Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cud za wstawiennictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego

Spośród wielu łask otrzymanych od Boga za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie zostało złożone udokumentowane świadectwo uzdrowienia ks. Antoniego Łatko z Szerokiej, z diecezji katowickiej.

61-letni kapłan został napadnięty i zmasakrowany przez nieznanych sprawców na plebanii w nocy z 20 na 21 czerwca 1991 r. O piątej rano księdza proboszcza znalazł wikariusz, ks. Krzysztof Winkler, który przyszedł prosić go o błogosławieństwo na wyjazd z pielgrzymami. Zastał księdza nieprzytomnego, z ranami głowy i innymi obrażeniami ciała. Ksiądz Antoni był nieprzytomny. Został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Około godz. 12.00 znalazł się na sali operacyjnej. Lekarze usiłowali ratować mu życie, operując czaszkę po zadanych 13 ciosach.

Jednocześnie parafianie i przyjaciele prosili Boga o dar życia i powrót do zdrowia za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego czcicielem był ks. Antoni i który szerzył jego kult wśród parafian.

Ksiądz Antoni Łatko w krótkim czasie powrócił do zdrowia i 19 lipca 1991 r. opuścił szpital. Jest przekonany, że Bóg uczynił w jego życiu cud za pośrednictwem ks. Ignacego Kłopotowskiego. W pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala udał się do Loretto na jego grób, aby podziękować mu za dar życia, a Siostrom Loretankom za modlitwę.

Kilka lat później rozpoczęto proces badający to niezwykłe uzdrowienie. Jego otwarcia dokonał ks. abp Damian Zimoń 21 grudnia 1995 r. w Katowicach. Zebrano obszerny materiał medyczny udostępniony przez szpital w Jastrzębiu Zdroju, przesłuchano 18 świadków, w tym: lekarzy, kapłanów, parafian, siostry loretanki oraz samego uzdrowionego.

W 1996 roku ks. Antoniego Łatko poddano ponownym badaniom i ocenie lekarskiej, stwierdzającej aktualny stan jego zdrowia. Ostatnia sesja zamykająca proces na szczeblu diecezjalnym odbyła się również w Katowicach 20 marca 1997 r.

Zebraną dokumentację przedstawiono Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dekretem z 9 kwietnia 1999 r. kongregacja potwierdziła ważność przeprowadzonego procesu na szczeblu diecezjalnym. W oparciu o zebrany materiał opracowano pozycję o domniemanym cudzie. Przekazana do zaopiniowania przez kolejnych dwóch watykańskich lekarzy, tzw. perito ex officio (biegłych z urzędu), uzyskała ich pozytywną opinię. Opisywany przypadek poddano dalszej analizie przez trzy kolejne komisje: lekarską, teologiczną i kardynalską.

Sympozjum Komisji Lekarskiej 25 listopada 2004 r. wydało pozytywną ocenę cudu. Dnia 7 lutego 2005 r. tę opinię potwierdziło również siedmiu teologów. Ostatnie orzeczenie kongresu kardynałów dotyczące cudownej interwencji Boga za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego wydano 3 maja 2005 r.

Pomagał za życia, pomaga po śmierci

W nowicjacie w Loretto prowadzimy każdego dnia nowennę w konkretnej intencji za przyczyną Ojca Założyciela. Bardzo często zwracają się do nas ludzie, rodziny z prośbą o modlitwę w intencji znalezienia pracy. Chętnie podejmujemy tę modlitwę. Podam ostatni przykład.

W miniony wtorek spotkałam się z panią Marią, która prosiła nas o modlitwę. Ma 50 lat i nigdzie nie mogła dostać pracy. Fabryka, w której była zatrudniona przez 30 lat, została rozwiązana i pani Maria musiała odejść. Chciała dopracować kilka lat do uzyskania emerytury. Szukała wszędzie pracy. Okazało się to jednak bardzo trudne. Nikt nie chciał z nią rozmawiać. Starałam się pomóc pani Marii, ale odpowiadano mi krótko: Przepraszamy, ale nie mamy miejsca. Pozostała nam więc tylko modlitwa, żeby tej pani pomóc. Znałyśmy ciężkie położenie rodzinne pani Marii, więc zaczęłyśmy się modlić za przyczyną Ojca Założyciela.

W niedługim czasie zadzwoniła do nas, mówiąc: "Trwają rozmowy i przyjmują mnie do szkoły do pracy. Jestem taka szczęśliwa, bo jest nadzieja, że będę mogła pracować aż do uzyskania emerytury". Otrzymała pracę i to bardzo blisko domu. Pani Maria powiedziała, że otrzymanie pracy zawdzięcza Ojcu Założycielowi. Po spotkaniu ze mną poszła do kaplicy i dziękowała Panu Bogu.

Takich przykładów jest wiele, otrzymujemy wiele podziękowań. Ludzie, którzy proszą o pracę, otrzymują ją w niedługim czasie albo zostają rozwiązane ich problemy w rodzinie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Ojca Założyciela. Jest to patron, który rzeczywiście w sposób szczególny ogarnia ludzi potrzebujących. Za życia bardzo pomagał, a po śmierci, wierzymy, że jeszcze bardziej. On już jest u Pana Boga, może wiele wyprosić.

Siostry Loretanki

Zobacz także:
[ bł. Ignacy Kłopotowski ]


   

Wasze komentarze:
 matka: 23.11.2019, 08:38
  Wielebny Ojcze Klopotowski blagam pomoz mojemu synowi i wplyn na pozytywne dla niego rozwiazanie klopotow .Bog zaplac
 wierząca: 21.11.2019, 22:41
 Ojcze Kłopotowski módl się o rozwiązanie konfliktów i uzdrowienie relacji oraz i zgodę pomiędzy nami . Pomóż w zalezieniu dobrej pracy dla córki.
 Dima: 14.11.2019, 21:24
 Kochany Ojcze Ignacy Kłopotowski, proszę o wyproszenie łask u Pana Boga o moje uzdrowienie, umocnienie wiary i znalezienia pracy . Dziękuję. Bóg zapłać.
 blagajaca matka : 31.10.2019, 19:53
 Blogoslawiony Ojcze Klopotowski blagam o uratowanie mojego syna... zeby udalo mu sie to o co prosimy.spraw zeby Ci co decyduja mieli zrozumienie .Bog zaplac za opieke do tej pory
 wierząca: 20.10.2019, 01:54
 Ojcze Kłopotowski proszę o wstawiennictwo w intencji bliskiej mi osoby.Błagam uproś u Pana Naszego Jezusa Chrystusa o łaskę uzdrowienia z traumy , urazów i zranień psychicznych z dzieciństwa ,które często powracają .Kochany Ojcze módl się żeby Pan wysłuchał i przyszedł z pomocą osobie ,która cierpi i uwolnił ją z nienawiści , przemocy i agresji.Bóg zapłać.
 matka: 10.10.2019, 10:51
 Wielebny Ojcze blagam pomoz mojemu synowi zeby wyplatal sie z klopotow ...i nigdy juz nie robil glupot . Bog zaplac za wszystko co dla nas do tej pory uczyniles Wierze ze i teraz nam dopomozesz
 Córka: 24.07.2019, 17:26
 Błogosławiony Ojcze ...bardzo prosze o modlitwe i wstawiennictwo do Pana Naazego Jezusa Chrystusa o wyproszenie łaski uzdrowienia dla taty .Bóg zapłać
 Basia: 15.07.2019, 19:23
 Kazimierz po udarze -trudno znosi rehabilitację-ma wielką depresję,agresję-nie chce dalszego leczenia-3 miesiące. Wnuczkę Martę -o wiarę,zgodę jej rodziców.WIELKIE BŁAGANIE.
 Matka : 24.06.2019, 19:41
 Blogoslawiony Ojcze wspieraj mojego syna w czwartek zeby wszystko sie ulozylo po jego mysli Bog zaplac


 zrozpaczona matka: 24.06.2019, 19:39
 Blogoslawiony Ojcze wyblagaj u Matusi Najswietszej uratowanie mojego syna Bog zaplac
 maria : 13.06.2019, 07:00
 Wielebny Ojcze Klopotowski Blagam o pomoc mojemu synowi zeby wyszedl z klopotow Bog zaplac
 zrozpaczona: 31.05.2019, 20:57
 Wielebny Ojcze Blagam pomoz calej naszej rodzinie w wyjsciu z klopotow,i uratuj nas. Bog zaplac???
 matka : 29.04.2019, 20:27
 Blooslawiony Ojcze Klopotowski w Tobie ostatnia nadzieja prosze pomoz mojemu synowi i synowej wyjsc z klopotow bog zaplac
 matka : 29.04.2019, 20:27
 Blooslawiony Ojcze Klopotowski w Tobie ostatnia nadzieja prosze pomoz mojemu synowi i synowej wyjsc z klopotow bog zaplac
 Zrozpaczona: 24.04.2019, 20:30
  Wielebny Ojcze uratuj syna mojego blagam ...Bog zaplac
 matka : 22.04.2019, 20:30
 Blogoslawiony Ojcze Klopotowski ratuj mojego syna wypros u Matenki opieke i uratowanie mojego syna zeby udalo mu sie wyplatac z klopotow Bog zaplac
 matka : 12.04.2019, 17:06
 Wielebny Ojcze wstaw sie u Matenki i pomoz uratowac mojego syna .Bog zaplac za wszystko do tej pory
 Matka : 17.03.2019, 19:05
 Wielebny Ojcze uratuj mojego syna Bog zaplac za wstawiennictwo do tej pory ale teraz jest koncowa faza Blagam pomoz mnie i mojemu synowi ,wstaw sie u Matenki Przenajswietszej ...to jej podarowalam mojego syna.Bog zaplac
 siostra: 01.02.2019, 14:07
 Ojcze Kłopotowski proszę o modlitwę w intencji mojego brata. Błagam dla Niego o łaskę wyjścia z trudnej sytuacji finansowej. Tylko z Bożą pomocą może wyjść ,ze wszystkich długów by móc godnie żyć.Panie Boże wysłuchaj modlitwy i umocnij wiarę oraz daj nadzieje.
 wierząca: 01.02.2019, 13:43
 Ojcze Kłopotowski mam problem z nauką języka angielskiego proszę pomódl się w mojej intencji .Muszę koniecznie zaliczyć i zdać egzamin.Bóg zapłać
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Augustyna z CanterburyModlitwa do św. Augustyna z Canterbury

Gdzie rozgrywa się Apokalipsa? I kiedy?Gdzie rozgrywa się Apokalipsa? I kiedy?

Maj to nieszczęśliwy miesiąc? To zabobonMaj to nieszczęśliwy miesiąc? To zabobon

Pożegnanie z dymkiemPożegnanie z dymkiem

Co tydzień 700 hostiiCo tydzień 700 hostii

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej