w intencji Zdzisława. Pan Bóg wysłuchał próśb i umocnił wiarę. Bóg zapłać
 mama: 30.01.2014, 18:16
 Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę o modlitwę i wstawiennictwo do Boga w intencji mojej córki o zdrowie i opiekę Bożą podczas całej jej podróży do Afryki . Ojcze uproś jej potrzebne łaski oraz aby wszystkie sprawy ułożyły się pomyślnie. Bóg zapłać.
 maria: 30.01.2014, 18:04
 Bł . Ojcze Kłopotowski dziękuję Ci za modlitwę i wstawiennictwo w intencji Barbary . Wyniki badań są dobre guzek dziąsła w jamie ustnej okazał się niegroźny .Bóg zapłać.
 Maria: 27.12.2013, 21:52
 Bog zaplac blogoslawiony za wszystko co dla mnie uczynile i prosze o dalsza opieke i laski dla mnie i calej mojej rodziny
 Teresa: 28.11.2013, 02:13
 Bł . Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę o modlitwę do Pana Boga w intencji mojej córki o zdrowie i opiekę Bożą oraz błogosławieństwo .Ojcze módl się o szczęśliwy jej pobyt we Francji uproś aby wszystkie zaistniałe sprawy i trudność ułożyły się pomyślnie . Bóg zapłać.
 maria: 26.11.2013, 17:04
 Blogoslawiony ojcze klopotowski pomoz nam jakos rozwiazac sprawe dlugow naszego syna bog zaplac
 "AURELIA": 24.11.2013, 22:04
  Błogosławiony Ojcze Ignacy ! W tym ostatnim dniu ROKU WIARY proszę Cię z pokorą i ufnością o pomoc w znalezieniu uczciwej pracy biurowej, gdyż wierzę, iż " ŻYWA WIARA CZYNI CUDA ", dlatego też 'z góry' dziękuję za wysłuchanie mojej gorącej prośby.


 maria: 20.11.2013, 01:13
 Bł. Ojcze Kłopotowski za wstawiennictwem Twoim proszę o modlitwę w intencji Barbary .Niech Bóg miłosierny wysłucha modlitwy naszej aby guzek dziąsła w jamie ustnej okazała się niegroźny.Kochany Ojcze uproś o łaskę uzdrowienia dla niej i dobre wynik badań. Bóg zapłać.
 Maria: 28.09.2013, 21:39
 Bog zaplac za wysluchanie prosby i wstawiennictwo oraz prosze o dalsza opieka nad synem i synowa ..zeby w pracy szlo im dobrze i mogli splacac dlugi ,zeby byli zdrowi i wszystko ukladalo sie po ich mysli
 wierząca: 21.09.2013, 16:34
 Bł. ks. Ignacy Kłopotowski proszę Cię o modlitwę w intencji Zdzisława aby z Bożą pomocą załatwił wszystkie nurtujące sprawy . Błagam dla niego o łaskę zdrowia , dobrych wyników badań i umocnienia wiary.
 Kasia: 16.09.2013, 20:30
 Bł.Ks Ignacy Kłopotowski proszę Cię o wstawiennictwo o cud macierzyństwa, B.Długo się staramy z mężem o dzidzię i nam nie wychodzi. Bóg zapłać.
 weronika: 17.08.2013, 11:03
 Ks. Ignacy Kłopotowski za wstawiennictwem Twoim proszę o zdrowie dla Barbary oraz aby Bóg Miłosierny wysłuchaj prośby i dopomógł w potrzebie.
 Magda: 05.08.2013, 04:29
 Bl.ks Ignacy Klopotowski rok temu prosilam o wstawienictwo u Pana Boga za mojego brata. Modlitwamoja zostala wysluchana. Za co dozgodnie bede wdziecznz Tobie I Panu naszemu. Teraz dokladnie rok pozniej blagam Cie o wyproszenie laski uzdrowienia dla mojego kochanego meza ktory nagle zachorowal I nie widomo jak sie to wszystko skonczy. Blagam Cie aby jutrzejszy test wykluczyl druzgocaca dla nas dignoze. Serdeczne Bog zaplac. Zdrowas Mario....
 jolanta: 28.07.2013, 19:50
 Błogosławiony Ojcze Igancy bardzo Cię proszę poprowadź ręką neurochirurga, który będzie operował moje syna Pawła w dniu 2 sierpnia- guz mózgu
 teściowa: 08.07.2013, 02:29
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę módl się o pomyślne załatwienie rozwiązanie sprawy urzędowej Bogu znanej.Bóg zapłać.
 Maria : 06.06.2013, 19:30
 Blogoslawiony Ojcze Bog zaplac za opieke nad moim synem i polecam go dalej Twojej lasce ,wstaw sie u Ojca i Matki Przenajswietszej zeby wszystko w naszej rodzinie ulozylo sie i bysmy nareszcie mogli spokojnie zyc...Bog zaplac
 Maria: 23.05.2013, 20:59
 Bl. Ojcze modl sie i wstaw sie u Pana za moim synem ,zeby nareszcie zmadrzal nie robil glupot i zeby w noewej pracy zaczal zarabiac tyle aby mogl splacac dlugi,, i nie zyl na krawedzi... uchron go od zlego Bog zaplac
 mama: 04.05.2013, 15:31
 Bł . Ojcze Ignacy dziękuję za modlitwę sprawa urzędowa przez córkę została załatwiona pomyślnie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Cyryla AleksandryjskiegoModlitwa do św. Cyryla Aleksandryjskiego

Opowieść o papieskiej fladze na GiewoncieOpowieść o papieskiej fladze na Giewoncie

Kupując nasiona, nie owoceKupując nasiona, nie owoce

Godność osoby ludzkiej w nauczaniu Jana Pawła IIGodność osoby ludzkiej w nauczaniu Jana Pawła II

Czy potrafisz zjednywać sobie przyjaciół?Czy potrafisz zjednywać sobie przyjaciół?

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej