Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

     Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

     61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

     Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

     Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

     Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

     W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

     Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

     Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

     W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

     W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

     W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

     Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki


     Zobacz także:
     [ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 jolanta: 28.07.2013, 19:50
 Błogosławiony Ojcze Igancy bardzo Cię proszę poprowadź ręką neurochirurga, który będzie operował moje syna Pawła w dniu 2 sierpnia- guz mózgu
 teściowa: 08.07.2013, 02:29
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę módl się o pomyślne załatwienie rozwiązanie sprawy urzędowej Bogu znanej.Bóg zapłać.
 Maria : 06.06.2013, 19:30
 Blogoslawiony Ojcze Bog zaplac za opieke nad moim synem i polecam go dalej Twojej lasce ,wstaw sie u Ojca i Matki Przenajswietszej zeby wszystko w naszej rodzinie ulozylo sie i bysmy nareszcie mogli spokojnie zyc...Bog zaplac
 Maria: 23.05.2013, 20:59
 Bl. Ojcze modl sie i wstaw sie u Pana za moim synem ,zeby nareszcie zmadrzal nie robil glupot i zeby w noewej pracy zaczal zarabiac tyle aby mogl splacac dlugi,, i nie zyl na krawedzi... uchron go od zlego Bog zaplac
 mama: 04.05.2013, 15:31
 Bł . Ojcze Ignacy dziękuję za modlitwę sprawa urzędowa przez córkę została załatwiona pomyślnie.
 Maria : 17.04.2013, 19:17
 Ojcze Klopotowski Bog zaplac za pomoc i prosze wstaw sie do Pana i Matki przenajswietszej o o dalsza opieke nad synem i synowa ,zeby spelnily sie nasze plany i synek zeby nie narobil klopotow BOG Zaplac
 Maria: 17.04.2013, 19:06
 Blogoslawiony Ignacy Klopotowski bog zaplac za wstawiennictwo i pomoc oraz prosze o dalsza opieke nad moim synem
 mama: 16.04.2013, 01:04
 Bł . Ojcze Ignacy módl się do Pana Boga o pomyślne załatwienie przez moją córkę sprawy urzędowej .
 mama: 11.04.2013, 15:24
 Bł Ojcze Ignacy Kłopotowski módl się go Pana Boga w intencji mojej córki aby pomyślnie załatwiła sprawy urzędowe . Bóg zapłać
 matka: 29.03.2013, 10:38
 Błagam Ojcze Kłopotowski o wstawiennictwo za mojego syna Michała w intencji znalezienia przez syna dobrej pracy i usamodzielnienia się. AMEN
 teresa: 18.03.2013, 16:41
 Bł. Ks. Ignacy Kłopotowski módl się za mnie o wyjście z problemów finansowych . Znalazłam się w trudnej sytuacji brakuję mi pieniędzy na życie i opłaty. Bł. Ojcze pomóż w rozwiązaniu mojego problemu. Bóg zapłać.
 maria: 18.03.2013, 16:14
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski ,proszę módl się do Pana Boga w intencji Barbary aby pomyślne załatwiła i rozwiązała nurtujące ją sprawy urzędowe . Bóg zapłać.
 weronika: 10.03.2013, 14:03
 Bł .ks Ignacy Kłopotowski dziękuję za modlitwę Bóg wysłuchał próśb ,operacja ginekologiczna u mojej kuzynki Marysi G . przebiegła szczęśliwie , chora z Bożą pomocą szybko powraca do zdrowia. Bóg zapłać .
 członek Rodziny Loretańskiej: 24.02.2013, 13:06
 Od kilku lat jestem członkiem Rodziny Loretańskiej przy Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto.Na jednym z czuwań otrzymałem od siostry Alojzy wizerunek-zdjęcie bł ks Ignacego Kłopotowskiego wraz z relikwią w postaci fragmentu sutanny błogosławionego .Codziennie rano i wieczorem modlę się za wstawiennictwem bł. ks Ignacego o szczęśliwą podróż samochodem,o pomoc w wyzwoleniu się z nałogu alkoholowego i bł ks Ignacy prowadzi mnie przez życie,jestem szczęśliwy ,że potrafię powiedzieć osobom ,które namawiają do spożywania alkoholu "stop- dziękuję",jeżdżę ostrożnie.Błogosławiony Księże Ignacy Kłopotowski dziękuję za wstawiennictwo za mną u Pana Boga.
 n: 18.02.2013, 14:11
 Ks.Klopotowski prosze o cud uzdrowienie, nawrocenie i przemiane zycia mojego brata. Blagam wyjednaj jemu u Pana potrzebne laski. Bog zaplac
 siostra: 31.01.2013, 11:43
 Bł. ks.Ojcze Ignacy Kłopotowski bardzo dziękuję za wstawiennictwo Twoje u Pana za moim bratem .Pan umocnił w nim wiarę i dał nadzieję z wyjścia z nałogu. Kochany Ojcze Ignacy módl się aby wytrwał w trzeźwości. Bóg zapłać .
 weronika: 31.01.2013, 11:36
 Bł .ks Ignacy Kłopotowski proszę o szczęśliwy przebieg operacji ginekologicznej u kuzynki Marysi G.i szybki powrót do zdrowia.
 znajoma: 24.01.2013, 14:56
 bl.księże Ignacy Kłopotawski proszę cie pomóż Dorocie z pszowa bo bardzo potrzebuje pomocy Bóg zapłać
 teresa: 22.01.2013, 13:39
 Ks.Ignacy Kłopotowski Bóg okazał Swoje Miłosierdzie wysłuchał próśb i przyszedł z pomocą w cierpieniu bliskiej osobie.Pan uczynił to zgodnie z Swoją Wolą.Wzbudził w nas ufność , Że Boże plany względem nas są najlepsze choć nie zawsze je rozumiemy. Dziękujemy Ci za wszystko co dla nas przygotowałeś, bo Panie Ty jesteś Miłością , i wszystko ,co nam dajesz albo na nas dopuszczasz, służy nam dla naszego uświęcania.Amen.
 maria: 22.01.2013, 13:12
 Bł. Ks. Ignacy dziękuję ci za wstawiennictwo Twoje, Pan Bóg wysłuchał moich próśb. Bóg zapłać za modlitwę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej