Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki

Zobacz także:
[ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 Maria: 19.09.2008, 14:59
 bł. Ignacy, otwórz bramy do Królestwa Niebieskiego dla dusz czyśąćcowych najbardziej opuszczonych. Ratuj je!
 Ela z Mińska: 18.09.2008, 11:17
 Tylko w Tobie Nadzieja!!!! Wyzwol z naogu alkoholowego mojego meza i pozwol nam zyc razem
 RENATA: 06.09.2008, 09:57
 O WIARĘ NADZIEJĘ I MIŁOŚC DO BOGA I SIEBIE NAWZAJEM I RATUNEK DLA MOJEJ RODZINY PROSZĘ.o Boż przez ZASŁUGI TWYCH ŚWIĘTYCH BŁAGAM RATUJ MAS.
 Marta: 04.09.2008, 14:09
 Matko Boża,za wstawiennictwem Bł.Ignacego,błagam o cud uzdrowienia małego chłopca Łukaszka,który jest ciężko chory.Proszę wszystkich o modlitwę
 Jolanta: 22.08.2008, 16:02
 Mateńko Najukochańsza za wstawiennictwem bł. Ignacego, proszę Cię o zdrowie dla mojego adwokata po operacji serca
 Maria: 19.08.2008, 15:15
 Maryjo, błagam Cię za wstawiennictwem bł. Ignacego, ratuj mnie. Nie odejdę od Ciebie, aż mnie wysłuchasz. Ty znasz moje marzenia i pragnienia. Uproś u Swego Syna tę łaskę, o którą błagam.
 Jolanta: 29.07.2008, 16:18
 Matko Boża za wstawiennictwem bł. Ignacego, błagam Cię w pewnej intencji. Pomóż mi, Ty wszystko potrafisz wyjednać u Swego Syna. Ratuj mnie, a jeśli moja prośba jest niemożliwa do spełnienia, skróć me cierpienia, bo nie daję rady dalej żyć pośród łez, bólu i rozpaczy
 zatroskana matka: 19.07.2008, 16:12
 błagam o modlitwę w intencji uzdrowienia mojego syna PIOTRA Ma 17 lat i jest wspaniałym chłopcem
 zatroskana matka: 19.07.2008, 16:06
 błagam o modlitwę w intencji całkowitego uzdrowienia mojego syna PIOTRA .Ma 17 lat jest wspaniałym chłopcem.


 Renata : 18.07.2008, 21:54
 Proszę o modlitwę w intencji mojego męża, który mając 34 lata i roczną córkę dostał od losu złośliwego raka. Lekarze nie dają nadziei. Proszę dobre osoby o modlitwę o łaskę uzdrowotnia.
 zatroskana: 16.07.2008, 09:33
 Pomóż mi bł. Ignacy w rozwiązaniu wszystkich moich problemów, które spadły na moje barki. Nie daję rady, ratuj mnie !!!
 Maria: 11.07.2008, 14:36
 bł. Ignacy, pomóż mi we wszystkich moich intencjach znanych Bogu
 porzucona: 02.07.2008, 13:56
  Błagam, by mój Mąż wrócił do mnie i obdarzył mnie szczęściem. Wiem, ze proszę o rzecz niemożliwą, ale Ty wszystko możesz wyjednać u Boga bł.Ignacy!!! Pomóż mi, ufam Ci bezgranicznie, nie opuszczaj mnie w potrzebie, tak bardzo Cię kocham
 Jolanta: 02.07.2008, 13:52
 Pomóż mi bł. Ignacy w moich intencjach, tak bardzo Cię proszę, usłysz moje błaganie
 krystyna: 16.06.2008, 19:08
 prosze ze wszystkich sil o cud uzdrowienia mojej najukochnszej mamy i cudownej babci blagam na kolanach o cud
 Iwona: 05.05.2008, 12:22
 Proszę o modlitwę w intencji mojego syna Pawła, aby otrzymał dodre świadectwo
 danuta: 24.04.2008, 00:39
 Błogosławiony księże Ignacy proszę wyproś mi łaskę uzdrowienia ciała i duszy. Uporządkuj moje życie rodzinne. Pomóż przetrwać i prosperować zakładowi pracy. Wspomóż drogi błogosławiony, bo jestem już u kresu sił.
 Mikołaj: 18.03.2008, 19:32
 proszę Cię bł. Ignacy Kłopotowski o uzdrowienie
 krzysiek: 04.01.2008, 08:06
 Błogosławiony Ignacy proszę o wstawienictwo w ratowaniu naszego małżeństwa, by nie doszło do rozwodu, a my jako rodzina byliśmy razem.
 Asia: 16.11.2007, 00:08
 Bł.Ojcze Ignacy Kłopotowski błagam wstaw się u Pana i wyproś zdrowie dla mojej rodziny i dla mnie, proszę pomóż.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Josemarii EscrivyModlitwa do św. Josemarii Escrivy

Modlitwa do św. braci męczenników Jana i PawłaModlitwa do św. braci męczenników Jana i Pawła

Przyczyny wchodzenia młodych w świat przestępczościPrzyczyny wchodzenia młodych w świat przestępczości

Uczenie dzieci odróżniania dobra od zła to zadanie na lataUczenie dzieci odróżniania dobra od zła to zadanie na lata

Dlaczego młodzi wchodzą w konflikt z prawem? Co ich pociąga?Dlaczego młodzi wchodzą w konflikt z prawem? Co ich pociąga?

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej