Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki

Zobacz także:
[ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 Maria: 07.05.2012, 18:43
 Ojcze dzieki Ci za laski ale prosze miej piecze nadal nad moim synem i synowa ... i pomoz im wyjsc z dlugow... Bog zaplac
 maria: 03.05.2012, 09:14
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski ,proszę o wstawiennictwo u Boga w intencji mojej o pomyślne załatwienie wszystkich spraw urzędowych i dobre wyniki badań lekarskich.Bóg zapłać.
 Tadeusz: 03.05.2012, 09:01
 Bł .ks Ignacy Kłopotowski proszę wstawiaj się za mną u Pana Boga abym wyszedł z długu i z dołka w ,którym się aktualnie znalazłem przez swoją nie przemyślaną do końca decyzję.Błagam pomóż mi w spłacie kredytu zaległych długów .Uproś mi łaskę Bożego daru o uzdrowienia mnie na duszy i ciele i uwolnienia od alkoholu i nikotyny.Ojcze Ignacy pomóż,rozwiązać ten problem. Bóg zapłać.
 Danka Warszawa: 26.04.2012, 14:58
 Codziennie modlę się do Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego i pragnę podziękować za otrzymane łaski. Każdego dnia pomaga mi i mojej rodzinie. Z całego serca dziękuję za pomoc przy remoncie mieszkania, pomoc w zakupie nowych mebli, pomoc w rozwiązaniu problemu ze złośliwym sąsiadem. Tak bardzo dużo mi pomógł, że nie jestem w stanie wszystkiego wyliczyć. Za całego serca Bóg zapłać!!
 renia 23.-4.2012r: 23.04.2012, 19:29
 Ojcze Klopotowski bardzo prosze pomóż znależć pracę mojemu synowi-Michałowi.
 załamani.: 17.04.2012, 01:40
 Bł. Ojcze Ignacy przez wstawiennictwo Twoje błagam o łaskę Bożej opieki i ochrony nad nam.Proszę módl się aby Dobry Bóg , odsunął od nas złych i nieuczciwych ludzi , którzy chcą nas skrzywdzić , odebrać nam mieszkanie i pozbawić nas dachu nad głową . Bł.ks. Ignacy pomóż nam z Bożą pomocą rozwiązać ten problem . Bóg zapłać.
 weronika: 16.04.2012, 21:33
 Bł ks. Ignacy Kłopotowski błagam o modlitwę w mojej intencji .Za wstawiennictwem Twoim u Boga proszę o łaskę aby pomyślnie zostały rozwiązane ważne dla mnie sprawy .Ty wiesz o jakie sprawy się rozchodzi .
 Darek: 16.04.2012, 19:52
 Bł. Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę o Twoje wstawiennictwo u Pana Boga ,wyproś mi łaskę uzdrowienia z choroby . Proszę daj siłę bym mógł pokonać wszystkie trudności, odzyskał zdrowie i całkowitą sprawność fizyczną i psychiczną . Boże ulecz wszystkie zranienia i upokorzenia ,które doświadczyłem od teściów , rodziny i ludzi , Panie przebacz im. Bł. Ojcze Ignacy pomóż mi w rozwiązaniu naszej sytuacji materialno -bytowej , wyjść z długów , spłacić kredyt utrzymać rodzinę , godnie mieszkać i żyć. Bóg zapłać .
 Maria : 15.04.2012, 23:29
 31,05 2011 prosilam o wstawienictwo i pomoc w trudnej sytuacji dla mojego syna i synowej stracili prace a mieli straszne dlugi... teraz jest troche lepiej .. pomalu wychodza z dolka ..synowa ma prace a syn ...prosze o pomoc i wstawiennictwo zeby ..dostal taka na jaka czeka ...Bog Zaplac


 kasia: 12.04.2012, 11:10
 Błagam o uzdrowienie i wyzwolenie z nerwicy, o przemianę życia i łaski dla mojej rodziny.
 mama: 16.03.2012, 23:35
 Błogosławiony Ojcze proszę o wstawiennictwo za synem u Boga o całkowite uzdrowienie z guza mózgu i powrót do zdrowia. Panie daj siłę aby z Bożą pomocą pokonał wszystkie trudność i odzyskał całkowitą sprawność fizyczną i psychiczną. Jezu Ufam Tobie.
 siostra: 16.03.2012, 23:18
 Bł . Ojcze Ignacy Kłopotowski proszę wstawiaj się u Boga aby mój nieuczciwy brat wymeldował się od nas i więcej nas nie krzywdził.Panie pomóż mu by sam zaczął sobie radzić.
 żona: 03.02.2012, 21:35
 Bł. Ignacy Kłopotowski błagam pomóż mężowi wyjść z depresji i apatii.,aby jego stan zdrowia i ducha uległ poprawie.Panie Boże wysłuchaj prośby mojej za wstawiennictwem Bł.ks. Ignacego .Amen.
 matka: 09.01.2012, 20:33
 Bl.Ignacy Klpotowski Tobie zawierzam znalezienie dobrej,stalej pracy dla syna i, oraz przekwalifikowanie sie zawodowe drugiego syna i otrzymanie nowych zlecen,abysmy byli dla siebie wsparciem. Zawierzam tez Tobie pomyslne zdanie egzaminow na sesji dla syna i przychylnosc wykladowcow. Prosze tez o sily,zachowanie i uszczesliwienie nas. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 smuta matka: 08.01.2012, 18:12
 Blogoslawiony Ignacy Blagam pomoz mojemu synowi i jego zonie w zyciu ,zeby ulozyly im sie sprawy zarobkowe ,zaczeli zarabiac i mogli spokojnie splacac swoje dlugi i zyc Bog zaplac
 HANNA: 25.12.2011, 22:14
 BŁ.KS.IGNACY KŁOPOTOWSKI PROSZĘ O MODLITWĘ W MOJEJ INTENCJI W SPRAWIE WNUCZKI I CÓRKI.BÓG ZAPŁAĆ.
 Beata: 07.12.2011, 21:02
 Prosze pokornie Bł. Ignacy wypros laske wiary i pomoc dla Soni i jej mamy.
 Beata: 07.12.2011, 20:59
 Bl.Ignacy Klopotowski prosze wypros mi lsske zdrowia duszy i ciala ,o uzdrowienie z nerwicy lekowej.
 Beata: 07.12.2011, 20:56
 Bl.Ignacy Klopotowski prosze wypros mi lsske zdrowia duszy i ciala ,o uzdrowienie z nerwicy lekowej.
 ania17.11.2011: 17.11.2011, 19:36
 OJCZE ZALOZYCIELU blagam cie prosze uzdrow mego syna z alergi i przeziembien oraz operacji prosze dodaj nam sily i dodaj wiary MI I mojemu MEZOWI.blagam CIE ,BL.IGNACY ABY PAN BOG przebaczyl nam nasze grzechy blagam pomoz
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12) [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Augustyna z CanterburyModlitwa do św. Augustyna z Canterbury

Gdzie rozgrywa się Apokalipsa? I kiedy?Gdzie rozgrywa się Apokalipsa? I kiedy?

Maj to nieszczęśliwy miesiąc? To zabobonMaj to nieszczęśliwy miesiąc? To zabobon

Pożegnanie z dymkiemPożegnanie z dymkiem

Co tydzień 700 hostiiCo tydzień 700 hostii

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej